Kada ir kaip laistyti burokėlius sūriu vandeniu, kad jie liktų saldūs

Tarp patyrusių sodininkų yra plačiai manoma, kad burokėlių laistymas sūriu vandeniu padidina cukraus kiekį šakniavaisiuose. Tačiau gero derliaus paslaptys yra ne tik tai. Žinojimas, ką ir kaip maitinti burokėliais, turės įtakos ne tik jo skoniui, bet ir daržovių dydžiui bei išlaikymo kokybei.

Kodėl reikia burokėlių su druskingu vandeniu?

Tręšimas pasėliais yra maistinių medžiagų (trąšų) įvedimas auginimo sezono metu. Dažniausiai mineraliniai mišiniai ištirpinami laistymo vandenyje ir atliekamas skystas tręšimas. Taigi augalai kuo greičiau gauna tai, ko jiems reikia.

laistyti burokėlius

Šėrimo būdas, pagal kurį burokėlius reikia laistyti sūriu vandeniu, grindžiamas padidėjusiu derliaus poreikiu natriui. Šio elemento retai būna pakankamame kiekyje sunkios ir tankios struktūros dirvožemyje, todėl daugeliui centrinės Rusijos sodininkų derlius duoda ne patį geriausią derlių.

Augantys runkeliai: laistyti druskos vandeniu

Laistydamas augalus sūdytu vandeniu 2–3 kartus per sezoną, daržovių augintojas į dirvą įveda reikiamą jiems naudingų mikroelementų kiekį. Tačiau atliekant tokį maitinimą svarbu nepersistengti, kitaip vietoj saldžių daržovių galite gauti priešingą rezultatą. Bet kurio perteklius trąšos runkeliams kenksmingas, todėl jūs turite išmokti nustatyti, kiek kartų maitinti kultūrą ir kuris sprendimas tinka svetainės sąlygoms.

sūrus vanduo

Kokios yra laistymo normos?

Lengviausia nustatyti augalo natrio, boro, kalio ir kitų mikroelementų poreikį pagal jo išvaizdą. Kai burokėliuose trūksta maistinių medžiagų, lapai tampa maži, plokšti ir raudonos spalvos. Normalios daržovės lapų ašmenys yra dideli, šiek tiek banguoti, sodrios žalios spalvos. Priklausomai nuo veislės, raudoni gali būti tik lapiniai žieveliai arba venos.

Galite pašarinti sodą šakniavaisiais specialiomis kompleksinėmis trąšomis burokėliams. Gamintojas nurodo proporcijas preparato instrukcijose.

laistymo normos

Laistant augalus druskos vandeniu, proporcijas galima nustatyti nepriklausomai:

 • jei burokėliai turi sveiką išvaizdą, tada 1 šaukštelis. stalo druska ištirpinama 10 litrų šilto vandens ir šis skysčio kiekis pilamas per 1 m²;
 • paraudus lapams, druskos dozė padidinama iki 2 valg. l. 10 litrų ir 1 m², sutelkiant dėmesį į mikroelementų trūkumo sunkumą.

Druska vandenyje netirpsta per greitai, o laistydami burokėlius svarbu neleisti medžiagos kristalams patekti ant šaknų.Per didelė tirpalo koncentracija daro pavojingą jaunam augalui. Prieš laistydami palaukite, kol visa druska ištirps vandenyje. Tirpalo infuzijos laikas gali būti iki 10 minučių.

 augalų poreikis

Laistymo rekomendacijos

Taigi, kad vasarą ir žiemą ant stalo būtų skanių naminių burokėlių vyniotinių, burokėlių šėrimas derinamas su teisingu laistymo režimu:

 • prieš atsirandant, dirva turi būti nuolat drėgna;
 • jauni sodinukai laistomi, nes viršutinis dirvožemio sluoksnis išdžiūsta iki 0,5–1 cm gylio;
 • kai atsiranda 4–6 lapų išleidimo anga, pirmasis šėrimas atliekamas natrio chlorido tirpalu mažiausia doze (1 arbatinis šaukštelis 10 litrų / 1 m²);
 • augalams augant, reikia atsižvelgti į tai, kad šakniavaisiai kaupia tik maistines medžiagas ir drėgmę, o pasisavinimas vyksta 10–15 cm gylyje, todėl dirvožemis turi būti įmirkęs tokiu gyliu, užpildamas 2–3 kibirus vandens į 1 m²;
 • kai šakniavaisio skersmuo siekia 5–6 cm, vandenyje ištirpinkite druskos, boro rūgšties ir pelenų užpilą, užpilkite (kaip laistyti ir kiek imti, nurodyta žemiau).

sodinukai laistomi

Jei kritulių nedaug, runkelius reikės laistyti kas 3–5 dienas, kad dirvoje būtų pakankamai drėgmės. Jei lapai vėl pradeda raudonuoti, gali prireikti papildomos druskos ir pelenų.

Be laistymo, yra ir kitas perdirbimo būdas - žalumynų šėrimas. Augalus galima praturtinti jiems reikalingomis medžiagomis, purškiant antžeminę dalį nurodytais tirpalais. Purškimas taip pat naudojamas runkelių ligų profilaktikai.

Kada ir kaip laistyti burokėlius sūriu vandeniu, kad jie liktų saldūs

Cukraus kiekį padidiname kitu būdu

Be burokėlių, kalio ir fosforo, taip pat reikia apdoroti runkelius druska. Norėdami praturtinti dirvą boru, 10 g boro trąšų (borakso, boro rūgšties, Kemira-lux ir kitų) reikia ištirpinti 10 litrų vandens. Medžio pelenai taip pat padeda praturtinti dirvožemį mikroelementais. Išsijokite, supilkite 300–500 g miltelių į 1 litrą vandens ir leiskite mišiniui pastovėti 24–36 valandas.

Gautas tirpalas sumaišomas su 10 litrų vandens ir supilamas skystis per 1 m² burokėlių lovų. Gydymą galima pakartoti po 3–5 dienų, kol gaunamas matomas rezultatas - lapai įgyja normalią išvaizdą.

Norėdami praturtinti dirvožemį kaliu ir fosforu, reikalingu šakniavaisiui susiformuoti ir jame kauptis cukrinėms medžiagoms, naudojamos kompleksinės trąšos (Agricola-4, Kemira ir kitos). Galite vartoti kalio monofosfatą (1 valgomasis šaukštas. Litro 10 l vandens), sumaišyti superfosfatą 1–2 valg. l. ir 1–2 šaukšteliai. kalio chloridas arba 1 šaukštelis. kalio nitratas 10 litrų vandens. Nedidelis šių elementų perteklius burokėliams nepakenks, augalas pasiims tik tai, ko jam reikia.

padidinti cukraus kiekį

Priežastys, kodėl runkeliai gali augti nepatinka

Burokėlių saldumui svarbu ne tik laistymas ir maitinimas. Augalai blogai pasisavina maistines medžiagas, jei dirvožemis yra rūgštus arba užpiltas vandeniu (pelkėtose vietose). Nepalankiomis sąlygomis šakniavaisiai užauga negražūs, viduje gali įtrūkti ar susidaryti tuštumos, o jų struktūra tampa pluoštinė.

Jei daržovių augintojas kasmet turi tokių problemų, tada tai nėra bloga veislė ar netinkama sodinimo priežiūra. Dirvožemiui burokėliai netinka. Tai galima pagerinti pridedant kalkių medžiagų (pūkų, kreidos, dolomito ar marmuro dulkių) ir smėlio.

užaugti beskonis

Šios priemonės sumažina dirvožemio rūgštingumą ir daro jį laisvesnį. 1 m² jums reikės iki 1 kibiro smėlio (smulkaus ir be molio) ir 1-1,5 kg kalkių. Norėdami praturtinti dirvą azotinėmis medžiagomis, reikalingomis burokėliams augti, papildomai įvedamas 1 kibiras praėjusių metų humuso.

Pjuvenos (ne drožlės) padės dirvožemiui atsilaisvinti. Jei fermoje yra naminių paukščių ar kiaulių, tada pjuvenas galima naudoti kaip pakratą, o po to, kai mėšlas supuvęs, užpildykite dirvožemį lovose šiuo humusu.Jei gyvulių nėra, pjuvenas galima supilti, sudrėkinti ir palikti pakartotinai kaitinti 1 metus.

dirvožemio rūgštingumas

Šakniavaisių vystymąsi dažnai trukdo kenkėjai ir ligos. Lapų purškimas stipriu druskos tirpalu (2 šaukštai 10 litrų vandens) dažnai padeda atsikratyti lapus valgančių vabzdžių, grybelių ir bakterijų. Apdorodami turite pabandyti sudrėkinti tiek apatinę lapo ašmenų dalį, tiek dirvą aplink augalus.

lapus valgantys vabzdžiai

Atsiliepimai
 1. Tatjana
  4.04.2019 19:05

  Aš sutinku su straipsnio turiniu. Mūsų runkeliai buvo maži ir nesaldi, tik praėjusiais metais jie spėjo į dirvą įpilti priedų, kad sumažėtų rūgštingumas. Ir tada taip pat reikalingas sūrus vanduo, pasirodo! Aš tikrai tai išbandysiu. Lapai taip pat pasidaro juodi ir ant jų atsiranda skylių, nors nėra matomų kenkėjų. Kas tai galėtų būti?

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas