Kaip sodinti, auginti ir prižiūrėti pomidorus atvirame lauke

Auginti pomidorus atvirame lauke nėra sunku. Pomidorus galite rasti kiekvienoje sodo lovoje, o jei klimatas yra daugiau ar mažiau šiltas, tuomet galite nuimti gerą derlių. Priežiūros ypatybės gali skirtis, viskas priklauso nuo pasodintos veislės, oro sąlygų, dirvožemio kokybės ir kitų veiksnių.

Patogumas nuolatinėje vietoje

Pomidorus pasodinti į atvirą žemę turėtų būti vietoje, kur laisvai patenka šilta saulės šviesa. Daugybė veislių nemėgsta per vėjus ir pradeda lėtinti vystymąsi.

Kaip auginti pomidorus, kad nekiltų problemų? Reikėtų atsižvelgti į tai, kokia kultūra buvo pasodinta vasarnamyje. Nerekomenduojama sodinti pomidorų ten, kur augo kukurūzai, paprikos, bulvės, baklažanai. Jie yra veikiami tų pačių infekcinių ligų. Geram pomidorų vystymuisi palengvina žemė, kurioje augo morkos, ankštiniai augalai, špinatai ir svogūnai.

Pomidorų auginimas atvirame lauke prasideda pasirinkto ploto rudenį kasimu iki 28 cm gylio.

Iškastą dirvą naudinga sumaišyti su humusu, paukščių išmatomis, medžio pelenais ar kompostu. Iš mineralinių trąšų galite pasirinkti kalio druską arba superfosfatą.

Pavasarį (gegužė laikoma geriausiu laiku) vėl galite kasti žemę. Medienos pelenų, paukščių išmatų ir amonio sulfato mišinys gali būti naudojamas kaip maistingas maistas. Prieš persodinant pomidorus į žemę, vagos daromos maždaug 65 cm tarpais.

Kada galite pasodinti pomidorus lauke, priklauso nuo oro. Jei šaltas oras dar neatslūgo, tuomet datas geriau perkelti, kitaip derlius bus prarastas. Jie taip pat atsižvelgia į pomidorų auginimo atvirame lauke būdą ir jų nokinimo ribas.

raudoni pomidorai sode

Tinkama rūšių įvairovė

Norėdami išmokti auginti pomidorus atvirame lauke, turite pasirinkti veislę ir susipažinti su jo priežiūros ypatybėmis. Tiriamų daržovių pasėlių įvairovė yra labai įvairi. Kokias pomidorus geriau sodinti, nusprendžia pats augintojas. Visi jie skiriasi vaisių dydžiu ir atspalviais, stiebo aukščiu, skoniu, sugebėjimu atlaikyti blogą orą ar ligas.

Kokios pomidorų veislės tinka atviroms lovoms? Veisdami atsižvelkite į krūmo aukštį. Yra lemiamų (nedaug augančių veislių) ir neapibrėžtųjų (augimas ir vystymasis tęsiasi visą auginimo sezoną).

Negabaritinių (lemiamų) rūšių stiebai retai pasiekia 110 cm aukštį.Dažniausiai jų aukštis yra 60–70 cm .Jiems nereikia nuimti šoninių šakų, jų nereikia pririšti.Paprastai tokios veislės turi trumpą nokinimo periodą, todėl augalas retai gaudo ligų plitimą.

Pasodinti aukšti (neapibrėžti) pomidorai gali sužavėti jų augimu, kuris kartais viršija 2 metrų ženklą. Augalui reikia suformuoti du ar tris stiebus, būtina juos surišti, nepamirškite laiku pašalinti šoninių ūglių.

Augti aukšti pomidorai prasideda gegužę. Kada sėti pomidorus daigams? Didelius pomidorus geriau pradėti sėti prieš du mėnesius, kol persodinsite užaugintus daigus, laikas sumažės maždaug vasario pabaigoje. Sėklų sodinimo datos gali būti perkeltos į kovo pradžią.

Kokius pomidorus geriausia sodinti lauke, taip pat galima nustatyti nokinimo ribas. Subrendusios veislės gali būti mėgaujamos po 90 dienų (ankstyvos nokinimo veislės), 110 dienų (vidutinio brandumo veislės) arba po 120 dienų (vėlyvos nokinimo veislės). Populiariausi pomidorai atviroje žemėje.

Žemės pomidorai mįslė būdingas ankstyvas vaisių nokinimas. Bagažinė stipri. Krūmai užauga iki 45 cm aukščio.Šis veislė yra atspari ligoms ir užtemdyta sodinimo vieta.

Tarp mažai augančių pomidorų yra populiari Sanka veislė. Vaisiai subręsta anksti. Krūmo aukštis yra tik 50 cm. Jis pasižymi dideliu produktyvumu, atsparumu ligoms ir šalčiu.

pomidorų krūmai atvirame lauke

Grushovka turi vidutinio prinokimo ribas. Jis tęsiasi iki 45 cm, o vaisiaus svoris gali siekti 200 g, todėl reikia pririšti kamieną.

Didžiausiu derliumi gali džiaugtis veislės, kurios suformuoja didelius vaisius. Jų svoris gali siekti 700 g. Tarp stambiavaisių pomidorų yra plačiai žinomi tokie geri pomidorai kaip „Bulio širdis“, „Grandee“, „Orange King“, „Medaus spa“, „Buyan“, „De Barao“.

Naminiai sodinukai

Yra dvi pomidorų sodinimo lauke galimybės. Sodinti į nuolatinę vietą galima daigais ar sėklomis. Bet pomidorus geriausia sodinti atvirame grunte su daigais. Namuose sodinukai auginami ir, prasidėjus karščiui, persodinami į atviras lovas.

Sėjinukų auginimas prasideda nuo teisingo sėklų pasirinkimo. Pasirenkamos tik stambios ir tankios sėklos. Pomidorų pasodinimas nėra baigtas be išankstinio sėklų apdorojimo. Ant grūdų lukštų gyvena daugybė grybų ir bakterijų, todėl 30 minučių rekomenduojama juos nuleisti silpname kalio permanganato tirpale.

Po dezinfekavimo pomidorų sėklos sodinukams mirkomos maistinių medžiagų tirpaluose. Galite naudoti natrio humatą, Epin arba natūralias alavijo sultis. Šie sprendimai skatina augalų vystymąsi.

Pomidorus geriau sodinti į žemę, kai sėklos praėjo kietėjimo stadijoje. Sėklos pakaitomis dedamos į šiltą, po to į šaltą vietą. Dėl šios priežasties pasodinti augalai įgis toleranciją temperatūros svyravimams.

Daugelis patyrusių augintojų pradeda daiginti pomidorų grūdus prieš sodindami sodinukus. Sėklos paskleidžiamos ant šlapio skudurėlio, tada uždengiamos kitu audinio sluoksniu ir paliekamos, kol išdygsta pirmieji ūgliai.

Galite auginti sodinukus medinėje arba plastikinėje dėžutėje. Paruoštame inde su dirvožemiu 2,5 cm atstumu padaromos skylės. Pasėtos sėklos uždengiamos folija, kol pasirodys dauguma daigų.

pomidorų daigai dėžutėje

Kada sodinti pomidorus sodinukų dirvoje? Pomidorus geriau pradėti sėti kovo pradžioje, bet tai yra, jei name yra įrengta konstrukcija su plėvele. Kada sėti pomidorus, jei neketinate įkurti pastogės? Geriau sėti sėklas paskutinėmis kovo dienomis.

Persodinti krūmus

Kada sodinti pomidorų daigus atviroje žemėje, priklauso nuo pasirinktos rūšies ir klimato. Pomidorų sodinimas ir priežiūra atvirame lauke dažnai prasideda gegužės 20 d. Jei dirvožemis nebuvo pakankamai įšilęs, tada jis gali būti perkeltas į birželio pradžią.Pomidorų sodinukus sodinti atvirame grunte reikėtų tada, kai oras yra debesuotas, be ryškios saulės šviesos. Jei pagal prognozę tokios dienos nėra, tada geriau laukti vakaro.

Kaip tinkamai sodinti pomidorus atvirame grunte? Rekomenduojama sodinti žemų rūšių pomidorus 37 cm intervalais. Sodinant vidutinio dydžio ir aukštus pomidorus, reikia laikytis maždaug 42 cm intervalo. Skylės gylis turėtų būti 12 cm.

Pasodinti pomidorą į žemę gali būti kvadratinio lizdo versija. Depresijos daromos kvadrato pavidalu, kurio šonai yra maždaug 65 cm ilgio, į vieną skylę sodinami 2–3 daigai. Jei pomidorų sodinukų sodinimas atviroje žemėje vyks panašiu būdu, tada ateityje bus patogu atlaisvinti praėjimus. O daržovės gaus mitybą ir šviesą visavertiškai.

Kaip sodinti pomidorus atvirame grunte? Norėdami palengvinti sodinukų pašalinimo iš dėžutės ar puodelių procesą, taip pat išsaugoti šaknis, turite kruopščiai sudrėkinti sodinuką. Pomidorų sodinimas lauke dažnai susideda iš šių žingsnių:

  • sodinant pomidorų sodinukus atvirame grunte, į kiekvieną depresiją įberiamos mineralinės trąšos, sumaišytos su humusu;
  • norint pasodinti daržovę į žemę su daigais, reikia apversti stiklą su daigais aukštyn kojom ir atsargiai patraukti stiebą;
  • į skylę būtina pasodinti pomidorų sodinukus kartu su moliniu klotu, kuris apibarstomas kompostu;
  • tik šaknys ir įžeminta gumbas apibarstyti žeme, stiebas lieka atviras, galite pašalinti kelis apatinius lapus;
  • uždengus kompostą žemės sluoksniu, aplink krūmą esanti erdvė šiek tiek sutankėja.

pomidorų lovos atvirame lauke

Pomidorų auginimas ir priežiūra lauke 10–14 dienų apima apsaugą nuo karštos saulės ir šalčio. Per tą laiką pasodinti krūmai prisitaiko prie naujų sąlygų ir įsitvirtina, jie yra pažeidžiami neigiamų veiksnių. Bet neįmanoma tiksliai nustatyti, kada geriau sodinti daigus, todėl karštomis dienomis reikia šešėliai, o šaltomis naktimis daigai uždenkite folija.

Kaip užauginti gerą pomidorų derlių, reikia žinoti laistymo taisykles. Po 7-10 dienų pirmą kartą galite laistyti lovas. Ateityje jums reikia reguliariai laistyti, bet nepersistenkite. Jei yra daug drėgmės, padidės grybelinės infekcijos, viršūninio ir šakninio puvinio rizika.

Laistydami venkite vandens lašelių ant lapų ir žiedų. Laistyti reikia tik nusistovėjusiu vandeniu ryto ar vakaro valandomis.

Pomidorai turėtų būti auginami atvirame grunte su trimis papildomais užpilu visą auginimo sezoną. Pomidoras yra ypač ūmus, kai reikia mikroelementų žydėjimo ir vaisiaus metu. Jei auginamos stambiavaisės veislės, reikia daugiau trąšų.

Galite naudoti gatavą universalų šėrimą arba patys jį paruošti. Pagrindiniai komponentai yra paukščių išmatos, devyniratukai, medžio pelenai, žolelių užpilai iš dilgėlių ar kiaulpienių. Galima naudoti nestandartinius ingredientus, pavyzdžiui, bulvių viršūnes, bananų žieveles, kiaušinių lukštus ir išrūgas.

Stebėdami pomidorų sodinimo atviroje žemėje schemą, galėsite išvengti daugybės klaidų, palengvinti auginimą ir nuimti didelį derlių.

Pomidorai yra savaime apdulkinantys augalai. Pomidorų auginimo paslaptys yra ta, kad kartais jums gali prireikti pašalinės pagalbos šiuo klausimu. Norėdami suvilioti apdulkinančius vabzdžius, galite laistyti krūmus specialiu saldžiu tirpalu, kuris yra pagamintas iš cukraus, vandens ar uogienės. Tarp daržovių galite sodinti saldžiai kvepiančius augalus, tokius kaip bazilikas, garstyčios.

Agrarologo pagalba gėlių formavimosi metu stiebą galima truputį purtyti šiek tiek du kartus per dieną.

Be sėklų būdas

Kaip auginti pomidorus atvirame lauke, jei sėklos sodinamos iškart? Jei buvo nuspręsta pomidorus sodinti atvirame lauke su sėklomis, reikia pasirinkti tuos, kurie galėtų įsišaknyti natūraliomis sąlygomis. Ankstyvo nokinimo veislės geriau tinka pomidorams sodinti atvirame grunte su sėklomis. Pomidorų veislės atviroje žemėje, laiko patikrintos agronomų, gerai įsišaknija su sėklomis.

  1. Volgogrado pomidorai gali pasigirti geru atsparumu ligoms ir atsparumu temperatūros svyravimams. Vaisiai pradeda bręsti tuo pačiu metu. Vidutinis pomidorų svoris yra 110 g.
  2. Iceberg sėklas geriau sodinti atvirame grunte. Jis toliau vystosi net vėsiu oru. Stiebas stiprus ir mažas, tik 60 cm. Saldūs pomidorai gali sverti 200 g.
  3. Beta Lux yra anksti subrendusios, daug derlingos rūšys. Krūmo aukštis yra apie 47 cm.Vaisiai sunoksta ant 5 vienetų skiltelių, sveriančių apie 50 g. Augalas atsparus šaltam orui ir pagrindinėms ligoms.
  4. Iš sėklų atvirame lauke Dubok veislė suteikia gerą rezultatą. Tai leis derlių nuimti per 85 dienas po sėklų pasėjimo. Stiebo aukštis yra apie 50 cm, jis atsparus daugeliui ligų, nepretenzingas dirvožemio sudėčiai ir toleruoja šaltį. Vaisiai pradeda bręsti ir sveria apie 70 g.

daug pomidorų krūmų sode

Kada sodinti pomidorus atvirame grunte, jei planuojate auginti be sodinukų? Sėti sėklas paruoštame dirvožemyje prasideda, kai žemė sušyla, tai yra maždaug balandžio vidurys. Padarykite plačias lovas ir pridėkite humuso. Lankai įrengiami palei lovas, ant kurių tada prireiks plėvelės ištempti šalčio atveju.

Sodindami pomidorų sėklas į atvirą žemę, palikite pakankamai vietos tarp eilučių. Pomidorų sodinimo schema apima kasti negilias duobes (apie 5 cm) vagose, panašias į šaškių lentos išdėstymą. Tarp griovelių rekomenduojama palikti 28 cm intervalą.

Kaip teisingai sodinti pomidorus? Kiekvienoje skylėje sėjamos 3 arba 4 sėklos.

Kaip tinkamai sodinti pomidorus, turi savo paslapčių. Kai kurie patyrę daržovių augintojai dalį paruoštų pomidorų sėklų mirkomi maistinėje terpėje. Kita sėklų dalis turi likti sausa. Šlapios sėklos sudygsta geriau, bet su sąlyga, kad lauke būtų šilta. Jei yra šalnos, jos gali žūti, tada į gelbėjimą ateina sausos sėklos, kurios yra mažiau jautrios žemai temperatūrai.

Yra dar vienas svarbus punktas, kaip teisingai sodinti pomidorus. Kai tik atsiskleidžia pirmieji besiformuojančių daigų lapai, jie retinami. Tik subrendusius augalus reikia palikti 9 cm atstumu, o antrasis retinimas atliekamas, kai atsiskleidžia penktasis lapas. Dabar atstumas turėtų būti padidintas iki 14,5 cm.

Jauniems daigams laistyti reikia mažiau nei pomidorų daigams kambaryje. Pati šaknų sistema vystosi, kad apsirūpintų maistu ir drėgme. Laistyti būtina tik ilgu, karštu oru.

Daugybė patyrusių daržovių augintojų apžvalgų rodo, kad net sodindami pomidorus su sėklomis galite surinkti turtingą ir skanų derlių: „Jau keletą metų sėjame tiesiai ant sodo lovų. Nereikia eikvoti energijos auginant sodinukus, visos daigų dalys yra gerai apšviestos, šaknų sistema eina gilyn ir į šonus, nereikia pasinerti ir stresuoti augalo “.

Atlikdami veiksmus

Lauko pomidorų priežiūra pradedama nuo sodinimo iki paskutinio derliaus nuėmimo. Sodinant pomidorus į atvirą žemę, atsakymas nėra paprastas. Bet kokiu atveju rekomenduojama šalia lovų įrengti arkas su plėvele, kuri apsaugos nuo stipraus vėjo ir šalčio. Rūpindamiesi pomidorais lauke, reikia atsižvelgti į keletą svarbių dalykų.

Pomidorų auginimo atvirame lauke ypatumai apima atidėjimo, suspaudimo, susiejimo, kalimo procedūras.

pomidorų sodinukų priežiūra

Auginant pomidorus atvirame lauke, kad krūmas turėtų sveiką ir stiprų stiebą, o lapai būtų sodriai žali, būtina nugenėti. Procedūros dėka stiprinamos ir šaknys.

Pomidorus rekomenduojama prižiūrėti atvirame grunte mulčiavimo metu - uždengiant dirvą papildomu sluoksniu. Šiaudos, durpės, smulkinta pievų žolė, pjuvenos tinka kaip mulčias pomidorams atvirame lauke. Sluoksnis neturėtų būti plonesnis kaip 8 cm.

Pomidorų auginimo paslaptys apima mulčiavimą. Procedūros dėka drėgmė išgaruoja lėčiau, sulaiko šilumą, netrikdo piktžolių ir mažina infekcijų bei kenkėjų plitimą.

Pasodinus pomidorus į atvirą žemę, kad neatsirastų sausa pluta, tarp eilučių reikia atlaisvinti žemę. Geriausias laikotarpis atsilaisvinti laikomas po lietaus ir po laistymo. Procedūros dėka naudingi mikroelementai ir deguonis greičiau pasiskirsto visame augale.

Pomidorais turite rūpintis dar vienos procedūros pagalba. Taigi, kad augalas neaugtų, o visas jėgas atiduotų vaisių formavimui, būtina atlikti žiupsnelį. Šoninės šakos pašalinamos tik aukštų pomidorų veislėse.

raudoni pomidorai ant žemės

Kaip sodinti aukštas veisles, kad stiebas nesulūžtų, o augalas aktyviai vystytųsi? Auginant aukštas veisles, reikia susieti procedūrą. Bet kartais gali prireikti palaikymo net ir per mažiems. Dėl didelio vaisių skaičiaus stiebas gali lūžti. Grotelės ir tinklai naudojami kaip atrama. Procedūra leidžia ne tik nepažeisti stiebo, bet ir suteikia laisvą oro ir šviesos patekimą į visas augalo dalis.

Šalia kiekvieno pomidorų krūmo montuojami kailiukai, prie kurių reikia pririšti kamieną. Susiejimas prasideda nuo to laiko, kai ant stiebo atsiskleidžia 4-5 lapai.

Sodinti pomidorus atvirame grunte nėra sunku net pradedantiesiems auginti daržoves. Svarbiausia yra laikytis instrukcijų, laikytis visų taisyklių ir žingsnis po žingsnio darbų, susijusių su dirvožemiu, sodinukais ir priežiūra.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas