Stavropolio veislės avių aprašymas ir savybės, racionas ir veisimas

Mėsos ir vilnos kryptis yra viena iš pirmaujančių veisiant avis. Šiai grupei priklauso daug naujų ir senų veislių, turinčių vertingų savybių. Apsvarstykite Stavropolio avių veislės aprašymą, jos ypatybes, privalumus ir trūkumus. Gyvulių augintojams bus naudinga išmokti maitinti gyvūnus, kaip juos prižiūrėti, kaip juos prižiūrėti, apie veisimo namuose ypatumus.

Pasirodymo istorija

Stavropolio avių veislė buvo veisiama 1915 m. Buvo imtasi naujųjų Kaukazo merino avių. Naujos veislės gyvūnai paveldėjo vienodos struktūros ir prisitaikymo prie nepalankių gyvenimo sąlygų kailius. Tada individai, gauti iš tokio kryžiaus, sutapo su amerikiečių ramunėlių veislės atstovais. Gyvūnai turi geresnę kūno sudėjimą ir kailius, padidino svorį.

Stavropolio avių veislės aprašymas ir savybės

Stavropolio avys turi stiprią konstituciją, darnią konstituciją. Patelės yra be rago, patinai su ragais. Gyvūnai yra dideli, avinų svoris yra 100–110 kg, patelių - 50–60 kg. Kailis yra subtilus, minkštas, stiprus ir elastingas. Jos ilgis vyrams yra 11 cm, patelėms - 8 cm, kailis yra vienodas per visą ilgį, spalva yra balta. Vieno gyvūno pjauta vilna: 14–19 kg avinų ir 6–8 kg patelių, procentinė išeiga yra 50–55%.

Stavropolio avių vaisingumas yra 120–135 proc.

Pagrindiniai privalumai ir trūkumai

Stavropolio avių pranašumai:

  • didelis gyvūnų dydis ir kūno svoris;
  • prisitaikymas prie sauso klimato;
  • didelis vilnos produktyvumas;
  • storas, dailus ir minkštas kailis.

Veislės trūkumai:

  • veislinių gyvūnų yra nedaug;
  • grynaveislės avys nepaveldėjo vertingų savybių.

Stavropolio veislė veisiama Volgos regione, Šiaurės Kaukaze, Rostovo, Orenburgo ir Voronežo regionuose.

Priežiūra ir priežiūra

Nuo pavasario iki rudens gyvūnus galima ganyti ganyklose. 1 patelių, turinčių ėriukų, turėtų būti 1 ha, jei gyvūnai sezono metu būna vienoje vietoje. Šalia ganyklos turėtų būti rezervuaras, kuriame avys ateis gerti. Gyvūnams reikia bent 10 litrų vandens kiekvieną dieną. Žiemą pulką reikia laikyti šiltoje aplinkoje, kurioje nėra vandens. 10 patelių, turinčių mažus ėriukus, reikia apie 40 kv. m ploto.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Nepaisant šalto veislės kietumo, temperatūra avilyje neturėtų nukristi žemiau 10 ° C. Kambarys turi būti vėdinamas kiekvieną dieną, kad gyvūnai kvėpuotų grynu oru.

Žiemą pulką, nepaisant šalčio, reikia leisti pasivaikščioti. Storis kailis patikimai apsaugo juos nuo hipotermijos.Mankšta naudinga fizinei ir psichinei gyvūnų sveikatai. Stavropolio avis reikia kirpti 2 kartus per metus. Pirmiausia jie supjaustomi prieš išsiunčiant į ganyklą, tada rudenį, bet prieš ateinant šalnoms. Vilną patogu nuimti specialia mašina.

Stavropolio avių veislė

Dietos sudarymas

Stavropolio veislės avys yra nepretenzingos maistui, jos šeriamos įprastu šio tipo gyvūnų maistu. Vasarą tai žolė, žiemą šienas ir silosas. Avims duodami šakniavaisiai ir daržovės, vitaminų papildai, mineraliniai premiksai.

Ėriukai, veisiami mėsai, šeriami javų koše su šakniavaisiais, tortu. Galima šerti kombinuotu pašaru. Avys greitai penimos kombinuotuosiuose pašaruose, gamybos sąnaudos yra mažos. Juos galite įvertinti sulaukę šešių mėnesių amžiaus.

Gyvūnų veisimas

Norint gauti grynaveislius Stavropolio ėriukus, kertamos tik grynaveislės patelės ir patinai. Poravimuisi galite palikti 10-20 patelių 1 aviną. Patinus laikykite atskirai nuo patelių, kad nebūtų nekontroliuojamo dauginimosi. Jie patenka į avių pulką tik poravimosi laikotarpiu.

Kraikuose yra 1–2 jaunikliai, tačiau avys sugeba išauginti daugiau ėriukų. Išgyvenimo procentas yra beveik 100% dėl to, kad ėriukai gimsta stiprūs ir sveiki. Stavropolio veislės patelės atsakingai vykdo savo pareigas, savarankiškai maitina ir augina ėriukus prieš nujunkymą.

Naujagimiams avims nereikia jokios ypatingos priežiūros. Stavropolio patelės gerai rūpinasi palikuonimis, ėriukai neserga po motinomis ir greitai užauga. Ėriukas praeina be komplikacijų. Patelės turi pakankamai pieno, kad galėtų maitinti 2–3 jauniklius. Iš kiekvienos avies šėrimo laikotarpiu galima gauti 150 litrų pieno. Iš jo gaunamas puikios kokybės sūris.

Ligos ir prevencija

Siekiant užkirsti kelią infekcinėms ligoms pulke, gyvūnai skiepijami. Gyvūnai ugdo imunitetą nuo įprastų ligų. Vakcinos trukmė yra apie šešis mėnesius, todėl procedūrą reikia reguliariai kartoti.

Stavropolio avių veislė

Be infekcinių, Stavropolio avys gali susirgti peršalimo ligomis ir virškinimo negalavimais. Jei jie stovi ant šlapių ir nešvarių šiaudų, šiek tiek vaikščiokite, kanopų patologijos plinta - jie supuvę, kanopų ragas auga.

Infekcijų ir ligų tikimybę galite išvengti arba bent jau sumažinti laikydamiesi paprastų ūkio gyvūnų laikymo taisyklių. Kambarys, kuriame gyvena kaimenė, visada turi būti švarus, sausas ir šiltas. Norėdami tai padaryti, turite pakeisti kraiką, kai tik jis nešvarus, išvalykite ir dezinfekuokite tiektuvus ir įrangą.

Išvėdinkite avieną, šildykite žiemą esant stipriems šalčiams. Pašalinkite juodraščius - peršalimo priežastis. Gyvūnams, kurie mažai juda, kirpkite ir apkirpkite kanopas.

Stavropolio veislės avys yra skirtos auginti ir veisti mėsai ir vilnai. Jie yra gerai pritaikyti gyventi sausame klimate, tačiau taip pat toleruoja šaltį, todėl juos galima laikyti bet kurio Rusijos regiono namų ūkiuose. Stavropolio avių vilna yra minkšta, o iš jos gaminamos puikios kokybės medžiagos.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas