Kaip tinkamai maitinti morkas augimui atvirame lauke su liaudies gynimo priemonėmis

Svarbu galvoti apie tai, kaip maitinti morkas po daigumo. Norint suformuoti skanius ir sveikus šakniavaisius, būtina parinkti ir paskleisti tinkamas trąšas. Ne tik trūkumas, bet ir perteklinis šėrimas gali pakenkti daržovei.

Naudinga medžiaga

Ką jis myli morkos, kai auginamos lauke? Kiekvienas mikroelementas tampa svarbus formuojant ir plėtojant šakniavaisius. Kokių trąšų reikia morkoms?

Normaliam vystymuisi reikalingi šie papildomi mikroelementai:

 1. Azoto trąšos morkoms gali padidinti karotino ir baltymų kiekį. Patartina jį naudoti vasaros pradžioje, kai padidėja žaluma. Be azoto, viršūnės pagelsta, o vaisiai tampa maži ir sausi.
 2. Fosforo užpildai daro daržovę saldi, o šerdis kieta. Šakninėms kultūroms jo reikia karštuoju laikotarpiu, kuris pasireiškia vasaros viduryje. Be šio mikroelemento, žalioji daržovės dalis tampa geltona, sunykusi, o vaisiai tampa pailgi ir beskoniai.
 3. Kalio dėka morkos tampa švelnaus skonio, padidėja imunitetas nuo daugelio ligų. Viršutinis padažas gali būti atliekamas per visą daržovės augimą.
 4. Boras skatina sultingų, saldžių šakniavaisių formavimąsi, stiprina augalą. Be jo sutrinka apdulkinimas, augalas sulėtina augimą, šakniavaisiai ištempia ir tampa plonesni. Antrojo šėrimo metu morkas geriausia purkšti boro rūgštimi.

morkos ant stalo

Lapelių šėrimo paslaptys padės atsakyti į klausimą, kaip ir kada teisingai vartoti papildomus maisto produktus:

 • norint padidinti saldumą, viršūnes galima apipurkšti humato tirpalu;
 • magnio sulfatas gydomas magnio trūkumu;
 • kad augimo pradžioje viršūnėms būtų suteikta jėgų ir purumo, ji turi būti purškiama karbamidu.

Morkų trąšos gali būti mineralinės arba organinės kilmės. Daugelis žmonių teikia pirmenybę natūraliems ingredientams. Žemės ūkio technikai dirvą dažnai purškia ir laisto mėšlu, paukščių mėsa, durpėmis, lapuočių humusas.

Prieš sodinant sėklas į žemę, naudinga jas mirkyti maistinių medžiagų tirpaluose. Pavyzdžiui, tinka šis receptas: 1 gramas kalio permanganato ir 2,5 ml bet kokių skystų trąšų ištirpinama litre šilto vandens. Tradiciškai sodininkai mėgsta tvarkyti auginamus augalus su devynmedžiu.

Fazinis darbas

Parengiamieji darbai prasideda pavasarį. Kaip šiame etape galite maitinti dirvą? IN tręškite dirvą prieš sodindami morkas: galite naudoti nitratą, superfosfatą, kalio chloridą. Jei dirvožemis yra molis, tada jį reikia maišyti su smėliu ir durpėmis.

Reikėtų nepamiršti, kad morkų sėklos sudygsta daug vandens, todėl prieš sodinimą ir po jo reikia gausiai laistyti lovas.

Kaip morkas reikia šerti auginimo laikotarpiu, kad nekiltų problemų? Įprasta viso auginimo ir nokinimo sezono šėrimo schema apima kelis etapus.

Turite atlikti bent keturias morkas:

 1. Pirmasis šėrimas atliekamas po lovų retinimo. Iki to laiko turėjo atsirasti keli lapai. Gali būti tinkamas mišinys, kuriame yra kalio magnezijos, karbamido ir superfosfato. Visi šie komponentai praskiedžiami 10 litrų vandens.
 2. Laikoma, kad idealiausias laikas antram maitinimui yra 2,5 savaitės po ankstesnio. Galite maitintis pelenais arba nusipirkti paruoštų trąšų: „Nitrofoska“, „Solution“ ar „Kemira Universal“. Dozė yra maždaug 60 g 10 l vandens.
 3. Trečiasis valgis atliekamas vasarą, kai stiprėja šakniavaisiai. Norint padidinti cukraus kiekį, reikėtų naudoti trąšas. Gali būti naudingi sausi pelenai arba jų užpilas.
 4. Kuo paskutiniu atveju tręšiamos morkos? Paskutinis šėrimas sode yra būtinas norint sumažinti nitratų kiekį šakniavaisyje. Atlikta mėnesį prieš derliaus nuėmimą. Paprastai kartu su medžio pelenais naudojamas sulfato arba kalio chlorido tirpalas.

sprendimas morkoms

Taikant šį auginamų augalų priežiūros metodą, bus gautas norimas rezultatas. Viršūnės bus lygios ir žalios, o šakninės daržovės bus tiesios, sultingos, skanios ir sveikos.

Dėl saldumo morkos rugpjūtį apdorojamos boru ir manganu. Padidėja ne tik cukraus kiekis, bet ir vitaminai. Būtina paimti 5 ml boro ir mangano ir praskiesti 10 litrų vandens. Vanduo tarp eilučių. Po maitinimo rekomenduojama lovas laistyti švariu vandeniu.

Augimui morkas galima tręšti specialiomis įsigytomis trąšomis. Veislį reikia vykdyti griežtai pagal instrukcijas, pateikiamas kartu su kiekviena pakuote:

 1. „Kemira Universal“ naudojimas skatina intensyvų augalų, įskaitant šakniavaisius, augimą. Pakyla cukraus ir vitaminų kiekis. Kompozicijoje yra naudingos nitroammofoskos.
 2. Sodininkai dažnai renkasi „Agricola 4“ maistą morkoms dėl turtingos sudėties. Kompozicijoje yra organinių ir mineralinių komponentų. Galima naudoti šaknies ir lapijos mitybai. Viršutinį apdailą reikia nutraukti likus dviem savaitėms iki derliaus nuėmimo.

Svarbu teisingai apskaičiuoti kiekvieno ingrediento kiekį, nes medžiagų perteklius gali būti pavojingesnis nei trūkumas.

Liaudies receptai

Kaip galite maitinti morkas be įsigytų sprendimų? Daugelis sodininkų verčiau morkoms nenaudoti mineralinių trąšų, o patys paruošti kompozicijas. Populiarios priemonės yra liaudies gynimo priemonės, pagrįstos pelenais, žolelėmis, mielėmis ir kitais komponentais.

Morkas naudinga maitinti dilgėlių užpilais. Vaistažolėje yra daug tręšiančių mikroelementų: kalio, magnio, geležies, kalcio. Susmulkinti dilgėlių stiebai dedami į paruoštą indą ir užpilami vandeniu. Uždenkite dangčiu ir palikite fermentuoti porą dienų.

Norėdami gerai fermentuoti infuziją, galite pridėti mielių ir pelenų pakuotę. Prieš maitinimą 60 ml tirpalo praskiedžiama 10 litrų vandens.

Jei viršūnės neatrodo gerai, tada galima maitinti žalumynais. Norėdami tai padaryti, išfiltruokite fermentuotą kompoziciją, praskieskite vandeniu santykiu 1:20 ir purškite viršūnes. Ji ne tik gaus naudingų medžiagų, bet ir bus apsaugota nuo kenkėjų.

laistyti morkas

Medienos pelenai yra labai populiarūs tarp įprastų morkų šėrimo ingredientų liaudies gynimo priemonėmis.

Morkų viršutinį padažą atvirame lauke bet kuriame daržovių vystymosi etape gali lydėti pelenai. Galite tiesiog pabarstyti ant žemės, kur auga morkos, arba galite padaryti užpilą. Būtina 60-70 g pelenų užpilti litru virinto vandens ir palikti dvi dienas. Gautas tirpalas prieš laistymą praskiedžiamas 10 litrų skysčio.

Pelenai ne tik turi naudingų komponentų, bet ir gali atbaidyti daugelį kenkėjų.Norėdami atbaidyti vabzdžius, naudinga kas 10 dienų įdirbti žemę tarp eilių.

Ar galima daržoves šerti tirpalais su mielėmis? Mielių užpilas atstatys fosforo, azoto trūkumą ir dirvožemį praturtins vitaminais ir mineralais. Dėl maistinės bazės pagerėja šakniavaisių kokybė, padidėja naudingosios žemės mikrofloros aktyvumas. Galite naudoti tiek šviežias, tiek sausas mieles.

Jei receptas yra pagamintas iš šviežių mielių, tada paimkite 500 g žaliavų ir ištirpinkite 2,5 litro vandens. Prieš naudojimą tirpalas praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:10. Sausų mielių reikės 5 g .Jos ištirpinamos 5 litruose vandens ir pridedama 35 g cukraus. Tada masę reikia palikti dviem valandoms, kad užvirtų. Prieš laistydami, praskieskite vandeniu santykiu 1: 5.

Šiltu oru morkas rekomenduojama šerti mielių junginiais. Jų naudojimas patenka į trečią viršutinį padažą. Geriausia sumaišyti su medžio pelenais, nes mielės absorbuoja kalį.

Vištienos išmatos gali būti naudojamos bet kuriame šėrimo etape. Prieš laistant lovas tarp augalų, viščiukų išmatos užpilamos vandeniu, užpilamos 5 dienas ir po to praskiedžiamos vandeniu santykiu 1:10. Neapdorokite dirvožemio su neištirptais vištienos mėsa - tai sukels daržovės žūtį.

Po sodinimo morkas rekomenduojama perdirbti junginiais, kurių sudėtyje yra jodo. Tai skatina augimą, šakninių daržovių skonis tampa sultingas ir praturtintas vitaminais. Patekęs į dirvą ar viršūnę, jis veikia kaip antiseptikas. Pakanka praskiesti du lašus jodo litre vandens.

jodas morkoms

Vanduo, pienas ir jodas padės apsaugoti augalą nuo ligų ir kenkėjų. Apklijuodamas kiekvieną lapą, kompozicija sudaro baltą plėvelę, kuri neleidžia įsiskverbti į patogenus.

Galite patiekti morkas šviežiu devynmedžiu. Tačiau neturėtumėte piktnaudžiauti šia trąša morkoms, nes daržovėje padidėja nitratų lygis. Be to, žaluma tampa vešli, o šakniavaisių augimas sustoja. Mullein gali būti purškiamas ant žemės pavasarį kasant, arba galite paruošti užpilą ir purkšti žalią augalą.

Devynių ratų infuziją lengva paruošti. Mėšlas pilamas į konteinerį ir užpilamas vandeniu (1: 5). Rekomenduojama papildomai įpilti medžio pelenų. Palikite infuzuoti dvi savaites. Prieš laistydami lovas, tirpalas praskiedžiamas vandeniu (1:10). Likus mėnesiui iki derliaus nuėmimo, devynių atakos gydymas nutraukiamas.

Atsiliepimai
 1. Natalija
  4.04.2018 14:05

  Liaudies gynimo būdai yra geri, tačiau nereikėtų pamiršti šiuolaikinių agronomijos mokslo laimėjimų. Aš, pavyzdžiui, naudoju augimo aktyvatorių „BioGrow“ ir labai patenkintas morkų derliumi.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas