35 amarų rūšys ir veislės su aprašymu, sodinimu ir priežiūra atvirame lauke

Žmonės augina viską, kas gražu ir naudinga. Amarantas yra tarp šių augalų. Nepakitusi forma - piktžolė, vadinama išmesta atgal. Kiekvienas sodininkas bent kartą savo sodo sklype sutiko vadinamuosius kareivius, tai yra ne kas kita, kaip amarantas. Šiandien selekcininkai užaugino labai daug įvairių amarų veislių ir rūšių. Jie traukia dėmesį savo grožiu ir neįprastumu, be to, šis augalas naudingas ir vaisingai naudojamas gaminant maistą. Kuo ši unikali ir kokie tipai šiandien žinomi.

Veislinė amarų rūšis

Pasaulio floroje paprastuosius amarantus atstovauja daugiau nei šešiasdešimt rūšių. Yra vienmečių ir daugiamečių augalų, kurie yra atsparūs net stipriausiems šalčiams ir yra atsparūs bet kokiems kenkėjams. Auginti augalą yra paprasta ir nekelia rūpesčių. Turėdami tokią didelę veislių ir tipų įvairovę, galite susipainioti ir įsigyti pašarų ar daržovių, o ne dekoratyvinių. Kokios veislės yra populiariausios ir paklausiausios bei kokios kokybės.

Amarantas uodegos

Šios veislės atstovas yra gana galingas žolinis augalas, pasiekiantis 1,5 m ar didesnį aukštį. Jis turi stačią, storą stiebą ir didelius lapus, šiek tiek kabančius ant žemės. Lapai dažnai būna purpuriniai, rečiau žali. Šaknies sistema yra pagrindinė, ilgos centrinės šaknies ilgis siekia 50–70 cm. Tokios šaknys yra tokios, kad galėtų atlaikyti didžiulį krūmą ir neleisti jam suskaidyti savo svoriu bei esant blogam orui.

Vasaros pradžioje amarantas iš uodegos gamina žiedkojį, primenantį ilgą virvelę ar uodegą, kuriam jis vadinamas uodegine. Žiedynai yra tankiai surinktos mažos gėlės, suvertos ant ilgo žiedkočio. Vieno laido ilgis kartais siekia pusę metro ar net daugiau. Priklausomai nuo veislės, jos turi skirtingas spalvas.

Labiausiai paplitusios kaudato veislės yra šios.

amarantas uodegos

Rotšvanas

Augalas yra vertikalus, iki 70 cm aukščio, krūmų pora užima gana didelę erdvę. Lapai yra šviesiai žali su balkšvomis, aiškiai išreikštomis venomis, gofruoti liečiant. Žiedynai renkami šluota. Viename žiedyne pastebima iki 50 atskirų, iki 30 cm ilgio virvelių. Kameros spalvų paletė dažniausiai būna raudona, bordo spalvos, o prie pagrindo yra sodresnė spalva.

Svarbu! Atskiri virvės-žiedynai gali kabėti iki pat žemės paviršiaus ir net gulėti ant jo.

Grunschwarz

Savo botaninėmis savybėmis jis primena Rothschwants veislę, tačiau turi ryškiai žalius žiedynus. Duetas puikiai derės prie bet kurios gėlių lovos dekoravimo, nes jos yra beveik tokio paties aukščio ir skersmens. Šie ponytails arba flagella yra mėgstamiausia gėlininkų medžiaga žieminių kompozicijų komponavimui iš džiovintų gėlių.

Grunschwarz veislė

Amaranto žaliosios uodegos

Aukštas augalas, iki 80 cm., Reta žaliųjų amarų rūšis. Visos dalys yra žalios: lapai, žiedynai, žiedai, stiebas. Bet tai nuostabu, nes pakabinamų skydinių ar atskirų jo elementų ilgis siekia 80 cm., Jis puikiai atrodo kaip savarankiškas sodinimas arba kaip dirbtinės tvoros dekoravimas, arba kaip gyvatvorė. Stiprūs krūmai neleis vėjui patekti į sodą.

Raudoni karoliukai

Metro ilgio šios veislės stiebai turi raudoną, beveik rausvą spalvą, kaip ir žiedynai, įspūdingai atrodo žaliuojančių lapų rėmelyje. Krūmas gali stipriai augti į šonus, todėl jis pasodinamas gėlių lovoje vienaskaitoje.

Žiedynai pakabinti iki 1 m ilgio. Jie gražiai supjaustomi šviežiai ir gali papuošti bet kokią žiemos kompoziciją, skirtą grindų vazoms.

raudoni karoliukai

lavina

Gražios ilgos violetinės uodegos gali būti vertinamos nuo vasaros pradžios iki vėlyvo rudens. Įdomūs yra pavieniai žiedynai, kurie yra ilgi siūlai su surinktomis gėlėmis, panašiais į pluoštą, suverti ant žiedkočio kaip karoliukai. „Avalanche“ veislė mėgsta erdvę ir daugybę šviesos.

Žalias fakelas

Vienmetis žolinis augalas iki 40 cm. Jis turi žalius, kiaušialąsčius lapus ir stačią, galingą stiebą. Šilumą mėgstantis amarantas blogai atsparus žemai temperatūrai. Žydėjimas gali būti stebimas nuo birželio iki šalnų, kai jis miršta.

Žiedynai ar uodegos išauga į viršų, o ne pakabinami žemyn, kaip įprasta uodegėlėms. Panikulai vaizduojami atskirais sustorėjusiais žiedkočiais. Spalva yra ryškiai žalia.

Drebulės

Ši amarų veislė yra bene keisčiausia. Jis gali būti klasifikuojamas kaip panikuotas ir užpakalinis. Įdomus yra panicle žiedynas. Kai kurie jos žiuželiai primena dredas, afrikietišką šukuoseną. Ant plono žiedkočio yra užrišami mažų bordo gėlių rutuliukai. Kartu su ryškia žaluma augalas nepaliks nė vieno augintojo.

krūmų dredai

Amarantų trispalvė ir bicolorija

Specialūs vienmečių amarų rūšių tipai yra dviejų ir trijų spalvų. Šias veisles sodininkai vertina ne dėl žydėjimo, kaip ir ankstesnis atstovas, bet už įdomią lapų spalvą, kurioje derinamos dvi ar daugiau kontrastingų spalvų vienu metu. Be to, toje pačioje šaknyje vienu metu vyrauja skirtingi atspalviai.

Lapai pailgi, gali būti banguoti, yra raudoni, geltoni ir žali tuo pačiu metu. Šios veislės paprastai priklauso vidutiniam veislių aukščiui, siekia 60-70 cm, tačiau yra egzempliorių, kurių aukštis siekia 1,5 m.

amarantų trispalvė

Apšvietimai

Patraukliausia įvairovė yra apšvietimas (Illumination). Jis yra bene mėgstamiausias tarp gėlių augintojų. Dekoratyvinį efektą sukuria spalvų žaismas ant vieno lapo. Vieno lapo ašmenų raudoni, geltoni, žali atspalviai tarsi kažkas išpylė tris butelius dažų iš karto.

Aukštis neviršija 70 cm, forma yra piramidės formos, tai yra, prie pagrindo ji yra išplėsta ir susiaurinta aukštyn. Ant jaunų ūglių atsiranda spalvotų žiedlapių lapų. Vasaros pradžioje jie būna ne tokie ryškūs, o iki rudens jų pigmentas padidėja, jie įgauna beveik raudonai oranžinį atspalvį.

Glamūrinis blizgesys

Amaranto aukštis yra ne daugiau kaip pusė metro. Augalas turi kompaktišką krūmą su dideliais lapais. Apatiniai lapai yra tamsiai žali su bordo kraštu. Amaranto viršus nudažytas ryškiais bordo tonais be žalumos, todėl gėlė atrodo elegantiškai ir iškilmingai.

efektingas blizgesys

Išlydyta ugnis

Dvispalvis amarantas, tinkamo dydžio. Krūmo aukštis gali būti iki 80 cm Apatinė žalumynų dalis yra rudos spalvos, artimesnė šokolado spalvai, o šią kompoziciją vainikuoja skarlatiniai lapai. Lapai viršuje yra ilgi ir turi šiek tiek banguotus kraštus.

Airlie suktukas

Amarantas Earley voratinklis priklauso vienmečių genčiai. Sustorėję stiebai sukuria daugiau kaip 1 m aukščio krūmą. Dviejų tonų spalva derinama su bordo ir raudonos spalvos tonais, kurie dažo viršutinius lapus, gana ilgi, vingiuoti kaip gyvatės. Apatinės žalumynų eilutės turi kaštoninę spalvą su bronziniu atspalviu.

Kraštovaizdyje jis naudojamas kaip centrinis augalas bet kokiose gėlių lovose arba kartu su petunijomis. Stori lapai pastebimi iki pat žemės paviršiaus.

Aurora

„Bicolor Aurora“ užauga iki 1,2 m aukščio. Geltonų ir žalių lapų kompozicija puikiai tiks bet kuriame gėlių sode. Lapai pailgi, šiek tiek banguoti. Apatiniai žalumynai yra tamsiai žali, tačiau viršutiniai žalumynai žymiai skiriasi ir suteikia švelnų saulėtą geltonų ar kreminių tonų puokštę. Puikiai atrodo kartu su Airlie Splender ar Molten Fire.

„Bicolor Aurora“

Išsiskleidžia puikiai

Piramidinis amarantas, kurio aukštis 1,2 m. Šiam trispalvės atstovui reikalinga laisvė parodyti save visoje savo šlovėje. Amarantas vertinamas dėl siaurų lapų ant ilgų petioles. Apatinis žalumynų sluoksnis yra tamsiai žalios spalvos su juodomis dėmėmis, viršutinis - įvairiausių geltonai raudonų lapų spiečiaus pavidalu. Lapai atrodo elegantiški iki vėlyvo rudens.

Išlydyta ugnis

Originali veislė, kurioje apatinių sluoksnių spalva nudažyta bordo spalva, viršuje sklandžiai virsta purpurine spalva. Kraštutiniai viršutiniai lapai nėra visiškai nuspalvinti šviesiomis spalvomis, o tik pusė.

Bicolor

Amarantas yra šiek tiek daugiau nei 80 cm aukščio ir turi piramidinę struktūrą. Lapai yra žali žemiau, tamsesni nei tie, kurie eina į viršų. Ant vainiko vyrauja ryškios skaisčiai pailgos, banguotos lapų sankaupos. Puikiausiai atrodo saulėtose vietose.

amarų aukštis

Amarantas paniculata

Žmonės šią amarų rūšį vadina raudona spalva. Tai smarkiai skiriasi nuo savo kolegų: uodegos ir daugiaspalvis amarantas. Jis turi stačią stiebą su daugybe šoninių ūglių, todėl sode jis užima daug vietos.

Žiedynas pateiktas kaip kamščio forma, bet stačias. Tik kai kuriose veislėse pūslelinė nusileidžia dėl savo svorio. Amarantas užauga nuo 35 cm iki 150 cm, atsižvelgiant į tai, išskiriami žemi, vidutiniai ir aukšti augalai.

Panikos amaranto veislės.

panikos krūmas

Oeshbergas

Aukštas vokiečių veislės amarantas, pasiekiantis 1 m aukštį. Krūmas yra tiesiog didžiulis, todėl neatrodo kartu su kitomis veislėmis, geriau jį auginti kaip vieną dekoraciją. Lapai yra tamsiai žali, pro juos matosi stačios pūslelės su tankiai įdarytais žiedkočiais. Gėlės yra beveik bordo spalvos, apšvietimo metu jie tampa labiau prisotinti.

Dvynukai

Šios veislės amarantas būna žalių ir bordo žiedynų. Įdomi žiedkočio forma. Pačiame pakaušyje centrinis žiedkojis smarkiai išsiskiria iš šoninių fono, siekia 30–40 cm, o šoniniai - 5–10 cm. Mažos gėlės yra labai arti viena kitos. Centrinė šaka yra iki 7 cm skersmens.

Kamienas stačias, ant aukšto, iki 80 cm, krūmo. Dideli žali lapai. Krūmas turi sustorėjusį stiebą, kad galėtų išlaikyti pakankamai šakotą augalą.

Bronza

Milžinas augalas, iki 2 m. Storis stiebas, tankiai apaugęs dideliais žaliais lapais. Pro juos kyla puošnūs panteliai. Ilgai žydi, nuo birželio iki šalnų. Nuostabus reginys, kai iš po sniego kyšo ausis.

milžiniškas augalas

Gėlių augintojai mėgsta grupinėse gėlių lovose, taip pat pjaustytose. Pakanka pridėti porą kitų gėlių, ir puokštė yra paruošta. Augalas nepretenzingas prižiūrimas, mėgsta erdvę ir gausą šviesos, todėl atrodo auksinis.

Ažūriniai

Ši panikos amaranto įvairovė yra panaši į bronzos veislę. Jis turi stačią, iki 1,2 m aukščio kamieną, stiprius šoninius ūglius, žalius lapus ir bronzos spalvos kamieno žiedynus.

Raudonoji katedra

Aukštasis amarantas, siekiantis daugiau nei 1,2 m., Lapai yra ryškiai žali, prieš kuriuos aukštyn auga gražūs bordo spalvos paniculate žiedynai. Ši veislė turi ilgą žydėjimo periodą. Jis auginamas sėklomis žemėje arba per sodinukus.

ed katedra

Bronzos amžius

Bronzos amžiaus įvairovė išoriškai primena ažūrinius ir bronzinius, tačiau kameros spalvų paletė šiek tiek skiriasi. Tiesą sakant, ji yra bronzinė, o saulės šviesoje ji tampa labiau prisotinta spalva.

Raudonas žibintuvėlis

Amarantas yra 40 cm aukščio, kamienas yra gana storas, su galingomis šoninėmis šakomis. Žiedynas renkamas centre ir yra viršūnės pabaiga. Kameros bordo spalvos. Amarantas yra termofilinis, netoleruoja net mažų šalnų. Gražiai tinka ant gėlių lovų su per mažomis gėlėmis.

Amarantų pašaras

Tvirtumas, stiprus puošnumas, gausi žalioji masė, didžiuliai žiedynai, tokios savybės negali nepastebėti gyvulių augintojai. Amarantai auginami ruošiant naminių paukščių pašarų mišinius ir silosuojant galvijams. Pašarinių amarų derlius visada gimsta, o dėl mažiausių finansinių išlaidų šis augalas yra gyvulininkystės poreikis. Šiandien veisiamos veislės pasižymi nepretenzinga priežiūra ir dideliu derlingumu.

pašarinis krūmas

Kinelsky 254

Ši veislė yra „Konstantinov Volga NIISS“ produktas. Auginimo sezonas trunka 100 dienų. Augalo aukštis iki 1,6 m. Kamieno žiedynas ilgis iki 60 cm, veislė atspari sausrai ir šalčiui. Ūgliai šiek tiek lapiniai. Žaliosios masės derlius yra iki 30 tonų iš hektaro, esant sausam orui, ir iki 70 tonų, esant palankioms sąlygoms. Sėklos naudojamos vaistiniam aliejui gaminti.

Milžinas

Pašarinė veislė, įtraukta į Rusijos Federacijos valstybinį registrą. Krūmas turi tamsiai žalią lapiją ir geltoną, rečiau raudoną pūslelių žiedyną. Kamuolio dydį galima apibūdinti, nes jis netelpa į abi rankas, žiedyno ilgis yra iki 42 cm. Gausus antžeminės dalies krūmas ir sultingumas, kuris naudojamas gyvulininkystėje ruošiant silosą gyvulių pašarui. Amaranto „Gigant“ derlius yra 15–20 t / ha. Augalo aukštis siekia beveik 2 m.

Lera

Pašariniai amarantai. Aukštis siekia 2,2 m. Brandinimas yra vidutinis, iki 105 dienų. Stiebas ir lapai yra žali, pastarieji turi raudonas venas, raudoną kamštelį, kurio ilgis iki 54 cm. Jis naudojamas ruošiant silosą, nes žalioji masė yra sultinga ir maistinga, praturtinta galvijams reikalingais baltymais.

raudoni dryžiai

Charkovas-1

Ši veislė yra skirta ne tik pašarams galvijams ir naminiams paukščiams, bet ir medicininiais tikslais bei grūdams. Auginimo sezonas yra 110 dienų. Produktyvumas iki 20 t / ha. Lapai naudojami ruošiant pašaro granules, žolių miltus ir pyragą. Pasodinkite daugiau nei 2 m atstumu su ryškiai žalia puokšte. Žalioji amarų masė yra gausi ir sultinga. Krūmas turi daug ūglių, todėl sodinimas vyksta 70 cm atstumu vienas nuo kito.

Actekai

Pašarinių amarų veislė daugiausia raudona, nuo žalumynų ir stiebų iki žiedyno. Brandinimo laikotarpis yra 110 dienų. Pusantro metro amarante yra 50 cm ilgio varnalėšos žiedynai. Jame yra daug žalumynų, skirtų pašarui, ir pašaro vienete yra 1 kg sausosios medžiagos.

Kizlyarets

Įvairūs žali amarantai, tinkami pašarui. Nuo šešiasdešimt auginimo sezono dienos galite pradėti derlioti silosui. Stiebas pasiekia 1,6 m aukštį, tai nėra riba, tačiau jis vertinamas ne dėl augimo, o dėl sodrios žaliosios masės buvimo. Nepretenzingas priežiūrai, atsparus ligoms ir kenkėjams. Produktyvumas nuo 1 hektaro - iki 50 tonų.

Kizlyarets augo

Vyšnių uogienė

Jis žinomas kaip pašariniai, vaistiniai ir maisto amarantai. Mažai augantis (75 cm) žolinis augalas, esant palankioms augimo sąlygoms, gali būti daugiametis. Turi ilgą kabančių vyšnių spalvos žiedlapių ir žalių lapų žiedynus. Produktyvumas 40 t / ha.

Amarantas tamsus (liūdnas)

Augalo aukštis gali būti iki 1,5 m., Krūmas yra nenuskintas, lapai pailgi, lancetiški, purpuriniai arba purpuriškai žali.Žiedynas auga vertikaliai, primena auskarą ar bordo bokalą, beveik juodą.

Žinoma įvairovė su kruvinai nukritusiais žiedynais. Populiariausios veislės yra: „Pigmy Torch“, „Green Tamb“. Tai mažai augančios liūdnojo amarų veislės, jų aukštis nuo 40 iki 60 cm., Jie naudojami puokštėms pjaustyti.

granatų žydėjimas

Amarantas baltasis - baltasis kalmaras

Žemai augantis krūmas, užaugantis iki pusės metro. Jis gavo savo vardą dėl šviesių žalių, beveik baltų lapų ir stiebų tonų. Įdomūs žiedynai atskirų ryšulėlių pavidalu, labai ilgi ir balti. Keletas žvynelių sulankstytos į sunkias grupes, kurios pagal svorį kabo ant žemės. Jis aktyviai auginamas Europos šalyse, kur laikomas.

Amaranto raudona - amaranto raudona

Tikrai jis pateisina savo antrąjį pavadinimą - „raudonas lapas“. Augalas yra visiškai raudonas, tik vieno atspalvio stiebas ir lapai, bet kito - žiedynai. Amarantas užauga iki 2 m. Stiebas storas, negalima jo taip nutraukti, nenaudojant jėgos. Jis suteikiamas augalui kaip atrama, nes krūmas yra galingas ir labai lapiškas.

Žiedynas pateikiamas kaip tamsios skarelės, beveik kruvinos spalvos, didelis dėklas. Augalas yra nepretenzingas, jis gali augti bet kuriame dirvožemyje. Įdomu tai, kad kai kurie ūkiai auginami ne dekoravimui ir gyvulių pašarui, bet siekiant apsaugoti dirvožemį nuo vandens ir vėjo erozijos.

kruvina spalva

Amarantas, išmestas atgal arba dygliuotas - Amaranthus retroflexus

Jie yra ne kas kita, kaip sodo „kareiviai“, sutikti kaip piktžolė. Jis užauga iki 1,5 m ir turi daug šoninių ūglių. Šaknies sistema yra rausva. Jis stipriai auga įvairiomis kryptimis, neleidžiant augti žolėms ir kultūriniams augalams.

Spalva - mažų žalių gėlių ausis, kurioje vyrauja pilka arba geltona spalva. Augai subrendus, ji dygliuojasi. Sėklos medžiaga yra gana maža ir primena juodus rutuliukus.

krito smaigalys

Dekoratyvinių amarų rūšys

Visos aukščiau pateiktos amarų veislės yra neabejotinai gražios ir papuoš bet kurią gėlių lovą, tačiau dekoratyviniais tikslais veisėjai taip pat veisė kitas veisles.

Vyšnių aksomas

Žemai auganti raudonos spalvos ambra, nuo apatinių lapų iki viršaus. Aukštis 60 cm, žiedynai išsklaidytos ausys, ažūriniai nėriniai. Kai kurie augalai yra beveik purpurinės spalvos. Galime pasakyti, kad raudonasis aksomas yra kultivuojamas augalas, nes mėgsta purų ir derlingą dirvožemį bei daug šviesos. Užšąla esant nedidelėms šalnoms.

Amarantinė daržovė

Tai greičiau amarantų grupė, naudojama ne tik kraštovaizdžiui papuošti, bet ir maistui gaminti. Žiedynai ir lapai, naudojami kulinarijoje ir tradicinėje medicinoje, yra valgomi. Turtinga vitaminų ir mineralų, baltymų, baltymų kompozicija išskiria daržovių veisles iš dekoratyvinių. Šiandien žinomos šios veislės: „Valentina“, „Krepysh“, „White Leaf“ ir „Opopeo“.

daržovių augalas

Vidinis amarantas

Bet kurį iš pateiktų amarų galima auginti namuose. Žinoma, jie bus miniatiūros savo bendražygiams atvirame lauke. Paprastai patalpų priežiūrai naudojamos mažai augančios veislės: „Roter Dam“, „Roter Paris“, „Zwegfakel“, „Grunefakel“ ir „Hot Biscuit“. Gyvenimo sąlygos panašios į kambarinių augalų.

Kaip sodinti ir auginti gėlę sode

Iš pradžių kyla sunkumų. Jauni sodinukai auga lėtai. Bet to pakanka, kad būtų gausu saulės, šilumos ir reikiamos drėgmės, augalas sparčiai populiarėja. O dabar nedidelis daigai virsta puošniu medžių krūmu.

Žemės ūkio technologija taip pat nereikalauja daug laiko ir pastangų, nes atvirame lauke amarantas yra nepretenzingas, atsparus sausrai ir tik retkarčiais reikalauja dėmesio.

išaugusi gėlė

Iškrovimo metodai ir technologijos

Neturėtumėte apsiriboti pasirinktu dirvožemiu, nes daugelio rūšių dekoratyviniai amarantai, paprastai aukštaūgiai, panikuoti ir smaigalio formos, gali augti bet kurioje žemėje: molio, smėlio ir net skalda.

Yra tik du sodinimo būdai: sėklomis ir per sodinukus. Kiekvienas iš jų turi savo niuansus, tačiau nepateikia jokių ypatingų sunkumų.

Sėklos

Jei amarantas jau buvo auginamas ankstesniais metais, greičiausiai šioje vietoje sudygsta kito sezono ūgliai, nes sėklos sudygsta ir jos žiemoti nieko nekainuoja. Tokie daigai gali būti persodinti į reikiamą vietą ir pasirūpinti tinkama priežiūra.

nuskintos sėklos

Jei amarantas pasodinamas pirmą kartą, tuomet reikia iš anksto užsiauginti sėklų ir pradėti dirbti. Sėja prasideda gegužę, kai dirva sušyla, o lauke buvo nustatyta nuolat šilta dienos ir nakties temperatūra iki +6 laipsnių.

Pasirinkta vieta, kur ateityje puikuosis didžiulis krūmas ar miniatiūriniai bicoloros. Dirvožemyje padaromos mažos skylės, iki maždaug 1-2 cm gylio, sėklos atsargiai išpilamos ir išdėstomos.

Sodinimo schema priklauso nuo auginimo paskirties. Jei reikalinga dekoracija, tada geriau būsimiems sodinukams suteikti vietos ir sodinti juos 70-90 cm atstumu vienas nuo kito, jei kulinariniais tikslais sodinti geriau sutirštėti. Tokiu atveju amarantas užaugs žaluma ir žydės vėlai.

Amarantas turi gana mažas sėklas, todėl sėjant jos sumaišomos su smėliu, tačiau ši technika neleis jums gauti retų sodinukų, todėl geriau juos išrauti. Lauke pasėti daigai pasirodys per savaitę.

daigumas iš sėklų

Sodinukai

Daigai pradėti sodinti kovo - balandžio viduryje. Bet koks birus dirvožemis supilamas į įprastą sodinukų dėžę, šiek tiek sutankinant. Sėklų medžiaga paskirstoma iš viršaus. Pabarstykite sėklas plonu žemės sluoksniu. Uždenkite folija ar stiklu ir padėkite į tamsią ir šiltą vietą.

Kai sėklos išsirita, dėžutė dedama ant palangės, o pastogė nuimama. Paprastai pirmieji žalumynai pasirodo 7–12 dieną. Pasirodžius pirmajai lapų porai, daigai nardomi ir sodinami į atskirus konteinerius. Jiems pakanka suteikti lengvą ir reguliarų laistymą. Nuo gegužės vidurio vazonai dedami lauke, kad sukietėtų ir priprastų prie saulės spindulių. O gegužės pabaigoje jie sodinami į nuolatinę vietą.

Prieš sodinimą į dirvą įterpiamos mineralinės trąšos: 20 g nitroammofoskos už 1 kvadratinį metrą.

pasodinti daigai

Kaip rūpintis savo kultūra

Pirmaisiais mėnesiais būtina stebėti sodinukų būklę, todėl reikia dažniau lankytis šalyje. Dėl lėto augimo sodinukus gali slopinti piktžolės. Laiku ravėjimas suteiks jiems laisvės, šviesos ir deguonies.

Lauko priežiūra susideda iš šių agrotechninių metodų atlikimo:

  1. Vasaros pradžioje gėlių lovos su amarantu turėtų būti mulčiuotos, kad dirvoje liktų drėgmės. Nupjauta ir supjaustyta žolė naudojama kaip mulčias.
  2. Jauniems amarantams reikia pakankamai drėgmės, todėl jie laistomi kelis kartus per savaitę sausu oru. Po to, kai augalas pradeda augti, laistymas sumažėja.
  3. Pirmą mėnesį augalai gali būti šeriami devyniratukų infuzija santykiu nuo 1 iki 5 arba medžio pelenų. Amarantas reaguoja į žaliąsias trąšas. Papildomą maistą reikia tepti ryte, ant drėgno dirvožemio.
  4. Nuo antro mėnesio pradeda augti amarantas. Dabar jam nereikia ravėti, nes po jo karūna piktžolės yra užkirstos, tačiau laistymą reikia tęsti ir dirva neturi išdžiūti.

žydintys sodinukai

Kai augalas pasiekia 25-30 cm aukštį, jis nuimamas želdynams. Priešingu atveju amarantas lieka sode dekoravimui.

Dauginimo metodai

Visų rūšių mėgėjai dauginasi iš sėklų. Sėklų kolekcija prasideda rudenį, kai apatiniai lapai sudygsta, o kaušelis pradeda šiek tiek išdžiūti. Svarbu nepraleisti akimirkos, nes sėklos greitai patenka į dirvą. Geriau nupjauti neprinokusį sandėliuką ir nustatyti, kad jis noktų vėdinamoje patalpoje.

Po kelių dienų gėles rankomis įtrinkite ant balto audinio ar popieriaus, o tada supilkite sėklas į nedidelį indą. Amarantas yra gražus, nepretenzingas, didžiulis, puikus, naudingas, ir tai ne visi privalumai.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas