Idealios graikinių riešutų veislės aprašymas ir ypatybės, auginimas ir priežiūra

Kiekvienas sodininkas nori auginti riešutų veislę savo svetainėje, kuri išsiskirtų ankstyvu derlingumu, patrauklia forma, dydžiu, neprilygstamu vaisių skoniu ir nereikalaudavo daug laiko sodinimui ir priežiūrai. Tai apima idealų graikinį riešutą. Dėl teigiamų savybių ir savybių ji jau yra gavusi aukštus įvertinimus.

Graikinių riešutų veislių aprašymas Idealus

1947 m. Uzbekijos mokslininkai atliko atrankos darbus, kad surastų veislę, kuri išsiskirtų pagal derlių ir ankstyvą brandą. Rezultatas buvo Idealus riešutas.

Žemai augantis, greitai augantis medis, 4-5 metrų aukščio, su galinga masyvia karūna. Žievė pilka, vaisiniai ūgliai rudi. Augalas yra papuoštas didelio dydžio, tankios struktūros lapais. Atkreiptinas dėmesys į mažas, dviaukštes gėles, nudažytas balta spalva, žaliu atspalviu, surinktas 10–15 gabalėlių šepetėliu. Veislė labiausiai vertinama dėl ovalo formos vaisių, kurie skiriasi dydžiu ir turi ploną, šviesiai smėlio spalvos apvalkalą. Vidutinis vieno riešuto svoris yra 10 gramų.

Branduolys yra gero skonio ir turi daug vitaminų ir mineralų.

Augalo savybės

Idealus graikinis riešutas duos vaisių antraisiais gyvenimo metais. Visiškus derlius gali būti pašalintas nuo 5 metų. Graikinių riešutų žiedai prasideda gegužę. O vasaros pradžioje ant vienos šakos ant medžio pasirodo keli žali vaisiai. Riešutai skinami rugsėjį.

graikinis riešutas idealus

Vaisiaus augimo ypatumas slypi antroje žydėjimo bangoje, leidžiančioje surinkti du augalus per metus. Gėlių šepečių pakartotinis formavimas prasideda po 10 dienų nuo pirmojo ir tęsiasi iki rudens. Tinkamai prižiūrėdamas, idealus graikinis riešutas džiaugiasi aukštos kokybės derliumi ir gražia išvaizda iki 50 metų.

Privalumai ir trūkumai veislės

Pagrindiniai privalumai, dėl kurių veislę rekomenduojama auginti, yra šie:

 • stabilūs derlingumo rodikliai - iki 120 kilogramų vienam augalui;
 • ankstyvas vaisiaus augimo laikotarpis;
 • gebėjimas antrinį žydėjimą ir dvigubą vaisiaus augimą per metus;
 • medžio kompaktiškumas, leidžiantis efektyviausiai naudoti sodinimo vietas;
 • atsparumas šalčiui - jis gali atlaikyti temperatūros rodiklių sumažėjimą iki -35 laipsnių, o tai leidžia auginti įvairovę Centrinės Rusijos klimato sąlygomis;
 • nereikalaujantys sodo dirvožemio sudėties ir parametrų.

graikinis riešutas idealus

Be pranašumų, svarbu nurodyti ir trūkumus:

 • jautrumas grįžtantiems šalčiams;
 • veislės trapumas.

Minimalus trūkumų sąrašas leidžia sodininkams neabejoti renkantis gražią riešutą.

Auga riešutas

Riešutų sodinukus geriau sodinti pavasarį. Sodinti rudenį reikia ilgai prieš pirmąsias šalnas.

Vietos parinkimas ir paruošimas iškrovimui

Renkantis sodinimo vietą, svarbu atsižvelgti į augalo poreikius, norint normaliai augti, vystytis ir gauti didelį derlių:

 • saulės spinduliais apšviesta zona, apsaugota nuo šalto vėjo ir grimzlės;
 • požeminio vandens trūkumas arti žemės paviršiaus;
 • velėninis, karbonuotas, priemolio dirvožemis.

graikinis riešutas idealus

Prieš sodindami augalą, turite padaryti skylę, išlaikydami atstumą tarp sodinimo vienetų 5 ar 3,5 metro, su sąlyga, kad jis dedamas ant šlaito. Įpilkite durpių ir komposto į žemę, iškastą iš skylės. Gautą mišinį praturtinkite tokiomis medžiagomis kaip dolomito miltai ir superfosfatas - 500 g kiekvienoje duobėje.

Sodinamosios medžiagos paruošimas

Talpykloje įsigytą graikinių riešutų sodinuką perpilkite į skylę, jo neperdirbdami. Norėdami sodinti medžiagą su atvira šaknų sistema, iš molio ir humuso (3: 1) padarykite molio košę. Viską gerai išmaišykite ir įpilkite augimo stimuliatoriaus. Pamerkite sodinukų šaknis į susidariusį palatą ir palikite 30 minučių nudžiūti.

sodinti riešutą

Iškrovimo schema

Kiekvienam sodininkui reikalinga ideali graikinių riešutų sodinimo schema, nes žinodami, kaip toli sodinti medžius vienas nuo kito, galite gauti dosnų derlių.

Sodinti daigus su atviromis šaknimis būtina laikantis šios sodinimo schemos:

 1. Anksčiau paruoštos skylės centre iš gauto dirvožemio mišinio suformuokite kalvą ir pritvirtinkite kaištį, kad būtų galima patikimai paremti augalą.
 2. Padėkite sodinuką ant kalvos viršaus, atsargiai paskirstydami apatines šaknis per šlaitus ir uždengdami derlingu dirvožemiu. O viršutiniai turėtų būti dedami horizontalioje padėtyje, kad jų atsiradimo gylis būtų 7-8 centimetrai žemiau žemės paviršiaus.
 3. Uždenkite jauno medžio šaknis vazonėliu. Tokiu atveju šaknies apykaklė turėtų būti 3–5 centimetrai virš žemės paviršiaus.
 4. Pririškite sodinuką prie atramos, laistykite ir mulčiuokite dirvą aplink kamieną.

sodinti riešutą

Jei medžiaga buvo nupirkta sodinti į konteinerį, tada ji turi būti pašalinta iš konteinerio su maistiniu substratu ir perkelta į sodinimo skylę, kurios matmenys yra 60x60x60 centimetrų. Tada uždenkite dirvos mišiniu ir vandeniu.

Kaip prižiūrėti medį?

Būtinos priežiūros priemonės leis jaunam medžiui kuo greičiau pradėti nešti vaisius ir ilgą laiką sudaryti aukštos kokybės derlių.

Laistyti

Laistyti reikia tik jaunus medžius pavasarį ir vasaros pradžioje, kai jiems reikia nemažai drėgmės. Kiekvienas augalas turėtų gauti 20 litrų vandens kas 14 dienų, atsižvelgiant į klimatą, dirvožemio tipą. Neturi būti leidžiama purvintis ar išdžiūti dirvožemio. Turi būti sumažintas augalų, išaugusių iki 4 metrų aukščio, laistymo skaičius.

alyvuogių riešutas

Viršutinis padažas

„Walnut Ideal“ reaguoja į šėrimą. Tręšti augalą reikia du kartus per metus - pavasarį, įvedant azoto elementus, o rudenį, prieš arimą - produktus, kurių pagrindą sudaro fosforas ir kalis. Tręšimo dozė priklauso nuo medžio amžiaus, dirvožemio, klimato.

Svarbu: per didelis tręšimas susilpnins augalo gebėjimą toleruoti žiemos šaltį.

Mulčiavimas

Po kiekvieno laistymo dirvožemis turi būti negiliai atlaisvintas ir mulčiuotas durpėmis. Toks būdas, kaip kamieno žiedo mulčiavimas, padės išvengti dirvožemio išsausėjimo, išsaugoti dirvožemyje maistines medžiagas, sustabdyti piktžolių plitimą ir taip pat apsaugoti šaknų sistemą nuo užšalimo.

Graikinių riešutų mulčiavimas

Genėjimas

Idealiems graikinių riešutų daigams reikia puodelio formos vainiko. Sodinant pavasarį, pirmąjį genėjimą reikia atlikti nedelsiant. Po 3-4 metų bus suformuotas riešuto vainikas. Ateityje reikės tik kasmetinio genėjimo, kad visos vainiko dalys būtų aprūpintos reikiamu apšvietimu. Tai apima visų pažeistų, senų, augančių priešinga šakų kryptimi pašalinimą.

Dauginimas

Idealų graikinį riešutą galima dauginti naudojant sėklų metodą arba skiepijant. Laikoma, kad sėklų metodas reikalauja daug darbo ir reikalauja daug laiko. Su ja sėkla 70% gali paveldėti motininio augalo savybes. Sėjai paimkite nuluptus ir džiovintus vaisius ir stratifikuokite +18 laipsnių temperatūroje 45 dienas. Pavasarį paruoštą sodinti medžiagą perkelkite į atvirą dirvą.

Graikinių riešutų mulčiavimas

Pirmaisiais gyvenimo metais idealusis riešutmedis vystosi lėtai, tačiau žiemos pabaigoje pradeda intensyviai augti ir iki rudens pasiekia iki 1 metro aukščio. Daigus tik po 5–7 metų rekomenduojama sodinti į nuolatinę vietą. Renkantis medžiagą skiepijimui, geriau naudoti jaunus sodinukus, sulaukus dvejų metų. Ši technika išlaikys veislės kultūros savybes.

Pasiruošimas žiemai

Norėdami paruošti derlių žiemai, nuo rugpjūčio turite nustoti laistyti medį. Paskutinėmis rugsėjo dienomis nuimkite visus vaisius ir nupjaukite žalias ūglių viršūnes. Ši operacija verčia augalus nukreipti jėgas į medienos brendimą.

Subrendę medžiai žiemoja be pastogės. O vienmečiams augalams ir jauniems sodinukams reikia apsaugos, juos reikia apvynioti, naudojant vokelį ar agro pluoštą. Taip pat beveik kamieno ratą reikėtų mulčiuoti humusu, tuo pačiu atsitraukiant 10 centimetrų atstumu nuo kamieno.

Graikinis riešutas

Galimos ligos ir kenkėjai

Remiantis aprašymu, veislė pasižymi puikiu atsparumu pasėlių ligoms, tačiau šis reiškinys neatmeta Ideal graikinio riešuto užkrėtimo pavojaus.

Dažnos ligos:

 1. Rudas dėmėjimas. Šią problemą galima diagnozuoti dėl tamsiai rudų dėmių ant žalumynų, kiaušidžių, šakų. Vaisiai pradeda pūti. Gydymas apima visų pažeistų augalų dalių pašalinimą ir pašalinimą. Norėdami kovoti su grybeliu, purškite medžius fungicidais.
 2. Bakteriozė Liga pasireiškia tamsiomis dėmėmis ant žalumynų, kurios provokuoja lapų plokštelės deformaciją, taip pat vaisių kritimą. Norėdami gydyti ir užkirsti kelią augalams, gydykite juos vario sulfatu.
 3. Šaknų vėžys. Infekcija pažeidžia šaknų sistemą, todėl medis nustoja augti ir nesugeba formuoti vaisių. Kontrolės priemonės yra pašalinti šaknis ir žievę. Po procedūros sutepkite skyrius kaustine soda ir nuplaukite vandeniu.

Graikinis riešutas

Iš kenkėjų, pavojingų Ideal graikinių riešutų veislei, laikomos karpų erkutės, graikinių riešutų kandys. Tokius parazitus reikėtų kontroliuoti medžius apdorojant insekticidiniais ir akaricidiniais preparatais.

Iškrovimo ypatybės skirtinguose Rusijos regionuose

„Walnut Ideal“ rekomenduojama auginti Centrinėje Rusijoje. Vyraujantis vidutinio klimato žemyno klimatas nėra baisus šios veislės medžiams, jie gali atlaikyti bet kokias oro sąlygas.

Sodinant šiauriniuose plotuose, svarbu pasirinkti plokščią, neužtemusią vietą, vengiant žemumų. Geriau nusileisti atviroje vietoje, apsaugotoje nuo vėjo.

Derliaus nuėmimas ir laikymas

Derliaus nuėmimas graikinių riešutų veislėms Idealiai tinka, kai žalias apvalkalas yra įtrūkęs. Surinkti vaisiai 7 dienas siunčiami į rūsį, tai leis greitai ir lengvai pašalinti riešutus iš suminkštinto, pajuodinto perikoko. Nuluptus vaisius nuplaukite vandenyje ir padėkite išdžiūti saulėje.

Žinodami visus veislės privalumus ir trūkumus, jos aprašymą ir savybes, taip pat kaip tinkamai sodinti ir prižiūrėti, galite užsiauginti sveiką Idealus graikinių riešutų medis, kuris džiugins jus vaisiais net nepalankiomis sąlygomis. O nuimtas derlius paliks prisiminimus apie šiltas dienas šaltuoju metų laiku.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas