10 geriausių receptų, kaip užšaldyti pomidorus žiemą šaldiklyje, sveiką ir supjaustytą gabalėliais

Pomidorai nepraranda savo vertės visus metus. Nors jie laikomi vasarine daržove, jie yra paklausūs ir žiemą. Žiemą skonis nėra toks ryškus kaip vasarą, todėl išradingos namų šeimininkės pomidorus tiekia iš vasaros į žiemą. Šaldymas yra įprastas pomidorų derliaus nuėmimo būdas. Kiekviena šeimininkė žino, kaip žiemą užšaldyti pomidorus šaldiklyje.

Ar įmanoma pomidorus užšaldyti žiemai?

Kai kuriems žmonėms kyla klausimas, ar įmanoma iš viso užšaldyti pomidorus, jei jie nepraras skonio. Pomidorams leidžiama šaldyti, ir tai net būtina padaryti. Taip, užšaldytas kai kurios maistinės medžiagos praranda savo jėgą, tačiau šaldyta daržovė yra daug sveikesnė organizmui nei konservuoti pomidorai.

pomidorai šaldiklyje

Reguliarus pomidorų vartojimas prisideda prie teigiamų pokyčių žmogaus organizme:

 • normalizuojamas virškinimo trakto darbas;
 • kraujas išgryninamas;
 • stabilizuotas širdies ir kraujagyslių sistemos darbas;
 • pagerėja bendra organizmo būklė;
 • padidėja efektyvumas;
 • pagerėja imuninės sistemos veikla;
 • stiprinami plaukai, nagai, dantys;
 • sumažėja onkologijos rizika;
 • medžiagų apykaitos procesai vykdomi teisingai.

Užšaldykite daržovę žiemai visada paįvairins patiekalą, todėl bus skanesnis ir sveikesnis.

sveiki ir gabalėliais

Užšalimo ypatybės

Tyrimai parodė, kad užšaldytas maistas netenka iki 30% savo maistinių medžiagų. Taip yra dėl to, kad trūksta profesionalios įrangos užšaldymui. Įmonės naudoja šokoladinį produktų užšaldymą, kuris leidžia išlaikyti maksimalų maistinių medžiagų ir vitaminų kiekį.

Daugelis net šiuolaikinių šaldiklių neužtikrina greito užšalimo. Maisto užšalimo procesas yra pakankamai lėtas, o tai daro įtaką tolesniam vitaminų ir mineralų kiekiui juose.

Užšalimo ypatybės

Atšildydamas produktas praranda savo pradinę formą, o visi mikroelementai paliekami su vandeniu.

Norint kažkaip išsaugoti naudingas daržovės savybes, užšaldant reikėtų atsižvelgti į kai kurias savybes:

visi mikroelementai praeina

 1. Šaldyti reikėtų tik šviežias daržoves. Idealiausias laikas po pomidorų atsivežimo iš daržo iki jų užšalimo yra 6 valandos.
 2. Pomidorai neturi būti supuvę, susiraukšlėję ar kitaip pažeisti.
 3. Pomidorai turi būti kruopščiai nuplauti po tekančiu vandeniu.
 4. Pomidorai turėtų būti užšaldyti mažomis partijomis. Viename inde turi būti viena porcija.
 5. Talpykla, kurioje pomidorai bus užšaldyti, turi būti sandari, kad oras neprasiskverbtų.
 6. Griežtai draudžiama atitirpinti ir peršaldyti gaminį. Norėdami tai padaryti, pasirašykite talpyklą, kurioje bus laikomos užšaldytos daržovės, kad prireikus norimą produktą išgautumėte iš šaldiklio.

Parduotuvių lentynose parduodami specialūs maišeliai ar konteineriai užšaldymui, užtikrinantys sandarumą ir kokybę sandėlyje.

šviežios daržovės

Tinkamų vaisių parinkimas ir paruošimas

Kad užšalimas būtų aukštos kokybės, turite atidžiai pasirinkti vaisius. Pomidorai turėtų būti švieži, mėsingi. Pirmenybė turėtų būti teikiama vidutinio brandumo pomidorams. Jei jie bus pernokę, jie praras savo tankumą, kurio reikia vaisiams užšaldyti.

Žalieji pomidorai taip pat netinka šaldyti, nes neturi ryškių skonio savybių, be to, jie gali patiekalui suteikti kartaus poskonio.

Prieš pirkdami tam tikros rūšies pomidorus, turėtumėte pasirinkti pomidorų užšaldymo būdą. Pavyzdžiui, vyšnių veislė tinka užšaldyti nesmulkintus vaisius.

skinti vaisius

Kokybiškas užšaldymas taip pat priklauso nuo kruopštaus daržovių paruošimo. Ruošdami pomidorus, reikia laikytis kelių paprastų taisyklių:

 • pomidorų vaisius gerai nuplaukite po vėsiu vandeniu;
 • paskleiskite pomidorus ant popierinių rankšluosčių, kad gerai išdžiūtų;
 • pasirinkti užšalimo būdą.

Įdėdami pomidorus į šaldiklį, padėkite juos ant kitų maisto produktų, kad jie neprarastų savo formos.

gerai nusausinkite

Paruošiame šaldytuvą

Šaldiklio skyriuje turi būti palaikoma optimali temperatūra daržovėms užšaldyti. Reikia pirmiausia užšaldykite daržoves, paskleisdami juos ant lipnios plėvelės, tada paskirstykite pomidorus dalimis į daržoves užšaldančius maišus ir nusiųskite į šaldiklį ilgalaikiam saugojimui.

Iš anksto paruoškite vietą pomidorams užšaldyti šaldiklyje. Daržovės turėtų būti dedamos ant kitų maisto produktų, kad jos neprarastų savo formos.

Paruošiame šaldytuvą

Geriausi pomidorų užšaldymo namuose būdai

Kad užšaldyti pomidorai netaptų beformis ir beskoniai, turite išmokti teisingai juos laikyti. Yra daugybė skirtingų būdų pomidorus užšaldyti namuose:

 1. Sveiki vaisiai.
 2. Pjaustyk be žievelės.
 3. Picos apskritimai.
 4. Dalimis.
 5. Šaldytos pomidorų tyrės formelėse.
 6. Įdaryti pomidorai.
 7. Užšaldykite pomidorą ir pipirus.
 8. Pomidorų sulčių pavidalu.

beskonis, kai sušalęs

Kiekviena namų šeimininkė turi savo šaldymo būdą. Svarbu išsirinkti sau geriausią, kuris padės paįvairinti mėgstamą patiekalą.

Sveiki vaisiai

Šaldyti nesaldintus vaisius yra gana paprasta. Šiam užšaldymo variantui tinka vyšnių ir grietinėlės pomidorų veislės.

Pakanka daržoves nuplauti po vėsiu vandeniu, paskleisti ant popierinių rankšluosčių, kad sugertų drėgmę. Galite iš anksto užšaldyti pomidorus. Tada sudėkite pomidorus į specialiai šaldymui skirtus maišelius ir padėkite juos į šaldiklį saugojimui.

užšalimo metodas

Pjaustyk be žievelės

Raudona daržovė taip pat yra užšaldyta be odos. Šis metodas naudojamas, nes užšaldžius žievelę pasidaro sunkiau, kai kurioms tai nepatinka.

Norėdami tinkamai užšaldyti nuluptus pomidorus, atlikite šiuos veiksmus:

užšalimo žievelė

 • kruopščiai nuplaukite daržoves;
 • nuimkite stiebus iš daržovių;
 • pomidorus panardinkite į verdantį vandenį pusę minutės, tada nuplaukite šaltu vandeniu;
 • nulupkite pomidorus;
 • klokite daržoves ant plėvelės, ant viršaus uždengdami celofanu;
 • iš anksto užšaldykite daržoves šaldiklyje 24 valandas;
 • Sušaldytus pomidorus pakuokite porcijomis į maišus, kad būtų galima užšaldyti, nusiųskite į šaldiklį tolimesniam užšaldymui.

Ateityje šaldytos daržovės gali būti naudojamos ruošiant pirmuosius patiekalus, salotas. Ir taip pat įdarui.

saltas vanduo

Picos apskritimai

Pomidorų užšaldymas griežinėliais yra labai naudingas gaminant picą, greitus sumuštinius. Šiam užšalimo variantui užtenka pomidorus gerai nuplauti po vėsiu vandeniu ir leisti išdžiūti. Tada paruoškite skilteles plonais griežinėliais, padėkite ant įklotos plėvelės į šaldiklį. Iš anksto užšaldžius, apskritimus sudėkite į specialius maišus, kad būtų galima ilgai laikyti.

Picos apskritimai

Dalimis

Šiam užšaldymo metodui reikia pasirinkti mėsingus pomidorus su kieta oda. Pjaustymas atliekamas kubeliais arba plonais griežinėliais. Jei norite, galite nulupti pomidorus. Daržovės iš karto paskirstomos į šaldiklius. Šaldyti pomidorų griežinėliai dedami tiesiai į indus, prieš tai jų nereikia atitirpinti.

kieta oda

Pomidorų tyrė, užšaldyta formelėse

Šiam užšaldymo būdui naudojami sultingi, net šiek tiek pernokę pomidorai. Pomidorai sumalti mėsmalėje arba su trintuvu. Paruošta pomidorų tyrė išdėstoma skardose. Naudotos formos yra įprastos silikoninės torto ar ledo formos.

Norėdami išvengti pomidorų ištekėjimo iš pelėsio, nepilkite tyrės iki paties krašto. Pomidorų tyrė užšąla 8–10 valandų, tada iš formelių išimama šaldytų gabalėlių pavidalu ir sudedama į dalimis maišus.

užšaldytas formelėse

Šaldyti įdaryti pomidorai

Įdarui tinka kietų veislių vaisiai. Pomidorų įdaras prasideda supjaustant vaisiaus šerdį. Įdarui naudojamas bet koks įdaras, šeimininkės prašymu. Tai gali būti mėsos, grybų, daržovių įdaras.

Įdaryti pomidorai išdėstomi ant lentos, dedami į šaldiklį, iš anksto užšaldomi. Tada daržovės perkeliamos į maišus ir dedamos į šaldiklį tolimesniam užšaldymui.

vaisiaus širdis

Į šaldiklį su pipirais

Pomidorai ir paprikos bus labai skanus maisto priedas. Jie gali būti įdaryti ir užšaldyti kartu nuostabiam virimui. Su pipirais atliekami visi tie patys veiksmai, kaip ir su pomidorais. Jis turėtų būti kruopščiai nuplaunamas, išdžiovinamas, įpjautas ir įdėtas į šaldiklį. Paprikos yra daug kietesnės tekstūros nei pomidorai, todėl jų pirmiausia nereikia užšaldyti.

Prieš užšaldant pomidorus su paprikomis, reikia atlikti kelis veiksmus:

 1. Paruoškite pomidorų sultis.
 2. Susmulkinkite pipirus.
 3. Sumaišykite pipirus su pomidorų sultimis.
 4. Supilkite į formeles.
 5. Įdėkite į šaldiklį laikyti.

užšaldyti kartu

Pomidorų sultys

Išradingiausios namų šeimininkės pomidorus iškart paverčia pomidorų sultimis ir užšaldo. Norėdami tai padaryti, sveiki pomidorai gerai nuplaunami po tekančiu vandeniu, supjaustomi gabalėliais ir supjaustomi trintuvu. Paruoštos sultys supilamos į formas ir dedamos į šaldiklį.

Pomidorų sultys puikiai paįvairina bet kurį patiekalą. Skystos formos pomidorai daug daugiau išlaiko vitaminus ir naudingas savybes.

naudingos savybės

Kiek ir kaip laikomi šaldyti pomidorai

Daržovių laikymo laikotarpis visiškai priklauso nuo šaldiklio galios ir jame palaikomos temperatūros. Optimali pomidorų ilgalaikio laikymo temperatūra yra 18 laipsnių žemiau nulio. Ši temperatūra leis užšaldyti pomidorus išsilaikyti 10–12 mėnesių. Jei temperatūra bus žemesnė, tinkamumo laikas sutrumpės iki 4–6 mėnesių.

Pomidorai laikomi specialiuose maišuose, kur oro patekimas bus ribotas.

priklauso nuo galios

Šaldytų vaisių atitirpinimas

Pomidorų atitirpinimo principas priklausys nuo to, kuris metodas buvo naudojamas jiems užšaldyti.Nesaldūs pomidorai atšildomi kambario temperatūroje. Po to, kai pomidorai šiek tiek išsilydo, galite juos supjaustyti patogiu būdu.

Jei pomidorai yra skirti salotoms, jų nereikia atšildyti. Pakanka juos supjaustyti plonomis riekelėmis ir sudėti į salotas.

sveiki vaisiai

Jei norite į lėkštę dėti nuluptų pomidorų, jie kelioms sekundėms turėtų būti dedami į verdančio vandens indą, tada lengvai nulupkite.

Raudona daržovė, užšaldyta kitais būdais, dedama į patiekalus tik šaldyta forma, ji anksčiau nėra atšildyta.

nėra iš anksto atitirpintas

Ką galite virti

Šaldyti vaisiai naudojami ruošiant įvairius skanius patiekalus. Šaldyti daržovės, kaip ir švieži pomidorai, gali būti naudingi bet kuriam patiekalui. Šaldyti nesaldinti vaisiai dedami į pirmuosius patiekalus, daržovių troškinius, salotas ir kitus.

Geras šaltų daržovių užkandis gaunamas iš pomidorų tyrės, jei į ją pridėsite daugiau cukinijų ir baklažanų ikrų. Taip pat pomidorų tyrė naudojama kaip padažas arba vietoj kečupo.

galima virti

Pjaustyti pomidorai puikiai tiks picai, plaktam kiaušiniui, karštiems sumuštiniams ir kitiems pomidorų pagrindu pagamintiems užkandžiams.

Taigi, pomidorai tinkami vartoti ne tik švieži, bet ir šaldyti. Svarbu pasirinkti patogų pomidorų užšaldymo būdą sau, o vėliau juos naudoti įvairiems mėgstamiems patiekalams gaminti. Pomidorai turėtų būti paruošti užšalimo procesui, tinkamai laikomi, atšildomi ir skaniai virti.

Pomidoras yra daržovė, kuri praturtins organizmą svarbiais vitaminais ir papuoš bet kurį patiekalą!

užkandžiai naudojant

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas