Kaip auginti ir prižiūrėti moliūgus atvirame lauke

Patisson priklauso moliūgų šeimai. Šios daržovės skonis ir tekstūra yra panašūs kaip cukinijų, ji sukuriama natūraliu hibridizacijos procesu. Skvošas, auginimas ir priežiūra atvirame lauke, kur nėra sunku, yra pritaikyti ir gerai duoda vaisių įvairiomis klimato sąlygomis. Šios sveikos daržovės yra pranašesnės už čiulpų savybes, jauni vaisiai yra prisotinti angliavandeniais, cukrumi (gliukoze), pektinu, mineralinėmis druskomis ir riebalais.

Varškės veislės

Norint, kad moliūgai auginami atvirame lauke duotų gerą derlių, turite pasirinkti tinkamą kiekvienos klimato zonos veislę. Šios daržovės veislių yra daugybė, todėl prieš pirkdami sėklas turite susipažinti su dažniausiai pasitaikančiomis veisimo rūšimis, pasirinkti tas, kurios atitinka skonį, derlių, nokinimo laiką, dydį.

šeima moliūgų

Skvošas skiriasi nuo cukinijų išorine forma, žievės spalva, tankesne minkštimu.

Atsižvelgiant į vaisių nokimo laiką, moliūgai skirstomi į tipus:

  • ankstyvas - vaisių nokinimas įvyksta praėjus 37-50 dienų nuo pirmųjų ūglių atsiradimo;
  • vidutinis - paruoštas valgyti per 55–60 dienų;
  • vėlai - vaisiai visiškai prinokę praėjus 60–70 dienų po pasodinimo.

Jei norite, kad moliūgai džiugintų jų vaisius visą vasarą, turėtumėte nusipirkti sėklų su skirtingu nokinimo laikotarpiu.

vaisių nokinimas

Baltasis moliūgas

Tarp baltųjų moliūgų yra ankstyvas, vidutinis ir vėlyvas nokinimas. Jie turi baltą odą ir minkštimą. Tačiau yra veislių, kurių vidus purvinas baltas arba žalsvas. Visos baltosios veislės yra universalios, tinkamos tiek marinuoti, tiek konservuoti, tiek virti.

„Polo F1“ yra ankstyvas hibridas su kompaktiškais krūmais, plokščiais, suapvalintais vaisiais. Jų svoris gali siekti 300–400 g. Šviesiai žalia odos spalva, jai subrendus, tampa balta. Minkštimas yra skanus, tankus, tinkamas konservuoti ir virti įvairius patiekalus. „Polo F1“ produktyvumas yra pastovus, veislė yra atspari pūkiniam pelėsiui.

vėlai subrendęs

UFO baltasis - sezono vidurio moliūgas su vaisiais, primenančiais varpelius su užapvalintais dantimis kraštais. Subrendusios daržovės svoris siekia 400–500 g. Kiaušidėse jos spalva yra šviesiai žalia, biologinės brandos metu oda sukietėja ir pasidaro balta. Vaisiai, kurių skersmuo ne didesnis kaip 8 mm, turi švelnų, skanų minkštimą, kuriame nėra jaučiamos sėklos.

Labiausiai paplitusi yra vėlyvoji veislė White 13. Ji yra nepretenzinga, atspari šalčiams ir turi gerą derlių. Jis turi plokštelės formą, kraštai yra įrėminti silpnai išreikštais dantimis.Žievelė kieta, minkštimas yra vidutinio tankumo, neutralus skonis.

Šios rūšies moliūgai gali greitai augti: kai kurie egzemplioriai užaugo iki 6-7 cm skersmens ir sveria nuo 85 g iki 500 g. Palyginti su kitomis veislėmis, moliūgai Bely 13 yra laikomi vienais geriausių auginti atvirame lauke, gerai išsilaiko po derliaus nuėmimo.

primenančius varpelius

Geltonos ir oranžinės spalvos skvošas

Šios veislės veisimui buvo imtasi baltųjų moliūgų. Jie turi puikų skonį ir yra naudingi žmonėms, kenčiantiems nuo akių ir odos ligų. Geltonuose ir oranžiniuose vaisiuose gausu vitamino A, liuteino, kuris neutralizuoja laisvuosius radikalus ir yra naudojamas kraujagyslių patologijoms išvengti.

Vidutinio ankstyvumo veislė „Fuete“ yra populiari tarp ūkininkų - krūmas, su gerai išlyginta indo formos forma ir žvynuotais kraštais. Vidutinis prinokusių vaisių svoris yra 270–300 g, o žievelė yra kieta ir ryškiai geltonai oranžinė. Krūmai auga kompaktiškai ir suteikia didelį derlių.

tokio pobūdžio

„Solnyshko“ veislė išsiskiria dideliu derlingumu, mažais vaisiais, kompaktišku vaiskumu. Nurodo sezono vidurį. Vaisiai supjaustyti briaunotais kraštais. Vidutinis svoris yra 250–300 g. Jauni vaisiai yra geltoni, subrendę vaisiai įgauna sodrų oranžinį atspalvį. Smėlio spalvos atspalvis minkštas, švelnaus skonio. Naudojamas marinavimui, maisto ruošimui, laikymui. Veislė atspari miltligei.

UFO veislė - ankstyvasis krūmų moliūgas turi gerą derlių. Iš vieno krūmo per sezoną galima surinkti iki 5 kg daržovių. Į diską panašūs vaisiai sveria 400–450 g, o jų oda yra sodrios geltonai oranžinės spalvos. Tankus minkštimas nėra sultingas, turi malonų skonį, gelsvą atspalvį. Auga moliūgas NSO tiek atvirame lauke, tiek uždarame.

priklauso sezono viduriui

Žalias moliūgas

Tarp šios veislės verta išskirti tamsiai žalią hibridinį „Chartreuse F1“ - ankstyvą veislę su blizgiais vaisiais. Šiuos augalus, kurie sodinami atvirame lauke, lengva prižiūrėti, nes augant jie sudaro kompaktiškus krūmus. Kai prinokęs, „Chartreuse F1“ ant odos gali būti geltonos arba baltos juostelės. Jauno vaisiaus minkštimas yra šviesiai žalios spalvos, o subrendęs tampa baltas. Tai skanus hibridas konservavimui.

Kitas žalios spalvos ankstyvosios brandos hibridas yra „Gosha“ skvošas. Vystantis mažame žemės sklype jis auga į aukštus, vešlius krūmus. Dėl žydėjimo atsiranda disko pavidalo vaisiai, sveriantys 300–400 g. Oda yra tamsiai žalia, tamsėja, o brandėja, tampa juoda. Plaušiena yra traški, tanki, gero skonio, yra pieno-grietinėlės spalvos. Šio hibrido krūmai ilgą laiką duoda vaisių, duoda gerą derlių.

blizgūs vaisiai

Svetainės pasirinkimas

Viena ir ta pati moliūgų vieta kultūros rotacijoje gali būti naudojama praėjus 4-5 metams po paskutinio pasodinimo šioje šio augalo vietoje. Jei sodininkas siekia gauti gerą derlių, patariama sodinti moliūgams naudingus sideratus (pirmtakus) - įvairių rūšių kopūstus, nakvišus, įskaitant bulves, svogūnus, morkas, petražoles.

Nerekomenduojama sėti šios kultūros sėklų ar sodinti dirvos, kurioje anksčiau buvo auginamos giminingos daržovės (cukinijos, agurkai), nes galimas kryžminis apdulkinimas. Norint gerai sudygti, reikia laikytis optimalių oro temperatūros parametrų: dieną iki +25 ° С, naktį apie +18 ° С.

paskutinis nusileidimas

Tręšti dirvą

Vietos paruošimas šio augalo sodinimui turėtų prasidėti rudenį. Turėsite kasti giliai į dirvą, užpildyti trąšomis - moliūgai šeriami atvirame lauke yra 50 g superfosfato 1 kv. m žemės. Taip pat turėsite pasirinkti mėšlą, kompostą ar durpes - 5–7 kg 1 kv. m., atėjus pavasariui, mišinį reikia išsklaidyti aplink sodą ir dar kartą iškasti.

Dirvožemio paruošimo moliūgams ypatybės yra tai, kad šiai kultūrai reikalingas neutralus dirvožemis, kurio pH = 6-7. Jei yra dirvožemis su parūgštintu dirvožemiu, ilgą laiką tręštu tik mineralais, šioje vietoje esantis dirvožemis turi būti išsausintas. Tam naudojamas litavimas - medienos pelenų įnešimas 0,2–0,3 kg už 1 kv. m ploto. Naudojant deoksiduotus durpių pelenus, jų kiekį reikėtų padidinti maždaug 1,5–2 kartus.

dirvožemio tręšimas

Kad pelenai, patekę į dirvožemį, netaptų augalams neprieinamomis formomis, rudenį dirvožemio deoksidacija pelenų pagalba turi būti atliekama nemaišant su trąšomis, nes jie su jais pradeda cheminę reakciją. Jei naudojamas litavimas, geriau tręšti pavasarį, sodinant moliūgus.

Patartina mineralines trąšas naudoti pavasarį, be to, pavasarį-vasarą.

neprieinami augalams

Sėklų paruošimas

Patisson sėklų daigumas priklauso nuo tinkamo apdorojimo prieš sodinant į žemę. Jie turi būti paruošti sėjai, 20 minučių dezinfekuoti kalio permanganato tirpale. Vandeniui kambario temperatūroje praplauti naudojamas vanduo. Kad sėklos sudygtų, jos 2-3 dienas laikomos boro rūgšties tirpale, paruoštame 20 mg 1 l vandens, po to sėklos nuplaunamos ir išdžiovinamos.

Prieš pat sodinimą į žemę, sėklos mirkomos vandenyje, kad jos išbrinktų ar nugrimztų. Jei nėra laiko mirkyti, galite sėti sausą.

pasiruošti sėjai

Sėjinukų paruošimas

Kad moliūgai atvirame lauke greičiau prisitaikytų ir pradėtų nešti vaisius, juos galima perkelti į sodą jau daigų pavidalu, sodinti ir palikti nėra sunku.

Paskutiniame balandžio dešimtmetyje arba gegužės pradžioje būtina sėti moliūgų sėklas daigams.

Specialiai paruoštas dirvožemis pilamas į specialiai paruoštus plastikinius puodelius ar kitus indus, kuriuos galite nusipirkti sodų parduotuvėje ar pasigaminti patys. Norėdami tai padaryti, jums reikia sodos žemės, sumaišytos su sodu, upių smėliu, humusu. Mineralinės trąšos dedamos pagal schemą, išspausdintą ant pakuotės.

Pora sėklų pasodinama į kiekvieną skylę iki maždaug 4 cm gylio ir apibarstoma žeme, uždengiama folija, kad būtų sukurtas šiltnamio efektas. Kai pasirodo abu ūgliai, silpnesnis pašalinamas. Tokiu būdu optimali moliūgų auginimo temperatūra yra + 25 ° C dienos metu ir +18 ° C naktį.

pritaikytas greičiau

Po jų atsiradimo moliūgo daigai atidaromi, kad sumažėtų temperatūra. Ryte temperatūra turėtų būti iki +18 ° С, naktį - apie +16 ° С. Tai leis kontroliuoti augimo greitį ir išvengti sodinukų ištraukimo. Laistymas turėtų būti nedidelis ir lengvas. Praėjus savaitei po daigų atsiradimo, temperatūra turėtų būti pakelta iki + 22 ... + 25 ° С. Daigams taip pat reikalinga ventiliacija, tačiau vėjuotu oru jų nelaikykite lauke.

Šiuo laikotarpiu augalus taip pat reikia periodiškai šerti. Šiems tikslams tinka devintukas, praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:10 ir užpilamas per dieną. Šį mišinį reikia laistyti praėjus 10 dienų nuo ūglių pasirodymo.

sumažinti temperatūrą

Prieš sodindami, augalus galite maitinti nitrofoskoy - kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Jis skiedžiamas pagal rekomendacijas, nurodytas ant pakuotės.

Birželio pradžioje sode pasodinami subrendę daigai, kurie turi 2–3 gerai išsivysčiusius lapus. Tai darykite ryte arba vakare (20-25 dienas po sudygimo). Skylės laistomos trupučiu šilto vandens, pasodintos vienkartine dirva, kurioje augo daigai. Žemė aplink sodinuką sutankinama ir nuspalvinta.

mineralinės trąšos

Skvošo priežiūra

Moliūgų auginimo sezonas yra trumpas, todėl juos reikia šerti 2 kartus per visą sezoną.Jei ruošiantis rudenį-pavasarį dirvožemis buvo tinkamai užpildytas maistinėmis medžiagomis, viršutinio užpilo negalima praleisti.

Rūpinimasis moliūgais reiškia viršutinio padažo (organinių medžiagų) uždėjimą prieš prasidedant masiniam žydėjimui. Mėšlas, naminių paukščių mėsa užpilama vandeniu, užpilama ir užpilama po augalais. Venkite mišinio patekti ant lapų. Sugeriant vandenį, dirva mulčiuojama. Jei tokių trąšų nėra, naudojama nitroammofoska, nitrofoska - 50–70 g už 1 kv. m.

masinis žydėjimas

Antrasis šėrimas fosforo-kalio trąšomis (50–60 g / 1 kv. M) atliekamas vaisių masinio pasirodymo pradžioje.

Norėdami gauti gerą derlių, turite žinoti, kaip dažnai laistyti moliūgus lauke. Tai turėtų būti padaryta dirvožemiui išdžiūvus, kad jis nuolat išliktų šiek tiek drėgnas. Šie augalai netoleruoja šalto vandens, naudojamas tik šiltas vanduo. Jis neturėtų nukristi ant lapų. Po laistymo dirvožemis turi būti mulčiuotas, kad išlaikytų drėgmę.

kristi ant lapų

Jei trąšos buvo įterptos neteisingai, lapinė moliūgo dalis gali stipriai augti, o tai turės blogos įtakos vaisių formavimuisi ir vystymuisi. Tokiu atveju turite pašalinti seniausius lapus, išaugusius iš apačios. Vienu metu pašalinama iki 2 lapų, procedūrą galima pakartoti po 2–3 dienų.

Svarbu, kad moteriškos gėlės būtų gerai apdulkintos. Jūs galite padėti augalams - atlikti šią procedūrą dirbtinai. Norėdami tai padaryti ryte, turėsite pasirinkti keletą vyriškų gėlių (jie turi ilgesnes kojas nei moteriškos). Svarbu, kad gėlės nebūtų drėkinamos rasos ar vandens. Kuo daugiau moteriškų gėlių tokiu būdu dulkės, tuo daugiau sėklų susidarys.

įvestas neteisingai

Ligos ir kenkėjai

Norint, kad patisoninės ligos nereikėtų pašalinti ištisų krūmų, dirvožemiui ir augalams auginti reikia naudoti biofungicidus:

  • Alirinas.
  • Gamair.
  • Trichoderminas.
  • „Fitosporin-M“.

Norint gauti gausų ir sveiką derlių, sodą ir augalus nerekomenduojama apdoroti chemikalais. Tokiu atveju biofungicidai naudojami 2–3 kartus per mėnesį. Šios medžiagos nekenkia žmonėms, paukščiams, augalams, todėl jas galima naudoti visą auginimo sezoną, įskaitant derliaus pradžią.

sveikas derlius

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas