Kaip tinkamai prižiūrėti remontuojančias avietes, kad derlius būtų geras

Avietės yra skanios, sveikos uogos, dėl atrankos darbų jos gali būti ant stalų visą vasarą ir rudenį. Pataisytos veislės išsiskiria gausiu ir ilgu, beveik ištisiniu vaisiu. Kaip tinkamai prižiūrėti remontuojančias avietes, norint gauti gerą derlių ir pratęsti krūmų gyvenimą, turėtumėte sužinoti iš anksto.

Kuo skiriasi remontuojančios avietės?

Pataisytos aviečių veislės iš kitų skiriasi savo sugebėjimu formuoti uogas vienmečių ir dvejų metų ūgliuose, žydi pakartotinai ir gausiai neša vaisius vasaros-rudens laikotarpiu, kai kurios prieš pirmąsias šalnas. Remontuojant selekcinėmis veislėmis, kasmet išauga jauni požeminės krūmo dalies ūgliai, kurių viršuje, kartu su suaugusiu krūmu, susidaro aviečių pasėlis.

Iki žiemos jauno ūglio viršutinė vaisinė dalis išdžiūsta, kitais metais, kaip ir įprastose veislėse, suformuojant papildomus išsišakojančius ūglius, ant kurių atsiranda uogos, tačiau mažesnio dydžio nei ankstesniais metais. Todėl atkuriamosios avietės yra vertingos tuo, kad ant jaunų ūglių užauga didelės, skanios uogos.

Kultūros pranašumai ir trūkumai

Pataisytos avietės yra labai populiarus pasėlis tarp ūkininkų ir privačių namų ūkių, nes jos turi daug pranašumų prieš įprastas veisles.

Remontuojamų aviečių veislių pranašumai:

 • uogų dydis yra didesnis nei įprastų;
 • gausus derlius su aukštos kokybės, skaniomis uogomis;
 • pakartotinis vaisinis auginimas, 2 kartus per sezoną;
 • atsparumas ligoms ir kenkėjų išpuoliams;
 • didelis atsparumas šalčiui, nereikalauja pastogės žiemai;
 • galimybė augti kaip vienmetis pasėlis;
 • neša vaisių kitais metais po pasodinimo;
 • duoda mažai šaknies ūglių, o tai leidžia ne sutirštinti krūmų sodinimą.

Remontuojamų aviečių trūkumai:

 • aukšta sodinukų kaina;
 • būtina stebėti dirvožemio rūgštingumo lygį, tinkamai pjauti ir dažnai tręšti;
 • tūpimo vieta turi būti saulėta;
 • uogų skonis yra įvairus ir priklauso nuo daugelio veiksnių, oro sąlygų, priežiūros, sodinimo vietos;
 • sunku dauginti, kai kurios veislės beveik nesuteikia naujų ūglių.

aviečių auginimas

Kiek atkuria aviečių

Pasodinus krūmus, sodinukai greitai prisitaiko ir kitais metais duoda pirmąjį gausų derlių. Vienais metais remontantinės veislės išgyvena visą vegetacijos ciklą. Pirmasis vaisius atsiranda dvejų metų ūgliams, antrasis - jauniems. Remontuojamų veislių avietės, tinkamai prižiūrimos ir keičiant vietą, duos vaisių kas 4–5 metus 10–12 metų.

Nepalankiomis sąlygomis, netinkamai parinktoje vietoje, tręšiant trąšomis arba jų nesant, aviečių vaisiaus augimo ir gyvenimo laikotarpis bus 3–4 metai.

Avietėje sodiname avietes

Pataisytos avietės yra tvirtesnis, nepretenzingas augalas, tačiau vis tiek turėtumėte stebėti žemės ūkio techniką, sodinimo datas, vietos ir dirvožemio pasirinkimą, sodinimo techniką, rūpintis ja.

Kokiu laikotarpiu pasodinti kultūrą

Pakartotinių aviečių veislių sodinimo datos gali keistis, atsižvelgiant į oro sąlygas ir regioną. Sodininkai sodinami pavasarį ir rudenį, pagrindinė tokio sodinimo sąlyga yra aukštos kokybės atkuriama aviečių medžiaga, tinkamos dirvožemio sąlygos ir vieta. Sodinimas atvirame lauke ar šiltnamyje kiekvienais metų laikais turi savo niuansų.

pasodinta kultūra

Atvirame lauke

Patarimai, kaip pasirinkti atkuriamų aviečių sodinukų sodinimo atvirame lauke laiką ir juos prižiūrėti.

Aviečių pavasarį sodinti rekomenduojama Šiaurės regionuose, Uraluose, Sibire, Tolimuosiuose Rytuose, kur rudenį galimos stiprios šalnos:

 • Prieš pradedant auginimo sezoną, prieš pumpurų atsiradimą, nuo balandžio vidurio iki gegužės dešimties pirmųjų dienų.
 • Orams stabilizavusis šalčio grėsmė praeis, saulėtą dieną pailgės iki 12 valandų per parą, o dirvos temperatūra bus 12–15 laipsnių.
 • Sodinti galima gegužės pabaigoje - birželio pirmoje pusėje, tačiau tik tie remontantinių aviečių daigai, kurie buvo laikomi šaltose kamerose ir jų auginimo sezonas dar nebuvo prasidėjęs, tai yra, jie buvo neveikiančiame etape.

Pasodinus pavasarį, pagal agrotechnikos vadovą, vasarą bus lengviau prižiūrėti atkuriamas avietes, išskyrus laistymą ir patikrinimą dėl kenkėjų, iki rudens nieko nereikia.

jauni sodinukai

Rudens sodinimas tinka regionams, esantiems pietuose, vakaruose, pietryčiuose, pietvakariuose. Tai atliekama 15-20 dienų prieš pirmąsias šalnas, geriausias laikas yra rugsėjo pabaiga - pirmasis spalio dešimtmetis.

Kadangi pietinių regionų klimatas yra švelnesnis ir šiltesnis, nuo kovo vidurio galima ne tik sodinti rudenį, bet ir pavasarį. Rudenį remontuojančių aviečių priežiūra po sodinimo sumažinama iki paskutinio maistingo laistymo ir paruošiama pastogė.

Pavasarį geriau sodinti vidutinio vėlyvumo ir vėlyvas atkuriamų aviečių veisles, kurios prisitaiko iki rudens, išgyvena augimo sezoną ir netgi gali duoti pirmąjį derlių iš jaunų ūglių. Rudenį sodinamos veislės, kurių ankstyvas nokinimo laikotarpis, prieš pirmąsias šalnas krūmai prisitaiko, pereina į ramybės būseną, o iki pavasario prasidės vegetacijos procesai, kurie suteiks impulsą spartiam augimui ir pirmajam uogų derliui.

uogos rankose

Šiltnamyje

Auginant šiltnamyje, pirmenybė teikiama ankstyvosioms veislėms, kurias galima sodinti pavasarį ir rudenį, bet taip pat, kaip ir atvirame lauke, prieš prasidedant auginimo sezonui. Sodinimas pavasarį, nuo kovo iki gegužės vidurio, rudenį, nuo rugsėjo pabaigos iki spalio trečiojo dešimtmečio. Toks aviečių auginimas naudojamas derliui gauti nuo vėlyvo pavasario iki vėlyvo rudens, tačiau taip pat galite naudoti nepertraukiamo uogų auginimo metodą. Tam pasodinimas atliekamas nuo sausio vidurio, vėliau - kovo mėnesį, gegužės pabaigoje - konvejerio metodu.

Nuimami ūgliai nupjaunami ir paliekami neveikti tol, kol toliau augs ir vaisiaus.

Auginimas šiltnamyje turi daug privalumų: ankstyvas derlius ir iki vėlyvo rudens, oro sąlygų pokyčiai neturi įtakos.Šio metodo trūkumas yra tas, kad avietės neturi stipraus, ryškaus aromato.

Šiltnamyje galima atlikti ir rudeninių remontantinių aviečių sodinimą, pradedant nuo pirmųjų spalio dienų, jam nereikia papildomo apšvietimo, reikia tik 22–25 laipsnių temperatūros režimo, taip pat pavasarinio.

šiltnamis

Tinkamas dirvožemis remontantinėms avietėms

Pataisytos avietės yra įnoringos renkantis dirvą, nes jos daug ir gausiai duoda vaisių, joms reikia daugiau maistinių medžiagų. Dirva turėtų būti derlinga, turtinga, drėgna, biri, lengva, geriausia - juoda dirva, kurios rūgštingumas yra 5,5 ir ne didesnis kaip 6,5. Krūmai taip pat augs priemolio ir priesmėlio priemolio dirvožemiuose, tačiau derlingumas bus mažesnis, nors tai galima ištaisyti, sodinant organines trąšas sodinimo vietoje ir sezono metu.

Vietos parinkimas ir skylių paruošimas

Remontantinių aviečių auginimo vieta turėtų būti saulėta, tačiau jei dirvožemis sausas, dienos metu geriau pasirinkti dalinį pavėsį arba dalinį pavėsį. Šonai yra pietuose, pietryčiuose, pietvakariuose sode. Vieta parenkama šalia tvoros arba įrengiami trellises krūmams susieti. Reikėtų nepamiršti, kad avietės pradės augti palaipsniui, tai reiškia, kad neverta sodinti šalia vietos, skirtos sodo kultūroms, krūmams auginti.

gėlių lova sodinimui

Iškrovimo schema

Paprastųjų aviečių sodinimo schema priklauso nuo sodinukų skaičiaus ir siekiamų tikslų:

 1. viena eilutė;
 2. dviejų eilučių;
 3. tranšėjos;
 4. bukas;
 5. lizdas;
 6. uždanga (natūralių tirščių pavidalu).

Reprodukcinių krūmų vienos eilės ir dviejų eilių sodinimo sistema dažniau naudojama auginant avietes dideliais kiekiais dideliame plote. Kasamas ilgas 40–45 cm gylio griovys, vienos eilės plotis yra 40–50 cm, dvigubos eilės - 80–100 cm. Griovio dugne klojamas durpių, humuso, pelenų ir viršutinio dirvožemio mišinys.

Jei dirvožemis yra per rūgštus, įpilama kalkių (pūkų, dolomito miltų, kreidos). Pagal vienos eilės schemą aviečių daigai sodinami keteros centre 35-50 cm atstumu, apibarstomi dirvožemiu ir gausiai laistomi. Dviejų eilių schema apima aviečių sodinukų sodinimą 2 eilėse vieno griovio 40-50 cm atstumu tarp kiekvienos eilės.

Tranšėjos schema yra panaši į vieną eilę, tačiau skiriasi griovio gyliu ir naudojamų organinių trąšų kiekiu, išdėstytu sluoksniais ilgalaikiam krūmų šėrimui.

daug krūmų

Duobės schema naudojama privačiuose sodo sklypuose, kai sodmenų skaičius ir plotas yra ribotas. Augalas iškastas pridedant organinių arba sintetinių trąšų, po to duobės iškastos iki 50 cm gylio, kurių skersmuo 25-35. Atstumas tarp eilių turėtų būti 0,5–1 m. Dugne paskleidžiamas trąšų sluoksnis, apibarstomas dirvožemiu ir laistomas, viršuje sodinami krūmai, lašinami mišiniu iš viršutinio dirvožemio sluoksnio ir komposto.

Lizdavimo schema padeda sodininkui sutaupyti aviečių krūmų atramų skaičių. Iškasta skylė iki 50 cm gylio, iki 1 m skersmens, į kurią taip pat įvedamas trąšų mišinys su derlingu dirvožemiu, o tokiu pačiu atstumu pasodinama 6-8 aviečių krūmai. Apskritimo centre sumontuota tvirta atrama, prie kurios, augant avietei, bus pritvirtinti jos ūgliai.

tūpimo modeliai

Tankūs sodinukai arba gumbai yra priimtiniausi regionuose, kuriuose yra nepalankios oro sąlygos, kai žiemą dažnai ir staigiai būna šalnos ir stiprios šalnos. Krūmai sodinami arti vienas kito, be jokių schemų, augant naujiems ūgliams, maža sala su pasodintais krūmais užauga, įgydama natūralų tirštumą. Šis metodas leidžia krūmams palankiai išgyventi stiprias šalnas.

Sutrumpinta sodinimo ir lizdų schema dažniau naudojama regionuose, kuriuose yra sausa dirva ir nepalankus klimatas.Regionuose, kuriuose yra drėgno dirvožemio, geriausias pasirinkimas yra juostelė arba nugrimzdusi plėvelė, kai tariamas didelis atstumas tarp krūmų, kad krūmai ir uogos nesusidarytų sodinimo vietoje po lietaus.

nusileidimas po linija

Paprastųjų aviečių pavasarį ir rudenį sodinimo technologija

Remontantinių veislių rudens ir pavasario sodinimo technologijos reikšmingai nesiskiria. Aviečių krūmų pavasariniam sodinimui būtina atlikti dirvos paruošiamuosius darbus du kartus:

 • rudenį giliai, kartu su organinėmis trąšomis, kasti sodinimo vietą;
 • pavasarį, per 1–1,5 mėnesio, paruoštos tranšėjos ar skylės dezinfekuojamos specialiais preparatais ir įpilamos puvinio trąšomis, pelenais, durpėmis;
 • Likus 1 dienai arba 3 valandoms iki sodinimo, daigai įsišaknija į šaknų stimuliatorius, laikas priklauso nuo įsigyto vaisto;
 • remontantinių aviečių sodinukai palaidoti prie šaknies apykaklės, apibarstyti dirvožemiu ir mulčiuoti.

Laistyti galima prieš sodinant sodinuką, laukiant, kol vanduo įsigers, arba po sodinimo, tačiau būtinai ant viršaus uždėkite pjuvenų ar sausos žolės sluoksnį, kad vanduo greitai neišgaruotų.

šaknies sluoksniai

Remontuojamų aviečių rudens sodinimas, kaip taisyklė, prasideda dirvos paruošimu, geriau pradėti metus prieš sodinant krūmus:

 • rudenį iškaskite aviečių su mėšlu sodinimo vietą;
 • pavasarį sodinti žaliojo mėšlo augalus;
 • prieš žydėjimą žalias mėšlas šienaujamas ir kartu su jais iškasamas;
 • rudenį, rugsėjį-spalį, paruošiamos skylės ar grioviai, kuriuose pasodinami jauni daigai.

Jei svetainėje auga kiti sodo augalai, o aviečių krūmų plitimas nepageidautinas, tada aplink svetainę su daigais 50–70 cm atstumu nuo krūmų, šiferis, metalinės ar plastikinės plokštės iškasamos iki 0,5 m gylio, o tai neleis šaknims augti peržengus jų ribas.

jauni krūmai

Ar galima šalia paprastųjų pasodinti remontuojančias avietes?

Pradedantiesiems sodininkams dažnai kyla klausimas, ar įmanoma pasodinti atkuriamą aviečių veislę įprasta? Galbūt kryžminis apdulkinimas neįvyks, tačiau palaipsniui paprastųjų aviečių palikuonys užkimš remontuojančią veislę savo ūgliais, kurie greitai sudygsta, skirtingai nei antrieji. Taip pat kils problemų dėl tinkamos priežiūros, genėjimo, šėrimo.

Paprastoji veislė duoda vaisių ant antrųjų gyvenimo metų šakų, kurios vėliau genimos. Reparatas du kartus nešioja vaisius, todėl rudenį viršūnė nupjaunama ant jaunų, vaisinių ūglių. Kai 2 veislės sodinamos kartu, po 2–3 metų bus neįmanoma atskirti krūmų.

Kaip tinkamai prižiūrėti remontuojančias avietes

Remontuojančių savybių aviečių veislėms labai svarbu tinkamai prižiūrėti pavasarį, vasarą ir rudenį: genėti, mulčiuoti, laiku laistyti ir subalansuotai maitinti. Veislės išsiskiria stipriu imunitetu nuo ligų ir kenkėjų, tačiau reikia prevencinių priemonių, kad būtų išvengta ligų ir kenkėjų užpuolimo.

žalumos išvaizda

Pavasario priežiūra ir genėjimas

Aviečių krūmų pavasarinis genėjimas yra palankiausias ankstyvosiose stadijose, pradedant nuo kovo pietiniuose regionuose, nuo balandžio iki gegužės pradžios, vidurinėje juostoje ir šiauriniuose regionuose. Genėjimo procesas atliekamas ūglių augimo ir pumpurų patinimo pradžioje. Krūmų formavimas priklauso nuo augalų augimo, veislės, optimalaus 6–12 sveikų, stiprių ūglių skaičiaus. Pašalinkite pažeistus, ligotus, silpnus, sušalusius, nuobodu, sustorėjusius ūglius.

Po 1–1,5 savaitės viršūnė nupjaunama jaunikliams, to reikia, kad seni ūgliai aktyviau vystytųsi ir suformuotų vaisinius šepečius su avietėmis. Jei netyčia buvo nupjautos sveikos šakos, tuomet jas galima suskirstyti į auginius, pamirkyti augimo stimuliatoriuje ir, kai šaknys bus paleistos, pasodinti su likusiomis avietėmis.

Geriau neišmesti supjaustytų viršūnių, o džiovinti saulėje ar džiovykloje ir naudoti žiemą arbatai virti, nes tai padeda kovoti su peršalimu ir stimuliuoja imuninę sistemą.

Vienas iš progresyvių metodų yra dvigubas apkarpymas.Šis metodas formuoja krūmus 2 pavasario sezonams. Pirmajame, metiniai ūgliai supjaustomi 1 m lygyje, o tai skatina šoninių šakų augimą ir daugiau šaknų bei šaknų ūglių formavimąsi. Su juo aktyviai augantys jauni ūgliai supjaustomi po pagrindu, paliekant 2-3 stipriausius.

Antrais metais, pavasarį, ant senų ūglių šoninės šakos nupjaunamos 10 cm, o tai suaktyvina didesnį kiaušidžių skaičių. Metodas turi reikšmingą pranašumą, net jei po žiemos žūsta 1–2 ūgliai, tai turės mažai įtakos derliaus praradimui dėl šoninių ūglių.

krūmų genėjimas

Dirvožemio atsipalaidavimas

Pavasarį nuėmus pastogę aplink aviečių krūmus, jie negiliai iškasė dirvą, todėl galima įpilti organinių trąšų, tai padidins dirvožemio pralaidumą orui. Kitas purinimas atliekamas dirvožemio sutankinimo metu, esant sausam orui ar po lietaus, taip pat pašalinant piktžoles.

Prieglauda ir mulčiavimas žiemai

Šalto klimato regionuose, kur dirvožemis žiemą smarkiai užšąla, užberiamos visos veislės. Norėdami tai padaryti, naudokite rudens mulčiavimo metodą aplink krūmus ir praėjimus, klodami šiaudų, pjuvenų, nupjautos žolės sluoksnį. Repaguojančioms aviečių veislėms, kurios auginamos kas dvejus metus, geriausia naudoti mulčiavimą arba spunbondą, sandariai uždengiant plotą aplink krūmus ir praėjimus, kad šaknų ūgliai neužšaltų.

Rudenį šakos yra sulenktos į dirvą, tai turėtų būti padaryta sezono pradžioje, kai šakos yra elastingesnės ir žalios.

Šis metodas naudojamas taisomoms veislėms, kuriose avietės auginamos ant metinių ūglių. Jie surišami į mažus ryšulėlius ir į žemę įleidžiami ne daugiau kaip 0,5 m. Tarp keleto tokių ryšelių įmestas kailis, prie kurio pakaitomis rišamos aviečių šakų kekės. Ant šakų, žinoma, gali būti ir daugiau uogų, tačiau čia kiekvienas sodininkas pats nusprendžia, kas jam svarbiau: gauti derlių kitiems metams ar tikėtis užšalimo.

sausi lapai

Standartinės veislės yra padengtos ritiniu ar spunbondu, prieglaudos viduje sukuriant šiaudų ar pjuvenų sluoksnį.

Laistymo greitis ir dažnis

Pavasario-rudens laikotarpiu remontantinės avietės drėkinamos 4–6 kartus. Pirmasis laistymas po pavasario atšildymo atliekamas, jei žiemą buvo mažai sniego, o dirvožemis blogai sudrėkintas. Jei buvo daug sniego, o atšilimas praeina užtvenkus vietą, tada tarp eilučių reikia padaryti negilius (iki 10 cm) griovelius, kad nutekėtų perteklinis ištirpęs vanduo. Kitas laistymas atliekamas:

 1. po 1-2 savaičių gegužės pradžioje;
 2. žydėjimo metu;
 3. formuojant vaisius;
 4. su pakartotiniu žydėjimu ir polistireno susidarymu;
 5. rudens drėgmė prieš pastogę.

drėkinimas

Aviečių laistymo būdai:

 1. lašelis naudojamas dideliems sodinimo plotams;
 2. grioviai (grioviai), kai į aviečių krūmų praėjimus leidžiamas vanduo, sudrėkinant dirvą;
 3. purškimas yra pats palankiausias būdas drėkinti ne tik dirvą vasaros karščiais, bet ir sudrėkinti ūglius bei lapus.

Trąša

Repaguojančias avietes būtina maitinti 2–4 kartus per sezoną, nes jos gausus vaisius iš dirvožemio išskiria daug naudingų medžiagų. Pavasarį supuvęs mėšlas įvežamas kartu su dirvožemio atsipalaidavimu 1 kv. m 10 litrų kibiras. Auginimo sezono pradžioje avietėms tikrai reikia azoto, kalio, kalcio, fosforo, kurių galima įsigyti mažmeninės prekybos tinkluose ir praskiesti pagal instrukcijas.

1 krūmui sunaudokite 50–60 g superfosfato ir 2–3 šaukštus. l. kalio druska. Taip pat ankstyvą pavasarį po krūmu galite atsinešti durpių ir pelenų. Vasarinės aviečių remontantų veislių priežiūra apima tik laistymą trąšomis po krūmais, paprastai tai atliekama birželio – liepos mėnesiais, kai žydi ūgliai.

Rugpjūtį ir rugsėjį jie šeriami fosforo-kalio trąšomis arba mulčiuojami sideratais.

trąšos kibire

Mineralinis padažas

Karbamidas, azofoska, amonio salietros, nitroammofoska tręšiami vieną kartą pavasarį, tačiau kadangi šiose trąšose yra pakankamas fosforo ir kalio kiekis, vėlesniame šėrime šių elementų tūris turėtų būti mažesnis už normą. Už kiekvieną 1 kv. m sodinimo ploto su aviečių krūmais ne daugiau kaip 20 g vienos iš trąšų.

Visų apsirengimų metu reikėtų laikytis taisyklės: „mažiau yra geriau nei daugiau“.

Liaudies gynimo priemonės

Dauguma sodininkų šėrimui naudoja liaudies gynimo priemones:

 1. mėšlas - karvė, arklys;
 2. paukščių išmatos;
 3. siderates;
 4. piktžolių užpilai;
 5. supuvę ekologiški produktai.

Mėšle yra daug azoto, todėl geriausia jį tręšti pavasarį. Kraikas, piktžolių užpilas veisiamas šiltame vandenyje ir laistomas avietėmis sezono viduryje, formuojant vaisius. Siderata ir supuvusios organinės medžiagos geriausiai įvedamos ruošiantis žiemai.

krūva mėšlo

Aviečių šakų rišimas ir racionas

Avietes reikia rišti ir racionu vėdinti krūmus, kad uogos ilgą laiką nesudžiūtų ir nesubrendtų, taip pat sumažėtų puvimo ir virusų užsikrėtimo tikimybė.

Dėl keliaraiščio yra sumontuoti skirtingų tipų trellises, keli ūgliai yra pririšti prie jų elastine virve kas 2-3 m. Nupjautos perteklinės sustorėjusios šakos, jos sunaudos daugiau maistinių medžiagų ir gali išprovokuoti ligas.

Kaip tinkamai elgtis su ligomis ir kenkėjais

Pats paprasčiausias ir efektyviausias kenkėjų ir ligų prevencinis gydymas atliekamas pavasarį, balandžio - gegužės pradžioje, prieš žydėjimą. Taip pat rudenį skynus uogas. Kitu metu gydymas cheminėmis medžiagomis yra pavojingas žmogaus gyvybei, nes formuojami vaisiai ir prinokusios uogos gali absorbuoti kenksmingas medžiagas.

Pavasarį naudojami vaistai „Fitoverm“, „Actellik“, „Agravertin“, „Nitrofen“, vario sulfatas, Bordo mišinys, „Topazas“. Jie taip pat sodina kalendras, medetkas, nasturtas, levandą, biškį, piretrumą, pelargoniją, chrizantemas, taip pat česnakus, salierus, svogūnus, pankolius nuo kenkėjų.

vabzdžių fitoma

Peraugimo kontrolė

Jei sodininkui nereikia papildomų ūglių, kad būtų galima veisti atkuriamas avietes, tuomet jas reikia pašalinti, nes augalas jų augimui praleidžia daug energijos ir maistinių medžiagų, o tai gali sumažinti derlių. Ūgliai, suformuoti iš didesnio kaip 25 cm atstumo, lengvai pašalinami aštriu kastuvu, kuris užkasamas 15-20 cm, nes aviečių šaknys nedurtos giliai, iki 40 cm.

Pagrindinės naujokų sodininkų klaidos

Verta susipažinti su pagrindinėmis klaidomis, kurias daro pradedantieji augindami atkuriamas avietes.

Avietės neauga

Prastas augimas arba visiškai sustingimas aviečių krūmuose dažnai atsiranda dėl žemės ūkio praktikos nesilaikymo:

 1. pasirenkamas sergantis sodinukas;
 2. augalas perpildytas trąšomis;
 3. neteisinga tūpimo vieta, išeikvotas dirvožemis, mažai saulės šviesos, skersvėjis.

žydėjimo išvaizda

Nežydi

Viena iš bendrų žydėjimo, kiaušidžių, trūkumo priežasčių laikoma neteisingai parinkta klimato zonos veisle. Dirvožemis, ant kurio sodinami krūmai, yra per tankus arba pasižymi dideliu rūgštingumu, šarmingumu. Taip pat įtakos turi oro sąlygos, ilgos dienos šviesos nebuvimas, nuolatiniai lietūs ar sausra. Vietos kenkėjai, pažeidžiantys šaknų sistemą: nematodai, skruzdėlės.

Neatneša vaisių: kodėl?

Aviečių krūmuose derliaus gali trūkti, kai peržiemojama organinėmis trąšomis, ligomis, kenkėjais ar netinkamai pavasarį genint.

Krūmai dažnai suserga

Pataisytos avietės, kaip ir paprastosios, dažnai kenčia nuo ligų, ypač pilkojo puvinio ir antracnozės, dėl žemės ūkio praktikos pažeidimo, būtent, dėl per dažno laistymo, sodinant sodinukus ir neatliekant sanitarinio genėjimo.

vaisių puvinys

Patyrusių sodininkų patarimai: kaip paspartinti atkuriamų aviečių nokinimą

Stipriam augimui ir gėlių atsiradimui ankstyvesne data yra naudojami keli proceso paspartinimo metodai:

 1. Rudenį nupjaunami seni ūgliai, nepaliekami kelmai, jauni pririšami ir sulenkiami į žemę. Ant viršaus uždenkite storu mulčio sluoksniu.
 2. Įrengiamos arkos, ant kurių plėvelė ištraukiama ankstyvą pavasarį, kad būtų sukurtas šiltnamio efektas ir pažadinti ūgliai iš anksto. Atėjus nuolatiniam karščiui, jie pamažu atsidaro, prisitaikydami prie atviros žemės temperatūros.
 3. Naudojant preparatą „Baikal“, stebint dozavimą, pavasarį galima iš anksto sušilti dirvą, kad šaknų sistema greičiau atsibustų.

Pataisytos avietės savo naudingosiomis savybėmis nesiskiria nuo paprastųjų, tačiau jų derlius yra didesnis, nors auginimas reikalauja laiko ir sodininko dėmesio.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas