Abaco morkų veislės charakteristikos ir aprašymas, derlius

Abakas yra vidutinio brandumo morkos, geriausias klimatas jos auginimui yra vidutinio klimato. Pagrindinis veislės pranašumas, pasak daržovių augintojų, auginančių ją ne vieną sezoną, yra puikus šakniavaisių pateikimas. Yra ir kitų teigiamų savybių, kurias turite žinoti tam, kuris dar neapsisprendė, kurias morkas geriausia sodinti sode.

Veisimo istorija

Šią veislę veisė Olandijos selekcininkai. Mokslininkai sukryžiavo skirtingų morkų veisles, todėl atsirado iš esmės naujas Abaco hibridas, turintis unikalių šakniavaisių savybių.

Ekspertams pavyko išryškinti ankstyvą nokinimo veislę, kuri augimo ir laikymo metu nepraranda svorio ir maistinių medžiagų. 2009 m. „Abaco“ hibridas buvo pritaikytas Rusijos centriniams regionams.

Aprašymas ir pagrindinės charakteristikos

Morka Abaco F1 priklauso sezono vidurio veislėms - nuo pirmojo ūglio derliaus nuėmimo praėjus 3,5 mėnesiui.

Aprašymas turėtų prasidėti vegetatyvine mase. Lapai gana ilgi, gausūs, plinta. Spalva tamsiai smaragdinė. Pačios šaknys yra kūgio formos, spalva oranžinė, tamsi. Šaknies derliaus ilgis yra apie 18–19 cm. Vieno vaisiaus svoris yra 150–240 g, skonis malonus, sausųjų medžiagų kiekis 11–12%, o cukraus kiekis - apie 8%. Karotino 100 g produkto - 18 - 18,5 kg.

morkų abakas

Abakas pasižymi geru atsparumu šaltiems snaps'ams, neužšąla dirvožemyje iki –3 ° C temperatūroje. Abako morkų sėklos išsiskiria puikiu daigumu - sudygsta iki 94% visų sėklų. Šioms šakniavaisėms šis skaičius yra pakankamai didelis.

Norėdami išsamumo, atkreipiame dėmesį, kad šakninės daržovės yra universalios: jos naudojamos šviežiuose konservuose kartu su kitomis daržovėmis, kai sūdomi ir marinuoti kopūstai, pridedami ruošiant pagrindinius patiekalus ir salotas. Pastaruoju metu daug daržovių ir vaisių buvo užšaldyta šaldikliuose: „Abaco“ morkoms, naudojant tokias saugyklas, šakniavaisiai nepablogėja ir nepraranda skonio.

Kadangi šios veislės šaknys yra ryškiausiai spalvotos, jos dažnai naudojamos perdirbimo pramonėje.

morkų abako savybės

Privalumai ir trūkumai

Pagrindiniai šio hibrido pranašumai:

 • ankstyvas nokinimas;
 • puikus daigumas;
 • puikus prinokusių šakniavaisių pardavimas;
 • skonis - puikus;
 • atsparumas šalčiui (iki -3 ° C);
 • naudojimo universalumas;
 • didelis atsparumas ligoms, ypač Alternaria lapų dėmėms.

Veislėje nebuvo trūkumų.

Hibrido auginimo niuansai

Atvirame lauke sėklos gali būti sėjamos paskutinį balandžio dešimtmetį arba pirmąjį gegužės mėnesį.Veislė atspari šalčiams, todėl sodinukai nebijo pavasario šalnų. Bet jei įmanoma, šakniavaisį geriau sėti po pavasario šalnų.

augančios morkos

Geriausi morkų pirmtakai yra agurkai, pomidorai, bulvės, svogūnai, bet kokie kopūstai. Optimalus dirvožemis morkoms auginti yra purus priemolis ir priemolis.

Būtina reguliariai ir gausiai laistyti lovas (bent kartą per 10 dienų), ploninti daigus po jų atsiradimo, paliekant stipriausius ir stipriausius sodinukus. Tolesnę priežiūrą sudaro reguliarus dirvos purenimas ir piktžolių pašalinimas. Mineralinės trąšos ir medžio pelenai naudojami kaip viršutinė dalis. Pasėlis nuimamas, kai subręsta šaknys.

Atsiliepimai
 1. Ulyana
  2.02.2018 08:58

  Iš visko, kas buvo pasakyta, galiu pridėti tik vieną dalyką, kuris geresnio derliaus turėtų būti pridėtas sodinant „BioGrow“, tai augalų augimo bioaktyvatorius, jo dėka gaunamas puikus derlius.

  Atsakyti
 2. Jurijus
  2.02.2019 07:08

  Remiantis asmenine patirtimi, buvo pastebėta, kad laistyti nereikia dažnai, kaip ir kai kuriuos beveik kiekvieną dieną, todėl pakankamai drėgmės ir morkos pradeda deformuotis, kas 5 dienas, jei karšta, ir kas 10 dienų, jei lauke vėsu.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas