Pataisytos aviečių veislės „Penguin“ aprašymas ir savybės, sodinimas ir priežiūra

Ankstyvas prinokęs aviečių pingvinas, kurį selekcininkai užaugino 2006 m. Veislė labai derlinga, uogos kvapios, stambios. Pingvinas sugeba tapti asmeninio siužeto puošmena. Puikus imunitetas ir augalo gebėjimas greitai prisitaikyti prie naujų sąlygų yra konkurencinis veislės pranašumas. Veislė tinkama auginti vidurinėje mūsų šalies zonoje. Tinka pradedantiesiems sodininkams, nėra išrankus žemės ūkio technologijoms ir auginimo sąlygoms.

Veislės aprašymas

„Penguin“ yra naminių veislių aviečių veislė. Krūmas yra mažas, kompaktiškas, standartinio tipo, didžiausias augalo aukštis yra 1,5 metro. Augalui nereikia trellises, stiebai tvirti, galingi, nesulūžta ir nesulūžta pagal pasėlio svorį.

Aviečių pingvinų charakteristikos

Veislės pingvinas - stambiavaisės reprodukcinės avietės, galinčios duoti vaisių iki rudens, apima šį produktyviosios veislės aprašymą:

 • ankstyva prinokusi veislė - vaisiai neša nuo pavasario pabaigos;
 • didelis derlius - iki 6 kilogramų uogų iš vieno krūmo per sezoną;
 • didelio vaisiaus ir estetinė vaisiaus išvaizda;
 • uogos yra elastingos, su mažomis sėklomis, transportavimo metu nesusiglamžo;
 • krūmų lapija yra stipri, vidus yra trumpas;
 • atlaiko šalnas iki -25 C, reikalauja pastogės žiemai;
 • atsparumas grybelinėms ligoms;
 • erškėčiai ant stiebų yra dideli, dažni, tamsios spalvos;
 • vaisiai yra tamsiai raudoni, intensyvaus aromato.

aviečių pingvinas

Yra geltonai vaisinė veislė - geltonasis pingvinas. Ši rūšis yra labai dekoratyvi. Ryškiai geltonai oranžiniai vaisiai puošia sodinukus, prideda aviečių eilių įvairovę.

Ant užrašo! Geltonas pingvinas pasižymi tomis pačiomis savybėmis kaip ir klasikinė versija, tačiau skiriasi blogiausiai perkeliamumu ir vaisių išlaikymo kokybe.

Karališkasis pingvinas yra dar viena atkuriamųjų veislių rūšis, pasižyminti pagerintu prinokusių vaisių skoniu, augalai yra energingesni.

didelė įvairovė

Pagrindiniai privalumai ir trūkumai

Aviečių veislė „Penguin“ reikalauja minimalios priežiūros, o dirbdama palyginti mažai darbo, sodininkė gauna didelį kvapnių saldžių uogų derlių. Pagrindiniai veislės pranašumai:

 • didelis prinokusių uogų gabenamumas;
 • aviečių krūmai yra kompaktiški, šakos nenukrenta po derliaus;
 • produktyvumas ir didelis vaisinis;
 • nesuteikia pervargimo, nereikia keliaraiščio prie grotelių;
 • atsparumas infekcinėms ligoms ir kenkėjams.

Yra keli „Penguin“ aviečių veislės trūkumai:

 • didelių augalų erškėčių buvimas augalo stiebuose;
 • mažas žiemos atsparumas - reikalauja pastogės žiemai, netinka šiauriniams regionams;
 • deklaruotas derlius gaunamas naudojant vienerių metų technologiją, antraisiais metais krūmai pradeda skaudėti, vaisių skaičius ženkliai sumažėja.

Uogų skonis priklauso nuo dirvožemio sudėties ir naudojamų trąšų rūšies. Sodininkai atkreipia dėmesį į prinokusių vaisių rūgštingumą. Ši skonio savybė nėra augalo trūkumas - viskas priklauso nuo skirtingų žmonių skonio norų.

didelis derlius

Kaip auginti įvairovę

Aviečių „Penguin“ auginimo technologija yra paprasta. Svarbiausia yra tinkamai paruošti vietą augalų sodinimui ir pasirinkti sveikus sodinukus. Kuo daugiau saulės subrendusių vaisių gaus, tuo skanesnės ir aromatingesnės bus uogos.

Iškrovimo datos ir vieta

Avietės sodinamos sode ankstyvą pavasarį arba vėlyvą rudenį. Vieta pasirinkta ant kalvos, be skersvėjų. Černozemas, priemolis su neutraliu rūgštingumu yra geriausias pasirinkimas.

Svarbu! Stebėkite sėjomainą - avietės neturėtų būti sodinamos po naktinių augalų.

Pageidautina pavasarį sodinti „Penguin“ avietes. Sėjinukai įsitvirtins greičiau ir lengviau, derlius bus nuimamas du kartus per sezoną.

Fossa nusileidimas

Sodinukų pasirinkimas

Renkantis sodinukus, turite atkreipti dėmesį į jaunų augalų šaknų sistemą. Aviečių šaknų sistema yra šakota, susideda iš daugybės mažų plonų šaknų. Neturi būti vėjuotų šaknų.

Sėjinuko apačioje turėtų būti jauni daigai - pumpurai. Sveikas augalas turėtų turėti bent tris iš jų. Sodinamąją medžiagą būtina įsigyti patikrintose vietose: specializuotuose medelynuose ir prekybos centruose. Sergančių sodinukų pirkimo rizika šiuo atveju yra minimali.

Svetainės paruošimas

Parengiamieji darbai prasideda iš anksto. Dirvožemis turi būti iškastas ir atlaisvintas, pašalinant piktžoles. Optimalus kasimo gylis yra 30 centimetrų.

Po aviečių plantacijomis reikia tręšti mineralinėmis ir organinėmis trąšomis. Supuvęs mėšlas, humusas kartu su medžio pelenais ir superfosfatu yra puiki maistinė parama būsimam derliui.

kasti lovą

Žingsnis po žingsnio procesas

Aviečių sodinukų sodinimo schema - 80 centimetrų tarp krūmų, 1 metras - atstumas tarp krūmų. Veiksmų seka yra tokia:

 • kasti skyles 50 centimetrų gylyje, stebint eilę ir atstumą tarp įvorių;
 • 45 laipsnių kampu įdėkite jauną augalą į skylę;
 • švelniai ištiesinkite šaknis, neleidžiant joms sulenkti;
 • uždenkite augalą dirvožemiu ir sutrinkite;
 • supjaustykite sodinuką, augalo aukštis turėtų būti 7 centimetrai;
 • laistykite kiekvieną krūmą po šaknimi šiltu vandeniu;
 • pabarstykite paviršių durpėmis ar pjuvenomis.

Pingvininės avietės greitai auga. Per savaitę galite pamatyti pirmąjį augalų augimo padidėjimą.

sodinti sodinuką

Aviečių priežiūros niuansai

Nepaisant nepretenzingo veislės, rekomenduojama laikytis sodinimo datų ir aviečių sodinimo taisyklių. Aviečių pingvinui reikia reguliariai maitintis ir dirvožemiui atsipalaiduoti.

Laistyti

Aviečių lovos laistomos vidutiniškai kartą per savaitę. Laistymo reguliarumas priklauso nuo oro ir oro temperatūros. Dirva turi būti sudrėkinta iki 40 centimetrų gylio. Mulčias ilgiau išlaiko drėgmę dirvožemyje. Avietės netoleruoja sausų dienų.

Lašelinė laistymo sistema yra patogus ir teisingas pasirinkimas aviečių krūmų laistymui. Drėkinimas atliekamas anksti ryte arba vėlai vakare.

Lašelinis drėkinimas

Genėjimas

Augalų genėjimas atliekamas dviem etapais - ankstyvą pavasarį ir rudenį, po paskutinio derliaus nuėmimo.

Balandžio mėnesio genėjimas yra sanitarinis. Būtina pašalinti sergančias, nudžiūvusias, žiemos neišgyvenusias šakas. Procedūra suaktyvina medžiagų apykaitos procesus augaluose, yra profilaktika nuo ligų ir padeda padidinti aviečių krūmų derlių.

Rudenį visi vaisinių aviečių stiebai nupjaunami žirklėmis prie šaknies.Jauni sveiki vienmečiai ūgliai paliekami kitam sezonui, optimalus augalų aukštis yra 8–10 centimetrų.

genėti krūmą

Viršutinis padažas

Pagrindinis aviečių krūmų šėrimo būdas yra šaknis. Ankstyvą pavasarį augalams reikia kalio ir fosforo. Laistyti amonio salietros tirpalu galima balandžio pradžioje.

Kitas viršutinis užpilas užpilamas prieš pat žydėjimą. Augaluose auga pumpurai, maistinių medžiagų turėtų pakakti kiaušidėms formuotis. Laistymas - su superfosfatu santykiu 3 šaukštai 10 litrų vandens. Be laistymo, kiekvienas krūmas viršuje apibarstomas humusu ar durpėmis.

Nuėmus derlių, avietes reikia laistyti vandeniniu medžio pelenų tirpalu: 1 stikline pelenų 10 litrų vandens.

maitinant avietes

Petnešos

Aviečių veislei „Penguin“ nereikia keliaraiščio. Tačiau daugelis sodininkų vis dar organizuoja sodinimą su trejetų petnešomis. Tai daro uogų derlių patogiau ir aviečių krūmus lengviau patiekti. Daugelis sodininkų tokiu būdu atskiria jaunus ūglius nuo vaisinių. Avietes patogu rišti, kai jos auginamos dviem pasėliams.

Prieglauda žiemai

Žiema, kur mažai sniego, ir nėra aviečių prieglaudų, todėl plantacijos gali visiškai iššalti. Aviečių krūmai visiškai nupjaunami ir ant viršaus apibarstomi humusu, apdengti eglių šakomis. Galite naudoti specialų dengiantį audinį - agrofiberą.

Kovok su negalavimais ir vabzdžiais

Stabilus imunitetas daugeliui ligų yra genetiškai įtrauktas į „Penguin remontant“ aviečių veislę. Tačiau netinkamai prižiūrint ir šaltą vasarą augalas gali susirgti. Pagrindiniai pingvinų negalavimai yra pilkasis puvinys, šaknų vėžys ir antracrozė. Iš kenkėjų avietes dažniausiai puola aviečių stiebų musės ir aviečių vabalas.

Krūmai apdorojami fungicidais du kartus per sezoną - prieš žydėjimo pradžią ir po paskutinio derliaus nuėmimo. Bordo skystis yra įrodytas vaistas nuo aviečių ligų. Remiantis liaudies receptais, šalia aviečių lovų rekomenduojama sodinti krapų ar sliekų. Šie augalai atstumia kenkėjus, turinčius stiprų kvapą.

krapų auginimas

Kultūros dauginimas

Pjaustymas yra vienintelis būdas skleisti Penguin veislės avietes. Krūmuose yra nedaug bazinių ūglių. Optimalus auginių ilgis yra 15-20 centimetrų, paliekami sveiki lapai, pašalinami pageltę.

Tada apdaila dedama į indą su vandeniu dienai, galite pridėti šaknies sistemos augimo stimuliatorių. Tada augalai sodinami vazonuose, po stiklainiu ar šiltnamyje.

Kai sodinukas įgis jėgų, užaugs nauji žalumynai - jį bus galima persodinti į nuolatinę vietą.

dauginimas auginiais

Uogų rinkimas ir saugojimas

Prasidėjus žydėjimui, praėjus maždaug keturioms savaitėms, maždaug birželio pradžioje, avietės sunoksta. Juos atskirti nuo krūmo tampa lengva, jie įgyja būdingą aromatą ir tampa sodriai raudona spalva.

Surinkite avietes rankomis į pintinius krepšius. Uogos turi būti vėdinamos. Vaisiai rūšiuojami, supuvusios ir perdžiūvusios uogos pašalinamos. Negalima skinti aviečių iškart po laistymo. Uogos greitai sulauks sultis.

„Penguin“ veislės avietės išsiskiria geru pernešamumu ir aukštos kokybės uogomis, tuo pačiu vaisiai yra dideli, sultingi ir elastingi.

„Penguin“ remonto avietės yra unikali įvairovė. Augalas turi svarbių pranašumų: dideli vaisiai, didelis derlius ir stiprus imunitetas. Veislė yra lengvai prižiūrima, nėra išrankus dirvožemiui, ir pirmaisiais metais ji gali suteikti gerą derlių pradedančiajam sodininkui.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas