Kaip galite gydyti avietes nuo kenkėjų žydėjimo ir vaisiaus metu?

Beveik kiekvienas sodininkas sodina sodo sklypą su sveikomis ir kvapniomis avietėmis. Kartais aviečių krūmai pradeda blogai duoti vaisių dėl vabzdžių ar ligų užpuolimo. Norint, kad pasodinti augalai sirgtų rečiau, reikia iš anksto išsiaiškinti, kaip avietes gydyti nuo kenkėjų vaisiaus ir žydėjimo metu.

Kai jums reikia apdoroti avietes ligų prevencijai

Prieš apsaugodami krūmus nuo kirminų, esančių uogose, ir ligas, turite nustatyti, kada geriausia perdirbti. Patyrę sodininkai rekomenduoja perdirbti remontantinį krūmą pavasarį, balandžio pirmoje pusėje, kai ištirpsta pirmasis sniegas ir ant sodinukų pradeda pasirodyti pirmieji pumpurai. Kovo mėnesį purškimas nedaromas, nes paros temperatūra gali nukristi žemiau penkių laipsnių šilumos.

Taip pat augalus galite perdirbti rudenį, nukritus lapams. Lapkričio pradžioje nuo krūmų nupjaunamos šakos, kurios nebeatnešė vaisių, o silpnesni ūgliai pašalinami. Tik po išankstinio genėjimo atliekamas profilaktinis gydymas.

Geriausios gydymo priemonės ir gydymas

Norėdami rasti efektyviausią įrankį darbui su avietėmis, turite išsiaiškinti, koks yra geriausias purškimo būdas.

Parduotuvių produktai

Gana dažnai parduotuvėse pirktos cheminės medžiagos yra naudojamos aviečių daigams apsaugoti nuo negalavimų ir vabzdžių. Veiksmingi vaistai, galintys gydyti aviečių krūmus, yra šie:

 • „Mikosan“. Jis naudojamas sodinukų imunitetui stiprinti. Priemonės sudėtyje yra komponentų, kurie padeda greitai atsikratyti grybelinių negalavimų patogenų.
 • „Sveikas sodas“. Vaistas yra naudojamas uogoms apsaugoti nuo amarų, pjuvenų ir kitų pavojingų kenkėjų. Jis yra natrio pagrindo ir parduodamas kaip tirpios granulės.

Sveikas sodas

Liaudies gynimo priemonės

Yra sodininkų, kurie mieliau taupo uogas ne parduotuvėse, o naudodamiesi liaudies gynimo priemonėmis.

Vario sulfatas

Pavasaris ir vasara yra tinkamas laikas avietes gydyti tirpalu, pagamintu iš vario sulfato.Prieš purškiant, reikia išsiaiškinti, kaip patiems pasigaminti vitriolio tirpalą. Terapijos ir profilaktikos tikslais naudojamas šiek tiek koncentruotas mišinys. Norėdami jį paruošti, 150 gramų medžiagos įpilama į 8-9 litrus šilto vandens. Tada viskas maišoma 5-10 minučių ir užpilama pusvalandį.

Būtina purkšti sodinukus vitrioliu apsauginėmis pirštinėmis ir akiniais, kad produkto lašai nepatektų ant kūno. Taip pat turite įsitikinti, kad netoliese nėra mažų vaikų ir gyvūnų.

Geležies vitriolis

Žydėjimo metu ir prasidėjus vaisiui galite naudoti geležies sulfatą. Jis naudojamas šiems tikslams:

 • dirvožemio prisotinimas geležimi;
 • gydyti žaizdas, kurios gali būti ant šakų paviršiaus;
 • senų aviečių krūmų stiprinimas;
 • grybelinių patologijų išsivystymo prevencija;
 • apsauga nuo vabzdžių.

inkstone

Kuriant darbinį tirpalą, pusė kilogramo medžiagos įpilama į dešimties litrų indą su vandeniu. Paruoštas produktas naudojamas ne daugiau kaip du kartus per sezoną. Avietės perdirbamos vakare arba ryte, kai nėra saulės.

Verdantis vanduo

Kitas įprastas prevencijos būdas yra karšto vandens naudojimas. Verdantis vanduo naudojamas šiais atvejais:

 • inkstų erkių pašalinimas ir sodinukų apsauga nuo šio pavojingo parazito;
 • sodinukų valymas nuo sporų, dėl kurių gali atsirasti miltligė;
 • gėlių stiebų skaičiaus padidėjimas, kuris leidžia padidinti derlių;
 • amarų, kurie dažnai puola aviečių krūmus, pašalinimas.

Prieš apibarstydami aviečių krūmą, turite apsaugoti jo šaknų sistemą nuo verdančio vandens. Norėdami tai padaryti, dirvožemio paviršius yra padengtas polietilenu, kuris neleis karštam vandeniui patekti į dirvožemį.

Karbamidas

Kai kurie sodininkai nori apsaugoti krūmus karbamidu. Dirbant su karbamidu, laikomasi šių rekomendacijų:

 • Preliminarus pasiruošimas. Prieš perdirbant, dirva atlaisvinama prie kiekvieno krūmo ir pašalinamos piktžolės.
 • Dienos pasirinkimas darbui. Sodo aviečių krūmas saulėtomis ir ramiomis dienomis gydomas karbamidu.
 • Saugos taisyklių laikymasis. Būtina dirbti su tirpalu guminėse pirštinėse, akiniuose ir kaukėje.
 • Mišinio paruošimas. Į kibirą vandens įpilama 750 g karbamido ir 50 g vario sulfato.

Aviečių ūgliai laistomi karbamidu 3-4 kartus per sezoną.

Karbamido milteliai

Bordo skystis

Dažniausiai ši priemonė naudojama tada, kai biologiniai produktai nesugeba apsaugoti krūmo. Ruduo laikomas geriausiu laiku užpilti Bordo skystį. Šiuo laikotarpiu krūmų auginimo sezonas yra visiškai baigtas, todėl sukėlėjas negalės pakenkti augalams.

Norėdami paruošti produktą savo rankomis, įpilkite pusę kilogramo kalkių į tris litrus vandens. Po to į indą pilama dar du litrai šilto vandens. Tada į 10 litrų verdančio vandens įpilama 40 g vario sulfato, po to mišiniai iš dviejų indų maišomi ir užpilami 20-30 valandų.

Garstyčios ir soda

Norėdami išgydyti aviečių ligas, galite naudoti mišinį, pagamintą iš kepimo sodos ir garstyčių. Tai universalus mišinys, galintis sunaikinti chlorozę ir apsaugoti sodinukus nuo puvimo ir antracnozės. Kai kurie žmonės jį naudoja norėdami padidinti cukraus kiekį uogose ir pagerinti jų skonį.

Soda kaip trąša

Kurdami veiksmingą vaistą nuo aviečių ligų, į 5-6 litrus pašildyto vandens įpilkite 80 gramų sodos ir 20 gramų garstyčių miltelių. Galite naudoti skystį, kai žydėjimas bus baigtas.

Amoniakas

Kai kurie žmonės mano, kad amoniakas naudojamas tik medicinoje, tačiau taip nėra. Jis naudojamas sodo pramonėje kaip trąša ir padeda kovoti su įprastomis ligomis. Taip pat naudodamiesi amoniako tirpalais galite apsaugoti sodinukus nuo tokių vabzdžių:

 • skruzdėlės;
 • gėlių midges;
 • turėti;
 • amarų.

Didelis alkoholio kiekis gali pakenkti augalui, todėl kuriant tirpalą reikia laikytis dozių. Į kibirą šalto vandens įpilkite 50–60 mililitrų alkoholio su tarkuotu skalbinių muilu. Kad kenkėjas neatsirastų ant krūmų, purškimas atliekamas 1-2 kartus per mėnesį.

Laipsnis

Vabzdžiams atbaidyti dažnai naudojamas degutas, kuris turi aštrų kvapą. Krūmai apdorojami du kartus - prieš žydėjimą ir po jo. Kurdami produktą 10–15 litrų vandens, įpilkite 2–3 šaukštus deguto.

Aviečių ligos ir kaip su jomis kovoti: krūmų perdirbimo terminai ir technologijos

Jei prastai rūpinatės krūmais, jie pradeda skaudėti ir mirti. Rekomenduojama susipažinti su įprastų aviečių ligų ypatybėmis ir jų gydymo metodais.

Kaip gydyti avietes nuo vėlyvojo pūtimo (šaknų puvinio)

Pagrindinė šaknų puvinio atsiradimo krūmuose priežastis yra didelis dirvožemio drėgmės lygis. Pagrindiniai vėlyvo pūtimo simptomai yra juodas žydėjimas ant pienių, pelėsiai ir pageltusi lapija. Taip pat sergančiuose krūmuose gėlės deformuojasi ir nudžiūsta.

Kovai su liga naudojamas česnako tirpalas su manganu. Jis paruoštas iš 8-10 litrų šilto vandens, dviejų tarkuotų galvučių česnako ir 5 gramų mangano. Kiekvienam sergančiam krūmui sunaudojama pusė litro skysčio.

Šaknų vėžys

Liga atsiranda dėl bakterijų patekimo į aviečių daigų šaknų sistemą. Ligą lydi augimas ant šaknies apykaklės ir apatinės stiebo dalies. Lapo plokštelė yra padengta geltonomis dėmėmis, kurios laikui bėgant tamsėja. Šaknies vėžys vystosi labai greitai, todėl, atsiradus šiems simptomams, reikia pradėti gydymą.

Šaknų vėžys

Norėdami kovoti su liga, jie naudoja 1% vario sulfato tirpalą, kuris sunaikina šaknų vėžio sukėlėjus.

Šaknies puvinys (vėlyvasis pūtimas)

Fitoftora yra pavojinga liga, kurią sukelia grybelis, kuris išsivysto esant aukštai drėgmei. Kiekvienas sergančio sodinuko lapas pradeda pleiskanoti ir išdžiūti kraštuose. Jei negydote fitoftoros, ūgliai visiškai išdžiūsta. Yra keletas šaknų puvinio gynimo būdų:

 • Kreidos gabalas. 10 gramų kreidos sumaišoma su 400 mililitrų vandens ir 5 gramais vario sulfato. Tirpalas naudojamas paveiktiems stiebams ir lapams gydyti.
 • Jodas. Medžiaga praskiedžiama vandeniu santykiu nuo 1 iki 5. Krūmai purškiami jodo mišiniu 2–3 kartus per savaitę.

Pilkasis puvinys

Dėl aviečių pilkojo puvinio pablogėja vaisiai ir žūsta uogos. Užkrėstų krūmų vaisiai padengti rudos spalvos žydėjimu. Dažniausiai pilkasis puvinys pasirodo ant krūmų, auginamų užmirkusiuose šiltnamiuose. Taip pat liga vystosi, jei augalas auginamas šalia užkrėstų sodinukų.

Pilkasis puvinys

Norėdami išsaugoti augalus, patyrę sodininkai rekomenduoja atsikratyti visų užkrėstų uogų ir nupjauti stiebus, kurie pradeda vyti.

Vertikalusis vytinimas

Liepos mėnuo yra tas, kai aviečių krūmai pradeda kentėti nuo vertikaliųjų vytelių. Ligos pavojus yra tas, kad ji sulėtina vaisiaus augimą ir sustabdo krūmo vystymąsi. Pirmiausia ant lapų ir stiebų atsiranda geltonas žydėjimas, po kurio ūgliai pradeda nudžiūti.

Neįmanoma išgydyti ligos, todėl reikia padaryti viską, kad avietės nesusirgtų vertikalia vytuliu. Tuo tikslu įvorės reguliariai purškiamos fungicidiniais preparatais ir karbamidu.

Chlorozė

Chlorozės išsivystymą ant aviečių krūmų liudija geltonos dėmės ant lapų ašmenų. Ši virusinė liga yra labai pavojinga, nes atsikratyti jos nėra lengva. Chlorozė sulėtina derliaus brendimą, o uogos nudžiūsta.

Norėdami apsaugoti uogas nuo ligų, krūmai apdorojami sulfato tirpalu. Avietės perdirbamos kovo viduryje, kai ant sodinukų pasirodo pirmieji pumpurai.Taip pat galite naudoti metilinę emulsiją, purškiamą ant aviečių medžio dvi savaites prieš žydėjimą.

Aviečių chlorozė

Rūdžių

Rūdys pradeda vystytis paskutinį gegužės dešimtmetį, kai baigiasi žydėjimas. Laiku nustatyti ligą yra gana paprasta, nes ji turi ryškių simptomų. Rūdžių užkrėstų krūmų lapai padengti oranžine spalva, kuri ilgainiui taps išgaubta. Lapų plokštelės gale pasirodo tamsesnis žydėjimas.

Rūdims gydyti naudojamos priemonės yra šios:

 • Sagebrush. Šviežia žolė užpilama šaltu vandeniu ir užpilama 3–4 dienas. Tada skystis filtruojamas ir naudojamas avietėms perdirbti.
 • Soda. Penki šaukštai medžiagos sumaišomi su 7-8 litrais vandens, po to purškiami aviečių lapai.

Infekcinė chlorozė

Jei aviečių lapuose yra geltonos dėmės, didelė tikimybė, kad jie sirgs infekcine chlorozė. Iš pradžių pageltimas atsiranda šalia venų, bet pamažu lapų paviršius padengia vieną didelę geltoną dėmę.

Infekcinė chlorozė

Norėdami pašalinti chlorozę, į dirvą įpilama durpių, komposto ir humuso. Taip pat avietės yra šeriamos kalio junginiais, kurie padės atsikratyti ligos simptomų.

Mozaika

Mozaika pasirodo krūmuose po amarų atakos, kuri laikoma pagrindiniu virusinių patogenų nešiotoju. Būdingas ligos požymis yra žalios ir geltonos dėmės ant lapų. Jei mozaika ilgą laiką nebus apdorota, lapų plokštelių paviršiuje pasirodys išgaubtos ataugos. Užkrėstus krūmus reikia laistyti „Kemifos“ ir „Fufanon“.

Garbanos

Tobulėjant garbanoms, krūmų kamienas tamsėja, o aviečių ūgliai sutrumpėja ir sulenkiami krašte. Jei liga pasireiškia rudenį, visi lapai įgauna bronzinį atspalvį ir pradeda mirti. Jei garbanos nebus apdorotos, krūmai nustos augti. Ligai gydyti naudojami fungicidai ir vario sulfatas.

Antracnozė

Antracnozė yra pavojinga liga, kurios metu lapijos paviršiuje atsiranda raudonas žydėjimas su rusvu atspalviu. Liga atsiranda dėl organinio tręšimo trūkumo ir užkrėstų įrankių naudojimo.

Norėdami greitai atsikratyti grybelinės patologijos, nupjaunami sergantys krūmų stiebai ir į dirvą įpilama kalio ir fosforo trąšų.

Aviečių antracnozė

Septoria (balta dėmė)

Dėl septorijų, aviečių lapų paviršiuje atsiranda dėmelių, kurios yra nudažytos balta spalva su rudos spalvos kraštu. Palaipsniui dėmėtumas pereina iš lapų į pagrindinį stiebą ir ūgliai.

Užkrėstiems krūmams reikalinga tinkama priežiūra, be kurių jie mirs. Ligos lapai atsargiai pašalinami iš krūmų, po to avietės purškiamos fungicidais.

Didimeliozė (didimella)

Didymella yra dažna liga, paveikianti ne tik avietes, bet ir kitas uogas. Pradiniame ligos vystymosi etape lapai su stiebais yra padengti purpurinėmis dėmėmis. Laikui bėgant, dėmė tamsėja, sukietėja ir įtrūksta. Kai ant aviečių krūmų atsirado didimella, naudojamos šios kontrolės priemonės:

 • biologija;
 • bordo skystis;
 • geležies arba vario sulfatas.

Kaip gydyti avietes nuo kenkėjų

Norėdami apsaugoti aviečių krūmus nuo vabzdžių, turite nuspręsti, kaip juos purkšti auginimo metu.

Aviečių vabalas

Pagrindinė kirminų aviečių atsiradimo priežastis yra aviečių vabalas, kuris puola krūmus. Vabzdys suaktyvėja antroje pavasario pusėje, kai pradeda formuotis ankstyvosios uogos. Kenkėjas maitinasi lapais ir vaisiais.

Aviečių vabalas

Kadangi vaga užkrečia vaisius, jos negalima purkšti chemikalais. Vienintelis dalykas, kurį galite su tuo padaryti, yra rinkti jį rankomis.

Kamieno tulžies vidurys

Puvinys ant jaunų uogų gali atsirasti dėl kamieninių tulžies vidurių užpuolimo. Suaugusieji deda kiaušinius ant lapų, iš kurių vėliau atsiranda vikšrai. Jaunas tulžies akmuo įkando į aviečių stiebus ir valgo juos iš vidaus.

Kenkėjų įsiskverbę stiebai turės būti visiškai nupjauti ir sudeginti.

Stiebas skristi

Pavojingiausias aviečių krūmų kenkėjas yra stiebų musių lervos. Jie, kaip tulžies pūslės, prasiskverbia į ūglius ir maitinasi augalų sultimis. Dėl šios priežasties aviečių lapai ir stiebai parausta, o ant uogų atsiranda pilkas žydėjimas.

Kad musių lervos neplistų visame augale, pažeisti ūgliai išpjaunami, po to į dirvą įpilama medžio pelenų su vitrioliu.

Aviečių erkė

Laiku pastebėti šį vabzdį sunku, nes jo ilgis retai siekia vieną milimetrą. Aviečių erkučių galite rasti tik tada, kai jos uždengs visą krūmą. Vabzdžių rankomis skinami vabzdžiai nepadės atsikratyti erkių, todėl turėsite naudoti preparatus purškiant aviečių sodinukus. Veiksmingos priemonės yra "Nystatin" ir "Trichopol".

Voratinklinė erkė

Jei ant aviečių stiebų yra voratinklis, tai reiškia, kad voratinklinė erkė užpuolė aviečių krūmą. Taip pat erkės atsiradimą rodo riebi danga, esanti lapų gale. Dažniausiai erkės pasirodo gegužę, todėl profilaktinis uogų gydymas atliekamas balandžio mėnesį. Jie purškiami karbamidu, vitrioliu ir fungicidais.

Voratinklinė erkė

Aviečių-braškių graužikas arba gėlių vabalas

Tai mažas vikšras, kuris maitinasi jaunais žalumynais ir deda ant jų kiaušinius. Vabzdys suaktyvinamas žydėjimo metu ir įsiskverbia į žiedpumpurius, kad galėtų juos valgyti iš vidaus. Pagrindinė prevencinė priemonė, atsirandanti dėl kumelių atsiradimo, yra reguliarus lapų tikrinimas ir nusėdusių lervų pašalinimas.

Inkstų kandis

Jei šalia krūmų skraido rudas drugelis, tai reiškia, kad inkstas kandis užpuolė augalą. Suaugusieji nepažeidžia aviečių sodinukų, nes didžiausią žalą daro jų lervos. Jie įsiskverbia į jaunus sodinukų stiebus ir pumpurus, kad iš jų išsiurbtų sultis. Tai lemia tolesnį ūglių vystymąsi.

Lapų ritinėlis

Lapiniai kirminai lervas deda ant aviečių lapų vidinės pusės. Jauni individai maitinasi lapų sultimis ir įsiskverbia į vaisius, todėl pasėlis supuvęs ir kirminas. Lapinis kirminas atakuoja augalus nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pirmosios pusės.

Kenkėjams naikinti naudojamas efektyvus liaudies metodas - sliekų sultinys, pridedant pomidorų viršūnių ir tabako.

Aviečių kandis

Aviečių kandis patenka į krūmų ūglius, todėl sustabdomas jų augimas ir išsivysto peraugimas. Taip pat kandžių lervos gali prasiskverbti į prinokusias uogas ir jas sugadinti. Visi džiovinimo stiebai, kuriuos paveikė vabzdžiai, supjaustomi ir sudeginami.

Aviečių kandis

Cicadca

Tai mažas kenkėjas, kuris puola avietes ir daržoves. Aviečių krūmuose lapelius galite rasti lengvai pastebėję lapų paviršių. Daugelis žmonių mano, kad tokie vabzdžiai negali pakenkti avietėms, tačiau taip nėra. Jei laiku jų neatsikratysite, krūmas išdžius. Fungicidiniai vaistai, taip pat česnako ir sliekų užpilas padės atsikratyti lapelių.

Aviečių stiklas

Tai gelsvos spalvos drugelių dedeklės lervos ant aviečių sodinukų lapijos, kurios čiulpia sultis iš krūmų. Dažniausiai stiklinis indas deda kiaušinius stiebų apačioje, kad lervos galėtų prasiskverbti iki šaknų. Stiklu užkrėsti ūgliai nebeatneša vaisių ir vystosi. Ant jų atsiranda balta miltelinė danga, kuri laikui bėgant suyra.

Išvada

Žmonės, auginantys aviečių krūmus, dažnai susiduria su kenkėjais ir ligomis, mažinančiomis derlių. Norint apsaugoti augalus, rekomenduojama susipažinti su pagrindiniais produktais, kurie yra naudojami perdirbant avietes.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas