Raketa pomidorų veislės charakteristikos ir aprašymas, derlius ir auginimas

Pomidorų raketa yra hibridas su žemu krūmu, ant kurio kabo daugybė miniatiūrinių vaisių. Jį selekcininkai pagamino ne taip seniai, 2000 m. Jis gavo savo pavadinimą dėl savo pailgos formos kaip kosminė raketa. Pomidorų veislę „Raketa“ galite auginti šiauriniame ir pietiniame regionuose. Jūs turite žinoti priežiūros, laistymo ir sodinimo taisykles. Daugelis sodininkų norėtų jį pasodinti svetainėje.

Pomidorų aprašymas

Ant pakuotės, kurioje yra pomidorų Raketa sėklos, yra veislės savybės ir aprašymas. Tai priklauso mažai augantiems krūmams, kurie užauga ne daugiau kaip pusės metro ilgio.

Pomidorai subręsta 3–4 mėnesius po to, kai sodinukai sodinami į žemę. Reikės ilgai laukti ir prižiūrėti, tačiau daugybė ilgų skanių vaisių yra to verti.

Vaisiai yra sultingi, saldaus ir rūgštaus skonio. Jie turi ovalią pailgą formą, aštrų galiuką. Tai gerai dera su kitomis daržovėmis salotose, taip pat tinka konservuoti. Spalva dažniausiai būna raudona arba geltona su skirtingais atspalviais.

Geltonoji raketa turi rūgštesnį skonį ir kietą odą. Šios daržovės puikiai tinka gaminti padažus, makaronus ir marinuotus pomidorus. Į stiklainį marinuoti įvairiaspalviai pomidorai atrodo ypač gražiai ir nuostabiai. Pomidorų sultys, paruoštos žiemai, yra labai naudingos. Jame gausu vitaminų, kurie stiprina imuninę sistemą.

Tokioms veislėms geriausia sodinimo vieta yra pietiniuose regionuose, nors jas galima auginti ir šiauriniuose. Yra keletas priežiūros niuansų.

pomidorų sėklų raketa

Kaip sodinti ir auginti

Pomidorų auginimas pradedamas sodinant šviežias sėklas. Geriau tai padaryti kovo pradžioje, kad jie turėtų laiko pakankamai pakilti ir sudygti. Prieš sodindami, galite mirkyti juos augimo greitintuve. Talpą su žeme reikia uždengti plėvele, kad joje būtų palaikoma tam tikra temperatūra. Kai ūgliai sudygs, nuimkite plėvelę, šiek tiek atlaisvinkite žemę.

Šiltnamiuose, maždaug gegužės mėnesį, jie pasodina pakankamai stiprius ūglius, kurie jau yra suformavę bent 5–6 lapus. Daigai gali būti sodinami ne labai toli vienas nuo kito. Jie sodinami atvirame lauke tik tuo atveju, jei vasara yra karšta. Tinkamai prižiūrint, sultingi vaisiai bus jau rugpjūtį.

Šiuos krūmus, kaip ir bet kurį kitą auginamą augalą, reikia nuolat laistyti, apsaugoti nuo šalčio ir šalčio, maitinti. Būtina nuolat atlaisvinti dirvą tarp stiebų ir nutraukti perteklinius procesus ant stiebo.

Svarbu kruopštus viliojimas

Pomidorai turi būti kruopščiai prižiūrimi, norint, kad derlius visada būtų didelis, suteikiant visas sąlygas jiems augti. Be to, tai užtikrins patikimą apsaugą nuo kenkėjų, galinčių užpulti krūmus, ir nuo kai kurių ligų.

Dėl sparčiai augančios raketos reikia trąšų ir mineralų.Trąšas reikia parinkti labai kompetentingai. Jei jų nepakanka arba jie yra per daug sočiųjų, tada pomidorai pradeda mirti. Tai svarbu atsiminti.

  1. Du kartus per savaitę purškite krūmus boro rūgštimi, prieš tai praskiedę vandenyje. Paprastai praskiedžiama 2 gramais už 2 litrus.
  2. Šalia šaknies galima šerti pelenais, praskiestais jodu.
  3. Šienas ir žolė užpilami tvenkinio vandens kibiru, po to laistomi kartą per mėnesį. Tai būtina norint paspartinti augimą.
  4. Humusą taip pat reikėtų dėti saikingai.
  5. Pomidorai mėgsta kalio trąšas.
  6. Superfosfatas skiedžiamas vandeniu pagal instrukcijas, laistomas du kartus per mėnesį.

Šiltnamiuose visada reikia kapoti žemę, susisupti ir sumalti. Palaidoje minkštoje dirvoje derlius visada bus puikus. Paimkite pomidorus turėtų būti daroma tik tada, kai yra papildomų procesų, trukdančių normaliam įvorės vystymuisi. Kai kurie sodininkai taip pat mėgsta prisitraukti nepageidaujamų ūglių. Nors žemų krūmų gali ir neprireikti.

pomidorų raketos išvaizda

Kai ant stiebo atsiranda daug vaisių, juos galima pririšti plonomis virvėmis, kad jie nenukristų ant žemės. Patyrę sodininkai visada mato ir jaučia, kad augalo trūksta augimo metu.

Laistyti šiltnamiuose reikia tris kartus per savaitę, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Kuo daugiau pomidorų yra prisotinti gėlo vandens, tuo intensyviau jie auga.

Sodininkų atsiliepimai

Tie, kurie pasodino „Raketa“ pomidorą, visada džiaugiasi derliumi, nes ši veislė turi daug privalumų. Daugelis žmonių jį pasirenka dėl mažo dydžio ir miniatiūrinės formos, kad būtų patogu susukti į mažas skardines. Juk ne visi turi rūsį, kažkas viską laiko šaldytuve. O dideli bankai ten ne visi tinka.

pomidorų raketa sode

Tie, kurie ištyrė „Raketa“ pomidorų savybes, tikrai bandys juos sodinti šalyje. Maži krūmai, atsparumas ligoms, ilgalaikis šviežių laikymas, rūgštus skonis - visa tai nurodo daržovių pranašumus. Kai kurie juos nuima tiesiai nuo šakos. Tokiu būdu jie tarnaus ilgiau.

Dėl mažo dydžio juos galima auginti ne tik vasarnamiuose, bet ir balkonuose, ant palangės. Tiesiog atminkite, kad jiems reikia visų sąlygų augimui. Šis augalas yra gana kaprizingas, raketos gimtinė yra pietinės žemės, todėl ten, kur vasara vėsi, geriau sodinti šiltnamiuose. Beveik visi pomidorai labai mėgsta šilumą, tačiau, nepaisant to, vasaros gyventojai juos augina be problemų net šiaurinėse šalies zonose.

pomidorų krūmo raketa

Remiantis apžvalgomis, jie gerai toleruoja gabenimą, nesprogsta, nesuyra. Daržoves galima gabenti dideliais atstumais dėžėse. Labai gerai auginti tokias veisles pardavimui: jie ilgai guli, nesubyra, yra brangūs ir duoda daug derliaus.

Pasirinkdami Raketa pomidorus sodinimui, visada gausite puikių, neįprastos formos ir spalvos skanių sultingų vaisių derlių, pamiršite apie daugelį pomidorų ligų. Svarbiausia yra pakankamai laistyti ir tinkamai tręšti. Gero derliaus.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas