Burokėlių kenkėjų aprašymas ir kova su jais liaudies gynimo priemonėmis

Valgomieji burokėliai Tai ne tik jos šėrimas, laistymas ir ravėjimas, bet ir kova su įvairiais vabzdžiais, kurie apsigyvena šios dviskilčių augalų viršūnėse ir pradeda ja maitintis. Kai kurie suaugę nariuotakojai ar jų lervos gyvena žemėje. Jie graužia šaknis daržovių, esančių hagotų pošeimyje. Dėl to augalas sunyksta ir miršta.

Burokėlių kenkėjai gali sunaikinti tiek jaunus ūglius, tiek suaugusį augalą su jau suformuotu šakniavaisiu, todėl aikštelės savininkai turėtų atidžiai išnagrinėti lovas su pasėliais ir laiku sunaikinti pavojingus vabzdžius.

Burokas

Burokėlių kenkėjai ir kontrolė

Yra kelios dešimtys nariuotakojų, kurie gali pakenkti miglai. Tai kirminai, amarai, vabalai, blakės, musės, kandys, taip pat jų vikšrai ir lervos. Daugelio kenkėjų pavojus yra tai, kad jie greitai dauginasi, o jų kolonija per trumpą laiką suvalgo lapus ir šaknis sode. Neįmanoma nepastebėti dachos ar daržo sodo savininkų, vabzdžiai gali sunaikinti visą derlių ar didžiąją jo dalį.

skirtingi nariuotakojai

Žmonės kovoja su nariuotakojais, naudodamiesi visu turimų metodų arsenalu. Jie naudoja ne tik cheminius insekticidus, bet ir liaudies gynimo priemones. Dideliems vabalams jie organizuoja spąstus iš laužo medžiagų, mažieji nuplaunami nuo lapų vandens srove. Jie naudoja medžio pelenus ir greitai pašalina piktžoles, ant kurių dažnai būna kenkėjų, kurios vėliau persikelia į kaimyninius naudingus augalus.

Žinodami skiriamuosius pavojingų vabzdžių bruožus, jų atsiradimo laiką ir efektyvius būdus jų atsikratyti, galite išsaugoti šakniavaisius sode ir gauti gerą bei sveiką derlių.

prieinami metodai

Vabalai

Tokie vabalai kaip burokėlių weevil (burokėliai) ir blusos yra pagrindiniai burokėlių kenkėjai, kova su jais vykdoma visuose Rusijos kampeliuose.

Gaidys yra pilkai rudas vabzdys, kurio ilgis yra iki 13–14 mm, jo ​​žvynuotas kūnas yra padengtas smulkiais plaukeliais. Skiriamasis bruožas, kuriuo lengva atpažinti burokus, yra jo priekinė galvos dalis, ištiesta į vamzdelį. Vabalai žiemoja dirvoje ir išauga ankstyvą pavasarį. Jie yra pavojingi augalų ūgliams, nes jie suėda dyglialapius ir įkando ūglius.

ištemptas į vamzdelį

Šie vabzdžiai mėgsta gulbę, kuri taip pat priklauso Hibisko pošeimiui. Tose vietose, kur jis auga, weevils turi pakankamai maisto, todėl jie dauginasi daugiau. Kai ant sodinukų pasirodo kelios poros lapų (gegužės antroje pusėje), kiekviena patelė į žemę deda 60–100 kiaušinių, iš kurių po savaitės išsirita lervos. Jie maitinasi augalo šaknimis, jose gąsdindami ištraukas. Tai sugadina šakniavaisių išvaizdą, sukelia virpėjimą ir viršūnių pageltimą.Suaugę weiberiai graužia petioles ir lapų kraštus, valgo antkapius.

Populiari kovos su vabalais priemonė yra burokėlių lovos uždengimas mažais grioveliais su vientisomis sienomis. Jei voratinklis yra griovyje, jis negali iš jo išlipti. Įstrigę vabzdžiai surenkami ir sunaikinami arba purškiami vietoje „Decis“. Vasarą jūs turėtumėte laiku ištraukti gulbę iš žemės, kol jos sėklos nenukris ant žemės, tada kitais metais svetainėje bus mažiau vabalas vabalams ir jų populiacija mažės.

veisti daugiau

Burokėlių blusos yra maži, iki 2,3 mm ilgio vabzdžiai, padengti tamsiai žaliu chitinu. Balandį jie skraido iš žiemojimo vietų į daržovių sodus ir pirmiausia valgo piktžoles. Kai išdygsta migla, blusa maitinasi dyglialapiais ir lapais. Jo veiklos pėdsakai yra per skylutes arba skylutes, įbrėžtas minkštime. Tada viršūnės pasidaro geltonos ir susiraukšlėja. Dažnai, be lapų, vabalas valgo ir augimo vietą, sunaikindamas sodinukus ankstyvame gyvenimo etape.

Gegužės mėn. Blusos kiaušinius deda negiliai po žeme, o po 2 savaičių iš jų išsirita lervos. Jie visą mėnesį maitinasi burokėlių šaknimis, tačiau jiems nepadaroma didelė žala, o paskui palinksta. Iki rugpjūčio jaunos blusos iš lėliukių išauga ir valgo augalo viršūnes, netrukus jos nuskrenda į žiemą, kur valgo piktžoles.

burokėlių blusos

Norėdami išsaugoti sodinimą, runkelius nuo kenkėjų turite apdoroti medžio pelenais, sumaišytais su tabako dulkėmis (santykis 1: 1). Tai turėtų būti daroma tol, kol oro temperatūra neviršys + 18 ... + 19 ° С, nes šiltu oru blusos pradeda daugintis. Jauni ūgliai ir miglotos lapai apibarstomi medžio ir tabako kompozicija, o po 5 dienų procedūra pakartojama.

Kova su smulkiomis klaidomis padeda sliekų ar medetkų užpilai, laistomi ant burokėlių daigų. Aštrus kvapas atbaido vabzdžius, jie šokinėja į kitas vietas. Jei savininkai nori naikinti blusas bites cheminėmis medžiagomis, tada šiam tikslui tinka Kinfos ir Imidor.

tabako dulkės

Medvedka

Didelis daržovių sodų kenkėjas yra lokys, arba žemės vėžiai. Dar prieš 15–20 metų jo aprašymas ir įvaizdis buvo rasti literatūroje ir žmonės iš smalsumo pažvelgė į keistą vabzdį. Dabar savo ar kaimyno svetainėje galite pamatyti gyvą lokį. Šis Orthoptera sugeba judėti oru, be to, kartu su mėšlu patenka į sodus, kuriuose mėgsta žiemoti.

Vabzdys greitai dauginasi. Viena patelė gali dėti į dirvą iki 500 kiaušinių. Lervos iš jų išdygsta per 3 savaites, jų formavimasis suaugusiesiems užtrunka 2 metus.

Žemės vėžiai siekia 5, retai 6-8 cm ilgį, virš galvos yra apvalkalas, kuris apsaugo vabzdį. Iš trijų galūnių porų pirmoji yra pati neįprasčiausia. Plačios ir galingos, į molį panašios letenėlės yra skirtos kasti dirvą. Jų dėka lokys kasinėja ilgus praėjimus žemėje, išilgai kurio juda dideliu greičiu, ieškodamas maisto sau. Šis nariuotakojis taip pat gyvena po žeme urvuose, naktimis išlįsdamas iš ten.

atstumia vabzdžius

Stambūs vabzdžiai maitinasi įvairiais šakniavaisiais, valgydami juos iš visų pusių. Vasarą jie taip pat gali valgyti burokėlių viršūnes. Meškos pavojingiausios pavasarį, kai jos žiovauja per jaunus ūglius pačiose šaknyse. Dažnai moliniai vėžiai valgo šaknis, be kurių sodinukai nudžiūsta ir miršta.

Žmonės naudoja daugybę metodų kovai su šiais nariuotakojais. Kadangi lokiai gyvena po žeme, jie privilioti į paviršių, įpilant kelis litrus skalbinių muilo ar skalbimo miltelių tirpalo į kiekvieną skylę ir sunaikinti juos susmulkinant kūną.

žemės vėžiai

Spąstai su alumi ar medaus vandeniu yra plačiai naudojami, nes jų kvapas traukia vabzdžius. Gėrimas pilamas į mažus butelius ar skardines, o indas pilamas į žemę kampu, o viršus yra surištas tvarsčiu.Meškos perbraukia audinį ir atsiduria butelių viduje, tačiau negali išlipti. Į vieną konteinerį galima supakuoti daugiau nei tuziną asmenų.

Rudenį moliniai krabai kovojami su mėšlu. Keliose aikštelės vietose (išilgai perimetro) iškastos mažos skylės, kurios užpildomos kompostu. Vabzdžiai ten šliaužia žiemai. Atėjus šalnoms spąstai iškasti ir mėšlas išsibarstyti po sodą. Meškos neturi laiko patekti į žemę ir mirti nuo šalčio.

naudok spąstus

Nematodas

Daržovių sodų dirvožemyje gali būti daug cistų - citrinos formos negyvų patelių rudų apvalkalų, kuriuose randami apvaliųjų kirmėlių kiaušiniai ir lervos. Jei burokėliai auga šalia cistos, lervos genda per lukštą ir, plonu erškėčiu prie burnos, prasiskverbia pro šaknį. Jie ištirpina augalų ląsteles savo fermentais, kad būtų lengviau įsisavinti.

Tai paveikia augalą, kuris praranda maistines medžiagas ir vystosi lėčiau: jo lapai pagelsta ir nudžiūsta, ant šakniavaisio (barzdos) atsiranda daug plonų šaknų. Išoriškai serganti daržovė atrodo mažesnė už sveiką.

graužti per kiautą

Suaugę patinai (skaidrūs kirminai, kurių ilgis iki 1,3 mm) palieka augalą ir daugiau nevalgo. Jie maždaug mėnesį gyvena dirvožemyje, grįžta patelės tręšti, kurios, toliau sėdėdamos prie vaisiaus paviršiaus ir didėdamos, nuplėšia apvalkalą nugaromis. Patelės kiaušinius deda po 300 kiaušinių. Netrukus miršta abiejų lyčių suaugusieji, o palikuonys lieka cistose. Korpusus vėjas ir vanduo gali pernešti per laukus.

Augimo sezono metu sunku kovoti su nematodais, todėl prieš mėnesį pasodinus pasėlius ir juos nuėmus, dirva apdorojama nematitais. Jei sodą paveikė kirminai ir jų lervos, tada tokiomis sąlygomis šakniavaisių auginimas bus neveiksmingas. Norėdami dezinfekuoti vietą, prireiks 4 metų, kad joje pasodintumėte augalus, kurie nėra paveikti nematodų (kviečiai, dobilai, miežiai).

paveikti nematodų

Burokėlių musė

Mažos, iki 8 mm, pilkosios burokėlių musės yra cukrinių runkelių kenkėjai. Drėgnu oru jie paguldo iki 100 baltų kiaušinių po lapų apačia. Lervos maitinasi viršūnių minkštimu, nepalikdamos odos. Ertmės viduje išsipučia ir pasidaro raudonos. Netrukus lapai nudžiūsta ir miršta. Išgyvenantys augalai duoda vaisius, kuriuose yra mažai cukraus.

Norėdami valdyti musę, turėtumėte iš anksto purkšti miglą insekticidais. Jei tai nebus padaryta, vabzdžiai dauginsis. Šeimininkai paliekami apžiūrėti žaliąsias daržovės dalis ir sunaikinti aptiktus kiaušinių ir lervų gniaužtus, juos sutraiškant. Būtina pašalinti ir sunaikinti musių paveiktus lapų likučius, o rudenį kasti giliai į daržo dirvą.

migloti insekticidai

Burokėlių klaida

Burokėlių klaidos yra stalo ir cukrinių runkelių kenkėjai. Šis vabalas yra rudos arba žalios spalvos ir siekia 7 mm ilgio. Jis maitinasi daržovių pasėlių lapais ir daigais. Geltonai žalios lervos, išsiritusios iš 200 patelių kiaušinių, valgo viršūnės minkštimą. Kova su jais vykdoma padedant „Dinadim“ ir „Fufanon“, žalumynai purškiami tirpalais.

Būtina gydyti vaistais ir rudens kiaušinėliais, kurie yra atsparūs šaltam orui ir gali peržiemoti dirvoje, suaugusiems pavasarį atgimsta.

burokėlių klaida

Minerio mol

Skyles ant runkelių augalo lapų taip pat palieka kasybos kandis - 6-7 mm ilgio vabzdys, siekiantis 14 mm sparno ilgį. Šis rudasis drugelis yra pavojingas, nes šiltuoju metų laiku iš jo kiaušinių išauga 4 vikšrų kartos. Gegužės ir birželio mėn. Lervos maitinasi viršūnėmis, kurios tampa juodos ir sausos. Kitos dvi kartos įsiskverbia į šakniavaisį ir išgraužia jame esančias skylutes.

Jie kovoja su kandimis taip pat, kaip su bedbugs. Nupjautos viršūnės po derliaus nuėmimo nepaliekamos toje vietoje, kur jie užaugo.

kandžių kasyba

Šakninių augalų fomozė ir cercosporosis

Ne tik vabzdžiai kenkia miglai.Augalai paveikti cercosporosis ir phomosis - ligos, atsirandančios dėl silpnų sėklų, blogų oro sąlygų, užteršto dirvožemio ir netinkamos sodinimo priežiūros. Sergant foma, apatiniuose lapuose susidaro grybelinė liga, suapvalintos geltonos dėmės ar sausas širdies formos puvinys. Burokėlių cercosporosis pasireiškia suaugusių augalų viršūnėse kaip rudos dėmės, kurių raudonas kraštas yra iki 4 mm skersmens. Pažeisti lapai susiraukšlėja, o vietoje jų pradeda augti švieži. Sergančių augalų šakniavaisiai yra maži, blogiau laikomi.

Norėdami apsaugoti augalus, sodinkite lovas tik su marinuotomis ligoms atsparių veislių sėklomis. Pasėliams dirvą reikėtų tręšti kompleksinėmis trąšomis. Ligų prevencijai būtina laistyti viršūnes preparatais, kurių sudėtyje yra vario. Auginimo sezono metu augalus reikia ploninti, pašalinant silpniausius iš jų ir pažeistus lapus. Šakninius augalus reikia laiku ravėti, nes grybelių sporos ant burokėlių gali patekti iš piktžolių.

šakniavaisių cercosporosis

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas