Braškių veislės „Eliane“ aprašymas ir savybės, auginimas ir priežiūra

1998 m. Olandijoje buvo pristatyta nauja braškių veislė „Eliane“. Ji beveik iš karto laimėjo sodininkų meilę, tada plačiai paplitusi visoje Rusijoje atnešė didžiulį populiarumą. Braškės yra labai vertingos dėl savo skonio ir naudingų savybių. „Eliane“ veislėje gausu askorbo rūgšties, kuri padeda stiprinti imuninę sistemą, be to, turi platų kitų mineralų sąrašą. Kitas veislės bruožas yra ilgalaikis vaisinis. Pasėlį galima skinti per visą braškių augimo periodą. Kuo dar vertinga ši uoga?

Eliane braškių aprašymas ir savybės

Ankstyvųjų brandžių braškių veislė „Eliane“ buvo auginama asmeniniam auginimui, kai kuriose Europos šalyse ji auginama pramoniniais tikslais. Skirta auginti žemyninio klimato vietose.

Gana galingas braškių krūmas su miniatiūrinėmis baltomis gėlėmis, iškilusiomis keliais centimetrais virš krūmo. Veislė yra savaime apdulkinanti, priklauso ankstyvajai. Pirmosios braškės pradeda bręsti gegužės pabaigoje, o vaisiai tęsiasi iki liepos pabaigos. Tinkamai laikydamiesi žemės ūkio technologijos sąlygų per sezoną, iš vieno krūmo galite gauti iki 2 kg prinokusių uogų.

Braškės yra ryškiai raudonos su tankiu minkštimu. Forma taisyklinga, kūgiška, be nelygumų. Vaisiaus svoris siekia 90 g. Subrendimą lemia balkšvas galiukas. Jis turi gelsvas sėklas, šiek tiek įspaustas į sultingą uogos paviršių.

Skonis puikus. Braškės skanesnės nei saldžios, o ne rūgščios, tačiau rūgštynės vis dar yra.

Veislės pranašumai ir trūkumai

Visas nuomones apie braškių veislę „Eliane“ galima suskirstyti į teigiamas ir neigiamas. Net jei šios braškės tinka kai kuriems sodininkams, yra tokių, kurios bus prieš šią veislę. Nuomonių pasiskirstymas labiau priklauso nuo auginimo vietos ir klimato.

Vazos su braškėmis

Teigiami bruožai:

 1. Dėl didelio uogų tankumo „Eliane“ braškės gerai dera eksporto metu, o paskui parduotuvių lentynose.
 2. Veislė atspari įvairioms grybelinėms ligoms ir kenkėjams.
 3. Neturi jokių specialių reikalavimų dirvožemio sudėčiai.
 4. Vienoje vietoje krūmai gali užaugti iki 10 metų.
 5. Skiriasi draugiškas nokinimas.
 6. Puikus žiemos atsparumas, tinkamai dengiant.
 7. Savaiminis braškių apdulkinimas skatina auginimą šiltnamyje arba ant palangės, kur nėra bičių.

Be teigiamų aspektų, taip pat yra ir neigiamų, kurie buvo nustatyti kultūros auginimo procese:

 • negali pakęsti šilumos;
 • netinka didelio masto auginimui;
 • nėra tolerantiškas sausrai;
 • prastos žiemos prieglobstyje augalai žūsta;
 • drėgmės perteklius sugadina skonį;
 • uogos, neslėptos po žalumynais, sugadina besiskverbiančią saulę.

Braškių vaisiai

Tokios braškių auginimo ypatybės pastebimos tik tuose regionuose, kur veislė nepritaikyta klimatui. Tai yra Maskvos srities, Samaros regiono, šiaurinės platumos, kuriose žiemos temperatūra yra gana žema.

Braškių sodinimo niuansai

„Eliane“ hibrido sodinimo ir priežiūros technologija yra panaši į bendrąsias sodo braškių auginimo taisykles, tačiau vis dar yra tam tikrų neatitikimų.

Įlaipinimo laikas

Optimaliausias braškių sodinimo laikas yra nuo balandžio iki gegužės. Iki to laiko jau praėjo stiprūs šalčiai, saulėta diena taps ilgesnė. Žemė dar neturėjo laiko išdžiūti iš tirpstančio vandens.

Raudona braškė

Eliane braškės taip pat sodinamos rudenį, nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo vidurio. Jauniems sodinukams užteks laiko sustiprėti ir įgyti jėgų prieš prasidedant pirmajam šaltajam orui.

Sodinukų pasirinkimas

Būsimas derlius priklauso nuo braškių sodinamosios medžiagos kokybės, todėl į šį žemės ūkio technologijos etapą reikėtų žiūrėti rimtai.

Braškių daigai

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis sodinukus:

 1. Pirkite jaunas braškes nuo liepos iki rugsėjo. Geriau tai padaryti liepą, nes sodindamas jaunus sodinukus sodininkas kitais metais gaus derlių. Liepos sodinukai sustiprės, jo šaknų sistema visiškai įsišaknys. Net prieš pirmąsias šalnas, žiedpumpurys turės laiko pasirodyti.
 2. Rudens braškių daigai įsitvirtins mažiau palankiai, o kitą sezoną derlius gali būti nedidelis arba derliaus nebus visai.
 3. Sodinant pavasarį, sodinukus galima įsigyti tiek su uždara šaknų sistema (konteineriuose), tiek su atvira. Rudenį geriau pasirinkti braškes vazonuose, su visiškai suformuota šaknų sistema. Pakaks jį kasti į žemę.
 4. Svarbu įsitikinti, kad ant jaunų braškių „Eliana“ lapų nėra dėmių - įvairių taškų, nuo kurių vėliau gali išsivystyti liga. Lapai turi būti ryškiai žali su sausais kraštais. Per didelis blyškumas ir susiraukšlėję lapai rodo žemės erkės buvimą.
 5. Centrinis neatidarytas inkstas turėtų būti storas ir tvirtas. Atidžiai apžiūrėjus, ant jo matomi plaukai ar brendimas.
 6. Taip pat tiriamas šaknų vientisumas ir puvinio nebuvimas. Šaknys neturėtų būti sausos.

Jei sodininkas nusprendžia įsigyti „Eliane“ veislės braškių, tada nuspręskite su pardavėju. Būtina pasirinkti tuos sodininkus, kurie daugelį metų augina šią braškių veislę. Jie tikrai parduos aukštos kokybės sodinukus.

Svetainės pasirinkimas

Svarbu vadovautis botaninėmis augalo savybėmis. Aikštelėje esanti žemė turėtų būti vidutiniškai lengva ir biri, pravartu leisti drėgmę ir būti atokiau nuo požeminio vandens. Nejudantis vanduo gali neigiamai paveikti derliaus kokybę.

Svarbu! Lovos turėtų būti išdėstytos sniego padengtoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, tačiau augalas taip pat nemėgsta šešėlio.

Geriausias pasirinkimas būtų vieta ant šlaito, kur pirmoje dienos pusėje yra stipri šviesa, o antroje - silpna. Nepageidautina patalpinti aukštų medžių pavėsyje, taip pat šalia bulvių, pomidorų ir baklažanų.

Braškės sode

Žemėje sodinkite braškes

Prieš sodinant braškes, dirva lovose iškasama ir tręšiama. Trąša naudojama 5–6 kg per 1 m2 organinių medžiagų ir 30 mg mineralinių junginių. Taip pat dirvožemis iš miltligės yra apdorojamas Bordo skysčiu.

Jie palaukia 1–2 dienas, kol nusunktas ir apvaisintas dirvožemis nusistovi, tada lovos pažymimos.Sėjinukų sodinimo schema: tarp eilučių nuo 40 iki 60 cm, tarp gretimų krūmų iki 20 cm Norėdami išvengti plantacijos peržydėjimo, ūsai pjaustomi tris kartus per sezoną.

Dirvožemio mulčiavimas

Sode yra padarytos skylės, į kurias kiekviename išpilamas nedidelis piliakalnis. Šaknis atsargiai išdėstytas ant šio piliakalnio ir apibarstytas žeme. Labai svarbu, kad centrinis inkstas nebūtų uždengtas dirvožemiu ir būtų per daug atviras. Priešingu atveju jis nudžiūsta arba suyra.

Pasodinus sodinukus, lovos apibarstomos humuso ar mulčio sluoksniu, kad žemė nesuskiltų. Vanduo gausiai.

Kaip prižiūrėti

Tolesnę braškių priežiūrą sudaro laiku atliekami visi veiksmai, reikalingi palankioms augti.

Prinokusių braškių

Dirvožemio atsipalaidavimas

Tai yra bendras darbas visiems. Dėl dirvožemio viršutinis dirvožemio sluoksnis tampa oras, šaknims tiekiamas oras, drėgmė nelieka ant paviršiaus ir nesistovi viduje. Atsukimas leidžia pašalinti piktžoles, esančias žemėje.

Svarbu! Procedūra turėtų būti atliekama prieš atsirandant ūsams ir jų atsiradimo metu. Ūsai yra apipjaustomi, o po jais esanti dirva yra atlaisvinta, kad ūsų šaknys neužstrigtų žemėje.

Laistymas ir mulčiavimas

Laistymas atliekamas priklausomai nuo oro sąlygų. Jei gaubtas yra sausas, mažos lovos laistomos iš laistymo skardinės, kad nuplautų dulkes ant lapų viršaus.

Raudona braškė

Žydėjimo metu neturėtumėte patekti vandens ant gėlių, kad neišplautumėte žiedadulkių, todėl reikia drėkinti prie šaknų. Vasarą, kai karšta, Eliane braškės laistomos 1–2 kartus per savaitę. Kai atsiranda kiaušidės, drėkinimas sumažėja.

Mulčiavimas yra naudinga Eliane veislės procedūra, leidžianti sumažinti piktžolių vystymąsi ir išlaikyti drėgmę dirvožemyje. Bet kurioms braškių veislėms geriausia mulčiuoti medžiaga yra kapoti šiaudai ar pjuvenos. Per dirvą aplink krūmus pilamas plonas mulčio sluoksnis. Rudenį šis sluoksnis iškasamas kartu su žeme, tokiu atveju jis veikia kaip trąša.

Šiandien daugelis sodininkų padengia savo lovas juoda plėvele, kuri veikia kaip mulčias. Plėvelė arba agro pluoštas parduodami specializuotose vasarnamių ir sodų medžiagų parduotuvėse.

Viršutinis padažas

Kita svarbi procedūra, nuo kurios priklauso Eliane uogų derlius:

 1. Pirmasis šėrimas atliekamas augalų formavimo metu, tai yra, pasodinus sodinukus.
 2. Antrasis šėrimas atliekamas kiaušidžių laikotarpiu.

Mineralų kompleksai naudojami kaip trąšos. Kaip ir kiek mineralų pridedama, paprastai nurodoma instrukcijose, kurių taisyklės yra privalomos. Taigi mineralinės trąšos 10 m2 užauga iki 25 kg.

Maitiname braškėmis

Atsižvelgiant į dirvožemio būklę, būtina įvesti organinių medžiagų, kurios gali būti humusas ar durpės. Veislė labai jautriai reaguoja į organines trąšas, todėl du kartus per sezoną krūmai apibarstomi humusu, po to atlaisvinamas dirvožemis. Tai atliekama rudenį ir pavasarį.

Pasiruošimas žiemai

Prasidėjus žemai temperatūrai, turėtumėte atsisakyti braškių lovų ravėjimo, kad nepažeistumėte šaknų sistemos. Priešingu atveju augalas tiesiog užšaldys. Geriau palikti juos iki pavasario.

Pasiruošimas žiemai yra braškių lovų padengimas. Tinka kaip dengimo medžiaga:

 • minkštos krūmų šakos;
 • šiaudai;
 • žolių ar gėlių viršūnės;
 • bet kokie lapai;
 • aviečių skiltelės;
 • dengianti medžiaga arba agrofiberis.

Braškių izoliacija

Braškės iš anksto padengtos agropluoštu, o ant viršaus storu sluoksniu klojamas mulčias. Prieš dengiant Eliana, svarbiausia nepamiršti paskleisti dirvoje bet kokio graužikų kontrolės agento. Prieglauda atliekama lapkritį, prasidėjus stipriems šalčiams.

Genėjimo antenos

Antenos yra šoninės braškių atžalėlės, ant kurių formuojami jauni sodinukai vėlesniam dauginimuisi.Jie pašalinami, jei reikia, jei ūsai sutirština braškių sodmenis, o vaisiaus vaisiaus vaisiai netraukia maistinių medžiagų iš motininio krūmo.

Genėjimas atliekamas aštriomis žirklėmis, peiliu ar genėjimo žirklėmis. Ankstyvą rytą ūgliai nupjaunami iš ilgo stiebo, paliekant maždaug 4 cm pagrindą.Po vaisiaus, krūmų žalumynai supjaustomi prie šaknies, visi ūsai pašalinami kartu su jais.

Svarbu! Nenupjaukite ūsų per lietų ar debesuotą orą.

Veislinės veislės

Hibridas dauginasi su ūsais - tai lengviausias būdas. Auginimo sezono metu rinkitės sveikiausią ir didžiausią braškių krūmą, iš kurio ūgliai nebus nupjauti. Vasarą vienoje antenoje susidaro iki trijų dukterinių įvorių. Jie yra palaidoti žemėje ir laistomi. Rudenį ūsai nupjaunami, o nuolatinėje vietoje sodinami nauji sodinukai.

Kitas metodas yra sėklos, tačiau jis yra labai daug darbo reikalaujantis. Taikant bet kurį dauginimo būdą, išsaugomos visos veislės savybės.

Braškių sėklos

Kenkėjų ir parazitų kontrolė

Atsparumas kenkėjams ir ligoms yra vienas iš braškių veislės „Eliane“ pranašumų. Bet vis tiek jie gali būti:

 1. Pilkasis puvinys pažeidžia krūmus ir uogas. Paveikti augalai sunaikinami arba apdorojami fungicido tirpalu.
 2. Vėlyvas pūtimas - pilkos dėmės ant žalumynų ir puvimas ant uogų. Bordo skystis susidoros su liga.
 3. Pelėsinis miltligė yra labiausiai paplitusi visų braškių veislių liga. Vario sulfato tirpalas padės.

Iš kenkėjų žemės erkes ir skruzdėles puola braškės. Parazitus galima sunaikinti liaudies metodais. Pavyzdžiui, svogūnų žievelių arba česnakų nuoviras nuo erkių. Iš įsigytų lėšų padės „Fufanon“, vario sulfatas, „Aktellik“.

Vėlyvas braškių pūtimas

Surinkimas ir saugojimas

Nuimtą derlių lengva laikyti. Atsargos žiemai ruošiamos iš braškių:

 • konservai ir uogienės;
 • kompotai ir sultys;
 • cukruoti vaisiai ir džiovinti vaisiai.

Be terminio apdorojimo, braškės užšaldomos. Šioje formoje produktas laikomas labai ilgą laiką.

Pasak sodininkų, braškių veislė „Eliane“ išsiskiria dideliu žiemos atsparumu, turinčia gerą prieglobstį, nepretenzingu įdirbimu ir dideliu atsparumu skausmingiems mikrobams. Be to, kultūros vertė yra susijusi su dideliu derlingumu ir ilgalaikiu derlingumu, todėl ji aktyviai auginama privačiuose sodo sklypuose ir žemės ūkio naudmenose.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas