Kaip tinkamai padauginti serbentus auginiais ir sluoksniuojant vasarą ir rudenį

Serbentai yra naudinga uoga, kurią kiekvienas žmogus turėtų turėti sode. Prinokę vaisiai yra raudoni, juodi ir net balti. Jei svetainėje yra želdinių, kyla klausimas, kaip paskleisti serbentų krūmą.

Serbentų veisimo būdai

Pagrindinis uogų krūmų auginimo būdas yra vegetatyvinis. Dalyvauja auginiai, lenkimai ir įvorės dalijimas. Taip pat serbentus galima dauginti sėklomis.

Sluoksniai

Šis metodas laikomas tinkamiausiu sodininkams, ypač tiems, kurie neturi patirties tokiuose renginiuose. Pasirinkęs šį dauginimosi būdą, po metų žmogus gauna sustiprintą daigą su gera šaknų sistema. Ankstyvą pavasarį krūmas apžiūrimas ieškant sveikos dvejų metų šakos, augančios įstrižai.

Būtent šią parinktį galima lengvai sulenkti ant žemės ir toliau auginti kaip visavertį krūmą.

Padalijant krūmą

Dauginimo galimybė yra aktuali, jei tampa būtina krūmą perkelti į naują vietą. Iškasę krūmus, jie apžiūrimi. Sodinamos jaunos šakos su išsivysčiusiomis šaknimis.

serbentų dauginimas

Sodinimas atliekamas rudenį arba ankstyvą pavasarį. Pirmuoju atveju pasirenkamas laikotarpis, kai visi lapai nukris nuo krūmo - spalis arba lapkritis. Pavasarį tai yra pirmosios kovo savaitės prieš pumpurų pertrauką.

Pjaustiniai

Šis veisimo būdas tinka ne tik vynuogėms, bet ir serbentams. Auginiai daromi iš metinių bazinių ūglių. Pirmosios skiepytos veislės yra tos, kurių auginimo sezonas yra trumpas. Vėliau jie pradeda dirbti su tolygiai augančiomis veislėmis.

Žali auginiai

Jei žmogus vėluoja reprodukuoti lignifikuotais auginiais pavasarį, žalios spalvos šakelės yra tinkamas pasirinkimas. Šaknys yra jauni ir lankstūs ūgliai, kuriems nepavyko padengti grubios žievės. Auginiai paprastai vadinami žali, nes naudojama dalis krūmo su lapais.

serbentų dauginimas

Sėklos

Šį metodą selekcininkai naudoja kurdami naujas serbentų veisles. Praktiškai sėklų dauginti nerekomenduojama. Jei krūmas auginamas tokiu būdu, yra tikimybė, kad naujasis augalas nepaveiks geriausių veislės savybių.

Reprodukcija žalia arba lignified - ką pasirinkti?

Norėdami gauti atsakymą į šį klausimą, verta išnagrinėti vieno ir antro metodo pranašumus ir trūkumus.

Žali auginiai

Privalumai:

 • greitas žydėjimas ir vaisių formavimas kitam sezonui;
 • nereikia ilgai laikyti sodinamosios medžiagos.

serbentų dauginimas

Iš trūkumų išskiriamas tik vienas veiksnys. Žalių auginių žievė yra lanksti ir plona. Per ją drėgmė greitai išgaruoja, todėl žmogus turi nuolat stebėti drėgmės lygį.

Lignified

Privalumai:

 • auginiai nuimami bet kuriuo metų laiku;
 • prieš išlaipinimą asmuo turi galimybę iš visų egzempliorių pasirinkti sveikas šakas;
 • tanki žievė neleidžia išgaruoti drėgmei.

Pagrindinis dauginimo būdo trūkumas yra tinkamo drėgmės ir temperatūros palaikymas auginių laikymo metu. Sodinamąją medžiagą reikia saugoti nuo pelėsių ir puvimo. Jei teisingai organizuojate darbą, yra du būdai, kaip gauti sodinukus sodinimui į dirvą.

serbentų dauginimas

Serbentų dauginimo ypatybės

Kiekvieną krūmų įvairovę reikia atskirai prižiūrėti nuo sodininko. Baltųjų, raudonųjų ir juodųjų serbentų dauginimas išsiskiria mažais niuansais. Kai kuriuos lengva dirbti auginiais, kiti atsiranda dėl krūmo padalijimo.

Daugeliui serbentų veislių nereikia sodinti partnerio. Taip yra todėl, kad augalas yra savaiminis derlius.

Raudona

Dažniausiai krūmas su sodriomis raudonomis uogomis dauginamas lignifikuotomis šakomis. Vasarą tai yra sluoksniavimas ir auginiai su žaliais lapais. Sodininkai, nenorintys apsunkinti savo darbo, renkasi horizontalų klojimą.

serbentų dauginimas

Daugindami raudonuosius serbentus, turėsite daug dirbti, skirtingai nei juodieji. Bet jei teisingai išspręsite problemą, viskas įmanoma. Veislės skinamos rugpjūčio pradžioje. Inkstų vystymasis šiuo metu sustoja.

Juoda

Visos veislės dauginasi gana lengvai. Jei asmuo nori gauti krūmą, turintį tas pačias veislės savybes, rekomenduojama pasirinkti dauginimą auginiais, klojant ar dalijant krūmą. Kiekvienas iš siūlomų metodų nereikalauja daug sodininko pastangų, tačiau pravers pagrindinės žinios. Juodųjų serbentų auginių derlius nuimamas ankstyvą rudenį.

Balta

Lignified auginiai yra rekomenduojamas dauginimo būdas. Metinių ūglių pjūvis įvyksta rudenį. Pirmenybė teikiama dalims nuo ūglio vidurio.

serbentų dauginimas

Ruošinių pjaustymo taisyklės

Serbentų šakoms ruošti naudojami dezinfekuoti įrankiai. Ši technika išgelbės krūmą nuo infekcijos. Pjovimams nupjauti naudojamas aštrus genėjimo įtaisas. Prieš pradedant darbą, jis yra aštrinamas, kad pjūvis būtų lygus ir lygus.

Pjovimo viršuje virš pumpuro padaryta įpjova. Nuo pumpuro iki šakos krašto turėtų būti bent 1 cm atstumas. Apatinėje pjovimo dalyje pjūvis atliekamas 45 ° kampu žemiau pumpuro.

Kada geriausias laikas pjaustyti

Šakų pjovimo laikas serbentų dauginimui priklauso nuo pasirinkto kirpimo būdo. Dygliuotų ūglių su žaliais lapais genėjimas atliekamas vasarą. Genėjimo laikotarpis prasideda liepos antroje pusėje ir tęsiasi iki rugpjūčio vidurio.

serbentų dauginimas

Darbo rudenį niuansai

Tinkamas laikotarpis daigams skinti yra rugsėjis. Kirtimus leidžiama atlikti spalio pradžioje. Prieš sodindami auginius į žemę, jie ne ilgiau kaip 25 minutes laikomi karštame vandenyje.

Rudens auginių parinkimas ir įsigijimas

Norint pasirinkti aukštos kokybės serbentų ruošinius, kurie vėliau virsta naujais krūmais, atkreipiamas dėmesys į parengiamuosius darbus. Tuo tikslu nuo vasaros buvo ištirti kenkėjų neužpuolę ir ligų nepažeisti krūmai. Tokie egzemplioriai turėtų turėti daug gražiai atrodančių uogų.

serbentų dauginimas

Auginiams tinka pagrindiniai arba baziniai ūgliai, nupjauti pačiame dirvožemyje.Iš supjaustytų ūglių supjaustomi kirtimai, kurių skersmuo turėtų būti 5–7 mm. Pirmenybė teikiama būtent ūglio vidurinei daliai.

Kad auginių kokybė nepakenktų pjaunant ruošinius, jie nuimami ryte.

Leidžiamas šiltas, šiek tiek vėsus oras. Lietingo sezono metu auginiai skinami visą dieną.

Laikymo taisyklės prieš sodinant pavasarį

Jei sodininkas neplanuoja sodinti auginių, jis užsiima rudens ruošų įsišaknijimu. Geriausias būdas jį laikyti yra sudėti į dėžes ir uždengti sniegu. Kad pavasarį auginiai būtų greitai sudygę, jie 3 dienas prieš sodinimą į žemę dedami į indą su vandeniu.

serbentų dauginimas

Įsišaknijimo būdai

Sodininkai mėgėjai žino tik du dalykus - vandenį ir dirvą. Susidūrę su serbentų dauginimu, jie atranda naujų šaknies būdų. Vienas efektyviausių yra specializuotas substratas.

Vandenyje

Tai laikoma vienu lengviausių skiepijimo būdų, ypač jei tai atliekama pavasarį. Nepaisant paprastumo, jis paspartina vaisių augimą 1 metais. Jis turi 2 neginčijamus pranašumus - nereikia kasti šakose rudenį ir dirbti šiltnamyje.

Kaip skiepijimas veikia vandenyje:

 1. Dvi šakos dedamos į plastikinius indus.
 2. Vanduo pilamas į vidų taip, kad jis uždengtų auginius 2 pumpurams.
 3. Atsiradus šaknims, kiekvienam augimui priskiriamas atskiras indas.

serbentų dauginimas

Auginių šaknijimosi procesas vandenyje trunka nuo 1,5 iki 2 mėnesių. Į stiklinę turėtumėte nuolat pilti vandens, kad daigai jaustųsi patogiai. Jei jis sustingsta, jis yra visiškai pakeistas. Talpyklos yra užtemdytoje vietoje.Gėlių išvaizda ant auginių yra nepriimtina. Pasirodžius pirmiesiems jų išvaizdos požymiams, jie yra nukirpti.

Specializuotame substrate

Maistinę bazę gali sudaryti smulkios pjuvenos, kokoso pluoštas, durpės, perlitas, sfagnų samanos arba smėlis. Pagrindas turi likti drėgnas, o patalpoje, kurioje yra pjovimas, temperatūra turėtų būti apie 20 ° C.

Įsišaknijimo sąlygų parengimo schema:

 1. Talpyklos užpildomos substratu ir sudrėkinamos vandeniu.
 2. Auginiai sodinami į žemę 12 cm atstumu vienas nuo kito.
 3. Lova su pasodintais auginiais padengta polietileno plėvele ir dedama į saulėtą vietą.
 4. Pirmosiomis dienomis laistymas yra gana gausus. Laikui bėgant mažėja.

serbentų dauginimas

Auginių įsišaknijimo laikas trunka nuo 3 savaičių iki mėnesio. Jei daigai įsišaknijo, pasikeičia pumpurų spalva ir jų forma - jie išsipučia. Tamsios ir sausos „akys“ rodo, kad daigai neįsišaknijo.

Atvirame lauke

Šakniastiebiams pasirenkama saulėta vieta. Žemės sklypas neturėtų būti virš požeminio vandens. Serbentai mėgsta derlingą dirvą su trąšomis, humusu ir pelenais. Gausiai laistę, jie pradeda sodinti.

Šaknų formavimo stimuliatoriai

Ūglių apdorojimas specialiais preparatais pagreitina šaknų formavimąsi. Populiariausių sąrašas:

 1. „Kornevinas“. Jis skiedžiamas aktyvuota anglimi, nes didelė koncentracija kenkia jaunam augalui. Pjūvis apdorojamas paruoštais milteliais, o daigai iškart sodinami į žemę.
 2. „Ribav-extra“. Turi skysčio formą. Prieš vartojimą praskieskite vandeniu. Ne tik skatina šaknų augimą, bet ir gydo pažeistas vietas.
 3. „Epin“. Prieš sodinimą į atvirą žemę serbentai mirkomi tirpale. Apsaugo sodinukus šaltu oru, sumažindamas amarų užkrėtimo tikimybę.

„Ribav extra“

Šaknies formavimąsi pagreitinantys junginiai, sudėję ant pjūvio, dirgina apendikso receptorius. Savo ruožtu tai išprovokuoja kaluso formavimąsi. Patyrę sodininkai rekomenduoja naudoti išvardytus vaistus, kai tik įmanoma.

Auginių sodinimas į žemę

Pjaunamas derlius, pjaustymas, mirkymas ir auginių laikymas nėra visi „bandymai“, su kuriais susidurs žmogus. Kitas žingsnis - pasodinti šakas į dirvą nuolatinėje vietoje. Tokiu atveju atlikti veiksmai turi būti teisingi ir atlikti be klaidų.

Sėdynės pasirinkimas

Jis parenkamas atsižvelgiant į serbentų tipą. Juodus augalus rekomenduojama sodinti atvirose vietose daliniame pavėsyje. Gerai sudrėkintose vietose vanduo neturi sustingti. Baltieji ir raudonieji serbentai lengviau toleruoja sausringą klimatą, todėl saugiai sodinami ant kalvos, kur geras apšvietimas.

„Ribav extra“

Dirvos paruošimas

Juodieji serbentai teikia pirmenybę dirvožemiui, kurio smėlio kiekis yra vidutinis ar didelis. Raudona taip pat gali duoti derlių priemolio dirvožemyje, tačiau geriau išsivysto lengvose ir smėlingose ​​dirvose. Balta turi tuos pačius reikalavimus.

Iškrovimo vietos paruošimo etapai:

 1. Dirvožemio plotas išvalomas nuo piktžolių. Jei tai nebus padaryta, jie nuslopins jaunus sodinukus.
 2. Vieta išlyginta, o tai vaidina svarbų vaidmenį laistant.
 3. Trąšos pasklinda po paviršių. Tam tinka kompostas ar humusas.
 4. Kitas dirvožemis iškasamas iki kastuvo durtuvo gylio.

Kauliukai serbentams ruošiami likus 2 savaitėms iki sodinukų sodinimo. Tai taikoma rudens sodinimui. Jei serbentai sodinami nuolatinėje vietoje pavasarį, skylės paruošiamos rudenį.

Kaip dauginti serbentus

Paruošiama sodinamoji medžiaga

Sėjinukai - įsišakniję auginiai, atidžiai išnagrinėti prieš sodinimą. Ūgliai su pažeistais, sulaužytomis ir sausomis šaknimis netinka. Dalis, kuri bus virš dirvožemio, nupjaunama, o pats daigas mirkomas šaknis stimuliuojančiame preparate.

Antžeminės sodinuko dalies nupjovimas yra privaloma procedūra. Taigi pasiekiama šaknies sistemos raida. Tai labai svarbu, nes silpna šaknis neužtikrins krūmo normalios viršutinės augalo dalies formavimosi.

Serbentų sodinukų sodinimo technologija

Kultūrai reikia vietos, todėl aplink krūmą turėtų būti bent 1,5 m laisvos vietos. Skylės matmenys svyruoja nuo 30 x 30 iki 40 x 40 cm. Pradinis gylis yra 35 cm. Galutinis skylės formavimas vyksta po sodinuko šaknies sistema. Skylės dugnas apibarstomas trąšomis, kuriose yra fosforo ir kalio. Taip pat moliniame mišinyje turėtų būti humuso. Lengviems dirvožemiams reikia kitokios sudėties trąšų.

Dyglys, įdėtas į duobę, pakreipiamas 45 ° ir yra uždengtas žeme. Dirvožemis iškasamas ir sutankintas rankomis, kad būtų išvengta oro tarpo susidarymo. Jei šaknies apykaklė dedama 6-7 cm žemiau žemės paviršiaus, tai suteiks papildomus ūglius pasėliui.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas