Maroko mėtų veislės aprašymas, auginimo ir priežiūros ypatumai

Maroko mėta, dažniausiai vadinama sodo mėta, traukia savo garbanotais, vešliais lapais ir nepakartojamu aromatu. Pagal skonį jis yra minkštesnis nei tradicinės pipirų veislės, gaivinančio aromatą.

Veislės ypatybės

Maroko mėtų - garbanotos mėtų, jos pavadinimas siejamas su prancūziškomis šaknimis, kai Marokas buvo Prancūzijos kolonija. Ši veislė, auginama sotusis klimatas, išsiskyrė dideliu eterinių aliejų, mentolio, kiekiu ir iš kitų išsiskyrė gofruotais lapais. Turi šviežio mėtų aromato, skonio pipirų skonio.

Maroko mėtų

Naudingos mėtų savybės

Marokas nuo seno žinojo, koks sveikas mėtų savybės, jis naudojamas kaip įvairių ligų profilaktika. Iš jo lapų yra paruošiama gyvybinga arbata, kuri yra puiki tonizuojanti ir gaivinanti priemonė.

Ši veislė turi daug naudingų savybių:

gaivinantis agentas

  • Stabilizuoja kraujospūdžio lygį.
  • Tai turi atpalaiduojantį poveikį.
  • Teigiamai veikia aktyvias kraujagysles ir širdį.
  • Siekiama pagerinti virškinimą ir virškinimą.
  • Pašalina galvos skausmą, stresą.
  • Skirta raumenų atpalaidavimui, pašalina raumenų spazmus.
  • Palengvina PMS.

Vasarą mėtų gėrimas yra tikras išsigelbėjimas, jis turi gaivinančių savybių. Žmonės gyvybines arbatas iš natūralių mėtų vartoja kaip raminamąsias priemones, kurios gali palengvinti emocinį stresą, stimuliuoti smegenis.

kraujo spaudimas

Sėklų paruošimas

Mėginiai perkami sodinti specializuotoje parduotuvėje tolimesniam sėjimui į žemę. Prieš sodinimą sėkloms nereikia specialaus paruošimo, jas dezinfekuoti galima laikyti silpname kalio permanganato tirpale.

sėklų paruošimas

Iškrovimo vietos paruošimas

Pipirmėtė renkasi maistingą dirvožemio sudėtį. Daigams auginti galite naudoti paruoštą dirvą arba patys pasigaminti mišinį. Tuo tikslu sumaišykite lygiomis dalimis: humusą, sodo dirvą, išsijotą smėlį, durpes. Mišinys dezinfekuojamas, jis deginamas krosnyje.

Norėdami sėti sėklas, vidurdienį rinkitės saulėtą vietą su lengvu šešėliavimu.

dirvožemio sudėtis

Sėja

Labai patogu sėti sėklas paruoštuose plastikiniuose induose su dangčiu. Rezultatas yra savotiškas mini šiltnamis. Kad konteineriai nebūtų nuolat atidaromi, jie daro mažas skylutes dangtelyje.

Sėklos turi būti sėjamos į drėgną dirvą. Šiuo tikslu daromi maži grioveliai, sėjos gylis yra ne didesnis kaip 5 mm, pasirinktos sėklos ten atsargiai įvedamos.Mėtų sėklos yra per mažos, kad neplautumėte, naudokite purškimo buteliuką. Pabarstykite žemėmis ant viršaus. Tara su pasėtomis sėklomis dedama ant apšviesto palangės šiltoje patalpoje.

plastikiniai indai

Augalų priežiūra

Kai pasirodys ūgliai, atsargiai atidarykite dangtį. Kad jauni ūgliai neištemptų, jiems suteikiamas aukštos kokybės apšvietimas. Jei natūralios saulės nepakanka, tada sodinukai papildomi specialiomis lempomis.

Puikios mėtos mėgsta drėgmę, todėl purškiamos kartu su laistymu. Užaugę daigai persodinami į atskirus konteinerius arba pasodinami atvirame grunte nuolatinėje vietoje. Patartina jaunas mėtas sodinti tose vietose, kur jau užaugo ankštiniai augalai, šakniavaisiai, įvairūs daugiamečiai augalai.

Mėtų yra šliaužiantis augalas, kuris užpildo visą erdvę kaip greitai auganti piktžolė. Kad toks nepatogumas nepasikartotų, prieš tiesioginį sodinimą dirvožemyje iškasami ribotuvai, nes jie naudoja šiferio, metalo lakštus. Norint užkirsti kelią tokiam plitimui, patartina mėtų auginti erdviuose induose.

atidarykite dangtį

Laistymo ypatybės

Šis daugiametis augalas yra labai higrofiliškas. Laistykite saikingai, be drėgmės sąstingio, kurio jis netoleruoja. Stipriu sausu laikotarpiu daugiamečius augalus reikia kasdien laistyti. Jie vakare atneša drėgmę. Norėdami išlaikyti gyvybinę drėgmę sausros metu, jie mulčiuoti kamieno ratą naudodamiesi aukštos kokybės kompostu ir reguliariai purkšdami dirvą.

ypač higrofiliškas

Ravėjimas ir atlaisvinimas

Nuo piktžolių pertekliaus reguliariai ravėkite kamieno ratą. Periodiškai dirvožemis turi būti laisvas, reikia laistyti sausu būdu.

papildomų piktžolių

Ligos

Sėjant sėklas atvirame lauke, jos sėjamos viena nuo kitos, kad būtų išvengta infekcijos įvairiais negalavimais. Jei lapuose randama miltligė, jauni krūmai išgelbėjami apdorojant koloidinės sieros tirpalu.

atstumas vienas nuo kito

Kenkėjai

Porai, amarai, baltosios musės puola subtilią mėtų, o šliužai taip pat gadina jos išvaizdą. Kai kurie sodininkai žalingus vabzdžius renka rankomis, tačiau vis tiek daug efektyviau periodiškai purkšti galingu insekticidu. Instrukcijose nurodoma, kiek laiko reikia surinkti saugias arbatos ir nuovirų gaminimo žaliavas.

mažametės ataka

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Pirmaisiais augalo intensyvaus augimo ir vystymosi metais švieži lapai renkami džiovinti. Tai turi būti padaryta prieš kvepiantį daugiamečių augalų žydėjimą, nes šiuo metu juose jau yra sukauptas pakankamas kiekis maistinių medžiagų ir natūralus eteris. Siekiant išsaugoti geriausią skonį, surinkta medžiaga džiovinama šešėlyje. Lapai džiovinami sveiki arba sumalami į miltelius, kartais džiovinami šakelėmis. Žalių ūglių šviežumas laikomas drėgnoje marlėje šaldytuve.

išauginti augalai

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas