Kada pasodinti morkas žiemą saugojimui

Kai kurie sodininkai mėgsta sodinti ankstyvas daržoves. Pagrindinis jų pranašumas yra tas, kad pirmieji vaisiai atsiranda tuo metu, kai jų iš tikrųjų norite. Tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl morkos sodinamos prieš žiemą. Morkų sėja žiemą pagreitina vaisių nokinimą keliomis savaitėmis ir dėl to jie subrandina anksčiau nei kitos veislės. Taip pat toks sodinimas kelis kartus supaprastina pavasario darbus, nes nebereikės gaišti laiko ruošiant sodą.

Žmonės, kurie niekada nepasodino daržovių, turėtų pradėti nuo morkų. Tačiau prieš tai reikia išsiaiškinti, kada prieš žiemą sėti morkas ir kaip tai padaryti.

Kada sodinti

Ne visi sodininkai žino, kada prieš žiemą pasodinti morkas. Šis darbas turi būti atliekamas tam tikromis sąlygomis. Morkų sėjos laikas priklauso nuo oro sąlygų ir klimato ypatybių. Tai turėtų būti padaryta po šalto snapo. Tokiu atveju vidutinė temperatūra turėtų būti apie 1–2 laipsnius šilumos.

Daugelis pradedančiųjų daro tą pačią klaidą ir sodina savo daržoves dar prieš prasidedant šaltajam orui. Tai lemia, kad pirmieji daigai pradeda dygti rudenį. Išaugę jauni daigai greitai žus, kai oro temperatūra artės prie nulio laipsnių.

Morkos žiemai laikyti sodinamos vasarą. Taigi, šaknų derlių galite rinkti prieš prasidedant stipriam šaltajam orui. Tačiau prieš sėjant morkas vasarą žiemai laikyti, taip pat būtina ištirti klimato, kuriame bus auginamos daržovės, ypatumus.

morkos sode

Sodinkite morkas žiemą

Morkų sodinimas žiemai atliekamas keliais etapais.

Sėdynės pasirinkimas

Pirmiausia turite nustatyti geriausias vietas, kuriose turėtumėte auginti morkas... Jauniems krūmams reikalingas geras apšvietimas, todėl jie turėtų būti auginami tose vietose, kurios yra gerai apšviestos visą dieną. Jei šviesos per mažai, tada krūmas pradės stiebtis į viršų ir dėl to vaisiai blogiau vystysis.

Renkantis svetainę, būtina atkreipti dėmesį į dirvožemio ypatybes.

Morkoms tinka priemolio ir smėlio priemolio dirvožemiai, kurie turi gilų ariamąjį sluoksnį. Sodinant augalą į sutankintą dirvą, atsiranda rimtų problemų su šakniavaisiais. Jie blogiau auga ir įgauna netaisyklingą formą.

Tinkamos vietos pasirinkimą taip pat gali įtakoti tai, kas anksčiau joje buvo užauginta. Morkas sodinti rudenį reikėtų tose vietose, kur augo moliūgai, bulvės, agurkai ir kopūstai. Auginti žirnius ir petražoles negalima jo sodinti. Kai kurie teigia, kad negalima sodinti morkų net po morkų.Po kelerių metų jį reikia persodinti toje pačioje vietoje.

Veislių pasirinkimas

Prieš žiemą rekomenduojama iš anksto nuspręsti, kokias morkas geriau sodinti. Ankstyvieji ir vidutinio ankstyvumo pomidorai tam puikiai tinka, tarp jų yra Eupator, Nantes, Dobrun ir Vitamin pomidorai. Tokiu atveju neturėtumėte įsigyti sėklų, pritvirtintų prie juostos. Tokio tipo sodinimui geriau naudoti įprastą sodinamąją medžiagą.

Sėklų paruošimas

Prieš augindami morkas, turėtumėte iš anksto paruošti sėklas. Tik geros sėklos gali duoti didelį derlių.

Pirmiausia atliekamas kalibravimas, kurio pagalba bus išrinktos geriausios sėklos. Ši procedūra yra gana paprasta. Norėdami tai padaryti, į nedidelį indelį pilamas druskos tirpalas, paruoštas iš litro vandens ir šimto gramų druskos. Į ją pilama visa sėkla, kuri bus naudojama sodinimui. Tos sėklos, kurių negalima pasodinti, per kelias minutes turėtų išlįsti į paviršių. Jie turi būti išvežti ir nedelsiant išmesti. Visos kitos sėklos išdžiovinamos ir paruošiamos sodinti.

Sėkla kartais apdorojama siekiant pagerinti jaunų sodinukų daigumą. Norėdami tai padaryti, naudokite specialius mišinius, pagamintus iš boro rūgšties ir vitriolio. Kai kurie sodininkai naudoja ir kitus perdirbimo būdus. Pavyzdžiui, sėklas galima tiesiog mirkyti vandenyje. Tam ant nedidelio indo, ant kurio turėtų būti dedamos sėklos, dedamas iš anksto sudrėkinto audinio sluoksnis. Jie ten paliekami visą naktį.

morkų daigai

Vietoj vandens galite naudoti kalio permanganato tirpalą. Norėdami tai padaryti, sėklos 30 minučių dedamos į skystį, po kurio jos turi būti nuplaunamos vandeniu. Tada jie per dieną dedami į pelenų tirpalą.

Sėkloms dezinfekuoti naudojamas terminis apdorojimo metodas. Jis turi būti naudojamas labai atsargiai, nes gali pažeisti sėklas. Morkų sėklos labai blogai veikia esant aukštai temperatūrai, todėl jų perdirbant nereikėtų perkaisti. Jie 40 minučių mirkomi vandenyje, pašildytame iki 40 laipsnių. To pakanka patogenams sunaikinti.

Dirvos paruošimas

Būtina lovas paruošti iš anksto. Pirmiausia iškasamas ir atlaisvinamas dirvožemis. Tada daromi maži grioveliai, kurių gylis neturėtų viršyti trijų centimetrų. Tačiau prieš tai rekomenduojama pradėti tręšti vietą. Tinkamų trąšų pasirinkimas priklauso nuo dirvožemio tipo:

 1. Durpių dirvožemis. Tokiam dirvožemiui tręšti naudojamas pusė kilogramo upių smėlio, penki kilogramai mėšlo ir kibiras žemės. Visa tai kruopščiai sumaišoma, po to į dirvą įpilama keli gramai superfosfato, natrio nitrato ir karbamido. Po to lova iškasta ir laistoma vandeniu.
 2. Molio dirvožemis. Tokiu atveju į dirvožemį teks pridėti kelis kilogramus durpių ir kibirą smėlio. Kai kurie sodininkai prideda šiek tiek humuso. Taip pat galite naudoti mineralines trąšas. Į dirvą įpilamas šaukštas nitrofoskos ir superfosfato.
 3. Priemolio dirvožemis. Šis dirvožemis yra gana lengvas, nes jį sudaro smėlis ir molis. Tręšiama taip pat, kaip ir molio dirva. Tačiau tokiu atveju galite atsisakyti pridėti upės smėlio.
 4. Smėlingas dirvožemis. Kaip trąša įpilamas mišinys, paruoštas iš dviejų kibirų pūdytos žemės, šaukšto Agricola-4 ir kibiro humuso.

Išlaipinimas

Morkų sėklos sodinamos dešimt centimetrų po to, kai dirva užšąla. Kai kurie žmonės juos mėgsta sodinti po pirmojo sniego kritimo. Tokiu atveju pirmiausia turėsite išvalyti sniego plotą. Po to į kiekvieną šulinėlį dedama keletas sėklų. Nerekomenduojama jų pastatyti per arti vienas kito.Optimalus atstumas turėtų būti apie 5–7 centimetrus. Į sušalusią dirvą sėjame tik sausas sėklas ir pabarstome jas sausu dirvožemiu. Tada lovos apibarstomos organinių medžiagų sluoksniu, sutankinamos ir vėl padengiamos sniegu.

Priežiūra

Jei daržovės buvo pasodintos anksčiau nei nukrito pirmasis sniegas, tada jos turės būti padengtos pušies šakomis. Pavasarį pastogė pašalinama, kad sniegas galėtų greičiau ištirpti. Po to šalia kiekvienos lovos įrengiami specialūs metaliniai lankai. Virš jų ištiesta plastikinė plėvelė ar bet kokia kita polietileno pastogė. Tai daroma siekiant pagreitinti morkų įvorių daigumą.

Iškrovimas regionuose

Skirtinguose šalies regionuose morkų sodinimo procesas gali šiek tiek skirtis.

Maskvos priemiesčiai

Sodinkite žiemkenčius morkų veislės Maskvos regione rekomenduojama rudens pabaigoje. Šiuo laikotarpiu dirva šiek tiek užšąla, o jos temperatūra bus 3–5 laipsniai. Kartais gali būti stebimas nedidelis šaltis. Tačiau čia nėra nieko blogo, nes tokiomis sąlygomis pasėtos morkos turės laiko išsipūsti prieš prasidedant smarkioms šalnoms.

Maskvos regione rekomenduojama sodinti morkas Callisto, nepalyginamą ir Losinoostrovskaya. Sėklos sodinamos iki 5-8 centimetrų gylio.

callisto morkos

Uralas

Norint tinkamai pasėti morkas Urale, rekomenduojama susipažinti su šio proceso ypatybėmis. Tam rekomenduojama pirkti šias veisles: nepalyginamą, Altajaus ir Maskvos žiemą. Iškrovimo procesas yra labai panašus į iškrovimą Maskvos regione. Tačiau Uraluose pasodinti augalai yra padengti eglių šakomis ar mulčiu.

Sibire

Ne visi žino, ar galima morkas sodinti Sibire. Auginant pasodintas morkas šiame regione būtina naudoti specialias veisles. Rudens karalienė, Diana, Nastena ir Shantane tam puikiai tinka. Sėti sėklas rekomenduojama spalio pradžioje arba viduryje.

Kai kurie sodininkai juos sodina lapkričio pirmoje pusėje. Šios sodinimo datos yra optimaliausios.

Sodinimui parenkama vieta su dirvožemiu, kuriame nėra per daug molio. Vietos, kurioje augs morkų krūmai, neturėtų pučia vėjas. Morkas rekomenduojama sodinti nedideliame aukštyje, nes ant jų greičiau tirpsta sniegas.

Sėklos sėjamos į maždaug dviejų centimetrų gylį. Tarpas tarp kiekvienos skylės yra 20 centimetrų. Pasodinus visas sėklas, lovos uždengiamos folija ir auginamos po ja iki žiemos pabaigos.

Išvada

Sėti morkas prieš žiemą yra gana paprasta, todėl net sodininkai, neturintys patirties, gali susidoroti su tokiu darbu. Norėdami tai padaryti, pakanka nuspręsti dėl sodinimo laiko ir susipažinti su tuo, kaip vyksta sodinimas ir rūpinimasis augalu.

Atsiliepimai
 1. Katia
  8.08.2018 11:25

  Laukiu, kol praeis šaltis, ir tik tada sodinu morkas. Aš tikrai naudoju bioaktyvatorių “„BioGrow“Tai gerai apsaugo ir sustiprina sodinukus. Jei laikysitės nustatytų terminų, derlius bus puikus.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas