Vologdos serbentų aprašymas ir savybės, auginimas ir priežiūra

Vologdos veislės juodieji serbentai yra viena iš nereikalingiausių, taip pat stambiavaisių Rusijos atrankos veislių. Šio egzemplioriaus istorija siekia 90-uosius metus. Tada veislė pateko į valstybės registrą. Vologda yra šalčiui atspari rūšis, vėlai subrendusi. Dėl šių savybių jis pradėjo mėgautis populiarumu. Veislė plačiai paplitusi viduryje Volgos, Tolimuosiuose Rytuose ir Rusijos šiaurės vakaruose.

Serbentų „Vologda“ charakteristika ir aprašymas

Krūmo aukštis siekia iki 1,5 metro. Tai nėra per dideli rodikliai, tačiau augalas labai išsiskleidžia į šonus, o tai reiškia, kad serbentų sodinukai nemėgsta minios ir reikalauja daug laisvos vietos. Ant ūglių lapija yra tamsiai žalios spalvos, rudenį tampa raudonai ruda, o ūgliai sulenkti, išlenkti. Serbentų žydėjimas vyksta gegužę, gėlės yra mažos, gelsvai žalios, surinktos racemose žiedynuose.

Pirmąjį derlių galima nuimti liepos pabaigoje. Vologdos serbentų kekės yra gana ilgos, nuo 8 iki 10 cm, ant kurių yra iki 14 didelių uogų. Uogų oda yra labai tanki, sveria iki 2 gramų, šepetėlio viršuje yra pavyzdžių, sveriančių iki 3 gramų. Vaisiai skonis labiau rūgštus nei saldus. Šis faktas yra dėl nedidelio cukraus kiekio ir askorbo rūgšties gausos. Serbentai neprinokę draugiškai. Brandinimo laikotarpis trunka iki rugpjūčio pabaigos.

Vologda skiriasi silpnu vaisių trupinimu, tačiau saulėje uogos gali sprogti ir tapti minkštos.

Veislė yra savaime apdulkinanti, tačiau jei svetainėje pasodinsite keletą serbentų krūmų, tada derlius bus daug didesnis. Pasėlį galima pašalinti antraisiais gyvenimo metais.

serbentai Vologda

„Vologda“ pranašumai ir trūkumai

Juodųjų serbentų veislės „Vologda“ aprašymas liudija jos pranašumus, tokius kaip:

 1. Geras išgyvenamumas sodinant rudenį.
 2. Vaisių auginimas prasideda antraisiais metais.
 3. Atsparus žemai žiemos temperatūrai.
 4. Uogos yra stambios ir nesuyra.
 5. Veislė atspari miltligei, inkstų erkutėms ir kitoms specifinėms ligoms.
 6. Turtingas askorbo rūgšties kiekis vaisiuose.
 7. Lengvai toleruoja bet kokias oro ir klimato sąlygas.

Serbentų trūkumai yra ilgas laikotarpis, taip pat nesavalaikis uogų nokimas ant šepetėlio. Be to, pernokusios uogos sprogo ir įgauna rūgštų skonį, pradeda fermentuotis ir tampa pelėsinės. Krūmams augti reikia daug vietos.

serbentai Vologda

Augančios savybės

Kaip ir kitos veislės, „Vologda“ serbentai turi tam tikras sodinimo taisykles.

Iškrovimo datos

Kultūrą verta pradėti sodinti nuo rugsėjo pabaigos iki spalio pabaigos. Tai yra optimaliausias laikas, šiuo metu motininis krūmas jau skina žalumynus, kaupdamas maistines medžiagas žiemojimui. Tas pats nutinka ir su šoninėmis atžalomis. Jei tokie sodinukai persodinami, jie greitai adaptuojasi prasidėjus pirmajam šaltajam orui.

Įdomus faktas yra tai, kad juodųjų serbentų veislės „Vologda“ šaknų sistema nėra ramybės būsenoje, vadinasi, ji vystosi žiemą. Todėl nauji sodinukai greitai įsišaknija ir kitais metais gali duoti pirmųjų rezultatų.

serbentai Vologda

Pavasarį Vologdą taip pat galima sodinti, tačiau jie tai daro balandžio mėnesį, po to, kai nutirpsta sniegas ir atitirpsta viršutiniai dirvožemio sluoksniai. Ši sodinimo datų parinktis gali būti netinkama daugelyje augančių regionų, nes balandį orai dar nėra stabilūs, o šalčio grėsmė išlieka.

Sodo paruošimas

Sodo lova yra gero apšvietimo zonoje, apsaugotoje nuo vėjų ir saulės spindulių. Paprastai serbentų sodinimas gali būti stebimas palei aukštas tvoras jų vasarnamyje.

Norint paruošti dirvą serbentų sodinimui, svarbu atlikti šiuos veiksmus:

 1. Atsargiai iškaskite žemę svetainėje, pašalinkite piktžoles nuo šaknų, išlyginkite.
 2. Padidėjus dirvožemio rūgštingumui, kalkės užteršiamos ½ kg per 1 m greičiu2.
 3. Kalkės maišomos su dirvožemiu naudojant grėblį.
 4. Padarykite skyles. Fossa matmenys turėtų būti: iki 40 cm gylio, iki 50 cm pločio.

sodinti serbentus

Svarbu! Aikštelė turėtų būti nutolusi nuo artimo požeminio vandens.

Sėjinukų pasirinkimas

Geriau sodinti dvejų metų sodinukus. Jie turėtų būti stiprūs su gerai išvystyta šaknų sistema. Ūgliai, įsišakniję atskiruose akiniuose, yra tobuli. Jie lengviau patirs stresą transplantacijos metu, taip pat greitai priims ir nepakenks.

Įsigytas sodinukas turėtų turėti dvi ar daugiau pagrindinių lignifikuotų šaknų ir mažesnes šonines. Vieno ūglio daigai taip pat netinka vaisingam sodinimui ir būsimam augalų augimui.

Patarimas! Šaknys turėtų būti geltonos spalvos, jei spalva tamsi, tai reiškia, kad daigai buvo laikomi neteisingai, buvo paveikti užšalimo ar puvimo. Jei daigai pražydo, tada lapai turi būti ryškiai žali, be matomų pažeidimų, o ūglių aukštis turėtų būti bent 35 cm.

sodinti serbentus

Atstumas tarp įvorių

Vienam suaugusiam juodųjų serbentų krūmui reikia 1,5 metro atstumo iki kaimyninio krūmo. Jei nuspręsta serbentus dėti išilgai tvoros, tai 1,5 m taip pat turėtų atsitraukti nuo jo.

Įrengiant krūmų eilę sodo lovoje, praėjimuose paliekama apie 2,5 metro, kad galėtumėte lengvai judėti palei juostelę, pavyzdžiui, su arklais šiukšlių išvežimo metu ar su laistytuvu.

Proceso technologija

Į anksčiau paruoštą skylę pilama pusė komposto kibiro ir supjaustyto humuso. Organines medžiagas galima pakeisti mineralinėmis trąšomis: iki 200 g superfosfato, iki 50 g kalio sulfato arba fosforo ir kalio apie 20 g. Į skylę pilamas kibiras vandens ir leidžiama šiek tiek įsigerti. Jaunas sodinukas nuleidžiamas į skylę.

sodinti serbentus

Svarbu! Sėkite sodinuką 45 laipsnių kampu, kad įvorė greičiau įgytų jėgas. Šioje padėtyje ant šaknies kaklo greičiau pradės formuotis papildomi pumpurai.

Šaknys gerai paskleidžiamos ir apibarstomos dirvožemiu, tada jos trypia dirvą aplink krūmą. Reikia labai gerai pjauti, kad vėliau žemė nesuskiltų, o šaknyse neatsirastų tuštuma. Aplink sodinuką padaryta nedidelė tranšėja, į kurią pilamas mulčias, kuris leidžia išlaikyti drėgmę žemėje ir neleisti jo išgaruoti.

Rūpinimosi įvairove niuansai

Laiku įgyvendinant žemės ūkio techniką, taip pat jų teisingumą, Vologda veislės juodieji serbentai leidžia greičiau augti, įgyti jėgų ir duoti puikų derlių.

serbentų krūmas

Viršutinis padažas

Tai yra pagrindinis bet kokių vaisių ir uogų derliaus auginimo būdas. Ateities pajamingumo rodikliai tiesiogiai priklauso nuo to. Kokių trąšų reikia serbentams ir kada jie bus tręšti, turėtumėte sužinoti iš anksto.

Tręšimo, tręšimo sodinimo metu, pakanka dvejiems metams, kol sėjinukas aktyviai auga. Nuo trečiųjų metų serbentai pradedami šerti:

 1. Rudenį, kai serbentai nulaužia savo žalumynus, įvežamos organinės medžiagos. Plotas po krūmu padengtas humusu, o po to iškasamas kartu su viršutiniu dirvožemio sluoksniu.
 2. Be organinių medžiagų, rudenį įterpiamos ir mineralinės trąšos: kalis, fosforas ir azotas, nurodytais instrukcijose specialiai serbentams. Kasti kartu su organinėmis medžiagomis.
 3. Kiaušidžių formavimosi metu įvedamas kalio fosforas, tai superfosfatas ir kalio sulfatas.
 4. Tręšimas azotu atliekamas tris kartus per metus: per pirmąjį sulčių srautą, žydėjimo metu ir po uogų skynimo.

maitinant serbentus

Teisingas organinių ir mineralinių trąšų panaudojimas prisideda prie gero krūmo vystymosi pavasarį, šaknų sistemos mitybos, naujų pumpurų atsiradimo rudenį.

Laistyti

Laistymas yra svarbi serbentų krūmų procedūra:

 1. Pirmasis laistymas atliekamas po augalo pabudimo, bet prieš pasirodant pumpurams. Supilkite karštą vandenį (70 laipsnių) su jame ištirpinta kepimo soda. Tai sunaikins virusus, kiaušinius ir kenksmingų vabzdžių lervas.
 2. Toliau sudrėkinama, kai žemė išdžiūsta. Čia reikia atsižvelgti į oro sąlygas. Kiekvienam krūmui reikia iki 60 litrų vandens.
 3. Laistykite serbentus žydėjimo metu, sausros metu, nukritus lapijai.
 4. Vaisių nokinimo metu sumažėja drėkinimas.

serbentai Vologda

Svarbu! Negalite laistyti Vologda serbentų iš žarnos, tiesiogine srove po krūmu, tai ardo šaknų sistemą.

Žemės dirbimas

Tai apima savalaikį ravėjimą, atsukimą ir mulčiavimą. Piktžolės gali būti ravimos rankomis arba nedideliu kapliu, kurio gylis negilus, kad nepažeistumėte šaknų viršaus. Be piktžolių pašalinimo, viršutinis žemės sluoksnis atsilaisvina.

Atsukimas taip pat atliekamas po laistymo, po tręšimo ir po mulčiavimo. Mulčiavimui galite pasiimti šiaudų, šviežių pjuvenų, kapotos žolės, durpių, pušų spyglių.

Prieglauda žiemai

Vologdos serbentams nereikia ypatingos pastogės, nes tai yra žiemą atšiauri veislė. Bet jei žiema nėra labai snieguota, uogų teritorijoje reikia įrengti apsaugą, kad surinktų sniegą. Aukšta sniego danga puikiai padengs augalą nuo ledinio vėjo.

serbentų prieglauda

Genėjimas

Ši procedūra atliekama kasmet. Genėjimas reikalingas naujų vaisių ūglių augimui, taip pat krūmo šakojimui. Sezono metu serbentai pjaustomi kelis kartus:

 1. Sodinant jaunus serbentus. Esami ūgliai sutrumpėja beveik perpus, o tai leidžia išsiugdyti papildomas stiprias šakas.
 2. Uogos atsiranda ant šakų sulaukus 1 metų. Be to, kiekvienais metais krūme pasirodo daug naujų ūglių. Todėl šakas, ant kurių praėjusiais metais buvo vaisių, reikia genėti.
 3. Pavasarį ant serbentų pašalinamos džiovintos nuo sniego sulaužytos šakos, pažeistos graužikų ir ligų.

Genėjimo metu turėtumėte atkreipti dėmesį į ūglių būklę. Jei ūglio pumpurai yra išpūsti, greičiausiai erkė yra erkė, tokie ūgliai turi būti pašalinti ir sudeginti. Jei senos šakos yra sveikos, o ant jų dedami žiedpumpuriai ir jų yra daug, tuomet geriau palikti šį ūglį. Jauni ūgliai dažnai yra labai trapūs ir neišsivystę, jie taip pat išpjaunami, kad netrauktų maistinių medžiagų.

serbentų genėjimas

Ligos ir kenkėjai

Vologda serbentai yra ligoms atsparus augalas. Tačiau prevencinių priemonių niekas neatšaukė. Serbentus puola šios ligos ir kenkėjai:

Kenkėjas / ligaPralaimėjimo požymiaiApdorojimo laikasKontrolės priemonėsPrevencija
AntracnozėRudos dėmės ant žalumynųPrieš inksto tirpinimą100 g Bordo skysčio 10 litrų vandensPo serbentų dirvą apdorokite vario sulfato tirpalu
Goblet rūdisGeltonų iškilimų ant žalumynų, gėlių ir uogų atsiradimasŽydėjimo metu ir žydėjimo metuTriskart apdorojamas Bordeaux skystu tirpaluGydymas fungicidais
Terry serbentaiSerbentai praranda specifinį kvapą, lapai ir žiedai tampa mažesniPavasarį prieš pumpurų atsiradimąPaveiktos krūmo vietos išpjauna arba išrauna visą krūmąSavalaikis ravėjimas ir genėjimas
UgnisUogos yra padengtos voratinkliaisPrieš ir po žydėjimoPurškiama Karbofos tirpaluRudeninis gydymas insekticidu ir dirvožemio kasimas po serbentais
Stiklo gamintojasLapai valgytiPo pumpurų žydėjimoPurškiama svogūnų žievelės, česnako ir pušies spyglių infuzijaKirmėlės ir adatos yra išdėstytos dirvožemyje po krūmu

serbentai Vologda

Surinkimas ir saugojimas

Serbentai nuimami bręstant, kolekcija baigiasi rugpjūčio pabaigoje. Uogas turėtumėte skinti ryte, kai nėra saulės. Toks pasėlis jausis geriau ir toleruos bet kokį judėjimą dideliais atstumais.

Yra daugybė būdų, kaip laikyti „Vologda“ serbentus: šaldyti, konservuoti (kompotai, konservai, uogienės). Bet kokia forma serbentai yra tinkami kulinarijos tikslams.

Serbentų „Vologda“ Rusijoje egzistuoja nuo 1995 m. Gana ilgą laiką ji sugebėjo tapti daugelio sodininkų mėgstamiausia. Auginant tokią veislę, nereikia atkreipti dėmesio į trūkumus, nes visų pirma yra stambiavaisiai ir gausūs derliai.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas