Geriausių runkelių veislių aprašymas, kaip rinkti sėklas

Renkantis burokėlių sėklas, reikia atkreipti dėmesį į pagrindines savybes. Burokėlių veislės skiriasi derliumi, skoniu, nokinimo, auginimo ir derliaus nuėmimo ypatybėmis. Daržovės gerai laikomos, todėl nėra prasmės ją auginti šaltuoju metų laiku. Vasarą atviroje žemėje galite pasirinkti tinkamos veislės sėklas.

Skirtingų burokėlių veislių grupių palyginimas pagal jų savybes

Runkeliai yra žolinis vienmetis ar dvejų metų augalas. Yra 13 daržovių rūšių, iš kurių tik dvi auginamos kultūroje: paprastosios ir lapinės. Visos paprastųjų burokėlių veislės yra suskirstytos į tris dideles grupes: stalo, cukraus ir pašarinius. Pagal nokinimo laiką išskiriami ankstyvieji, viduriniai ir vėlyvieji.

veislių grupės

Ankstyvosios veislės auginamos vartoti vasarą. Jų tinkamumo laikas yra ne daugiau kaip 4 mėnesiai. Po sudygimo subrendęs derlius nuimamas 95 dienas. Jie pradedami sodinti prieš žiemą, lapkričio pradžioje arba pavasarį, paskutinėmis balandžio dienomis. Derlius (vidutinis vaisių svoris 350 g) pradedamas skinti birželio pabaigoje, liepą arba rugpjūčio pradžioje.

Vidutinės ir vėlyvosios veislės yra tinkamos laikyti žiemą. Žiemai skirtoms veislėms priskiriamos: Podzimnyaya, Bordo, nepalyginamas, Cilindras.

Vidurio sezono veislės pradeda bręsti per 108 dienas ir vėliau. Jie pradeda sodinti gegužės pradžioje. Prinokusį derlių galite nuimti vasaros pabaigoje. Vidutinis šakniavaisio svoris yra 450 g. Nuimto derliaus tinkamumo laikas yra iki 7 mėnesių.

rinkti sėklas

Vėlyvosios veislės pradedamos sodinti gegužės antroje pusėje. Derlius pradeda bręsti po 130 dienų, maždaug sutampa su rugsėjo pradžia ir spalio pabaiga. Šakninės daržovės sveria 500 g, skonis yra aukščiausias. Tinkamumo laikas yra iki 9 mėnesių.

Naudojant skirtingų veislių burokėlius

Ankstyvosios veislės auginamos žaliaviniam vartojimui, jų reikia dėti į įvairius patiekalus ir gaminti sultis. Vidurinės ir vėlyvosios veislės dažniausiai naudojamos konservuoti ir laikyti žiemą.

nokinti derlių

Visų veislių valgomieji burokėliai yra suskirstyti į raudonos ir baltos porūšius. Baltoji daržovė skonis kaip raudonas giminaitis. Oda ir minkštimas yra šviesios spalvos. Jie prideda daržovių prie daugelio patiekalų, kur nepageidautina, kad kiti produktai būtų dažomi raudonai.

Raudonųjų burokėlių veislėms būdinga raudonos arba bordo spalvos atspalvio odos ir minkštimo spalva.Ant pjūvio aiškiai matomi lengvi žiedai. Šakniavaisių forma gali būti apvali, cilindrinė, plokščia, kūginė.

skonis kaip

Populiariausios burokėlių stalo veislės yra: Mulatto, Bordo 237, Bona, Kedri, Cilindras, Zemlyachka, Raudonas rutulys. Šios veislės turi gerą skonį, minkštimas yra sultingas ir saldus.

Rečiau auginami lapiniai runkeliai... Šaknys joje nepririštos, viršūnės ir lapai naudojami maistui. Lapų spalva gali būti žalia, bordo, violetinė. Žirniai taip pat skiriasi ilgio, storio ir spalvos.

Cukrus ir etanolis gaminami iš cukrinių runkelių. Šakniavaisiuose yra iki 22% sacharozės. Šakninės daržovės gali sverti iki 3 kg. Odos spalva yra gelsvai balta, minkštimas baltas. Visos veislės yra termofiliškos ir reikalaujančios lengvos, laistomos ir dirvožemio sudėties.

naudoti viršūnes

Pašariniai runkeliai (Timiryazevskaya 19, Rocket, Pronto, Slavyanka, Bravo) auginami pašarams ūkiniams gyvūnams gaminti. Kalbant apie maistinių medžiagų buvimą, jis nesiskiria nuo stalo ar cukraus grupės. Ypatumas yra didesnis baltymų, skaidulų ir šiurkščiavilnių skaidulų kiekis. Šakniavaisiai užauga iki didelių dydžių.

Burokėliai sodinami sėklomis arba per sodinukus. Galite patys užsiauginti runkelius sėkloms. Norėdami gauti sveiką sodinamąją medžiagą, turite žinoti keletą taisyklių ir paslapčių, kaip auginti burokėlių sėklas.

auginami gamybai

Ankstyvųjų runkelių veislių pavasariniai vitaminai

Ankstyvųjų runkelių veislių vaisių nokinimo laikotarpis yra 95 dienos. Daržovių pasėliai toleruoja šaltą orą ir pasižymi atsparumu ligoms. Nuimtas derlius trumpam laikomas. Populiarios ankstyvųjų runkelių veislės yra: Detroitas, Severnyi Shar, Pablo, Bolivar, Regala.

Daržovės šaknyse kaupiasi daug vitaminų, mineralų ir bioflavonoidų. Daržovę galima dėti į daugelį patiekalų ir vartoti šviežią. Be šakninių daržovių, taip pat valgomi žalumynai. Iš jo gaminami skanūs ir sveiki dietiniai valgiai.

daržovių derlius

Libero

Geriausios yra Olandijos selekcijos stalo veislės „Libero“ sėklos. Veislė yra derlinga, atspari šaudymui ir ankstyvam saldžių vaisių nokinimui. Derlius pradedamas nuimti praėjus 82 dienoms po sudygimo. Augalo lapai yra žalsvai rožinės spalvos, stačiai, ovalios formos.

Šakniavaisiai yra ovalios, pailgos ir lygios, raudonos odelės, sveriantys 180 g., Vidus švelnus ir sultingas, tamsiai raudonos spalvos, be šviesių lankų.

Olandijos atranka

Vinaigrette želė

Tinkama burokėlių įvairovė Maskvos regionui yra „Vinaigrette“ marmeladas. Kultūra priklauso ankstyvojo nokinimo grupei, kuriai būdingas didelis derlius, atsparumas sausrai, draugiškas vienalyčių vaisių nokinimas. Laikotarpis nuo sudygimo iki brandos yra 98 dienos.

Šakniavaisių forma yra apvali arba plokščia apvali, svoris 450 g., Minkštimas yra sultingas, daug cukraus, tankus, tamsiai raudonos spalvos. Nuimtas derlius ilgą laiką laikomas.

draugiškas brendimas

Atsparus šalčiui 19

Viena geriausių runkelių veislių Uralams yra atspari šalčiui 19. Augalas yra atsparus šalčiui. Kitos išskirtinės savybės: pastoviai didelis derlius, gali būti sėjamas prieš žiemą, pasižymi atsparumu šaudymui, nuimtas derlius ilgą laiką laikomas.

Šaltai atsparus 19 yra vidutinio ankstyvumo veislė, derlius subręsta po 72 dienų. Šakniavaisiai yra apvalūs arba plokščiai apvalūs, svoris 180 g, plona, ​​lygi oda yra tamsiai raudonos spalvos. Plaušiena yra sultinga, švelni, tamsiai raudonos spalvos, be matomų baltų žiedų.

atsparus šalčiui

Bordo 237

Bordo burokėliai yra stalo tipo, ankstyvojo brandinimo grupė. Brandinimas įvyksta po 94 dienų. Lapai yra sandariai išdėstyti vienas su kitu, jų spalva yra tamsiai žalia su bordo spalvos venomis ir tamsiai rožinėmis petioles. Lapų ilgis siekia 40 cm.

Norint gauti ankstyvą derlių, sėklos sėjamos kovo pirmoje pusėje.Šakniavaisiai yra apvalios, iki 15 cm skersmens, plokščios formos, sveriantys 480 g. Oda yra tamsiai raudonos spalvos. Vidus sultingas, saldus, sodriai raudonos spalvos, be lankų ir juostelių.

Veislės sėklos laikomos geros ir daigios draugiškai, derlius ilgai laikomas. Augalas yra labai atsparus sausrai ir daugeliui grybelinių ligų. Ilgalaikis saugojimas išsaugo minkštimo sultingumą, tankumą, saldumą ir aromatą.

įvyksta brendimas

Raudonas rutulys

Raudonųjų rutulinių runkelių veislės aprašyme nurodomas vidutinis ankstyvas pasėlių nokinimo laikotarpis (auginimo sezonas trunka 95 dienas), atsparumas žydėjimui, šaltas oras, ligos, nėra linkę į derlių. Pažymima vidutinė tolerancija sausrai.

Vaisiai yra apvalios formos, raudonos spalvos, o jų svoris 420 g. Tankūs, švelnūs, sultingi tamsiai raudonos spalvos minkštimai. Nuimtas derlius ilgą laiką gerai laikomas, gabenamumas yra aukštas.

raudona oda

Vidutinio sezono veislės, universalus naudojimas

Geriau ankstyvos nokinimo veislės burokėliai yra laikomi vaisiai vidutinio nokinimo ribos. Veislės su sezono viduriu geriau toleruoja šilumą ir sausrą. Burokėlių sėklas galima sėti prieš žiemą, nes jos gerai toleruoja šaltį. Brandinimas įvyksta po 4 mėnesių. Nuimtas derlius universaliai pritaikomas šakniavaisiams.

Detroite

Detroitas yra viena iš gerai žinomų ankstyvųjų brandinimo burokėlių veislių. Brandinimas įvyksta 108 dieną. Augalo krūmai žemi, lapai tamsiai žali su raudonai rožinėmis venomis. Lygi, apvalių vaisių, ryškiai raudona oda. Svoris 160 g. Minkštimas yra saldus, sultingas, bordo spalvos, be pašalinių lengvų intarpų.

Ankstyvosios Detroito veislės pranašumai yra didelis derlius, atsparumas žydėjimui, runkelių ligos, universalus ilgą laiką laikomų augalų naudojimas.

nokinimo ribos

Barščiai

Barštų runkelių vaisiai pradeda bręsti praėjus 105 dienoms po sudygimo. Skiriamasis bruožas yra tai, kad augalas yra nepretenzingas dirvožemio sudėčiai. Derlius yra didelis, papildomai tręšiant, padidėja šakniavaisių skaičius.

Apvalių burokėlių oda yra šviesiai raudonos, svoris 420 g, raudona minkštimas yra švelnus, sultingas ir minkštas su ryškiai baltais rožiniais žiedais. Visi vaisiai yra glotnūs, glotnūs ir turtingi amino rūgštimis. Tinkamumo laikas yra daugiau nei 6 mėnesiai. Kultūra yra labai atspari gėlėms ir ligoms.

sodinukų atsiradimas

Nepalyginamas 463

„Beet Incomparable a 463“ sėklos pradedamos sodinti balandžio pabaigoje. Pasėlis subręsta per 90 dienų. Veislė gerai laikoma, turi didelį derlių ir puikų skonį. Augalas atsparus daugeliui ligų ir gėlių.

Šaknų spalva yra tamsiai raudona, forma yra apvalios formos, svoris siekia 360 g. Minkštimas yra gelsvai gelsvas, ryškiai išreikštais gelsvo atspalvio žiedais.

balandžio pabaiga

Egipto butas

Egipto burokėlių veislė turi plokščią vidurinę vaisių nokinimo sieną. Nuo sudygimo iki brandos momento praeina 118 dienų. Lapai yra stačiai, tamsiai žali su bordo žieve.

Šakniavaisiai yra elipsės formos, kaštoninės spalvos, sveriantys 370 g. Sultingas švelnus minkštimas turi raudonai rožinę spalvą su purpuriniu atspalviu. Veislei būdingas didelis produktyvumas, atsparumas runkelių ligoms, atsparumas žydėjimui, sausra. Nuimtas derlius ilgą laiką laikomas neprarandant visų geriausių savybių.

vaisių nokinimas

Kestrel

Ankstyvas prinokęs hibridas yra runkeliai „Kestrel F1“, su kurių aprašymu būtinai turėtumėte susipažinti. Auginimo sezonas trunka 110 dienų. Lapai yra stačiai, iki 35 cm ilgio.Augalas pasižymi dideliu atsparumu ligoms.

Sklandžiai raudonos spalvos ir apvalios formos vaisiai sveria 300 g., Sultingos ir saldžios tamsiai raudonos spalvos minkštimas.

saldi minkštimas

Pablo

Hibridas burokėliai pablo būdingas ankstyvas nokinimas. Auginimo sezono trukmė yra 105 dienos.Veislė išsiskiria geru skoniu, padidėjusiu atsparumu šalčiui, sausrai, ligoms, nenustato specialių reikalavimų dirvožemio sudėčiai ir yra gerai laikoma daugelį mėnesių neprarandant skonio.

Augalas turi stačius lapus, šviesiai žalios spalvos su bordo spalvos venomis, ovalus. Suapvalinti vaisiai vidutinio dydžio (svoris 220 g), tamsiai raudonos spalvos oda. Minkštimas yra raudonai raudonos spalvos, purpurinio atspalvio, sultingas, švelnus, be baltų dėmių ir žiedų.

vegetacijos periodas

Miestelis

Naujas hibridas, pralenkiantis „Pablo“ hibridą, yra runkeliai „Boro F1“. Minkštimas yra dar ryškesnės bordo spalvos, turintis daug cukraus. Augalas parodo geriausią atsparumą ligoms ir gerai toleruoja staigius temperatūros pokyčius.

Boro burokėlių auginimo sezonas yra 115 dienų. Vaisiaus oda yra labai plona, ​​ryškiai raudonos spalvos, suapvalinta forma. Sprendžiant iš apžvalgų, „Boro F1“ burokėliams nereikia didesnio dėmesio ir priežiūros. Pakanka laiku ravėti lovas, atlaisvinti dirvą, išlyginti daigus. Laistykite burokėlius, kai dirva džiūsta.

kuris yra pranašesnis

Vėlyvosios veislės: žieminės atsargos

Vėlyvųjų burokėlių veislių brendimas užtrunka 128 dienas. Visos veislės gerai toleruoja temperatūros pokyčius, yra atsparios sausrai ir šalčiui. Nuimtas derlius ilgą laiką laikomas iki jaunų burokėlių rinkimo.

Cilindras

Daržovių augintojai turėtų susipažinti su cilindrinių runkelių aprašymu. Vidutinio sezono nokinimo ribos leidžia nuimti subrendusį derlių po 118 dienų. Veislei būdingas didelis derlius, gera laikymo kokybė, didelis naudingų komponentų kiekis minkštime.

Vaisiai, kaip nurodyta aprašyme, yra cilindro formos iki 15 cm ilgio, sveria iki 330 g. Plona tamsiai raudona odelė dengia sultingą, saldi, švelnią minkštimą, kaštoninę spalvą.

gerai toleruojamas

Renova

Runkelių rūšis „Renova“ išsiskiria vėlyvomis nokinimo ribomis ir dideliu derlingumu. Jis pasižymi puikiu skoniu. Brandinimo laikotarpis trunka 110 dienų. Šakniavaisiai yra pailgos cilindrinės formos, su lygia tamsiai rausva oda, sveria 320 g.

Minkštimas yra bordo-violetinės spalvos, tankus ir sultingas, be matomų žiedų. Pasėlis laikomas ilgiau nei šešis mėnesius, neprarandant jo pateikimo ir naudingų savybių.

gausus derlius

Vieno daigai

Vieno dygimo burokėliai turi vėlyvą nokinimo periodą, auginimo sezonas yra 128 dienos. Derlius yra didelis. Skiriamasis bruožas yra tai, kad daiginant atsiranda vienos ir dviejų sėklų vaisiai, todėl nereikia plonėti. Vidutinis atsparumas žydėjimui.

Šakniavaisiai yra apvalūs ir plokšti, jų svoris gali siekti 600 g., Sultingos, minkštos ir saldžios minkštimo spalva yra gelsvai gelsva. Nuėmus derlių, derlius ilgą laiką gerai laikomas.

minkšta ir saldi

Kurią veislę turėtumėte pasirinkti?

Prieš pasirinkdami šią ar kitą burokėlių veislę, turite nuspręsti, kuris rodiklis savybėje yra pagrindinis daržovių augintojui. Būtina atsižvelgti į nokinimo laiką, išlaikytų nuimtų šakniavaisių kokybę, atsparumo kenkėjams ir ligoms lygį, skonį, derlių.

Raudoni rutuliniai runkeliai turi ankstyvo nokinimo ribas. Šakniavaisiai yra apvalios formos, vidutinio dydžio, sveria 240 g.Skonis puikus, minkštimas švelnus, sultingas, saldus.

puiki kokybė

Geri atsiliepimai apie Egipto burokėlius. Derlius subręsta per 3,5 mėnesio. Vaisiai yra dideli, plokšti, apvalūs, sveria iki 400 g. Veislė garantuoja aukštą derlių ir ilgalaikį saugojimą.

Cilindriniai runkeliai yra populiari veislė tarp vėlyvųjų augalų grupių. Pasiekia techninę brandą po 4 mėnesių. Vaisiai yra vidutinio dydžio, iki 250 g, bet labai sultingi ir saldūs. Pasėlis ilgą laiką laikomas ir nepablogėja.

augalų grupės

Teisingas runkelių auginimas sėkloms

Jūsų mėgstamos veislės sėklos gali būti auginamos savarankiškai.Procesas yra paprastas, todėl net pradedantysis daržovių augintojas gali tai atlikti. Svarbiausia yra laikytis tam tikrų taisyklių ir darbo etapų.

Kaip galima gauti burokėlių sėklų? Runkeliai yra kas dveji metai augalas, kuriame daigai išauginami antraisiais augimo metais. Todėl jums reikia pasirinkti tinkamus šakniavaisius, skirtus sėklai formuotis po pirmojo sezono:

augink save

  • Norint gauti sveiką sodinamąją medžiagą, tinka vidutinio dydžio šakniavaisiai (sveriantys apie 300 g) su gerai suformuotu pumpuru ir išsivysčiusia pagrindine šaknimi.
  • Atrinkti šakniavaisiai turi atitikti deklaruotą veislės formą ir spalvą, be pažeidimų, puvinio ir įdubimų. Viršūnės turėtų būti nupjautos, paliekant 2 cm kelmą.
  • Nesirinkite per didelių vaisių, nes jie neduos aukšto derliaus. Bet prieš sodindami galite padalyti juos į dvi dalis. Šiuo atveju svarbu padalinti pagrindinį inkstą tiksliai per vidurį. Šio šakniavaisių paruošimo metodo pranašumas yra tas, kad laiku galite pamatyti baltas juosteles, lengvą minkštimą ir širdies puvinį.
  • Pasirinkti sėkliniai runkeliai turėtų būti laikomi atskirai nuo kitų pasėlių vėsioje, tamsioje vietoje, esant 3 laipsnių oro temperatūrai. Svarbu vengti užšalimo.

Sėklinių runkelių sodinimas pradedamas anksčiau nei daržovių šakniavaisiams, tačiau reikia palaukti, kol dirva sušils. Data sutampa su balandžio viduriu. Pietiniuose regionuose tai įmanoma dar anksčiau - kovo pabaigoje. Daržovių kultūra gerai vystosi esant +15 laipsnių oro temperatūrai.

paskelbtas pažymys

Patartina paruošti lovas sodinti šakniavaisius rudenį. Augalas iškastas ir įterpiamos organinės trąšos, pavyzdžiui, humusas ar kompostas. Šakniavaisiai sodinami kas 30 cm.

Burokėlių žydėjimas prasideda birželio pradžioje. Šiuo laikotarpiu rekomenduojama atlikti papildomą dirbtinį apdulkinimą. Tuo tikslu koteliai suplakami. Po trijų savaičių surinkite viršutinę dalį. Tai paspartins sėklų nokinimo procesą.

Kaip reikėtų nuskinti burokėlių sėklas? Sėklų dėžutės skinamos dviem būdais: visas augalas nuimamas nuo žemės arba nupjaunamos tik sėklidės. Surinkta medžiaga suspenduojama galutiniam sėklų nokinimui. Jei oras bus sausas, jie bus paruošti per savaitę.

rekomenduojama vesti

Apdorojimas ruošiant runkelių sėklas sėjai

Sėklos išleidžiamos iš kapsulės, šiukšlių ir galutinai išdžiovinamos kambario temperatūroje. Sodinamąją medžiagą geriau laikyti sandariuose popieriniuose ar plastikiniuose maišuose tamsioje, vėsioje vietoje. Tokių sėklų daigumas išlaikomas ateinančius penkerius metus.

Gautos burokėlių sėklos 30 minučių prieš sodinimą dezinfekuojamos silpname kalio permanganato tirpale. Gali būti gydomi fungicidais (Fundazol), kad būtų sumažinta tikimybė užsikrėsti liga.

Naudinga sėklas mirkyti tirpaluose, kurie skatina augalų augimą. Populiariausi narkotikai yra: „Zircon“, „Epin“, „Humate“. Tokiuose tirpaluose sodinamoji medžiaga laikoma per dieną.

runkeliai sėjai

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas