Vyšninių pomidorų auginimo ypatumai ant palangės namuose

Daugelis sodininkų pratina savo augalų auginimo malonumą iki rudens vidurio ir net žiemą. Pavyzdžiui, vyšniniai pomidorai ant palangės turi estetinę išvaizdą ir, tinkamai prižiūrimi, gali duoti vaisių visus metus. Yra daugybė šių augalų rūšių, įvairių spalvų. Jie priklauso nakvišų šeimai, nereikalauja didelių pastangų rūpindamiesi jais ir dėkoja daug vaisių. Švieži miniatiūriniai pomidorai ant pietų stalo žiemą atrodo egzotiški ir pasižymi neįprastu, saldaus skonio.

Priežiūros ypatybės

Sukurti palankias sąlygas normaliam augalų augimui yra pagrindinis sodininkų rūpestis. Norėdami auginti pomidorus bute, turėsite sukurti kuo arčiau lauko esančią aplinką. Apsvarstykime pagrindinius kriterijus, kuriais pirmiausia reikėtų pasirūpinti.

Žemė

Pomidorams auginti reikia neutralaus rūgštingumo dirvožemio, sumaišyto su tokiomis maistinėmis medžiagomis kaip:

 • humusas;
 • pelenai;
 • superfosfatas;
 • durpės;
 • vištienos mėsa.

To pakanka sodinti sėklas ir auginti daigus. Viršutinė apranga tolimesniam laikotarpiui parenkama individualiai. Svarbiausia neperkepti pomidorų, maistinių medžiagų perteklius dirvoje lems jų kaupimąsi vaisiuose.

Vokiečių sodininkai, augindami pomidorus namuose, naudoja vieną gudrybę. Pasirodo, sodinukus galima sodinti į paprastus metalinius kibirus. Geležies jonai sąveikauja su žeme ir slopina gyvybinę dirvožemio bakterijų veiklą. Dėl to augalas nepakenčia vėlyvojo pūtimo ir geriau neša vaisius.

Prieš sodinant sėklas, dirvą rekomenduojama dezinfekuoti silpnu kalio permanganato arba vario sulfato tirpalu.

Apšvietimas

Apšvietimas yra svarbus pomidorų gyvenimo veiksnys. Jie labai mėgsta šviesą, paprastai paruošiamas papildomas apšvietimas. Be tinkamo apšvietimo vyšniniai pomidorai neauga intensyviai, stiebai ir lapai praranda savo sodrią ryškiai žalią spalvą. Susidaro nedaug kiaušidžių ir jos nukrinta.

Rekomenduojama pasirinkti specialias lempas, kurios šviečia tokiais diapazonais:

 • mėlyna;
 • žalias;
 • raudona.

apšvietimas pomidorams

Bet ar galima naudoti įprastas kaitrines lemputes? Kaitindami volframo giją, jie skleidžia šviesą artima raudonai. Violetinės spalvos spektras jiems praktiškai neprieinamas. Be to, lempos skleidžia infraraudonuosius spindulius, kurie šildo dirvožemį ir patį krūmą, o tai gali sukelti augalų mirtį.

Bet kaip auginti vyšninius pomidorus ant palangės, nenaudojant skirtingų temperatūros reguliatorių? Rekomenduojama paruošti šviestuvus, susidedančius iš trijų LED juostelių - atitinkamai mėlynos, žalios ir raudonos.Jie skleidžia nespalvotą šviesą nurodytais spektrais. Jie turi būti montuojami bent 15 - 20 cm atstumu iki įvorės. Kai kurie mėgėjai naudoja apatinį apšvietimą, tačiau tai neatlieka ypatingo vaidmens.

Mėlyna ir raudona šviesa yra labai naudinga pradiniame pomidorų stiebo ir lapų vystymuisi.

Norint auginti vaisius, reikalinga žalia šviesa. Foninis apšvietimas naudojamas dienos metu natūraliu gamtos ciklu. Augalai ilsisi naktį, LED lempučių nereikia.

Temperatūra

Pomidorams vystytis palankiausia temperatūra yra 18–22 laipsnių. Viršijus ar sumažinus jo kiekį, gyvybinės funkcijos bus slopinamos ir augalas žus. Bet kaip auginti pomidorus bute, jei pomidorai yra tokie jautrūs temperatūrai? Štai kodėl apšvietimui rekomenduojama naudoti LED lempas. Šių prietaisų darbinė paviršiaus temperatūra neviršija 40 laipsnių, kitaip jie tiesiog sugenda nepadarydami jokios žalos augalui.

Kaip sodinti

Kaip išsirinkti tinkamas sėklas, nes yra daugiau nei keliolika skirtingų vyšninių pomidorų veislių? Viskas priklauso nuo asmeninių pageidavimų.

Sėklų auginimo būdas nesiskiria nuo lauko:

 1. Sėklos dedamos į iš anksto paruoštą drėgną skudurėlį bent 1 cm atstumu viena nuo kitos.
 2. Padėta tamsioje vietoje.
 3. Palaikykite reikiamą temperatūrą ir drėgmę.
 4. Dyginkite, kol pasirodys iki 1-2 cm ilgio sėklų stiebai.

Paruošiame plastikinius puodelius ar dėžutes su žeme. Po to daigintas sėklas galite pasodinti iš anksto paruoštoje aplinkoje. Kitas, mes atidengiame juos į šviesą arba į šiltnamį. Mes organizuojame kasdienę priežiūrą ir apšvietimą.

Spartus sodinukų auginimas tiesiogiai priklauso nuo pasirinkto drėkinimo ir šėrimo grafiko. Žemė neturėtų būti nuolat drėgna - tai paskatins greitą dirvožemio rūgštėjimą ir fitoftoros vystymąsi. Geriausia palaukti, kol po laistymo dirva išdžius, tada atlaisvinti dirvą. Po kurio laiko vėl laistykite žemę.

Rudens-žiemos laikotarpiu sodinukų auginimas turi savo ypatybes. Viena iš klaidų yra nedidelio daržovių sodo organizavimas tiesiai ant privataus buto palangės. Iš po palangės ir langų, ypač žiemą, patenka šaltas oras, kuris gali rimtai trukdyti visoms įmonėms. Sėjinukus geriausia auginti po plastikiniu įvyniojimu, o prieš sodinant į improvizuotą sodą, pradėti kietėti. Tokiu atveju per lango įtrūkimus nepateks šaltas oras, o grimzlė nepažeis augalo.

sodinukai vazonuose

Prireikus galima sodinti daigus - tai leis geriau augti likusiems daigams. Vyšniniai pomidorai nėra kambariniai augalai, jiems augti reikia daugiau gyvenamojo ploto. Po kietėjimo procedūros galima sodinti paruoštus daigus, iš anksto paruošus nedidelį sodą. Tinka sodinti sodinukus:

 1. Apvalus keramikos indas su lygiais kraštais. Vyšninių pomidorų augimas priklauso nuo veislės, kai kurie milžinai gali užaugti iki metro. Paprastai puodas pakabinamas taip, kad įvorė susiformuotų ne tik į viršų, bet ir kabėtų išilgai kraštų.
 2. Paprastas metalinis kibiras jo savininkui nesukels papildomų rūpesčių. Vienintelis dalykas, kuriuo reikia rūpintis, yra kraštai. Vazoninių pomidorų pranašumas yra tas, kad jų nepažeidžia blizgus jų namų paviršius.
 3. Vyšnias galite auginti ant palangės ar verandos naudodami mažas medines dėžutes. Rinkitės rytinę pusę, nes pomidorai yra labai lengvi.

Kaip matote, yra bent keli variantai, viskas priklauso nuo sąlygų ir sodininko vaizduotės.

Augantys vaisiai

Jei įvykdytos visos pirmiau išvardytos sąlygos, visiškai įmanoma auginti vyšninius pomidorus namuose ir gauti gerą derlių. Belieka tik susitarti dėl laistymo ir šėrimo grafiko ir atidžiai stebėti augalų augimą.

Kelias dienas daigai gali atrodyti negražiai, visi krūmai buvo auginami šiltnamio sąlygomis ir dar neprisitaikę prie savo naujos aplinkos. Palaipsniui stiebai ir lapai turėtų įgauti sodrią, ryškiai žalią spalvą.

Jei trūksta šviesos, daigai bus pernelyg ištempti, bandydami pasiekti šviesos šaltinį. Kadangi jie buvo pasodinti jiems neįprastoje aplinkoje, svarbu nedelsiant teisingai išdėstyti foninį ir pagrindinį apšvietimą. Lenkdamas siekdamas šviesos, augalas praranda savo jėgą. Vieningas „plovimas“ šviesa suteiks papildomą stimulą augimui.

Jei pastebėsite per ilgą pailgėjimą ir stiebus, tai gali būti nepakankamo apšvietimo požymis. Galima naudoti vieną įdomų metodą. Kaip eksperimentą pasodinkite du vienodus įvorius vienas šalia kito. Minkštu šepetėliu lengvai nuvalykite vieno iš jų lapus ir stiebus. Lapuose yra jautrių, deformuotų plaukų. Keista, tačiau krūmo augimas sulėtėja, o stiebas sutirštėja.

Jei jus atstumia pats rūpinimasis augalais, jūs neabejotinai gausite didelį vyšnių pomidorų derlių namuose ar privačiame šiltnamyje, verandoje ar net garaže: tinkamai pasirūpinę ir atkreipdami dėmesį į gamtą, jums tikrai pasiseks.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas