Preparatų rūšys ir herbicidų naudojimas runkeliams perdirbti

Didelis piktžolių kiekis sumažina runkelių sodinimą 15-20%. Pramoniniu mastu tai labai didelis skaičius, todėl herbicidų naudojimas piktžolių kontrolei yra gana pagrįstas. Šiuolaikiniai gamintojai sodininkų ir vasaros gyventojų dėmesį teikia dideliam skaičiui įvairaus poveikio vaistų. Pasirinkimas priklauso nuo augintojo.

Narkotikų klasifikacija

Taikydami herbicidą burokėliams, turite tiksliai žinoti, kaip jis turėtų veikti, kokia jo cheminė sudėtis, kuri yra geriau tam tikrai vietovei ir regionui.

herbicido panaudojimas

Herbicidus padalykite taip. Kokio tipo augaliją reikia sunaikinti, ty sunaikinti:

 • Dėl piktžolių.
 • Medžiams ir krūmams.
 • Vandens augmenijai.

Kita klasifikacija, taikymo sritis:

 • Nuolatiniai herbicidai. Jie naudojami pašalinti žolę futbolo aikštėse ar pakelėse.
 • Selektyvūs herbicidai. Taikyti laukuose ar asmeniniuose sklypuose. Tokie preparatai sunaikina dalį augmenijos.

herbicido panaudojimas

Pagal cheminę struktūrą jie skirstomi į šias rūšis:

 • Ariloksialkilkarboksirūgštis.
 • Sulfonilkarbamidas.
 • Ariloksipropiono rūgštis.
 • Medžiagos organinio fosforo sudėtis.

ariloksialkilkarboksirūgšties

Gebėjimas judėti aplink augalą klasifikuojamas 2 rūšių herbicidais:

 • Kontaktas. Jie veikia iškart po naudojimo.
 • Sisteminė. Patekę į augalą su drėgme, jie sunaikina piktžoles.

Vasaros gyventojas pasirenka herbicidą, kuris tinka tam tikram runkelių veislių, pavyzdžiui, laivagalio ar bet kurio kito. Taip pat atsižvelgiama į narkotikų paskirtį.

augalų judėjimas

Kam naudojami herbicidai?

Dideliame plote herbicido naudojimas yra vienintelis teisingas sprendimas, nes neįmanoma savarankiškai susidoroti su piktžolėmis. Vasaros gyventojai juos taip pat naudoja savo sklypuose. Piktžolių žolė iš dirvos ištraukia daug maistinių medžiagų ir mineralų, todėl burokėliai „badauja“ ir sumažėja bendras pasėlių derlius. Laiku atliekamas cheminis apdorojimas padės apsaugoti augalus nuo žolių dygimo.

didelis plotas

Kada ir kaip naudojami herbicidai?

Kovoti su piktžolėmis galima naudojant agrotechninius metodus, tačiau efektyvesnis ir patvaresnis metodas yra cheminis. Tai sunaikina didžiąją dalį piktžolių žolių.

Herbicidai valgykloms ir kiti runkelių tipai yra suskirstyti į 3 tipus: priešsėją, priešsėjinį ir priešsėjinį. Iki šiol nebuvo išrastos universalios priemonės kovai su visų rūšių piktžolėmis laukuose ir sklypuose. Todėl rekomenduojama jas derinti atsižvelgiant į kiekvienos piktžolės savitumą, daigumo laiką, cikliškumą, sėklų tipą ir kitas savybes.

Suvartojimo procentus nurodo gamintojai.Skirtingoms piktžolių rūšims skiriasi koncentracija ir pasikartojimų dažniu.

piktžolių kontrolė

Rugpjūčio – spalio mėnesiais runkelių pasėliai perdirbami iš daugiamečių piktžolių.

Nuo kovo iki gegužės, kol burokėliai dar neišdygo, labai piktžolių plotai yra apdorojami. Patartina juos įdirbti į dirvą.

Balandis-gegužė yra laikotarpis, į kurį ypač reikia atkreipti dėmesį, šiuo metu būtina griežtai laikytis instrukcijų, kaip kultūros sodinukus apdoroti vaistų kompleksu. Atkreipti dėmesį į tai, kokia piktžolė šiuo metu yra potencialiai pavojinga.

runkelių pasėliai

Nuo gegužės iki rugpjūčio purškimas atliekamas pagal poreikį. Žiūrint į piktžolių ūglius.

Kiekvienas vasaros gyventojas apdorojimo laiką nustato savarankiškai, svarbu laikytis saugos priemonių ir aiškiai žinoti, ko konkrečiai tam tikru metu reikia svetainei.

Narkotikų rūšys

Neįmanoma išskirti vieno ypač veiksmingo herbicido, kuris veikia puikiai, todėl lyderis nenustatytas. Žemės ūkio technikai pataria naudoti keletą rūšių ir padalyti apdorojimo skaičių. Tokiu atveju reikalinga norma yra padalinta į lygias dalis.

stebėti techniką

 • Dirvos paruošimas, Benatalinis ekspertas. Jis veikia per piktžolių ir lapų šaknų sistemą. Daugiausia vienmečių, dviskilčių, grūdinių žolių. Geriausia piktžoles tvarkyti, kai jos turi 2 tikrus lapus, tada sunaudojama 1 litro 1 ha. Norma padidinama 2 litrais hektarui, jei augalai turi 4 ar daugiau lapų.

Efektyvumas yra didelis, jis nedaro didelės įtakos runkeliams. Kultūros augimą slopina tik 3 dienos. Tada jis toliau auga kaip įprasta.

Vaisto trūkumai yra tai, kad jis neigiamai veikia augalą, kai naktį nukrenta temperatūra, yra didelis saulės spinduliuotės laipsnis ir temperatūra aukštesnė nei +25 ⁰C.

piktžolės ir lapai

 • Pasienio „Optima“. Įtakos sritis yra piktžolių šaknų sistema. Jei oro sąlygos nesikeičia, tai paveikia 9 savaites. Burokėliai jokiu būdu nepatiria jo naudojimo. Be to, vaistas neturi įtakos kitiems kultūriniams augalams, auginamiems tose pačiose vietose.
 • „Goltix 700“. Jis universalus, nes naudojamas prieš sėją ir žolių atsiradimo metu. Veiksmingas dviskilčiams, vienmečiams ir javų piktžolėms. Veiklioji medžiaga suskyla šaknyse, nesusidažiusi ir nepakenkdama augalams. Jei su ja apdorosite augalus Cukriniai runkeliai, nebijokite neigiamų padarinių, susijusių su daržovėje esančiomis liekanomis.
 • Eptamas. Šis herbicidas turėtų būti naudojamas labai atsargiai. Didelis nepastovumas kelia grėsmę aplinkai. Vartojimo norma 4 kg 1 ha.

Iš anksto numatytus herbicidus galima naudoti esant aukštai dirvos drėgmei ir oro temperatūrai iki + 24 ⁰C.

Apdorojimas po sudygimo yra neatidėliotinas dalykas, nors runkeliai yra jautrūs herbicidams, jūs neturėtumėte atidėti proceso. Tam tikslui tinka kiti preparatai, kurie padeda naikinti piktžoles.

šaknų sistema

 • Caribou. Poveikis iš karto po gydymo, slopina vystymąsi. Piktžolė visiškai miršta per 2–3 savaites po gydymo. Pagrindinė sąlyga - augalas turi ne daugiau kaip 4–6 lapus. Vėlesniuose piktžolių vystymosi etapuose jis yra atsparus šiam vaistui. Jei burokėliai nepažeisti, veiklioji medžiaga yra saugi šakniavaisiams.
 • Pantera. Jo veikimas prasideda per valandą po purškimo. O maksimalus poveikis pasireiškia praėjus 3 dienoms po gydymo.

Kad ir kokie veiksmingi būtų herbicidai, reikia turėti omenyje, kad pavojingiausios piktžolės yra dvejų metų, jas sunkiausia naikinti. Todėl auginimo sezono metu jie apdorojami kompleksiškai ir keletą kartų.

prasideda veiksmas

Burokėlių perdirbimo ypatybės

Kultūra daiginimo metu reikalauja ypatingo dėmesio.Nors šiuo metu temperatūra yra žema (+ 9–14 ⁰С, kai kurie vaistai yra visiškai neveiksmingi), negalima praleisti gydymo. Kadangi piktžolėmis apaugęs pasėlis negauna maistinių medžiagų iš dirvožemio. O piktžolės, augant, tampa atsparios herbicidams.

Antrasis apdorojimas derinamas su vėlesniais, purškiama kelių herbicidų mišiniu.

Kai ateina laikas spręsti daugiametes piktžoles, klausimą apsunkina tai, kad gydymą reikia atlikti protrūkiais. Vartojami efektyvesni vaistai, tokie kaip „Centurion“, „Zelek Super“ ir kiti.

daigumo laikotarpis

Apsaugos priemonės

Herbicidus reikia naudoti atsargiai. Prieš naudojimą būtinai perskaitykite instrukcijas. Kadangi kiekvienas vaistas reikalauja individualaus požiūrio.

Pirštines reikia dėvėti dirbant su herbicidais, ypač dirbant su labai lakiu preparatu. Negalima gerti, rūkyti, valgyti. Drabužiai skalbiami pasibaigus darbui, niekada jų nenaudojant daugiau. Vandens ir vaistų likučių negalima pilti į vandens telkinius.

vadovas per židinius

Praėjus savaitei po purškimo, jūs negalite laistyti, atlaisvinkite žemę ant sodinukų. Nuplaukite purkštuvą vandeniu ir milteliais.

Herbicidų naudojimas labai palengvina vasaros gyventojo ar pramonininko darbą. Piktžolių naikinimas padės auginti burokėlius be didelių derliaus nuostolių. Komplekse būtina naudoti įvairius kovos metodus. Tačiau efektyviausias yra cheminis.

plauti vandeniu

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas