Moliūgų ligų gydymas lauke ir kenkėjų kontrolė

Naudinga žinoti, kaip apsaugoti moliūgą lauke nuo ligų ir kenkėjų. Kultūra turi gerą imunitetą, tačiau esant neigiamiems veiksniams ji kenčia nuo infekcijų ir kenkėjų. Ankstyvas ligos nustatymas ir tinkamas gydymas gali išgelbėti augalą ir derlių nuo mirimo.

Miltligė

Prasta žemdirbystės praktika yra pagrindinė moliūgų miltligės priežastis. Drėgnas, vėsus oras spartina jo vystymąsi. Miltligė yra grybelinė liga, kurią platina sporos. Piktžolės ir augalų šiukšlės sode tampa infekcijos plitimo vieta. Azoto perteklius dirvožemyje ir retas laistymas išprovokuoja ligos pradžią.

Apie ligos pradžią galite sužinoti pagal simptomus - mažą apvalią baltą dėmę ant lapų. Progresuojant ligai, ant petioles ir stiebų atsiranda baltas žydėjimas. Pažeistos augalo vietos pasidaro rudos ir išsausėja. Sergančiame augale sutrinka fotosintezės procesas, dėl kurio sulėtėja kiaušidžių (vaisių) formavimasis, pablogėja jų kokybė (skonis, forma).

apsaugoti moliūgą

Moliūgų miltligės kontrolės priemonės:

 • grybelio paveiktų augalų sričių pašalinimas ir sunaikinimas;
 • įvorių apdorojimas koloidinės sieros tirpalu - 20 g 10 litrų;
 • purškimas natrio fosfatu - 50 g per 10 l;
 • 3 dienas devintukas tvirtinamas devynpuoliu (1: 3), o įvorės yra apdorojamos tirpalu, paruoštu iš 3 litrų vandens ir 1 litro devyniračio dezinfekavimo mašinos infuzijos;
 • išimtiniais atvejais jie naudojasi chemija - moliūgų krūmus gydo Topazu.

Galite pasirinkti sodinti modernias moliūgų veisles, atsparias miltligei.

paveiktas grybelio

Peronosporozė ar pūlinis pelėsis

Liga, panaši į miltligę. Apnašų atspalvio skirtumas, jei su miltligė yra pilkšvos spalvos, tada, esant peronosporozei, dėmės turi purpurinį atspalvį ir jis yra lapo gale. Lapo plokštelės priekinėje pusėje matomos geltonos dėmės, kurios greitai patamsėja ir nudžiūsta.

Intensyvi ligos eiga stebima esant didelei drėgmei ir vidutinei temperatūrai (17–22 ° C). Rasos ir rūkas sustiprina ligos simptomus augaluose, jų gydymas sumažinamas ne tik purškiant moliūgų krūmus vario chloridu. Būtina įdirbti dirvą aplink sergančius krūmus. 10 litrų vandens reikia 40 g vaisto. Vieno litro tirpalo pakanka 10 m² dirvožemiui apdoroti.

miltligė

Antracnozė

Galite suprasti, kad moliūgas serga antracnoze, kai atsiranda ligos požymiai - geltonai rudos dėmės ant lapų. Jie turi suapvalintą formą ir palaipsniui keičia spalvą, įgydami rausvą atspalvį. Labiausiai nemalonus šios ligos dalykas yra vaisių netinkamumas vartoti žmonėms. Plaušienos skonis tampa kartokas.

Esant stipriai infekcijai, liga, paveikianti šaknų sistemą, nužudo augalą. Ši moliūgų liga atsiranda dėl grybelio, kova su ja apima priemonių rinkinį:

 • prieš sėją sėklų perdirbimas pelenų užpilu (20 g 1 litrui vandens), jie mirkomi 5 valandas;
 • kultūrų kaita;
 • žemės dirbimas prieš sodinimą fungicidu;
 • visų augalų liekanų pašalinimas rudenį.

susirgo antracnoze

Bakteriozė

Visų moliūgų ligų bakteriozė padaro didžiausią žalą, ligos simptomus: lapų infekcija - kampinės rudos dėmės ir rudos opos ant skydliaukių. Opos taip pat atsiranda ant vaisių žievės, dėl to jos tampa negražios.

Bakteriozės infekcija paveikia moliūgų sėklas, jos tampa infekcijos šaltiniais.

Nukenčia šaknų sistema ir stiebai. Vietose, kur buvo dėmių, atsirado skylių. Bakteriozė apdorojama baltu skysčiu, gautu sumaišius kalkes (10 g) ir vario sulfatą (10 g) vandenyje. Pasirodžius pirmiesiems simptomams, šį mišinį reikia gydyti sergančiu moliūgo krūmu. Geriau sunaikinti augalus, kuriuos paveikė liga. Tai pataria patyrę sodininkai.

negalavimų simptomai

Baltasis puvinys ar sklerotinozė

Baltasis puvinys (sklerotinozė) yra laikoma įprasta liga, kai moliūgai suserga atvirame lauke vaismedžio metu. Žvaginis grybelis veikia vaisius ir kitas augalų dalis, jo sporos žiemoja į dirvožemį, yra vėjo nešamos ir suaktyvinamos esant didelei dirvožemio ir oro drėgmei.

Pirmiausia užkrėstų vaisių paviršiuje pasirodo baltas žydėjimas, dėl infekcijos poveikio vaisių minkštimas ir žievelė suminkštėja, jie praranda maistinę vertę. Gydymas apima lapų ir vaisių, paveiktų grybelio, pašalinimą. Infekcijos protrūkio metu moliūgai purškiami vario sulfatu (5%). Norėdami išvengti balto puvimo, įvorės purškiamos karbamido tirpalu (10 g / 10 litrų vandens) ir laistomos tik šiltu vandeniu.

vaisinis laikas

Kaip elgtis su amėjais ant moliūgo?

Amarai silpnina jaunus augalus, nes jie per trumpą laiką intensyviai dauginasi. Ant moliūgo amarai sudaro ištisas kolonijas, nusėdančias ant lapų galo. Meliono apnašas yra aiškiai matomas plika akimi. Ant moliūgo suvynioti lapai yra vienas iš amarų požymių. Šie maži vabzdžiai išsiurbia sultis, sugadina ne tik lapus, bet ir pumpurus ir jau suformuotas kiaušides.

Suaugę vabzdžiai yra daugelio ligų nešiotojai. Susilpnėję augalai atsilieka nuo augimo, nuo sunkios infekcijos jie miršta, vaisiai nesubrendę. Sodininkai kovoja su amidais liaudies metodais. Naudokite:

dauginasi intensyviai

 • svogūnų žievelės;
 • sliekai ir celandinas;
 • skalbinių muilas.

Norėdami paruošti svogūnų užpilą, paimkite 200 g luobelės, užpilkite 10 litrų karšto vandens, primygtinai reikalaukite. Prieš naudojimą įpilamas skalbimo muilas, susmulkintas ant trintuvės.

svogūnų užpilas

Sliekai ir celandinai užpilami panašiai. Jie paima 2 kg susmulkintų žaliavų, užpila kibiru karšto vandens, per dieną reikalauja, įpila muilo vandens ir purškia moliūgo lapus iš visų pusių. Po kelių dienų gydymas kartojamas.

Sunkiais atvejais jie kreipiasi į chemiją. Naudokite:

 • Actellic.
 • Tryfosas.
 • Karbofosas.

susmulkintos žaliavos

Ligų prevencija

Pagrindines moliūgų ligas sukelia grybeliai, kurie žiemoja dirvoje arba lieka ant augalų šiukšlių. Susilpnėję augalai yra ypač jautrūs ligoms. Ligos priežasčių sąrašas:

 • sodinti sėklas, užkrėstas grybelio sporomis;
 • tankiai pasodinti augalai;
 • dažnas gausus laistymas, didelė drėgmė šaknų zonoje;
 • sėjomainos trūkumas, infekcijos kaupimasis dirvožemyje;
 • piktžolių buvimas sode;
 • perdozavus azoto trąšų.

grybelio sporos

Melionų ligų prevencijai yra sukurtas agrotechninių priemonių rinkinys, išbandytas per daugelį metų. Visų pirma, sėjomaina. Teisingas sodinimo planavimas apima moliūgų kultūros grąžinimą į pradinę vietą ne daugiau kaip 1 kartą per 3-4 metus.

Aikštelės švara: auginimo sezono metu nėra piktžolių, rudenį po derliaus nuėmimo visos augalų liekanos nuimamos. Deginami sergantys augalai. Rudeninis dirvožemio kasimas su privalomu organinių medžiagų (mėšlo, humuso, komposto) įvedimu.

melionai ir moliūgai

Tinkamas kaimynų pasirinkimas. Prie moliūgų negalima sodinti melionų, arbūzų ar cukinijų. Raskite naudingesnių kaimynų: kukurūzų, pupelių. Rekomenduojamų sodinimo būdų laikymasis vaidina didelę reikšmę moliūgų sveikatai. Sandarus sodinimas sukelia per didelę drėgmę šaknų zonoje ir išprovokuoja grybelio augimą.

Dabartinis sėklų apdorojimas yra pagrindinė prevencinė priemonė. Sodindami sėklas, užkrėstas grybeliu, garantuojate, kad neteksite pasėlių, užkrėsite dirvą ir kitus augalus, kurie yra jautrūs šios rūšies infekcijai. Yra specialūs paruošimo moliūgų sėkloms paruošti preparatai:

arbūzai ir cukinijos

 • Kalio permanganatas.
 • „Fentiuram“.
 • Cinko sulfatas 0,02%.

Viršutinis apsirengimas yra bet kokio augalo sveikatos pagrindas. Dėl šaknų ir lapų trąšų (organinių, mineralinių) tręšimo sodininkai sodina augalus reikalingomis maistinėmis medžiagomis, kurios leidžia jiems susidoroti su bet kokios rūšies infekcijomis.

 dėka šaknies

Kova su liga

Neatmetama galimybė, kad vasarą ant augalų pastebėsite tam tikros ligos ar kenkėjo simptomus. Galite tiksliai nustatyti moliūgų ligos pavadinimą atvirame lauke, žiūrėdami į nuotrauką su jos požymiais. Belieka pasirinkti teisingą kovos su ja būdą - kaip ir kaip įdirbti dirvą ir ligotą krūmą.

LigaGydymas
MiltligėPašalinkite visus lapus, kurie turi net menkiausius ligos požymius, paruoškite koloidinės sieros tirpalą - 20 g vaisto ištirpinkite kibirėlyje, apipurkškite sergantį krūmą.
PeronosporozėPašalinkite paveiktas krūmo vietas, gydymui turite vario oksichlorido, paruoškite tirpalą šiltu vandeniu (10 litrų), įpildami į jį 40 g vaisto, rekomenduojama suvartoti 1 litrą 10 m², apdorokite dirvą ir augalus.
AntrakozėPirmiausia pašalinkite visus sergančius lapus, stiebus, vaisius, paruoškite 1% Bordeaux skysčio arba 90% vario oksichlorido tirpalą ir apdorokite visus krūmus, net sveikus.
Baltasis puvinys ar sklerotinijaLiga progresuoja karštu, sausu oru, pašalinus ligotus lapus, uolas reikia apibarstyti susmulkinta medžio anglimi, vietoj jos pažeistas vietas galima apdoroti vario sulfatu, tirpalo koncentracija yra 0,5%.
BakteriozėGeriausia pašalinti ligotą augalą kartu su šaknimi ir sunaikinti, o šalia esantį dirvožemį ir krūmus apdoroti tirpalu, paruoštu iš vario sulfato ir kalkių mišinio, įpilti 10 g kiekvieno agento į vandens kibirą.

kita liga

Moliūgai kenčia ne tik nuo ligų, bet ir nuo kenkėjų. Turite sugebėti laiku padėti augalui, daugybė kenkėjų sukelia augalo mirtį, ypač ankstyvosiose jų vystymosi stadijose. Liaudies kovos metodai laikomi saugiais vaisiams, jie yra veiksmingi ankstyvosiose infekcijos stadijose.

Norėdami kovoti su amaromis ir voratinklinėmis erkėmis, turite turėti svogūnų lukštų infuziją, prevencijai ir pirmosiomis dienomis po užsikrėtimo galite purkšti krūmus. Paruoštą užpilą lengva paruošti: užpilkite 200 g sauso luobelės 10 litrų vandens ir reikalaukite kelias dienas. Purkšti krūmus svogūnų lukštais ypač efektyvu karštu, sausu oru.

voratinklinė erkė

Įprastas muiluotas vanduo padeda nuo amarų. Įpilkite vieną 200 gramų skalbimo muilo gabalą į vandens kibirą (supjaustytą peiliu arba tarkuotą ant šiurkščiavilnių tarka). Masiškai nugalėdami krūmus, turite kreiptis į chemiją. Galite naudoti Karbofos. Tirpalas ruošiamas iš vandens (10 l) ir Karbofos (60 g).

Yra tik viena išvada. Jei norite valgyti sveikus moliūgo vaisius, jo augindami nenaudodami chemikalų, nepamirškite prevencinių priemonių:

skalbinių muilas

 • prieš sodinimą apdorokite sėklą;
 • nepamirškite apie kasmetinį dirvožemio įdirbimą, kuris apima ne tik šiukšlių išvežimą, bet ir organinių bei mineralinių trąšų įvedimą;
 • sezono metu maitinkite moliūgą kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis;
 • sunaikinti piktžoles.

Naudodamiesi šiais paprastais patarimais, visada turėsite gerą derlių sveikų vaisių, kurie bus gerai laikomi net miesto bute.

šiukšlių išvežimas

Atsiliepimai
 1. Ana, Pyatigorskas
  8.08.2018 11:50

  Ačiū už patarimą. Trumpai, suprantama, pamokanti. Nuotraukos padeda nustatyti teisingą diagnozę, suprasti, kuo tiksliai serga augalas.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas