Kaip auginti graikinius riešutus Maskvos regione, geriausios veislės, sodinimas ir priežiūra

Nuo senų senovės riešutai buvo laikomi skaniu ir sveiku produktu, kurio vartojimas yra sveikintinas bet kokia forma. Tarp jų išsiskiria graikinis riešutas, kuris dar vadinamas „maistu smegenims“. Pažiūrėkime, kodėl graikiniai riešutai yra tokie naudingi ir kaip jie auginami nestabilių oro sąlygų regionuose, pavyzdžiui, Maskvos regione.

Ar įmanoma auginti graikinius riešutus Maskvos regione?

Žmonių nuomonė yra, kad graikinis riešutas yra termofilinė kultūra ir jis neatsiranda šalto klimato regionuose. Daugelį pradedančiųjų sodininkų nustebina informacija, kad Maskvos regione iš tikrųjų galima auginti daug graikinių riešutų veislių. Tai tapo įmanoma dėl nepretenzingo kultūros ir kruopštaus selekcininkų, kurie veisia ankstyvus, šalčiui atsparius hibridus, darbo.

Iki šiol Rusijos Federacijos teritorijoje, įskaitant šiaurinius regionus, auginama apie dvi dešimtis graikinių riešutų veislių.

Tinkamos veislės

Deja, ne visos veislės yra tinkamos Maskvos regionui, tačiau jų yra pakankamai, o pradedantysis sodininkas turi daugybę variantų. Populiariausios yra:

 • Idealu.

Greitai auganti veislė, pradedanti duoti nedidelį derlių nuo pirmųjų gyvenimo metų. Sodui rekomenduojama įsigyti bent ketverių metų sodinukus. Jis pelnė šlovę tarp vasaros gyventojų dėl švelnaus skonio, nepretenzingo ir gero derliaus.

 • Milžinas.

Hibridas, sukurtas remiantis ankstesne veisle ir priimantis visas jo teigiamas savybes. Pagrindinis jų skirtumas yra dydis. Idealas yra palyginti mažas - apie 6 metrus. Milžinas visiškai gyvena pagal savo vardą, o esant tinkamam saulės spindulių kiekiui užauga iki 20 metrų. Iš vieno tokio medžio per sezoną galima surinkti iki 100 kilogramų riešutų.

graikinių riešutų milžinas

 • Astakhovskis.

Žinomas gana trumpą laiką Maskvos srityje, tapo vienu mėgstamiausių dėl savo didelio atsparumo šalčiui ir stipraus imuniteto. Suaugusio medžio aukštis yra apie 10 metrų, o pirmieji vaisiai suformuojami šeštais gyvenimo metais. Sezono metu iš medžio nuimama nuo 30 iki 40 kilogramų riešutų.

 • Sadko.

Ši veislė buvo auginama specialiai auginti Maskvos regione ir ramiai atlaikė vietines žiemas. Medis yra mažas ir paprastai neviršija 4-5 metrų. Derlius formuojamas stabiliai, jokiu būdu ne prastesnio skonio nei jo pietiniai derliai.

Pastaba! Be minėtų veislių, Maskvos srities teritorijoje jie puikiai įsišaknija: Aurora, Kocherzhenko, Podmoskovny ir Urozhainy.

Sadko riešutas

Iškrovimo ypatybės

Nepaisant nepretenzybės, graikinis riešutas reikalauja laikytis kai kurių taisyklių, kurių įgyvendinimas užtikrins normalų augimą ir derlių. Jie apima:

 • iškrovimo datos;
 • tinkamos vietos pasirinkimas;
 • sodinukų paruošimas;
 • iškrovimo taisyklių laikymasis.

Pažvelkime į juos atidžiau.

Išlaipinimo datos

Išlaipinimo laikas skiriasi priklausomai nuo regiono:

 • pietiniuose regionuose, kuriuose yra šiltas klimatas, sodinukai sodinami rudens viduryje;
 • šiauriniuose regionuose, esant nepalankesniam klimatui, jie sodinami pavasarį.

daiginimas kibire

Pavasarinis sodinimas vyksta balandžio mėnesį, kol pumpurai pradės brinkti ant medžių. Rudens sodinimas Maskvos regione nerekomenduojamas, nes medis neturės laiko įsitvirtinti prieš žiemos šalčius, ir yra rizika, kad jis mirs.

Iškrovimo vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi tūpimo vietą, vadovaukitės šiomis taisyklėmis:

 • požeminis vanduo neturi patekti arti paviršiaus. Optimalus laidojimo gylis yra mažiausiai du metrai. Jei ši sąlyga nebus įvykdyta, medis negalės normaliai vystytis;
 • tūpimo vieta yra gerai apšviesta ir dažniausiai nėra šešėlyje.

Negalima sodinti graikinių riešutų šalia gyvenamųjų patalpų ar ūkinių pastatų. Jo galinga šaknų sistema sunaikins net betoninį pagrindą, padarydama žalą pastatui.

jauni sodinukai

Sodinukų paruošimas

Ruošdami sodinukus sodinimui šalyje:

 • būtina, kad sodinuko šaknys nebūtų pažeistos ir deformuotos;
 • sodinimui rekomenduojama naudoti graikinių riešutų daigus, kurie sulaukė 2 metų;
 • bagažinėje neturi būti jokių pažeidimų ar ligos požymių;
 • atkreipkite dėmesį į sodinuko skiepijimo vietą. Jei kartu neauga gerai, rinkitės kitą;
 • prieš sodinimą, dvejų metų sodinukus reikia genėti taip, kad jų ilgis prieš sodinimą neviršytų 50–70 centimetrų.

Pastaba! Vienmečiai sodinukai yra maži ir jiems nereikia genėti.

Sodinimo procesas

Sodinimo procesas baigiasi, kai reikia iškasti reikiamo dydžio skylę ir paruošti tinkamą mišinį, kad ji būtų užpildyta. Duobės skersmuo turi būti bent 60 centimetrų. Gylis priklauso nuo šaknies sistemos dydžio. Paprastai jis palaidotas bent 50–60 centimetrų į žemę.

skylės sodinimui

Iš iškastos žemės aplink duobę sukuriamas piliakalnis, o vietoj jo į dugną pilama šiek tiek fosforo turinčių trąšų ir humuso, sumaišyto su derlingu dirvožemiu. Procedūros pabaigoje sodinimo vieta gausiai drėkinama. Pirmam laistymui sunaudojama ne mažiau kaip 60 litrų skysčio.

Medžių priežiūros niuansai Maskvos srityje

Graikiniam riešutui, kaip ir bet kuriam kitam medžiui, reikia minimalios priežiūros, kurį sudaro laistymas, tręšimas ir genėjimas laiku. Šios procedūros neužima daug sodininko laiko, tačiau leidžia medžiui harmoningai vystytis. Skirdami 30–40 minučių per savaitę, sezono pabaigoje būsite tikri dėl gero derliaus.

Viršutinis padažas

Medžio viršutinis puošimas nereikalauja daug savininko pastangų, nes per metus pakanka tik porą kartų tręšti reikiamomis trąšomis. Viršutinis padažas yra padalintas į:

 • ruduo;
 • pavasaris.

Rudenį daugiausia dėmesio skiriama trąšoms, kuriose yra daug fosforo ir kalio, o pavasarį - azoto papildams. Tuo atveju, kai medis sodinamas derlingoje dirvoje, būtina atsisakyti gausaus tręšimo. Riešutas greitai auga net ir prastame dirvožemyje, o maistinių medžiagų perteklius gali neigiamai paveikti augimą.

humusas kaip trąša

Laistyti

Tinkamas ir savalaikis drėkinimas yra raktas į sėkmę auginant graikinių riešutų medį.Šis pasėlis mėgsta drėgmę, o pirmaisiais gyvenimo metais, jei vasara sausa, laistymas atliekamas kiekvieną savaitę. Pasirodo, vasaros sezono metu sodininkas turės laistyti riešutą mažiausiai 12 kartų, išpildamas apie 3 kibirus skysčio.

Subrendę medžiai laistomi du kartus rečiau, tačiau skysčio tūris padidėja dvigubai. Lietingais metų laikais medis laistomas mažiau, daugiausia dėmesio skiriant dirvožemio būklei.

Genėjimas

Medžio vainiko formavimas atliekamas pavasarį, maždaug kovo pabaigoje. Prevencinis darbas, skirtas pašalinti ligotas ir pažeistas šakas, atliekamas rudenį, ruošiantis žiemoti. Karūnos formavimas prasideda nuo to momento, kai medžio kamienas išaugo pusantro metro. Tai atsitinka taip:

medžio apipjaustymas

 • Ant kamieno paliekama 10 šakų, kurios sudaro vainiko skeletą;
 • ūgliai ant šakų supjaustomi taip, kad jų ilgis būtų 20 centimetrų.

Suaugusiam medžiui nereikia karūnos formavimo, o iš sodininko reikia tik prevencinio genėjimo.

Žiemojančios savybės

Jauni medžiai, prieš prasidedant žiemos šalčiams, apvyniojami šiltu skudurėliu, o dirva aplink kamieną mulčiuojama. Kaip mulčiavimą galite naudoti šiaudus, mėšlą ar durpes. Subrendusiems medžiams nereikia papildomos priežiūros, jie toleruoja žiemos šaltį.

sodinukų žiemojimas

Apsauga nuo ligų ir kenkėjų

Tarp graikiniams riešutams būdingų ligų yra:

 • Bakterijų nudegimas.

Jos simptomai pasireiškia kaip lapų ir riešutų patamsėjimas ant medžio. Kovai su liga naudojami specialūs preparatai, turintys daug vario. Visos paveiktos dalys pašalinamos ir sudeginamos.

ugnies pūtimas

 • Šaknų vėžys.

Ant šaknų formuojasi dideli užaugai, o medis nustoja vystytis, nustoja duoti vaisių. Kaip gydymą, šaknis rekomenduojama gydyti 1% kaustinės sodos tirpalu. Procedūros pabaigoje šaknys nuplaunamos dideliu kiekiu vandens.

 • Rudas dėmėjimas.

Tai atrodo kaip rudos dėmės, susidarančios ant lapų. Pažeisti lapai greitai nukrinta, o apleista forma liga plinta gėlėmis, sunaikindama didžiąją dalį jų. Bordo mišinys naudojamas kaip vaistas, kurio koncentracija yra 1%.

ruda dėmė

Kenkėjai:

 • riešutų kandis;
 • mediena;
 • Amerikos baltas drugelis;
 • apuokai;
 • drugys.

Jei jie randami, paveiktos dalys sudeginamos, o medis yra apdorojamas specialiomis chemikalais, parduodamais parduotuvėse.

Kaip matote, graikinių riešutų sodinimas Maskvos regione nėra sunki užduotis, o su minimaliomis pastangomis visus metus galite mėgautis naminiais graikiniais riešutais.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas