Pomidorų auginimo Sibire taisyklės ir geriausios veislės atšiaurioms sąlygoms

Atšiaurių klimato sąlygų regiono gyventojams svarbu, kad ant stalo būtų daržovės iš savo sodo, nes tai yra ekologiški produktai. Tačiau pomidorų auginimas Sibire, kaip ir kitos sodo kultūros, turi savo ypatybes. Jis gali būti pritaikytas šiltnamiui sodinti, tačiau didelei šeimai sunku į jį įpilti pakankamą kiekį augalinių produktų.

Lieka auginti pomidorus atvirame lauke. Yra ilgametė patikrinta agrotechnikos praktika, kurios nereikėtų pamiršti, turint savo sklypą ir gyvenant toje vietoje, kur vasara ilgai netrunka.

Pomidorų sklypo pasirinkimo ypatybės

Prieš pradėdami sodinti pomidorus atvirame grunte, turite žinoti biologines daržovių augalo savybes. Pomidorams būdinga:

 • reiklumas maistui, drėgmei;
 • geras augimas ir vaisiai, esant pakankamai šviesos ir aukštai oro temperatūrai;
 • netoleravimas net švelnių šalčių.

Yra žinoma, kad jei oro temperatūra nukris iki plius penkiolikos laipsnių, tada augalų žydėjimas sustos, o esant mažiau nei dešimčiai šilumos, augimas sulėtės. Pomidorų pasirinkimas paskatino veislių, kurios šalną toleruoja atėmus vieną ar du laipsnius, atsiradimą. Pomidorų atsparumas žemai temperatūrai padidėja, jei išsipūtusios sėklos ir daigai praėjo kietėjimo procedūrą.

Sibiro daržovių sodas

Pomidorų auginimo sode sklypas pasirinktas su labai derlingu dirvožemiu, pakankamai drėgnu. Geriau, jei dirvožemio topografija yra šiek tiek sumažėjusi, tačiau ji neturėtų būti pelkėta ir ne druskinga.

Biologai nustatė, kad tas pats pasėlis neturėtų būti sodinamas toje pačioje vietoje keletą metų iš eilės. Galų gale, dirvožemio nuovargis atsiranda dėl kenksmingų mikroorganizmų plitimo jame, metabolizmo produktų išsiskyrimo iš daržovių šaknų. Bet jums reikia kompetentingai pakaitomis sodo augalus svetainėje. Pomidorams pirmtakai gali būti agurkai, kopūstai, melionai.

keistas nusileidimas

Paruošti dirvą ir sėklas sėjai

Pomidorams sodinti dirva pradedama ruošti rudenį. Dideli plotai yra ariami, o maži iškasami. Čia atsižvelgiama į arimo gylį, kuris priklauso nuo maistinių medžiagų sluoksnio storio. Optimalus indikatorius yra 25-30 centimetrų gylis.. Arimo metu organinės ir mineralinės trąšos įterpiamos giliai. Pomidorams rudenį taikomas trąšų kompleksas, kuriame yra fosforo ir kalio.

Pavasarį prieš sodinimą į skylutes įpilama penki šimtai gramų humuso, iki trijų gramų amonio salietros ir kalio druskos, iki aštuonių gramų superfosfato.

Norėdami sukurti drėgmę, žiemą pomidorų vietose sulaiko sniegą, o pavasarį ištirpdo vandenį.Atlaisvinę vietą pomidorams visiškai auginti nuo sniego, atlaisvinkite vietą geležiniu grėbliu ar akėčiomis. Tankus dirvožemis taip pat iškasamas iki penkiolikos centimetrų gylio ir akėčios.

dirva rudeniui

Pomidorų sėklų paruošimas, jų pirminis apdorojimas ir sukietėjimas leis gauti pomidorų derlių net esant nepalankioms oro sąlygoms:

 1. Sėklos vernalizuojamos pirmiausia jas mirkant šiltame vandenyje vieną dieną, kas šešias valandas keičiant vandenį. Ir kai tik jie pradeda perinti, jie perkeliami į vėsų, tamsų kambarį. Ten jie lieka iki sėjos.
 2. Dyginkite sėklas sudrėkintoje samanoje, pjuvenose ar minkštoje medžiagoje, pavyzdžiui, tualetinio popieriaus sluoksniuose. Procedūros metu oro temperatūra kambaryje siekia dvidešimt laipsnių Celsijaus ir daugiau. Iš anksto sudygusios pomidorų sėklos yra paruoštos sudėti į sodinukų dėžutes.
 3. Pomidorų sėklų užšaldymas pradedamas išbrinkusiomis sėklomis dvylikai valandų paduodant į kambario temperatūros vandenį, tada padėkite jas ant sniego. Atšaldykite žemoje temperatūroje nuo nulio iki plius vieno laipsnio, užšaldykite temperatūroje iki minus penkių laipsnių. Pomidorų sėklas kietinti galima mėnesį keičiant aukštą ir žemą temperatūrą. Tokiu būdu sukietėjusi sodinamoji medžiaga duos daržovių augalų, galinčių duoti vaisių atvirame lauke ir nebijančių šalčio.
 4. Pomidorų sėklų įdėjimas į tirpalus, augimo stimuliatorius, leis gauti daugiau gėlių kiaušidžių ir pagerins pomidorų kokybę.
 5. Sodinamosios medžiagos ofortas yra būtinas, kad augalai augimo sezono metu nesusirgtų. Sėklos dezinfekuojamos silpnu kalio permanganato tirpalu dvidešimt – trisdešimt minučių, po to nuplaunamos ir išdžiovinamos.

Sėklų kambarys

Visos sėklų ir dirvos paruošimo procedūros yra skirtos auginti aukštos kokybės ir sveikus pomidorus Sibiro regione.

Gaunami stiprūs sodinukai

Auginti pomidorus atvirame lauke neįmanoma be sodinukų. Optimalus daržovių sėklų sodinimo į konteinerį su puriu dirvožemiu laikas yra kovo vidurys arba pabaiga. Paruošta sodinamoji medžiaga įterpiama į dirvą iki vieno iki dviejų centimetrų gylio. Po to dirva užpilama šiltu vandeniu, dėžutės uždengiamos plastikine plėvele ir dedamos į patalpas, kuriose oro temperatūra yra 25 laipsniai Celsijaus. Kasdien sodinami pomidorai pašalinami dengiančiąja medžiaga. Laistykite dirvą pagal poreikį. Kai tik pasirodys pirmieji pomidorų daigai, tada:

gauti sodinukus

 • papildomą apšvietimą aprūpinkite fluorescencinėmis lempomis, pakabintomis penkių centimetrų atstumu nuo augalų;
 • sumažinti oro temperatūrą iki aštuonių iki penkiolikos laipsnių Celsijaus;
 • stebėkite oro ir dirvožemio drėgmę, palaikydami 70 proc.

Pasirodžius pirmiems dviem tikriems lapams, pomidorų daigai persodinti, nerti į atskirus vazonėlius. Mėnesį prieš sodinimą ant sodo lovų pomidorų daigai sukietėja, pirmiausia ištraukiami į orą kelioms valandoms, paskui - vienai dienai.

augalų stiprinimas

Nusileidimas atvirame žemės paviršiuje, priežiūros taisyklės

Paprastai šešiasdešimties dienų pomidorų daigai perkeliami į lovas, kai išnyko šalčio grėsmė ir dirva sušilo iki dešimties laipsnių aukščiau nulio. Gegužės mėnesį pasodinti pomidorų daigai turi būti uždengti, kad nesušaltų. Todėl jie naudoja pasvirusį sodinimą, padengdami augalus žemėmis. Pomidorams vieną ar dvi dienas nieko neatsitiks, o nuėmus dirvą pomidorų stiebai užima vertikalią padėtį.

Kaip pomidorų krūmų apsaugą daugelis žmonių naudoja popierinius ar kartoninius dangtelius. Tuo pačiu metu jų kraštai apibarstomi žeme, kad vėjas nenupūstų dangtelių.

sodinti į žemę

Pomidorų sodinukų išdėstymas yra 60 x 60 arba 70 x 70 centimetrų. Teisingai pastatykite augalo krūmus penkiasdešimties centimetrų atstumu vienas nuo kito.Prieš sodinimą į skylutes dedami medžio pelenai, iš kurių pomidorai gauna fosforo. Pomidorų sodinukų gilinimas vyksta iki pirmojo tikrojo lapo. Pasodintus daržovių krūmus laistykite dviem ar trim litrais šilto vandens po kiekvienu stiebu. Pomidorų, pasodintų atviroje žemėje, priežiūra apima:

 • savalaikis, saikingas krūmų laistymas;
 • tręšimas mineralinėmis ir organinėmis medžiagomis nustatytu santykiu;
 • tręšti kartą per dvi savaites;
 • formuojant stiebą ir susiejant neapibrėžtas pomidorų veisles.

modernus požiūris

Jei pomidorų daigai bus pasodinti balandį atvirame žemės plote, tada sutvarkykite lovą, pakeldami ją virš svetainės lygio. Mėšlas dedamas į skyles, viršutinę dalį uždengiant praėjusių metų žole. Tada kompostas paskleidžiamas. Paruoštos skylės, kurių matmenys 30 x 30 centimetrų, yra paruoštos pomidorų daigams priimti. Po sodinimo pomidorų krūmai gausiai laistomi ir mulčiuojami šiaudais ar durpėmis.

Lovai reikalinga neaustinė prieglauda, ​​kuri išdėstoma ant lovos viršaus uždedant vielos rėmų struktūrą. Pomidorų auginimo sezono metu jie vėdinami, per dieną pakeliant medžiagą. Tokiems sodininkams nereikia laistyti ir šerti - dirvožemyje yra pakankamai drėgmės ir trąšų. Po šilto, saulėto oro, medžiaga pašalinama, o rėmas tarnauja kaip pomidorų stiebų atrama.

sodinimas į dirvą

Išaugintas ir nuskintas pomidorų derlius perdirbamas žiemai. Neprinokę vaisiai dedami į dėžutes ar krepšius ir laikomi sausoje ir tamsioje vietoje, kol jie visiškai prinokę.

Sibiro pomidorų veislės

Auginimui lauke labiausiai tinka pomidorų veislės, kurios yra pritaikytos išgyventi ir nešti vaisius atšiauriomis Sibiro sąlygomis. Jie skiriasi nuo šiltnamio efektą sukeliančių augalų tuo, kad prinokę šiek tiek vėliau, dažniausiai jie priklauso mažo dydžio pomidorų rūšims.

Tarp ankstyvų nokinimo veislių Demidovo pomidorai išsiskiria dideliu derlingumu, puikiu skoniu. Jie neša vaisius praėjus 100–110 dienų po sėklų sudygimo. Pomidorų krūmas siekia šiek tiek daugiau nei pusę metro aukščio. Pagal svorį vaisiai siekia nuo šimto iki dviejų šimtų gramų. Rožiniai pomidorai tinkami vartoti švieži.

Demidov laipsnis

Pirmieji vaisiai Snezhana pomidoras duoda po 105 dienų. Ant kompaktiško, pusės metro aukščio augalo užauga vidutinio dydžio pomidorai, universalūs maistui.

vaisiai Snezhana

Apie „Barnaul“ konservų veislę yra žinoma, kad jos vaisiai, sveriantys tris šimtus gramų, tinka marinuoti ir sūdyti. Ir maistą galite pasigaminti per šimtą dienų po daržovių pasodinimo.

Barnaulo regionas

Sibiro staigmena yra daržovė, kuri džiugina dešimties kilogramų vaisių krūmų derliumi iš krūmo. Neapibrėžtam reikalinga kompetentinga priežiūra, krūmo formavimasis iš trijų stiebų.

siurprizas iš Sibiro

Tarp stambiavaisių pomidorų yra šie:

 1. Pomidoras Abakanas rausvas vertinamas už puikų šviesiai raudonos spalvos širdies formos pomidorų skonį ir dekoratyvumą. Stambūs veislės pomidorai prinokę per 115 dienų, sveriantys penkis šimtus gramų ar daugiau.
 2. Gigantinis vaisiaus dydis gali lemti lemiančiąją dimensiją.
 3. Skirta pomidorui „Big Berdsky“, atvirame žemės plote. Krūmas nesiekia metro aukščio, tačiau jis gali pasigirti vaisių svoriu, iš kurių daugelis siekia aštuonis šimtus gramų.
 4. Neapibrėžtas „Superbombas“ taip pat turi šešis šimtus gramų sveriančius vaisius, o pusantro metro aukščio krūmui reikia prispausti ir keliaraiščius.
 5. Iš Samokhval pomidorų renkami geltoni pomidorai, kurių kiekvieno svoris neviršija trijų šimtų gramų. Ši veislė pasižymi ne tik dideliu derlingumu, bet ir atsparumu ligoms.
 6. Močiutės paslaptis pomidorams suteikia beveik kilogramo svorio. Scarlet vaisiai yra geri tiek švieži, tiek konservuoti. Iš jų gaminamos spirituotos sultys, pomidorų pastos ir padažai.

abakanas rožinis

Žemai augančių pomidorų veislės taip pat vertinamos už atvirą žemę Sibiro regione. Tarp lemiančių rūšių yra žinomos ir patikrintos:

 • Buivolų širdis, kurios stiebo aukštis siekia septyniasdešimt centimetrų, ir pomidorų kilograme;
 • Sibiro sunkiasvoris, sunkiai laikantis aštuonis šimtus gramų pomidorų ant trumpų šešiasdešimties centimetrų stiebų;
 • gintaro veislė su mažais apelsinų vaisiais, garsėjantys puikiu skoniu ir gausumu skiltelėse;
 • Petražolės yra sodininkas, turintis pailgus pomidorus, duodantis nuo vieno kvadratinio metro iki dvylikos kilogramų vaisių.

buivolių širdis

Sibiro selekcijos stočių pasiekimai leidžia šiaurinių platumų gyventojams visą trumpą vasarą vaišintis sveiku daržovių produktu ir žiemai įsigyti konservuotų maisto produktų iš užaugintų pomidorų.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas