Braškių veislės „Gigantella“ aprašymas ir savybės, sodinimas, auginimas ir priežiūra

Sodo braškės gerai vystosi ir duoda vaisių renkantis veislę, pritaikytą prie klimato sąlygų. Pietiniai pasėliai nepatogūs vidutinėse platumose, drėgmę mėgstantys augalai netinkamai įsišaknija ir miršta sausringuose regionuose. Nors Gigantella braškių nerandama daugelio buvusios SSRS šalių valstybiniuose registruose, nes jos nėra įregistruotos, vasaros gyventojai ir savininkai šią konkrečią veislę perka turguose. Olandijoje sukurtos sodo braškės traukia didelėmis uogomis, dideliu derlingumu.

Braškių aprašymas ir savybės

Gigantella pasirodė praėjusio amžiaus 80-aisiais dėl olandų selekcininkų darbo, greitai sulaukė Europos ir Amerikos ūkininkų dėmesio, tačiau vėliau jie nustojo auginti tokias braškes pramoniniu pagrindu. Maksimas laikomas artimiausiu šios veislės giminaičiu ir pasižymi panašiomis, bet šiek tiek patobulintomis savybėmis.

Krūmai

Suaugusios braškės skersmuo yra apie 60 cm ir užauga iki pusės metro aukščio. Sodo braškių šaknys yra pluoštinės ir stiprios, paliekant kitų veislių dydį. Ant galingų krūmų atsiranda aukštų gėlių stiebų, kurie sudaro daugybę ūsų. Ant jų uždedama kiaušidė.

Braškės su plačiais blizgančiais lapais auga labai greitai, šaknų sistema užima daug vietos.

Uogos ir gėlės

Didžiausi pirmieji vaisiai sveria nuo 80 iki 100 g, tačiau kitų braškių masė ne didesnė kaip 50 gramų. Uogos džiugina:

 • sultingas minkštimas;
 • ryškus atspalvis;
 • sodo kvapas;
 • su ananasų skoniu.

braškių želė

"Maxim" veislė išsiskiria ilgalaikiu vaisiaus auginimu, braškės yra susietos ant didelių žiedlapių, kurie apsaugo uogas nuo sąlyčio su žeme.

Braškių derlius

Veislės vaisiai vidutinėse platumose subręsta ne anksti, o liepos pradžioje. Taikant žemės ūkio techniką, naudojant tinkamą drėkinimo sistemą, iš krūmo galima išrinkti apie 2 kg uogų, tačiau paprastai vasaros gyventojai nuima derlių. Braškės - neperdirbamos, vaisius neša tik kartą per sezoną, tačiau draugiškai.

Gabenamumas

Tankios sodo braškių uogos nesukrinta, nepraranda savo išvaizdos po gabenimo dideliu atstumu, neapdorotos jos laikomos šaldytuve iki savaitės, kai užšaldytos, nepraranda savo malonaus skonio.

braškių želė

„Gigantella“ privalumai ir trūkumai

Europos ūkininkai atsisakė vėlyvos nokinimo veislės auginimo dėl to, kad braškės nėra apsaugotos nuo ligų, pritraukia kenkėjus ir reikalauja specialių žemės ūkio metodų. Tačiau „Gigantella“ turi daug privalumų:

 • ilgas ir draugiškas vaisius;
 • stabilus ir didelis derlius;
 • patrauklios ir didelės uogos;
 • geras gabenamumas;
 • puikios komercinės savybės.

Olandų veislės trūkumas yra tas, kad braškės netoleruoja žiemos regionuose, kur yra didelis šaltis ir nėra sniego.

Veisimo galimybės

Turėdami kelis šio sodo braškių krūmus, galėsite jį veisti svetainėje.

prinokusių braškių

Sėklos

Braškių negalima dauginti naudojant sėklas, nes smulkūs grūdai apdulkina, o veislės ir augalo savybės neišsaugomos.

Ūsai

Tiek ankstyvos, tiek vėlyvos prinokusios braškės formuoja ūglius, ant kurių susidaro lapų rozetės. Jie įsišaknija ir auga. Vienas Gigantella krūmas duoda 10 ūsų, iš kurių paliekami stipriausi, ir tam, kad jie vystytųsi, jie nupjauna žiedkočius. Liepos mėnesį užaugę augalai persodinami į kitą vietą, kad prieš žiemą jie būtų stipresni ir įgautų pumpurus.

braškių krūmas

Trejų metų Gigantella ūsai duoda nedaug, bet sudaro daugybę ragų, kurie naudojami veislei.

Padalijus krūmą

Galite praskiesti „Gigantella“ svetainėje kitu būdu. Tam parenkami stiprūs augalai su širdimi, sulaukus 3 metų. Senesnės braškės išaugina sumedėjusius stiebus, iš kurių derliaus nereikėtų tikėtis.

Pasirinktus krūmus reikia padalyti į 3 arba 4 dalis su šaknimis ir liepos pabaigoje kiekvienas turėtų būti pasodintas sode.

Kaip teisingai auginti veislę

„Gigantella“ turi savybių, į kurias reikia atsižvelgti prieš veisiant. Braškės suteikia gerą derlių, atsižvelgiant į žemės ūkio technologijas, gausų laistymą ir tinkamą šėrimą.

braškių želė

Kada ir kur sodinti uogą

„Gigantella“ svetainė paskirta ten, kur daug saulės, o spinduliai bent 10 valandų per dieną šviečia sode. Būtina vaisiaus formavimo sąlyga yra gera ventiliacija, vanduo neturi sustingti dirvožemyje. Braškės mėgsta purią dirvą, jaukiai jaučiasi priemolyje ir paprastai nešioja vaisius ant smėlingo priemolio. Rūgščiame dirvožemyje veislė auginama tik kalkinant ir įdėjus organines trąšas.

Gigantella sodinama gegužę, kai vidutinė temperatūra siekia 16 ° C, o šalnos neturėtų grįžti, taip pat liepą ir rugpjūtį.

Geriausi braškių pirmtakai yra šie:

 • žalias mėšlas ir garstyčios;
 • pupelės ir petražolės;
 • žirniai ir česnakai.

sodinti braškes

Agronomai pataria uogas auginti po javų. Geriausia braškių veisimo vieta laikoma sritis, kuri praėjusį sezoną buvo atidėta pūdymui.

Dirvos paruošimas

Prieš sodinimą Gigantella pašalina piktžoles, šaknų ir stiebų likučius. Žemė iškasta, išlyginta, patręšta durpėmis ir humusu. Nerekomenduojama iš karto įpilti azoto.

Sodinti sodinukus atvirame grunte

Gigantella turėtų būti dedama šalia kitų stambiavaisių braškių, nes jos turi tą pačią žemės ūkio technologiją, geriau apdulkinamos. Viename kvadratiniame metre sodinami 4 krūmai, atsižvelgiant į tai, kad braškės labai auga. Šaknys mirkomos augimo stimuliatoriuje ir dedamos vertikaliai į kiekvieną skylę, kuri tręšiama mėšlu ar kompostu, dedami pelenai, uždengiama žeme ir laistoma. Vienam augalui reikia ne mažiau kaip 0,5 litro vandens. Dirvožemis turi būti mulčiuotas šiaudais ar pjuvenomis, kad drėgmė neišbluktų. Tarp eilučių palikite nuo 50 iki 70 cm.

braškių krūmas

Tolesnė braškių priežiūra

Gigantella krūmai greitai auga, kaip ir kitos veislės, jiems reikia papildomo šėrimo, jie mėgsta drėgmę.

Atlaisvinimas

Lauke pasodintos braškės turėtų būti ravėtos, kad piktžolės jų neišnaikintų. Veislė netoleruoja sunkaus dirvožemio; po lietaus ir laistymo dirva turi būti laisva.

Mulčiavimas

Pakanka drėkinti sodą kartą per savaitę. Kad drėgmė neišgaruotų, uždenkite dirvą po įvorėmis:

 • šiaudai;
 • šienas;
 • pjuvenos;
 • agrofiber.

mulčiuodami braškes

Mulčiavimas leidžia rečiau laistyti braškes, nes sulaiko drėgmę ir neleidžia augti piktžolėms. Krūmai žiemai padengti ta pačia medžiaga.

Trąšos

Gigantella maitinama kelis kartus per sezoną, visada pavasarį, žydėjimo metu, kai atsiranda kiaušidės. Maitinimui naudojami organiniai ir mineraliniai kompleksai. Antruoju variantu reikia griežtai laikytis dozavimo, per didelis chemikalų kiekis lemia lapų deginimą, uogų kritimą. Trūkstant fluoro, magnio, kalcio, fosforo ir kitų maistinių medžiagų nereikėtų tikėtis tinkamo derliaus.

Sėjinukus patariama šerti tik mineralinėmis trąšomis, suaugusiems krūmams jie derinami su organinėmis medžiagomis - humusu, paukščių išmatomis, kompostu, pelenais.

trąša krūmams

Ūsai

Gigantella, kaip ir daugelis kitų braškių veislių, po žydėjimo formuoja ūglius su lapų rozetėmis, kurios uogų nokinimo metu pradeda greitai augti. Vėžiai iš motininio krūmo paima maistines medžiagas, sutankina lovas, dėl to pablogėja ventiliacija, suaktyvėja puvimo ir miltligės sukėlėjai.

Ūsai nupjaunami genėjimo žirklėmis ar žirklėmis; stipriausi ūgliai paliekami dauginti.

Po vaisiaus

Norėdami, kad braškės būtų patenkintos derliumi, turite rūpintis augalais pavasarį ir rudenį, o baigę skinti uogas. Liepos mėnesį krūmuose pradeda augti nauji lapai, formuojasi ragai, dedami pumpurai, ant kurių formuojamos gėlės. Šiuo metu būtina:

 1. Apipjaustykite ūsus.
 2. Iškirpkite piktžoles.
 3. Nuimkite džiovintas dalis.
 4. Hilling krūmai ir praėjimai.

braškių želė

Ammophoska dedama po braškes, trąšos įterpiamos į 50–60 mm gylį. Maitindami turite įsitikinti, kad šaknys liko žemėje.

Ligos ir kenkėjai

Gigantella dažnai kenčia nuo pilkojo puvinio. Jei ant vaisių ir lapų atsiranda apnašos, paveikti augalai yra iškasti šaknies, o visa sodo lova purškiama Fitosporinu. Braškės serga chlorozėmis, šėrimas vaistais, kuriuose yra geležies, padeda įveikti problemą. Siekiant užkirsti kelią mikroorganizmų, sukeliančių miltligę ir puvimą, suaktyvinimui, pavasarį lovos apdorojamos Bordo skysčiu.

Jei nesilaikoma žemės ūkio technologijos taisyklių, braškės pradedamos:

 • šliužai;
 • turėti;
 • vabalų lervos.

Atbaido kenkėjų svogūnų lukštus, česnako užpilus. Parazitams nepatinka kalendros, petražolių, medetkų kvapas. Kai atsiranda amarų, vielinių kirmėlių, vorinių erkių, lovos apdorojamos insekticidais.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas