Braškių mėtų veislės aprašymas, auginimo ir priežiūros rekomendacijos

Braškių mėtos turi malonų, subtilų prinokusių uogų aromatą, o augalas neturi aštraus šalto poskonio. Dėl kompaktiškumo ir sodraus kvapo ši veislė tampa vis populiaresnė tarp Rusijos sodininkų. Sodo kultūra nepretenzinga prižiūrint ir auginant, todėl ją auginti nebus sunku net pradedantiesiems sodininkams.

Veislės ypatybės

Braškių mėtų lapai turi neįprastą braškių kvapą ir neturi atšiaurių tradicinių veislių poskonių. Dėl šių savybių augalas yra idealus desertų, saldžių patiekalų ir gėrimų ingredientas. Vaistažolė naudojama tik maisto gaminimo srityje, nes ji neturi antibakterinio ir analgezinio poveikio.

subtilus aromatas

Augalas yra kompaktiškas, vidutinis krūmų aukštis svyruoja nuo 30 iki 40 cm. Esant šiltoms klimato sąlygoms, jis gali išaugti iki 60 cm. Dėl savo nepretenzybiškumo ir sugebėjimo išgyventi žemoje temperatūroje jis gerai įsišaknija net šiauriniuose Rusijos regionuose.

Sėklų paruošimas

Mėtų laikomas augalas, kuris gerai dauginasi ne sėklomis. Sodinamąją medžiagą geriausia įsigyti specializuotose parduotuvėse. Tuo pačiu metu rekomenduojama įsigyti kelis maišus, nes daugeliu atvejų sodininkai susiduria su daigumo problemomis.

žema temperatūra

Savarankiškai rinkti sėklas dažnai neįmanoma arba daug darbo. Dažnai pasodinus tokią medžiagą, ilgainiui išauga visiškai kitoks augalas, nepanašus į tėvų veislę. Sėklos palaidotos žemėje ne daugiau kaip 0,5 cm, pirmieji ūgliai pasirodo per 2 ar 3 savaites. Geresniam augimui reikalingas 20–25 ° C temperatūros režimas.

Iškrovimo vietos pasirinkimas

Mėtų yra drėgmę ir šviesą mėgstantis augalas, reikalaujantis dirvožemio. Atsižvelgiant į tokias savybes, sodinimui pasirenkama saulėta vieta, kurioje yra priemolio ar priemolio. Geriausi pirmtakai augalui auginti yra šie:

šviesą mylintis augalas

  • ankštiniai;
  • šaknys;
  • daržovės.

Sodinimui skirtas dirvožemis turi būti laisvas, rūgštingumas turėtų būti nuo 6 iki 7 PH. Pelkėse mėta nesugeba įsitvirtinti.

rūgštingumo lygis

Iškrovimas

Mėta turi gerą atsparumą šalčiui, todėl sodinti galima nuo pavasario iki rudens. Sėjama su sėklomis ankstyvą pavasarį, nes žiemą jos užšąla. Vasaros laikotarpis laikomas įmanomu, tačiau nerekomenduojamas sodinti, nes tokiu atveju augalas neturi laiko sustiprėti ir suformuoti stiprią šaknų sistemą.

Reprodukcija dalijant krūmus ar šaknų auginius atliekama vėlyvą pavasarį. Tam parenkami aukšti, sveiki ūgliai.Mėtų persodinimo darbai gali būti atliekami iki rugpjūčio pabaigos. Nerekomenduojama naudoti vėlesnio laiko, nes krūmai nesugeba įsitvirtinti per trumpą laiką.

taigi nusileidimas

Kultūros priežiūra

Augalas nereikalauja priežiūros ir augimo sąlygų. Norint gero augimo, būtina laiku laistyti ir praturtinti dirvožemį humusu. Esant pakankamai šilumos, šviesos ir drėgmės, ūgliai greitai vystosi. Norint sutaupyti energijos dirvai laistyti, rekomenduojama mulčiuoti.

Norint geriau formuoti želdynus, būtina augalą šerti organinėmis, azoto, fosforo trąšomis 1 - 2 kartus per mėnesį.

Mėta yra pajėgi augti per trumpą laiką ir užimti didelį plotą, todėl augimo procesą reikia kontroliuoti periodiškai pašalinant augalus iš nereikalingų vietų. Radikaliai pašalinti mėtų sodinimus įmanoma tik giliai kasant dirvą. Norint palengvinti šį procesą, patyrusiems sodininkams patariama kasti šiferio ar metalo lakštą į žemę, taip apsaugant plotą ir neleidžiant augalo šaknims augti už užtvaros riboto ploto.

laistyti ir praturtinti

Prieglaudos poreikis žiemai nustatomas atsižvelgiant į konkretaus regiono klimatą. Esant žemai temperatūrai ir nedideliam sniego kiekiui, augalas sugeba atšalti, todėl tokiomis sąlygomis augalui reikia pastogės. Izoliacijai galite naudoti durpes ar pjuvenas.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Toliau saugojimo mėtų nuimamas pačioje žydėjimo pradžioje. Šiuo laikotarpiu augalo lapai yra jauni ir juose yra didžiausias eterinių aliejų kiekis. Yra du būdai rinkti:

  • stiebo pjūvis;
  • nupjauti ar nupjauti atskirus lapus.

konkretus regionas

Pirmuoju metodu galite visą augalą išdžiovinti. Tokiu atveju iš stiebų suformuojami maži ryšulėliai ir surišami prie pagrindo. Be to, tokios formos monetų kalykla pakabinama vietoje, kur nepatenka tiesioginiai saulės spinduliai. Tokia priemonė sukuria subtilų aromatą kambaryje, o natūralus aromatas yra natūralus ir absoliučiai saugus žmonėms.

Surinkta šviežia žolė džiovinimui išdėliojama ant lygaus paviršiaus ir leidžiama visiškai išdžiūti. Kai kurie augintojai palieka džiovintą augalą originalia forma, o kiti siekia sukurti vienodą mišinį šlifuodami žolę. Laikykite mėtų sandariai uždarytoje talpykloje gerai apsaugotoje nuo šviesos ir drėgmės vietoje. Laivo sandarumas leidžia augalui išlaikyti uogų aromatą. Sausa mėta dažnai naudojama kaip arbatos ir arbatos ingredientas.

Plokščias paviršius

Mėtų aromatas pridedamas prie drabužinėje ar spintoje laikomų daiktų. Norėdami tai padaryti, sausas mišinys išdėstomas lininiuose maišuose, kurie dedami į reikiamą vietą. Pipirmėtę galima naudoti kaip solo ingredientą arba naudoti kaip papildomą ingredientą kartu su kitomis aromatinėmis žolelėmis.

Norėdami mėtų naudoti kulinarijos tikslams, aš naudoju užšaldymo metodą. Norėdami tai padaryti, žalumynai kruopščiai nuplaunami, džiovinami ir dedami į maišą šaldiklyje. Ledo gabaliukai, kuriuose yra smulkiai supjaustytų mėtų, naudojami gėrimuose, pavyzdžiui, mojito, gaminami naudojant specialias formas.

užšalimo metodas

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas