Kaip genėti graikinius riešutus pavasarį, vasarą ir rudenį bei vainiko formavimo taisykles

Suaugusio riešuto medžio genėjimas nėra pati sunkiausia užduotis, tačiau svarbu į jį atsakyti atsakingai. Norėdami pašalinti šakų perteklių, naudojami tik aštrūs genėjimo įrankiai ir sodo žirklės, kad pjaustymo vietose neliktų raukšlių.

Kodėl reikia genėti

Bet kokius medžius reikia genėti beveik kiekvienais metais, atsižvelgiant į šakų augimo greitį. Norėdami suprasti, ar reikia genėti graikinį riešutą, pakanka atkreipti dėmesį į medžio išvaizdą. Paprastai net nepatyręs sodininkas žino, kad laikas pašalinti perteklių.

Reguliari procedūra padidina vaisius, imunitetą pasėlių ligoms. Už tai atsakingas senėjimo genėjimas. Be to, mankšta padeda atsikratyti kai kurių graikinio riešuto ligų.

Pagrindinės schemos

Teisingai formuoti graikinio riešuto karūną įmanoma tik ištyrus pagrindines schemas. Karūnos formavimas yra lemiamas medžio priežiūros etapas, nuo kurio priklauso ne tik derlius, bet ir graikinio riešuto sveikata. Medis gali būti suformuotas pagal keletą schemų.

riešutų apdaila

Patobulinta pakopų sistema

Pagerinus pakopinį genėjimą, kiekvienoje pakopoje paliekamos tik 3 skeleto šakos. Atstumas tarp jų turėtų būti ne didesnis kaip 15 cm .Rudenį atliekamas antrasis etapas - apatinė šakų pakopa supjaustoma taip, kad niekas neauga ant kamieno 1,5 m atstumu nuo žemės. Graikinį riešutą patartina apipjaustyti taip, kad ant jo būtų 5-6 pakopų šakos.

Atstumas tarp pakopų buvo 50 cm, o viršutinė dalis yra visiškai nupjauta, kad šakos augtų pločio, o ne į viršų.

Vadovas

Pagrindinis šio tipo karūnos formavimo principas yra šakų, priklausančių skeleto rūšims, pasiskirstymas 50 cm atstumu vienas nuo kito. Prieš prasidedant vaisiui, paliekami skeleto ūgliai. Ir tada jų ilgis pamažu supjaustomas.

riešutų apdaila

Puodelio formos

Taurės formos genėjimas ne tik padidina derlių, bet ir palengvina medžio nuėmimą. Stiebas su šia procedūra yra 1,5–2 m ilgio, paliekamos 3–4 skeleto šakos. Atstumas tarp jų yra apie 50 cm.

Centrinė šaka yra nukirpta prie pagrindo, o dvi viršutinės yra kertamos su apatinėmis. Kasmet 3–4 metus dubeninis genėjimas atliekamas rudenį.

Anti-senėjimo genėjimo ypatybės

Atgaivinimo procedūra atliekama tik tiems medeliams, kurie sulaukė daugelio metų. Graikiniams riešutams yra 10 metų.Nerekomenduojama atlikti procedūros prieš šį laikotarpį. Galite atjauninti medį su skirtingais genėjimo būdais. Tačiau yra keletas bruožų, kuriuos jie visi turi bendrų.

riešutų apdaila

 

Senų medžių genėjimo ypatybės:

 • Procedūros metu pašalinamos sausos šakos ir dalis skeleto šakų.
 • Atnaujinimo procedūros poreikis atsiranda tuo atveju, jei sumažėja derlius, o augalas labai išaugo.
 • Procedūra atliekama ankstyvą pavasarį arba vasarą.
 • Pašalinkite šakas vietose su šoninėmis šakomis.

Atnaujinantis genėjimas skatina maistinių medžiagų srautą į augalą, padeda pažadinti inkstus. Taip pat pagerėja vaisių kokybė.

Kokių priemonių reikės

Visų pirma, jums reikės genėjimo žirklių, kad apipjaustytumėte graikinį riešutą. Prieš atlikdami procedūrą, ją reikia kiek įmanoma aštriau paaštrinti.

riešutų apdaila

Darbo įrankiai:

 • Lopperis.
 • Žirklės.
 • Krūmapjovė.
 • Hacksaw.

Visi įrankiai turi būti gerai pagaląsti. Storoms šakoms naudokite pjūklą. Dėl plonų ūglių sodo žirklės veikia gerai. Vidutinio storio šakos nupjaunamos genėjimo žirklėmis.

Likusios priemonės gali būti nereikalingos, tačiau tik tuo atveju, jei procedūrą geriau turėti su savimi.

Darbo sąlygos

Yra keletas palankių laikotarpių, kai galite formuoti graikinį riešutą. Graikinių riešutų genėjimas atliekamas pavasarį, vasarą ar rudenį. Palankiausias laikotarpis vainikams formuoti yra vasara, tiksliau, liepa – rugpjūtis. Pjūviai po vasaros genėjimo greičiau gyja, o medis taip ilgai neserga. Taip pat šiuo laikotarpiu sulčių tekėjimo intensyvumas greitai grįžta į normalią.

riešutų apdaila

Genėjimas po žiemos

Pirmąjį metų laiką graikiniai riešutai genėti pavasarį, atšilus orams. Nerekomenduojama atlikti procedūros, kol lauke nebus nustatyta teigiama temperatūra, net naktį. Pavasarį atliekamas anti-senėjimo genėjimas, kurio tikslas yra suformuoti karūną ir ją atnaujinti.

Pavasarį procedūra atliekama kovo-balandžio mėn. Šiuo laikotarpiu riešutas procedūrą toleruoja lengviau. Pavasario vainiko formavimas atliekamas po to, kai medžio aukštis yra 1,5 m. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas jauno sodinuko formavimui.

riešutų apdaila

Žali graikinių riešutų genėjimas vasarą

Vasaros procedūra skirta pašalinti ligų ar kenkėjų pažeistas šakas. Formacinis genėjimas taip pat atliekamas vasarą, jei jis nebuvo padarytas pavasarį. Vasarą naudojama "kirpimo" schema. Šis tipas geriausiai veikia vaisius. Tačiau vasarą graikiniai riešutai genimi kartą per kelerius metus.

Rudens genėjimas

Rudenį atliekama sanitarinė procedūra. Genėti medį, kai jis nuskins visus lapus. Procedūra atliekama kuo anksčiau, o karūna dar neturėjo laiko susiformuoti chaotiškai. Nupjaukite sausas ir ligotas šakas. Jei graikinis riešutas jau yra suaugęs medis, tuomet turėsite pašalinti pakankamai dideles šakas. O augalui tai kelia daug streso.

riešutų apdaila

Operacijos niuansai

Prieš atliekant procedūrą, svarbu ištirti visus genėjimo niuansus. Kadangi graikinių riešutų procedūra yra labai įtempta, svarbu atsakingai žiūrėti į vainiko formavimą. Pirmą kartą pasodinus graikinių riešutų daigą, procedūra atliekama antraisiais metais.

Kaip sutrumpinti jaunų medžių šakas?

Jei riešutų daigai yra pakankamai jauni, genėti reikia tik sulaukus dvejų metų. Ir šiuo laikotarpiu nerekomenduojama ištrinti daugybės šakų. Kitas kriterijus, pagal kurį jūs galite suprasti, kad laikas pjauti sodinuką, yra tai, kad kamieno aukštis pasiekė 100 cm.Jei medis yra žemiau 100 cm, turėtumėte palaukti atlikdami procedūrą. Šiuo laikotarpiu tinka dubenėlio formos vainiko formavimas. Ant augalo paliekama 3–4 skeleto šakos, kurios bus atsakingos už vaisiaus augimą. O likusi dalis pašalinama.

riešutų apdaila

Trečiaisiais metais pašalinamos sausos ar pažeistos šakos. Genėjimas šiuo laikotarpiu neturėtų būti intensyvus.

Rūpinimasis subrendusiais medžiais

Karūnos genėjimas yra svarbus graikinių riešutų priežiūros žingsnis. Tačiau vien suformuoti riešutą nepakaks. Norėdami padidinti derlių, negalite to padaryti neorganizuodami laistymo ir papildomai tręšdami. Riešutas nemėgsta dirvožemio atsipalaidavimo. Riešutas priklauso drėgmę mėgstantiems pasėliams, todėl jis laistomas du kartus per mėnesį, prasidėjus pavasariui. Vienam medžiui reikia 4-5 litrų vandens. Laistymui naudojamas tik šiltas vanduo.

Prasidėjus rugpjūčiui, laistymas sustabdomas. Rudenį jie laistė, jei beveik nebuvo lietaus. Tokiu atveju graikinis riešutas sudrėkinamas prieš prasidedant šaltam orui.

riešutų apdaila

Azotas į dirvožemį patenka pavasarį ir pirmąją vasaros pusę. Fosforo ir kalio trąšos į dirvą įpilamos arčiau rudens. Žaliojo mėšlo augalai taip pat teigiamai veikia riešutų augimą. Vasarą šalia medžio sodinamos lubinai, žirniai, avižos, rangos ar dobilai. O rudenį jie iškasami kartu su dirva. Žaliojo mėšlo augalai užpildo dirvožemį maistinėmis medžiagomis, kurios reikalingos riešutui, prasidėjus pavasariui.

Dažnos kirpimo klaidos

Neturėdami tikslios minties, kaip tinkamai genėti, daugelis sodininkų daro grubių klaidų, po kurių medis tik blogėja.

Dažnos vasaros gyventojų klaidos:

 • Iškirpkite šakas buku, nesteriliu peiliu ar šakute.
 • Medžių žaizdas gydykite aliejiniais dažais arba sodo laku.
 • Formuokite karūną, kai jau atėjo šaltas oras rudenį arba kai ankstyvą pavasarį šalnos nesibaigė.
 • Per daug šakų ištrinti.

riešutų apdaila

Iš anksto išstudijavę graikinių riešutų pjaustymo pavasarį ir rudenį taisykles, bus galima išvengti šiurkščių klaidų ir nepakenkti augalui.

Kaip tvarkyti didelius medienos pjūvius

Manoma, kad geriau iš viso neperdirbti nupjautų taškų ant šakų ir leisti jiems natūraliai išgydyti. Bet vis tiek verta perdirbti, kad grybelinės ligos ant jų neatsirastų.

Kaip tvarkyti išpjovas:

 • Cukraus tirpalas (2 arbatiniai šaukšteliai 200 ml vandens).
 • Medaus tirpalas (3 šaukšteliai 250 ml vandens).
 • Kalio permanganato tirpalas.

Augalų šakų pjūvių paviršius turi galimybę oksiduotis net žiemą, todėl bet kokiu atveju būtina apdoroti šviežius gabalus ant medžio.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas