Kaip tinkamai auginti avietes iš sėklų daigams namuose

Jei svetainėje pasirodo aviečių krūmas, kuris neša vaisius su didelėmis uogomis, skanus, saldus, tada jūs norite išplėsti pasėlių plantaciją šia veisle. Iš norimo krūmo ne visada įmanoma susilaukti palikuonių. Todėl jūs turite žinoti, kaip namuose auginti avietes iš sėklų, skirtų sodinukams. Uogų kultūros sodinimas sėklomis yra sunkus, tačiau įdomus procesas.

Aviečių auginimas iš sėklų: pranašumai ir trūkumai

Patyrusiems sodininkams auginti avietes namuose lengva. Jie daugiau pasirenka vegetatyvinio dauginimo metodus. Tačiau negalima atmesti ir sėklų metodo. Jis turi daug privalumų:

 1. Nereikia jaustis auginiais, ūgliais. Kai kuriose veislėse sunku rasti stiprių palikuonių, kurios taptų aviečių veisimo pagrindu.
 2. Įdomu atlikti veisimo darbus. Iš tiesų iš sėklų dažniausiai gaunamas kitas augalas, nepanašus į motiną.
 3. Medžiagos ir laiko sąnaudos bus mažesnės, jei patys surinksite sėklas iš uogų.

Šio metodo trūkumas yra tas, kad rezultatas yra visiškai priešingas auginimo tikslui. Ir aviečių sodinukai, gauti iš sėklų, reikalauja agronomijos įgūdžių, kruopščios priežiūros. Baisus poreikis sudaryti sąlygas sėkloms sudygti.

Geriausios veislės daigumui

Prieš pradėdami dirbti, turėsite įsitikinti, ar iš uogos galima auginti avietes. Šis veisimo variantas netinka kiekvienai veislei. Tarp geriausių veislių galima rekomenduoti:

 • Vidurinės juostos, pietinių regionų hibridai Polka, Hercules, Krasa Rossii;
 • Sibiras ir Uralas - Briansko medis, raudonasis rubinas;
 • Centrinės teritorijos - geltonasis milžinas, oranžinis stebuklas.

Šie hibridai gali būti užauginti iš sėklos, nes sėkla lengvai atskiriama nuo minkštimo. Visos veislės gerai įsitvirtina klimato zonoje, kurioje jos yra priskirtos. Ir avietės jaučiasi patogiai, kai auginamos namuose iš sėklos.

Aviečių daigai

Kaip skinamos aviečių sėklos

Norėdami pasirinkti sodinimo sėklą iš savo sodo uogų, turite kompetentingai kreiptis į procesą. Medžiagai keliami tokie reikalavimai, kad jos būtų renkamos iš visiškai prinokusių vaisių. Negalite fotografuoti supuvusių, pažeistų kopijų.

Uoga trinama per sietą arba išspaudžiama per varškę. Torte išlieka sėklos, kurios yra atskirtos nuo dalies minkštimo. Norėdami tai padaryti, įdėkite masę į puodelį, užpildykite jį vandeniu. Po dienos, kai grūdai patinsta, vanduo nusausinamas. Turite surinkti tas sėklas, kurios nukrito į konteinerio dugną.

Kitas būdas aviečių sėkloms išgauti yra torto džiovinimas. Gabalai išdėstomi ant audinio plonu sluoksniu. Nusiųskite dėklą į šviesų kambarį, kuriame gera oro cirkuliacija. Po džiovinimo sėklos lengvai atskiriamos nuo džiovintos minkštimo. Prieš sodinant juos, būtina atmesti žemos kokybės medžiagą.

Aviečių sėklos

Sėklų sėjos laikas

Sėjant avietes su sėklomis, svarbu sėjos datos. Galų gale nerekomenduojama ilgai laikyti sėklos. Sėklų daigumas bus sėkmingas visus metus. Būtina nustatyti, kada reikiamą procedūrą atlikti pavasarį ar rudenį.

Pavasario sėja

Aviečių sėklos paprastai skinamos vasarą, kai uogos yra prinokusios. Turime juos saugoti iki pavasario. O sėkloms bus pasirengta, kai joms bus sukurta optimali oro temperatūra ir drėgmė.

Grūdus galite sudėti į šlapias samanas, vatą, įsitikindami, kad sėklos neišdžiūsta. Reikia vengti pelėsių. Todėl būtina talpyklą su sodinamąja medžiaga sudėti į šaldytuvą ar rūsį, kur temperatūra bus 2 laipsnių Celsijaus ribose. Dėl per didelės drėgmės aviečių duobės puvės.

Aviečių auginimas

Vasarį ar kovą prasideda sėklų daigumas, sėjant juos daigams.

Rudens sėja

Patyrę sodininkai mano, kad ruduo labiau tinkamas sėti uogų derlių. Jūs galite nedelsdami įterpti sėklas į žemę, o daigai nereikia perkelti į kitą plotą. Augalų sodinukų adaptavimas yra greitesnis ir sėkmingesnis.

Vienintelis dalykas, kad sodinant reikia sunaudoti didelį kiekį sėklos. Kai kurie iš jų neatsiranda arba yra valgyti kenkėjų. Būtina laiku organizuoti sėją, kad daigai neužšaltų.

Ko reikia sodinimo darbams

Sodinant aviečių sėklas, reikia pasiruošti procedūrai. Pirmiausia parenkami konteineriai. Daigai gerai vystosi atskiruose puodeliuose ar konteineriuose su įdubomis. Kadangi sodo augalo šaknų sistema yra ant paviršiaus, tai padarys negilus, bet plataus skersmens indas. Taip pat patariama sėti į durpių tabletes.

Raudona avietė

Uogų sodinukai turėtų vystytis patogioje aplinkoje. Todėl paruošiamas maistingas dirvožemio mišinys, vidutiniškai apšviestas palangės. Sėjinukai geriausiai vystysis ant vakarinių ir rytinių palangių.

Jei jie sodinami iš karto sode rudenį, tada būtina paruošti sodo lovą, apsaugant ją nuo tiesioginių saulės spindulių. Jie sutvarko jį ten, kur yra derlingos žemės, o požeminis vanduo yra 1,5 metro gylyje nuo paviršiaus.

Pasiruošimas nusileidimui

Norėdami avietes sodinti sėklomis, jums reikia:

 1. Užpildykite durpių puodelį ar puodą maistinių medžiagų mišiniu iš sodo dirvožemio, durpių, paimtų vienodais kiekiais. Smėlis imamas mažiau nei 2 kartus.
 2. 2 savaites prieš sodinimą dirvožemis iškasamas verdančiu vandeniu arba kalio permanganato tirpalu.
 3. Sėklos sudygsta įvyniojant jas į šlapio tualetinio popieriaus sluoksnius ir dedant į šiltą vietą.
 4. Sodinant, į sodą iš karto iškasamas sklypas, įterpiamos organinės ir mineralinės trąšos.
 5. Sėklos neturėtų būti per daug drėgnos, kitaip jos gerai neišdygs.

Kad aviečių sėkla sudygtų, joje turi būti daug drėgmės ir maistingumo.

Akiniai su durpėmis

Sėjos technologija ir schemos

Aviečių auginimas iš sėklų yra sėkmingas, jei kultūra pasirinkta tinkamai. Dienos metu jis turėtų būti šiek tiek apšviestas.

Užbaigtas daigai turi turėti stiprią, bent 10 centimetrų šaknų sistemą. Jei jo ilgis yra didesnis nei 20 centimetrų, tada prieš sodinimą jis nupjaunamas.

Auginant tokius sodinukus reikia laikytis tam tikrų taisyklių:

 1. Sudygusias sėklas būtina sėti tiesiai į žemę, dedant į skyles 0,5 metro atstumu.
 2. Į lizdą geriau įdėti 2-3 sėklas, atsižvelgiant į jų mažą daigumą.
 3. Iškrovos yra padengtos plėvele.
 4. Žiemą ant žemės išmeskite sniegą.Taigi sodinamoji medžiaga gerai išgyvens žemą temperatūrą.

Pirmieji ūgliai pasirodo vėlyvą pavasarį.

Sėjama sėkla

Daigų daiginimas

Pirmieji sode ar indelyje esantys ūgliai reikalauja kruopščios priežiūros. Tai įeina:

 • reguliarus laistymas;
 • tręšimas;
 • dirvožemio atsipalaidavimas;
 • ravėjimas.

Laistyti daigus reikia tada, kai dirva yra sausa. Jaunus sodinukus galima mulčiuoti ant sodo lovos. Mulčiavimui naudojamas mėšlas, humusas, kompostas. Jei kai kurie augalai miršta rudenį, tada jie pakeičiami jaunais ūgliais. Puodą su aviečių daigais pavasario sėjos metu galima laikyti šiltnamyje, atsodinant sodinukus nuolatinėje vietoje rudenį.

Priežiūra ir auginimo patarimai

Kai abejojama, ar įmanoma iš sėklų išauginti avietes, įsisavinta sodinimo procedūra, tada belieka pasirūpinti sodinukais.

Remontas aviečių

Svarbu teisingai suformuoti sodo augalo krūmus. 3–4 gyvenimo metais aviečių plantacija paliekama iki 10–12 metinių ūglių, likusius išpjaunant. Retai sodinami birželio mėnesį, prieš žydėjimą. Svarbu išlaikyti stiprius šakniagumbius, stengiantis išlaikyti atstumą tarp krūmų 15-20 centimetrų.

Suremontuotos avietės duos vaisių du kartus. Verta padidinti jo derlių, pavasarį nupjaunant vienmečius ūglius.

Aviečių ūgliai geriausiai pririšti prie stulpų arba vielos, ištemptos išilgai eilių.

Uogos ant krūmų bus didesnės, jei plantacija bus laiku drėkinama ir šeriama mineralinėmis ir organinėmis trąšomis. Kiekvienais metais pavasarį pridedama amonio salietros. 10 dienų prieš nokimą avietės laistomos vandeniu praskiestu srutomis.

Pasodinus sėklomis, avietės vaisius pradės duoti 3–4 metais.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas