Žingsnis po žingsnio receptas, kaip gaminti kriaušių uogienę su citrina žiemai

Kriaušės medaus saldumo ir aromatinio citrinos rūgštingumo derinys suteikia nepakartojamą skonį, nepalikiantį abejingų. Todėl žieminiai preparatai, kurių pagrindą sudaro šie vaisiai, užima ypatingą vietą kiekvienai namų šeimininkei. Delikateso paruošimo procesas yra gana sudėtingas, tačiau, griežtai laikydamiesi recepte nurodytų dozių ir rekomendacijų, žiemą galite paruošti kriaušių uogienę su citrina be didelių sunkumų.

Kriaušių uogienės su citrina žiemai gaminimo ypatybės

Visas šio uogienės gaminimo proceso sunkumas yra tas, kad būtina pasiekti galutinio produkto gintaro atspalvį. Tokiu atveju delikatesas bus skanus ir gražus. Norėdami tai padaryti, vaisius turėsite troškinti keturiais terminio apdorojimo ciklais, užkertant kelią uogienei išvirti.

Reikalingi ingredientai

Visi ingredientai, kurių reikia virimo procese, yra paprasti ir prieinami.

Jums reikės:

 • kriaušės - 2 kg;
 • vidutinio dydžio citrina - 2 vnt .;
 • išgrynintas vanduo - 250 ml;
 • cukrus - 2 kg.

Uogienės išeiga iš šio produktų rinkinio yra 2 litrai.

gaminant uogienę

Kaip paruošti maistą?

Bet kokio tipo, dydžio ir skonio kriaušės tinkamos derliaus nuėmimui žiemai, svarbiausia, kad jų minkštimas būtų pakankamai tvirtas, nepernokęs, kitaip švelnumas primins uogienę. Kriaušes reikia kruopščiai nuplauti, o jų odą pašalinti šeimininko peiliu. Tada supjaustykite kiekvieną vaisių į 4 dalis ir šerdį. Paskutinis paruošimo etapas yra skiltelių pjaustymas per visą ilgį, storis ne didesnis kaip 1,5 cm.

Citrinas iš anksto užpilkite verdančiu vandeniu, tada kruopščiai nuplaukite, kad atsikratytų parafino lukšto žievelės paviršiuje.

Tada, naudodamiesi namų šeimininko peiliu, nupjaukite žievelę nepažeisdami paskesnio baltojo sluoksnio. Jame yra pagrindinis eterinių aliejų kiekis, kuris gali suteikti uogienėms kartumo. Šiuos pluoštus reikia atsargiai nulupti rankomis, kad liktų tik minkštimas. Paruošimo pabaigoje citriną supjaustykite bent 0,5 cm storio griežinėliais.

uogienė žiemai

Taip pat svarbu iš vaisių pašalinti visas sėklas, nes termiškai apdorojant jie išsiskiria būdingu kartumu, o tai neigiamai veikia galutinio produkto skonį.

Virtuvės ruošimo taisyklės

Norėdami gaminti uogienę, turite naudoti storą dugną vario ar emalio dubenį. Tai pašalins lipnumo tikimybę virimo proceso metu.

Gatavą produktą rekomenduojama supakuoti į stiklainius be pažeidimų, kurių tūris yra 0,5–1 litras. Prieš tai juos reikia nuplauti plovikliu, o po to du kartus nuplauti šiltu ir šaltu vandeniu.Dėl to 15 minučių garinkite indus vandens vonioje.

konteinerių paruošimas

Kaip virti "karališką" kriaušių uogienę su citrina?

Norėdami virti skanų gražaus gintaro atspalvio uogienę, turite griežtai laikytis pagrindinių paruošimo etapų.

Veiksmų algoritmas:

 1. Nuluptos kriaušės griežinėlius sudėkite į atskirą indą ir užberkite cukraus (1,5 kg), uždenkite ir palikite, kad užvirtų.
 2. Į keptuvę sudėkite pjaustytas citrinas, suberkite likusį cukrų ir palaikykite 2–3 valandas, kad citrusiniai vaisiai leistų sultims tekėti.
 3. Pasibaigus laikui, į citrinas supilkite vandenį (250 ml), indą uždėkite ant nedidelės ugnies, užvirkite ir virkite 10 minučių.
 4. Supilkite karštą citrinos masę į indą su kriaušėmis ir naudokite mentele, kad vaisiai būtų panardinti taip, kad sirupas juos visiškai uždengtų, palikite 5 valandas, uždengę dangčiu.
 5. Pasibaigus laukimo laikui, indą uždekite ant ugnies, užvirkite, virkite 10 minučių. Tokiu atveju delikatesas neturėtų virti, o tik sustingtų, o norint, kad jis virti tolygiai, reikia nuolat maišyti nuo indo krašto iki centro. Palikite infuzuoti 5-6 valandas.
 6. Pakartokite slinkimo procesą dar 3 kartus, kas 5-6 valandas.
 7. Pabaigoje gautą masę paskirstykite į stiklainius, apvyniokite dangčius.
 8. Stiklinius indus apverskite aukštyn kojomis, uždenkite šilta antklode, kol jie visiškai atvės.

skanus uogienė su kriaušėmis

Paskutinio virimo etapo trukmė priklauso nuo reikalaujamo galutinio produkto konsistencijos. Kuo ilgiau uogienę troškinsite, tuo tirštesnė ji bus.

Kaip teisingai laikyti skanėstą?

Paruoštus stiklainių indelius galima sudėti į sandėliuką. Švelnus daugiapakopis terminis vaisių apdorojimas padeda išsaugoti daugumą maistinių medžiagų ir leidžia juos laikyti kambario temperatūroje. Uogienės tinkamumo laikas yra 2 metai, jei buvo laikomasi visų paruošimo ir paruošimo etapų.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas