20 geriausių graikinių riešutų veislių su aprašymu ir savybėmis

Mylimos graikinių riešutų veislės skiriasi viena nuo kitos brandinimo, vaisių svorio, žievės stiprumo ir kitomis savybėmis. Atrodė, kad selekcininkai negalės per daug paįvairinti šio augalo, tačiau tokios išvados buvo skubotos. Dabar riešutai sėkmingai auginami ne tik pietuose, bet ir vidurinėje juostoje. Veislių gausa leidžia sodininkams pasirinkti augalą pagal individualius poreikius ir reikalavimus.

Graikinis riešutas: aprašymas

Graikinis riešutas yra didelis lapuočių medis su gerai išsivysčiusiomis šaknimis. Vaisiai formuojami sausų daigų pavidalu. Kai prinokę, jie išdžiūsta ir sutrūkinėja. Riešutų dydis ir forma priklauso nuo medžio veislės savybių.

Graikinis riešutas priklauso šiltus ir drėgmę mėgstantiems pasėliams, kurie visiškai išsivysto ir duoda derlių tik esant šiltoms klimato sąlygoms. Geriau pasirinkti dirvą, pasižyminčią geru drėgmės pralaidumu. Vidurinės zonos klimato sąlygomis ne visos graikinių riešutų veislės subręsta, todėl renkantis sodinuką svetainei, būtina ištirti jo savybes ir nokinimo laiką.

Dabar selekcininkai jau sukūrė daug veislių, turinčių padidintą atsparumą šalčiui, pagerėjusias skonio savybes ir atsparumą ligoms.

Geriausios veislės

Graikiniai riešutai gana ilgą laiką buvo auginami tiek mėgėjų, tiek profesionalių ūkininkų soduose. Remiantis jų asmenine patirtimi, buvo įmanoma nustatyti tas veisles, kurios labiausiai atkreipia dėmesį.

graikiniai riešutai

Rytų aušra

Ankstyva rūšis, skirta auginti Krasnodaro teritorijoje. Pirmasis derlius nuimamas praėjus 3,5-4 metams po sodinuko pasodinimo svetainėje. Visiškas nokinimas įvyksta paskutinį rugsėjo dešimtmetį. Riešutai nėra dideli, sveria iki 10 g. Iš kiekvieno suaugusio medžio nuimama iki 24 kg derliaus. Vidutinis atsparumas šalčiui ir ligoms.

Pripažintas geriausiu graikiniu riešutu, skirtu auginti mėgėjų soduose „Kuban“.

Elegantiškas

Graikinis riešutas su vidutiniškai ankstyvu nokinimu. Brandinimas prasideda rugsėjo viduryje. Medis užauga iki 5 m aukščio ir turi stiprią karūną. Pirmasis derlius mėgaujamas praėjus 4-5 metams po sodinuko pasodinimo. Vaisiai yra dideli, sveria iki 13 g, su plonu apvalkalu. Iš kiekvieno augalo pašalinama iki 23 kg vaisių.Jį sėkmingai augina ūkininkai pramoniniu mastu, padidėjo atsparumas sausrai ir imunitetas.

Graikinių riešutų penkeri metai

Ši veislė yra nauja ir vis dar testuojama. Išskirtinės savybės yra padidėjęs žiemos atsparumas ir produktyvumas. Pramoninio auginimo sąlygomis jis rodo gerą atsparumą ligoms. Kiaušidžių formavimo būdas yra viršūninis-šoninis, pirmieji vaisiai pašalinami praėjus 3,5-4 metams po sodinuko pasodinimo. Derlius nuimamas rugsėjo pabaigoje. Iš kiekvieno augalo pašalinama iki 21 kg riešutų. Kiekvieno iš jų svoris siekia 9 g. Veislė tinkama auginti Kubane.

penkerių metų medis

Veisėja

Veislė skirta auginti pietiniame klimate. Skiriasi stabilus produktyvumas. Iš kiekvieno medžio pašalinama iki 23 kg riešutų. Vaisių vieta yra karūna. Ne šalčiui atspari rūšis, tačiau atsparumas ligoms ir kenkėjams yra didelis.

Gausu

Suaugusio riešuto aukštis neviršija 5,5 m. Pirmasis derlius duodamas praėjus 3-4 metams po pasodinimo svetainėje. Kiaušidės susidaro iš kutų, kurių kiekviename yra 3–8 vaisiai. Kiekvieno vaisiaus svoris siekia 11 g. Suaugęs medis per sezoną duoda iki 30 kg derliaus. Atsparumas patogenams yra didelis, neatsparus šalčiui.

Desertas

Energinga veislė su masyviu plinta vainiku. Graikiniam riešutui būdingas padidėjęs atsparumas sausrai, tačiau jo žiemos kietumas yra mažesnis nei vidutinis. Atsižvelgiant į žemės ūkio technologijos sąlygas, pirmasis derlius nuimamas praėjus 4 metams po sodinuko pasodinimo. Viršūnių kiaušidžių formavimas. Jis išsiskiria puikiomis skonio savybėmis ir dideliu vaisių dydžiu, kurių svoris siekia 12 g. Iš kiekvieno suaugusio medžio nuimama iki 23 kg derliaus.

desertų įvairovė

Nykštukas

Medis yra per mažas, jo aukštis neviršija 2,5 m, karūna kompaktiška. Vaisiai sveria iki 12 g. Lukštas pasižymi stiprumu, o susmulkintas branduolys išimamas. Pasėlis nuimamas rugsėjo 2–4 dienomis. Rekomenduojamas pramoniniam auginimui. Iš vieno hektaro ploto pašalinama iki 50 centnerių riešutų. Vidutinis atsparumas šalčiui.

Ivano skarlatina

Žemai augantis hibridinis riešutmedis, kurio aukštis ne didesnis kaip 2,5 m. Veisiami remiantis populiaria veisle „Ideal“. Vaisių auginimas prasideda praėjus 2 metams po sodinuko pasodinimo. Vaisiai yra susieti su kutukais. Medžiai sodinami pagal 3 x 3 m schemą, pasižymi dideliu žiemos atsparumu ir atsparumu patogenams.

Astakhovskis

Veislė neseniai buvo veisiama. Skiriamasis bruožas yra padidėjęs atsparumas ligoms. Riešutas yra žiemos atsparus. 2015 m. Pateko į valstybės registrą. Rekomenduojama auginti privačiuose soduose. Augalas toleruoja temperatūros rodiklių sumažėjimą iki -37 C, lengvai atkuria karūną po užšalimo. Pasėlyje jie švenčiami praėjus 6 metams po sodinuko pasodinimo. Kiekvienas medis per sezoną duoda iki 20 kg vaisių, kiekvienas iš jų sveria iki 25 g., Lukštas yra plonas, lengvai sunaikinamas. Skonio savybės vertinamos kaip desertas ir vertos 5 balų.

astakhovsky riešutas

Krasnodaretas

Veržlė praeina būsenos testą. Medžio aukštis yra didelis, jis turi masyvią tankią karūną, kurią reikia privalomai retinti. Vaisių auginimas prasideda praėjus 4 metams po medžio pasodinimo. Derlius mėgaujamas rugsėjo pabaigoje. Vaisių svoris siekia 13 g. Skonis ir pateikimas yra aukšto lygio. Suaugęs medis per sezoną suteikia iki 20 kg riešutų.

Veislei būdingas padidėjęs atsparumas sausrai, neatsparus grybelinėms ligoms.

Petrosjano mėgstamiausias

Greitai auganti aukšta veislė su masyvia karūna. Derlius pradedamas auginti praėjus 4 metams po pasodinimo svetainėje. Didelis atsparumas šalčiui, tuo pačiu metu biseksualus žydėjimas. Derliaus nuėmimo procesas vyksta paskutinį rugsėjo dešimtmetį. Iš kiekvieno medžio per sezoną pašalinama iki 22 kg riešutų.Rekomenduojama auginti Šiaurės Kaukazo klimato sąlygomis. Turėjo padidintą atsparumą sausrai.

Pelanas

Medis yra aukštas, masyvus, siekia 10 m aukštį. Jis pradeda duoti derlių praėjus 4 metams po pasodinimo svetainėje. Derliaus sezonas patenka į paskutinį rugsėjo dešimtmetį. Vaisiai yra maži, su plonu apvalkalu. Kai nulupta, šerdis suskaidoma per pusę. Skiriamieji veislės bruožai yra atsparumas sausrai ir šalčiui, taip pat atsparumas įprastoms ligoms ir kenkėjams.

vaisiai trūkinėja

Sadko

Nykštukinis medis pasižymi puikiu atsparumu šalčiui ir stabiliu dideliu derlingumu. Veislė anksti bręsta. Suaugusio riešuto aukštis neviršija 3,5 m. Vaisiai mėgaujasi praėjus 3 metams po sodinuko sodinimo. Vaisiai yra mažo dydžio, susieti su 8 vienetų kutukais.

Bukovinos bomba

Aukšta vidurio sezono veislė su išsibarstančia sferine karūna. Vaisius yra stabilus. Vieno Bukovinskio riešuto masė siekia 18 g, retais atvejais - iki 30 g. Išskirtinis bruožas yra padidėjęs žiemos atsparumas, geras atsparumas ligoms. Auginant sėklą, veislės savybės yra puikiai perduodamos.

Aurora

Šios veislės medžio aukštis viršija 6 m. Jis pradeda duoti vaisius praėjus 4 metams po pasodinimo. Suaugęs augalas per sezoną suteikia iki 25 kg riešutų, kurių kiekvienas sveria iki 13 g., Žiemos kietumas ir atsparumas patogenams yra didelis. Rekomenduojama auginti ūkiuose pramoniniais tikslais.

prinokę vaisiai

Derlius

Šios veislės riešutai nuimami rugsėjo pabaigoje, todėl juos galima priskirti vidutinio sezono veislei. Medžio aukštis siekia 6 m, karūna masyvi, tanki. Pasėliai reguliariai nuimami nuo 4-ųjų sodinuko gyvenimo metų. Kiekvienas suaugęs augalas užaugina iki 28 kg mažų riešutų. Apvalkalas lengvai sunaikinamas. Atsparumas šalčiui yra puikus, tačiau atsparumas ligoms yra vidutinis.

Milžinas

Graikinis riešutas gaunamas pagerinus veislės Ideal savybes. Atsparumo šalčiui rodikliai išliko tokie patys kaip motininių rūšių. Medžio aukštis siekia 7 m, jo ​​karūna kompaktiška. Dažnai sodinamas ne tik kaip vaisinis, bet ir kaip dekoratyvinis augalas. Vaisiai atsiranda praėjus 5 metams po sodinuko pasodinimo. Kiekvienas vaisius sveria apie 30 g. Kiekvienas augalas nuimamas iki 100 kg.

Minovo atmintis

Baltarusijos selekcijos įvairovė laikoma stambiavaisiu veidu, kurio vidutinis nokinimo laikotarpis. Medis su masyvia karūna, aukštas. Vyriški ir moteriški žiedynai žydi tuo pačiu metu. Kiaušidžių formavimosi tipas yra viršūninis. Jis pradeda nešti vaisius praėjus 4-5 metams po medžio pasodinimo. Minovo riešutai nokinami paskutinį rugsėjo dešimtmetį. Vaisiai sveria iki 19 g., Lukštas yra plonas, lengvai sunaikinamas.

Minovo atmintis

Kalarašskis

Veislė yra aukšta, turi masyvią tankią karūną. Drėgnomis vasaros sąlygomis jis kenčia nuo rudos dėmės. Riešutai sveria iki 19 g., Sulaužant lukštą, galima gauti visą branduolį.

Veislių atrankos kriterijai

Kiekvienas sodininkas pasirenka įvairius riešutus pagal savo poreikius, auginimo sąlygas ir klimato ypatybes regione. Yra daug kriterijų, kuriuos turi atitikti tam tikra medžių rūšis, parinkta tam tikroje vietoje.

Žiemai atsparios veislės

Šis kriterijus yra lemiamas renkantis riešutą, skirtą auginti vidurinėje juostoje. Šios klimato sąlygos pietiniam augalui yra laikomos atšiauriomis, todėl ne kiekvienas hibridas ten sugeba įsitvirtinti, net jei jam būtų organizuota gera prieglauda. Tik kelios veislės gali patenkinti padidėjusius kintančio viduriniosios zonos klimato reikalavimus.

sulaužytas apvalkalas

Šoniniai vaizdai

Kitais būdais šios riešutų veislės apibūdinamos kaip tokios, kurių vaisinis šoninis tipas. Šoninis vaizdas yra idealus selekcininko darbui. Tokių augalų pranašumas yra tas, kad vaisiai geba formuotis ne tik ant subrendusių ūglių viršūnių, bet ir ant jaunų šakelių. Šis gebėjimas žymiai padidina augalų, turinčių šoninių kiaušidžių, produktyvumą.

Anksti

Kiekvienas sodininkas, pasodinęs naują sodinuką savo sklype, nori greitai pasimėgauti savo darbo vaisiais. Šiuo atveju pirmenybė teikiama anksti augančioms veislėms. Tokie riešutai pirmuosius vaisius užneša per 4 metus nuo jų pasodinimo sode. Vaisių produktyvumas, skonis ir savybės yra aukšto lygio.

Negabaritinis

Mažo aukščio medžiai leidžia ne tik pasodinti daugiau augalų mažame plote, bet ir labai palengvina derliaus nuėmimo procesą. Kompaktiški matmenys suteikia gerą derlių aukštos kokybės vaisiams.

mergina prie krūmo

Skirtingiems Rusijos regionams

Be visų kitų savybių, yra ir riešutų veislių, zonuotų konkrečiam regionui. Paprastai tai yra vietinių selekcininkų darbo vaisiai. Jie yra genetiniai, būdingi tam tikriems rodikliams, dėl kurių jie bus prioritetai tam tikroje srityje. Tai gali būti padidėjęs atsparumas šalčiui, atsparumas sausrai, atsparumas tam tikroms ligoms.

Vėlyvosios veislės

Tokias veisles galima auginti tik šilto klimato regionuose (pavyzdžiui, Krasnodaro teritorija). Priešingu atveju derlius nebus prinokęs. Vėlyvųjų riešutų pranašumas yra geras atsparumas ligoms, didelis vaisių dydis, išlaikytos derliaus kokybė, puikus vaisių skonis. Paprastai jie nėra sparčiai populiarėjantys.

vyras medyje

Kiti kriterijai

Be išvardytų graikinių riešutų veislių pasirinkimo sode kriterijų, yra ir dar daugiau parametrų. Gali būti:

  • vaisių dydis;
  • kiaušidžių formavimo būdas;
  • apvalkalo storis;
  • vainiko plitimas.

vainiko plitimas

Sodinimo ir priežiūros ypatumai

Graikiniai riešutai sodinami išskirtinai gerai apšviestose vietose. Sodinti tinka bet koks nuolydis, išskyrus pietvakarius ar pietus. Šiose vietose žemė pavasarį įšyla greičiau, o tai provokuoja ankstyvą pabudimą ir sumažina žiemos atsparumą. Sėjinukai sodinami pagal schemą 8 x 10 m. Taip pat galima sodinti 10 x 12 m. Augalas teikia pirmenybę puriam dirvožemiui, turinčiam gerą oro pralaidumą.

Graikinių riešutų priežiūra susideda iš savalaikio šėrimo, drėkinimo, liejimo ir sanitarinio vainiko genėjimo. Patartina mulčiuoti dirvą artimojo kamieno ratu.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas