Kaip namuose pasodinti sėklą ir iš jos išauginti persiką

Eksperimentiniai sodininkai domisi, kaip iš akmens išauginti persiką. Ar įmanoma, suvalgius skanų ir kvapnų vaisių, tą patį gauti ir savo sode iš savo medžių? Kai kurie sodininkai drįsta eksperimentuoti augindami vaisius. Norėdami sulaukti sėkmės, turėtumėte teisingai pasirinkti sodinamąją medžiagą, būkite kantrūs. Ir tada jums reikia tik laikytis agronomų rekomendacijų. Verta paminėti, kad pietrytiniam persikui gerai sekasi regionuose, kuriuose vėsus klimatas. Taigi visi sodininkai gali pabandyti auginti savo persikų medžius šalyje.

Persikų sėklos auginimo privalumai ir trūkumai

Šis įvykis turi teigiamų aspektų:

 1. Sodininkas jau paragavo vaisių ir turi supratimą apie jų skonį ir tekstūrą.
 2. Kaulų dauginimas leidžia gauti tiek sodinamosios medžiagos, kiek reikia.
 3. Sodinukai yra pigūs: augintojas gali eksperimentuoti su augalų išdėstymu.
 4. Sėkmingi savaime įsišakniję persikų medžiai suteikia gausią skiepijimo medžiagą.


Tačiau svarbu atsiminti apie neigiamus proceso aspektus:

 1. Auginti medį su motininių vaisių skoniu bus galima tik tuo atveju, jei sėkla bus paimta iš veislės. Hibridai nerodo pirminių savybių.
 2. Kartais sunku rasti pradinę medžiagą: daigai duoda sėklas iš prinokusių, nuskintų vaisių.
 3. Procesas yra ilgas ir daug darbo reikalaujantis: vargu ar nekantrus sodininkas sulauks sėkmės.

Ir vis dėlto vasaros gyventojai augina persikų medžius iš sėklų ir didžiuojasi gautu derliumi.

Ar iš akmens išaugintas persikas duos vaisių

Tai priklauso nuo daugelio veiksnių. Medis duos vaisių, jei:

 1. Sėkla imama iš visiškai prinokusių vaisių. Jis nėra pažeistas vabzdžių ir turi visą apvalkalą.
 2. Persikų medis, iš kurio imama sėkla, yra veislė, o ne hibridas. Hibridas taip pat gali duoti vaisių, tačiau vargu ar jų skonis ir kiekis patiks sodininkui.
 3. Puikiai pasirinkta jauno sodinuko sodinimo vieta.Medis turi būti apsaugotas nuo šaltų šiaurės ir šiaurės rytų vėjų.
 4. Sodinant augalą, trąšos buvo tinkamai naudojamos.
 5. Medžio karūna yra gerai suformuota.
 6. Atsižvelgiama į regiono klimatines ypatybes ir jos koreliuojamos su kaulinio medžio techninėmis savybėmis.

persikai dubenyje

Norint visada būti su vaisiais, reikia pasirūpinti apdulkinimu. Jei veislė yra derlinga, tada apdulkinti augalai nereikalingi. Kitos veislės reikalauja persikų medžių, kad jį apdulkintų. Tai veislės ar hibridai, kurie žydi tuo pačiu metu kaip ir pasodintas augalas.

Kokios persikų duobės yra tinkamos sodinti

Sodinimui parenkamos sveikų persikų sėklos. Vaisiai turi būti visiškai prinokę, minkšti, su visa oda, be tamsių dėmių. Norint įsitikinti, kad vaisiai prinokę ant medžio, rekomenduojama pirkti vietinius vaisius iš rinkos.

Originalus augalas turi būti veislė: hibridai neperteikia motinos savybių. Tai taip pat galite gauti iš pardavėjo rinkoje.

Kaulas turi būti nepažeistas, nepažeistas vabzdžių ir įtrūkimų. Svarbu atsiminti: lengvas kaulo atskyrimas nuo minkštimo yra veislės ypatybė, o ne vaisių subrendimo rodiklis.

persikų sėkla

Sėklų daiginimo būdai

Iš sėklos medį galima auginti keliais būdais. O sodininkas gali pasirinkti tą, kuris jam patinka. Norėdami gauti teigiamą rezultatą, turite paruošti medžiagą. Sėkla turi būti atsargiai pašalinta iš persiko, atsargiai, kad nepažeistumėte lukšto. Tada kaulą reikia nuplauti šaltu vandeniu.

Išvalytos ir išplautos žaliavos turi būti džiovinamos kambario temperatūroje, atokiau nuo šilumos ir saulės spindulių. Jei neįmanoma iš karto pasėti sėklos, ją reikia laikyti tamsioje, vėsioje vietoje.

Svarbu atsiminti: persodinus į nuolatinę vietą sode, apie 40% sėklų sudygsta, 20% sodinukų žūsta, todėl reikėtų atsargų nemažam kiekiui sodinamosios medžiagos.

švieži persikai

Stratifikacija

Metodo esmė yra ta, kad sėklai dirbtinai sukuriamos streso sąlygos, kurios pagreitina daigumą ir tuo pačiu sukietina augalą.

Kaip elgtis:

 • paruoškite substratą stratifikacijai: neutralios durpės, pjuvenos, smulkios medžio drožlės, kokoso dribsniai;
 • supilkite pagrindą į maišą ar puodą, padarykite skyles dujų mainams;
 • įdėkite kaulą į maišą ar puodą, pabarstykite jį ant viršaus substratu;
 • šiek tiek drėkina;
 • įdėkite į šaldytuvą vaisių skyriuje ar rūsyje (stratifikacijos temperatūra turi būti 5–6 laipsniai Celsijaus);
 • reguliariai sudrėkinkite pagrindą.

persikų sėkla

Po 3–4 mėnesių sėkla sudygs. Laikas persodinti jį į vazonėlį, kuriame auginsite daigus.

Išgaunamos sėklos

Šis sodinukų auginimo būdas pagreitina sėklų daigumą. Bet tuo pačiu padidėja embriono mirties tikimybė dėl apsauginio apvalkalo (apvalkalo) pažeidimo.

Prie sauso kaulo lukštas atsargiai sulaužomas, sėklos pašalinamos. Tokiu atveju plonas apvalkalas negali būti pažeistas. Sėkla dedama į lėkštę ir užpilama vandeniu (skystis turėtų tik šiek tiek uždengti sėklas). Norėdami paspartinti daigumą, į vandenį galite įpilti alavijo sulčių, kalio humatą ar šaknų formavimo stimuliatorių.

Po pastebimo medžiagos padidėjimo sėkla išimama iš vandens, dedama į žemę, sudrėkinama, uždengiama plėvele, ant kurios yra skylių oro įleidimui.

Talpykla dedama į šiltą vietą. Dirvožemis reguliariai laistomas, kondensatas pašalinamas iš plėvelės. Pasirodžius daigams, plastikas pašalinamas ir daigai dedami į šviesią vietą, bet toliau nuo tiesioginių saulės spindulių.

augantis persikas iš sėklos

Šiltas būdas

Ilgiausias ir mažiausiai efektyvus metodas. Bet jis tinka auginti sodinuką namuose. Kaip organizuoti procesą:

 • sausi kaulai turi būti stratifikuoti: dedami į šaldytuvo vaisių skyrių ir ten laikomi 5-6 dienas;
 • 3–4 valandas mirkyti kaulus augimo stimuliatoriuje (alavijo sultyse, kalio humate, „Kornevin“);
 • augalas žemėje, gilėjant 6-8 cm;
 • sudrėkinkite ir uždenkite folija su skylėmis dujų mainams;
 • padėkite į šiltą vietą;
 • reguliariai sudrėkinkite dirvą ir pašalinkite iš plėvelės kondensato.

Pasirodžius daigams, indai turėtų būti dedami į šviesą, bet atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Temperatūra turėtų būti 16–18 laipsnių šilumos.

augantis persikas iš sėklos

Sėklų auginimo technologija

Gautų sodinukų skaičius priklauso nuo to, kaip tinkamai organizuotas procesas.

Cisternų ir dirvožemio paruošimas

Tara turi būti kruopščiai nuplaunama teptuku su karštu vandeniu ir muilu ar soda. Tada nusausinkite. Jei sodininkas pats komponuoja dirvožemį, komponentus rekomenduojama iš anksto užšaldyti (sunaikinti kenkėjų lervas) ir virti garais (sunaikinti grybelio sporas). Gatavam dirvožemiui nereikia tokių procedūrų.

Puodo matmenys ir medžiaga

Dygimui rekomenduojama pasirinkti tarą iš plastiko ar molio. Pirmieji yra plaučiai, o pastarieji leidžia pro orą praeiti. Patiekalų dydis priklauso nuo sėklų skaičiaus. Gylis - 30-35 cm.

augantis persikas iš sėklos

Dirvožemio sudėtis

Dirvožemis turi būti lengvas ir vidutiniškai derlingas: durpių, smėlio, humuso, velėnos, smėlio santykiu 1: 1: 1: 2: 1. Žydintiems augalams galite naudoti universalų dirvožemį.

Drenažas

Persikų sodinuko šaknys lengvai puvės, kai liečiasi su vandeniu. Todėl sodinimo konteinerių apačioje reikia užpilti 1–2 cm storio drenažo sluoksniu, tam tinka skaldyta plyta, keramzitas, skalda. Prieš naudojimą kanalizaciją reikia nuplikyti verdančiu vandeniu ir atvėsinti.

Sėklų sodinimo schema ir gylis

Plačiose sodinimo talpyklose gali tilpti kelios sėklos. Tokiu atveju sėklos turėtų būti sodinamos 8-10 cm atstumu viena nuo kitos. Pasirodžius pirmajam tikrajam lapui, daigai perkeliami į atskiras talpyklas, kur jie auginami, kol pasodinami į nuolatinę vietą sode.

augantis persikas iš sėklos

Sėklos turėtų būti pagilintos 6–8 cm., Namuose konteinerius su daigintomis sėklomis reikia sudėti ant lengvų palangių, apsaugotų nuo skersvėjų.

Kada laukti daigų sudygimo

Dygimo procesas yra gana lėtas: daigai, sodinant sėklas šiltu būdu, sodininką pradžiugins per 3–4 mėnesius. Sodinant stratifikuojant, 3–4 mėnesius reikės tik tada, kai medžiaga bus laikoma vėsioje vietoje. Tačiau sodinant sėklomis, išgaunamomis iš lukšto, per 2–3 mėnesius sodinukas pasieks 50 cm aukštį.

Prieš sodindami į nuolatinę vietą, rūpinkitės persikų sodinukais

Norint gauti stiprius daigintų daigų daigus, reikalinga kompetentinga priežiūra. Tai užtikrins sėkmę sodinant medžius nuolatinėje sodo vietoje.

augantis persikas iš sėklos

Dienos šviesos valandos

Normaliam vystymuisi persikų medžiams reikia intensyvaus apšvietimo 16-18 valandų. Rekomenduojama naudoti agrolampą: ji suteikia spektrą, kuris geriausiai atitinka saulės spindulius.

Drėkinimas ir daigai

Dirvožemis vazonuose turėtų būti sudrėkintas, bet neperpiltas. Persikų daigai turi lengvai pažeidžiamą šaknų sistemą. Augalas yra priverstas egzistuoti ribotos galios. Normaliam vystymuisi jam reikia geros mitybos. Sėjinuką rekomenduojama šerti kas dvi savaites. Tokiu atveju azoto ir kalio-fosforo trąšos turėtų būti keičiamos.

Jauniems vaisiniams augalams galite naudoti paruoštas sudėtingas trąšas. Tokiu atveju turėtumėte maitintis pagal gamintojo instrukcijas.

augantis persikas iš sėklos

Optimali temperatūra

Jei persikų daigai gyvena bute žiemą, tada jam reikia 2–4 ​​laipsnių temperatūros. Pavasarį temperatūra pakyla iki 18 laipsnių. Prasidėjus vasarai (jei augalo neįmanoma pasodinti į nuolatinę vietą sode), persikui reikia 25 laipsnių šilumos.

Kaip tinkamai persodinti persiką į atvirą žemę

Kad iš akmens išaugintas persiko daigai gerai įsišaknytų šalyje, jis turėtų būti tinkamai įdedamas į sodą. Sodinama, kai dirva pakankamai sušyla ir praeina pasikartojantys šalčiai. 3-4 savaites iki numatomo tūpimo nuolatinėje vietoje medis pradeda kietėti. Jis dedamas ant balkono ar verandos, pirmiausia 20-30 minučių, tada laikas padidinamas. Kelios dienos prieš persodinant, augalas turėtų būti lauke visą parą.

Rekomenduojami perkėlimo laikai

Optimalus sodinimo į atvirą žemę laikas yra pavasaris arba ankstyvas ruduo. Nerekomenduojama augalų pastatyti per anksti (kovo mėnesį) lauke. Namuose užaugę daigai turi žalumynus, o naktys šį mėnesį vis dar šaltos. Pavasarį idealiausias sodinimo laikas yra balandžio pabaiga - gegužės pradžia.

augantis persikas iš sėklos

Sodinant rudenį, reikia atsižvelgti į laiką, per kurį augalas įsišaknija. Prisitaikyti atvirame lauke reikės 2–3 savaites. Oras turėtų būti be šalčio.

Kokiu atstumu sodinti

Persikų medžiai yra aukšti ir turi plačią karūną. Juos reikia sodinti 3–4 m atstumu vienas nuo kito ir nuo vasarnamių sienų.

Sodinimo duobės gylis

Sodinimo skylė jaunam persikui turi būti paruošta iš anksto: sodinant rudenį - pavasarį, o sodinant pavasarį - rudenį. Duobės matmenys yra 70 x 70 x 70 cm. Iškastas dirvožemis sumaišomas su subrendusia organine medžiaga (kibiru) ir grąžinamas į duobę. Uždenkite jį faneros lakštu ir palikite prieš sodinimą.

augantis persikas iš sėklos

Reikalinga dirvožemio sudėtis

Jaunas persikas reikalauja lengvos, derlingos dirvos, turinčios neutralią ar šiek tiek šarminę reakciją. Jei dirvožemis yra labai rūgštus, jį rekomenduojama deoksiduoti dolomito miltais, kalkėmis arba sijotų krosnių pelenais.

Sunkiam dirvožemiui reikia šlifuoti, per lengvam - moliui. Norėdami tai padaryti, į kiekvieną augalą įpilkite kibirą smėlio ar molio.

Procedūros algoritmas

Norėdami sėkmingai įsišaknyti daigus, atlikite šiuos veiksmus:

 • nusileidimui pasirinkti debesuotą dieną ar laiką po saulėlydžio;
 • atidaryti iškrovimo duobę;
 • suformuokite sodinimo skylę (vieta laisvai persikų šaknų įdėjimui);
 • sumaišytą dirvą sumaišykite su mineralinėmis trąšomis (fosforu ir kaliu);
 • suformuokite mažą piliakalnį apačioje;
 • važiuoti spyruokliniu žiedu;
 • padėkite augalo šaknis ant piliakalnio;
 • supilkite likusią žemę;
 • sutrypti bagažinės ratą;
 • gerai laistyti ir mulčiuoti bagažinės ratą;
 • pririšti persiką prie smeigtuko su aštuonių figūrų skaičiumi;
 • uždėkite „lutrasil“ ekraną, kad apsaugotumėte nuo tiesioginių saulės spindulių.

augantis persikas iš sėklos

Kai daigai pradės augti naujus lapus, nuimkite ekraną.

Medžių priežiūra

Norint gauti greitą derlių, persiką reikia tinkamai prižiūrėti.

Laistyti

Jauną sodinuką reikia reguliariai laistyti. Bet tuo pačiu metu jis turėtų būti sudrėkintas tik po to, kai bagažinės ratas išdžiūvo. Esant drėgmės pertekliui, augalų šaknys puvės.

Trąša

Sodinant naudojant sodinimo duobę, pirmuosius 3 metus tręšti persiką nereikia. Tada trąšas reikia duoti 2 kartus per metus: pavasarį, žiemai palikus, ir rudenį (rugsėjį-spalį).

augantis persikas iš sėklos

Genėjimo schemos ir laikas

Persikų medžiai gausiai auga. Jie turėtų būti supjaustyti pavasarį (sanitarinės, retinimo procedūros) arba rudenį (formuojamasis, sanitarinis).

Svarbu atsižvelgti į tai, kad ant šoninių ūglių susidaro vaisių pumpurai, todėl formuojant pjovimą centrinį laidininką reikia nuolat sutrumpinti. Tai paskatins šoninių šakų augimą ir palengvins medžio priežiūrą.

Gydymas nuo kenkėjų ir ligų

Norint išvengti ligų, rekomenduojama atlikti profilaktinį purškimą. Pirmasis atliekamas ankstyvą pavasarį. Tada - pagal grafiką. Tuo pačiu metu reikia išrauti piktžoles, pašalinti skruzdėlynus, sudeginti augalų liekanas.

Prieglauda žiemai

Tik regionuose, kuriuose vidutinė žiemos temperatūra yra teigiama, persikai gali žiemoti be pastogės. Kitose vietose bagažinės ratą reikia mulčiuoti durpėmis, pjuvenomis, 20-25 cm storio drožlėmis.Rekomenduojama kamieną susieti su eglių šakomis ar mineraline vata. Ši priemonė apsaugos augalą nuo kiškių daromos žalos.

Norint išvengti medienos užšalimo ir įtrūkimų šiaurės ir šiaurės rytų pusėse, rekomenduojama įrengti ekraną iš faneros, skalūno ar plastiko. Tai apsaugos jus nuo šaltų vėjų.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas