Migdolų laikymo namuose taisyklės ir laikymo sąlygos

Tauriųjų veislių riešutai apima migdolus, kurie turi turtingą ir malonų skonį. Žmonės, kurie reguliariai jį perka, turėtų išsiaiškinti, kaip laikyti migdolus namuose, kad jie nesugadintų.

Pagrindinės taisyklės ir pakavimas

Prieš pirkdami riešutą, turite suprasti pagrindines jo laikymo taisykles. Ne paslaptis, kad riešutų paviršius yra padengtas apvalkalu, kuris apsaugo juos nuo pažeidimų ir kitų išorinių poveikių. Dėl šios priežasties daugelis mano, kad migdolus galima laikyti bet kokiomis sąlygomis, tačiau tai dar toli gražu nėra.

Yra keletas rekomendacijų, su kuriomis turite susipažinti iš anksto:

 • Išlaikyti optimalią temperatūrą. Konservuodami bet kokias riešutų veisles, būtina stebėti temperatūros rodiklius. Rekomenduojama oro temperatūrą palaikyti 10–15 laipsnių. Esant aukštesnei nei 17–20 laipsnių temperatūrai, migdolų vaisių laikyti neįmanoma, nes tokiomis sąlygomis jis greitai pablogės.
 • Apšvietimo reguliavimas. Riešutus geriausia laikyti šešėlinėse vietose. Saugokite juos nuo saulės spindulių, nes tai sumažins tinkamumo laiką.
 • Palaikyti oro drėgmę. Vaisiai blogiau laikomi esant didelei drėgmei. Todėl oro drėgmės lygis neturėtų būti didesnis kaip 70–80%.

Šie daiktai naudojami kaip saugojimo konteineriai:

 • molio puodai;
 • stikliniai indai;
 • medinės dėžės.

Kai kurie žmonės naudoja plastikinius maišelius, tačiau migdolų juose geriau nelaikyti ilgą laiką, nes jie pradeda pūti.

migdolai

Kokybiškų migdolų atrankos kriterijai

Norint, kad jauni migdolai turėtų ilgą galiojimo laiką, turite nusipirkti kokybiškų riešutų. Ne visų rūšių riešutai yra tinkami laikyti. Tik aukštos kokybės gaminiai ilgą laiką gali būti laikomi bute. Migdolų vaisių kokybę galite nustatyti pagal šias būdingas savybes:

 • Vienoda apvalkalo paviršiaus spalva. Riešutų vaisiai turėtų būti tamsiai rudos spalvos, o ant jo paviršiaus neturėtų būti tamsėjimo.
 • Trūksta dėmėtumo. Riešutai, kurie pradėjo blogėti, yra padengti tamsiomis dėmėmis. Laikui bėgant, ant tokios vietos susidaro pelėsiai ir puviniai.
 • Malonus aromatas. Šviežia ir prinokusi, riešutas gerai kvepia. Kvapas neturėtų būti atšiaurus ar kartaus.
 • Paviršiaus vientisumas. Švieži riešutai apvalkale neturi jokių traškučių ar įtrūkimų. Geriau atsisakyti pirkti sugadintus produktus, nes jie blogai sandėliuojami.

Šviežius migdolus rekomenduojama pirkti iš tos pačios partijos, kad riešutai būtų vienodo skonio, kvapo ir formos.

Migdolų aliejus

Laikykite nuluptus migdolus

Nulupti riešutai yra daug skanesni, todėl daugelis žmonių prieš laikydami juos mieliau renkasi juos. Yra trys svarbūs patarimai, kaip pagerinti jūsų riešutų konservavimą:

 • Vietos tolesniam gaminio konservavimui parinkimas. Ilgalaikiam išsaugojimui tinka izoliuotas balkonas arba sandėliukas.
 • Kaimynų pasirinkimas. Kai kurie žmonės migdolus kaupia kartu su kitais maisto produktais, tačiau geriau to nedaryti. Tinkamumo laikas sutrumpėja, jei sumaišoma su kitų rūšių riešutais.
 • Temperatūros nustatymas. Nulupti vaisiai yra jautrūs temperatūros sąlygoms. Net kambario temperatūroje riešuto skonis pablogėja.

nulupti riešutai

Kaip laikyti neluptus migdolus

Patyrusios namų šeimininkės pataria riešutų nelupti iš lukšto, todėl jie laikomi ilgiau.

Neluptų vaisių laikymo ypatybės:

 • Patalpos, kurioje yra veržlė, oro drėgmė turėtų būti 70–75%.
 • Temperatūra neturėtų viršyti 18 laipsnių šilumos. Aukštos temperatūros rodmenys prisideda prie pelėsių vystymosi.
 • Talpykla turi būti sandariai uždengta dangteliu. Tuo pačiu metu, norint užkirsti kelią pelėsiui, yra padarytos 3-4 angos grynam orui.

dubuo su kriauklėmis

Kiek galite laikyti?

Migdolų tinkamumo laikas yra įdomus daugeliui žmonių. Nuluptas produktas per šešis mėnesius nepablogėja. Norint pratęsti jo galiojimo laiką, jį reikės užšaldyti maisto inde. Nelupti vaisiai laikomi pusantrų metų.

Išvada

Kai kurie žmonės nežino, kaip tinkamai laikyti nupirktus migdolus. Norėdami tai išspręsti, jie nagrinėja pagrindines riešutų saugos rekomendacijas ir atsižvelgia į šviežių produktų pasirinkimo niuansus.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas