Vynuogių veislės aprašymas ir savybės Pramogos, auginimo istorija ir subtilybės

Vynuogių auginimas yra procesas, reikalaujantis reikiamų žinių ir įgūdžių, kad būtų išvengta klaidų ir gautas stabilus derlius. Prieš pradėdami spręsti tokį jaudinantį verslą, turėtumėte išstudijuoti pagrindines priežiūros taisykles ir reikalavimus, nuspręsti dėl regionui tinkančios įvairovės. Dažnai pradedantiesiems sodininkams patariama pradėti nuo „Zabava“ vynuogių, kurios išsiskiria pradedančiajam patraukliomis savybėmis - nepretenzingumu ir atsparumu neigiamiems išorės veiksniams.

Veislės Zabava veisimo istorija

„Zabava“ veislė buvo gauta kertant Codryanka ir Laura. Šios nuostabios veislės veisėjas yra žinomas specialistas iš Ukrainos V. Zagorulko, visą gyvenimą dirbęs Rusijos eksperimentinėse stotyse. Veislės amžius yra keli dešimtmečiai. Šio laiko pakako, kad sodininkai įsitikintų „Linksmybių“ pranašumais ir užtikrintai pristatytų vynuoges į pirmaujančias vietas.

Trumpos hibrido savybės

Vynuogių savybių ir aprašymo tyrimas Pramogos yra būtina sąlyga, kurią būtina įvykdyti iš anksto.

Žinant, kokius reikalavimus kelia veislė, ko tikėtis iš augalo, lengva išvengti nemalonių problemų ir pagerinti derlių.

Išvaizda

Skiriamasis „Zabava“ vynuogių bruožas yra aktyvus augimas. Per trumpą laiką augalai duoda galingus ilgus ūglius, kuriuos reikia genėti. Tamsūs vaisiai yra gana dideli, tinkamai prižiūrint jie viršija 10 g. Kukuliai primena pailgą kūgį. Krūtinės svoris dažnai siekia 800–900 g.

vynuogės linksmai

Uogų skonio savybės

„Zabava“ vaisių skonis yra rūgštingumo ir saldumo derinys. Uogos turi ryškų riešutų poskonį. Vaisiai yra sultingi ir plona oda.

Apdulkinimas

Krūmai sudaro dviejų lyčių žiedynus, todėl apdulkintojų nereikia sodinti. Savaiminis apdulkinimas garantuoja puikų derlių ir daugybę kekių.

Atsparumas žemai temperatūrai

Vynuogių atsparumas šalčiui Pramogos yra vidutinės - esant šalnoms, mažesnėms nei 22 laipsniai, kyla augalų užšalimo pavojus. Rekomenduojama naudoti žiemos pastoges, kurios apsaugos nuo neigiamo poveikio.

vynuogės linksmai

Kokios ligos yra vynuogėms linkusios

Pilkasis puvinys ir miltligė retai veikia augalą, didelis imunitetas leidžia nesijaudinti dėl krūmų ligos.Vienintelė liga, dėl kurios Zabavos vynuogės gali žūti, yra pelėsiai.

Vynuogių dauginimo metodai

Pagrindiniai Pramogos dauginimo būdai yra kirtimai ir sluoksniavimas. Auginius geriausia skinti ir sodinti į konteinerius rudenį arba pavasarį. Dauginti sluoksniuojant rekomenduojama vėlyvą pavasarį arba vasarą, geros šaknys turės laiko užaugti iki rudens.

vynuogių auginiai

Sodinimo ir žemės ūkio technologijos

Sodinimas ir tolesnė pramogų priežiūra yra procesai, kuriuos gali atlikti net pradedantysis sodininkas. Svarbiausia iš anksto suprasti pagrindinius veislės reikalavimus.

Vietos ir dirvožemio reikalavimai

„Zabava“ vynuogėms rekomenduojama pasirinkti lengviausią ir patogiausią sodo vietą. Sodinimas šalia pastatų taip pat turi savo privalumų; stiprus vėjas nepažeis krūmų.Veislė teikia pirmenybę derlingam dirvožemiui, požeminis vanduo neturėtų patekti per arti paviršiaus. Jei reikia, uždėkite storą drenažo sluoksnį.

vynuogės linksmai

Dirvožemio mišinių sudėtis

Jei sodo dirvožemis yra prastos sudėties, sodinimo metu padarykite skylių:

  • upės šiurkštus smėlis;
  • juoda dirva;
  • durpės;
  • humusas.

Ruošiant dirvožemio mišinį, taip pat rekomenduojama pridėti šiek tiek mineralinių trąšų.

Sėjinukų laiko ir sėdėjimo schema

Vynuoges rekomenduojama sodinti ilgai prieš žiemos šalčius arba netrukus po stabilios šilumos atsiradimo. Atšiauriems regionams geriausia sodinti pavasarį. Krūmai sodinami vienoje ar keliose eilėse.

vynuogės linksmai

Į duobę

Pasodinus vieną krūmą, padarykite skylę iki 80 cm gylio, 60 cm skersmens.Rekomenduojama atsitraukti nuo medžių ar krūmų. Atstumas tarp augalų yra iki 3 m.

Tranšėjose

Zabavos krūmas yra gana didelis, todėl sodinant rekomenduojama palikti 2-4 m atstumą tarp augalų ir rekomenduojama statyti atramas kartu su sodinimu.

Eilėmis

Sodinant eilėmis, reikia išlaikyti rekomenduojamą tarpus. Palikite 2-3 m tarp įvorių, padarykite 2-2,5 m tarp eilučių.

vynuogės linksmai

Laistymo dažnis

Drėkinkite dirvą kas 2–4 dienas karštu oru. Įpilkite mažiausiai 20 litrų vandens po vienu suaugusių vynuogių krūmu Pramogos. Dienos metu būtinai laikykite skystį saulėje. Prieš drėkinimą, dirvą atlaisvinkite.

Viršutinis jaunų ir vaisinių vynmedžių užpilas

Tręšimas yra būtina sąlyga norint padidinti derlių ir pagerinti vynuogių krūmų vystymąsi. Rekomenduojama naudoti sudėtingas kompozicijas, kurias siūlo sodininkystės parduotuvės.Pavasarį, prasidėjus karščiams, naudokite organines trąšas - puvusį mėšlą, kompostą. Naudokite maistinių medžiagų mišinius kaip mulčio sluoksnį.

organinės trąšos

Formavimas ir keliaraištis prie stulpų

Suformuoti krūmą rekomenduojama praėjus 2–3 metams po pasodinimo. Paprastai pašalinama tik dalis pagrindinio stiebo, paliekant trumpą stiebą (iki 1 m). Formacinis genėjimas atliekamas kasmet, pašalinami sutirštėję, sausi, pažeisti ūgliai. Pririškite vynuoges prie atramų iškart po sodinimo. Per metus ūgliai užauga daugiau nei 15 cm aukščio, todėl turėtumėte pasirūpinti nuolatinėmis aukštomis atramomis.

Infekcija ir vabzdžių gydymas

Profilaktinis gydymas yra vienintelis būdas apsaugoti linksmuosius krūmus nuo ligų ar kenkėjų. Rekomenduojama naudoti chemines medžiagas, kurių veikimo laikas yra ilgas. Liaudies vaistų vartojimas turės būti atliekamas kas savaitę, taupūs preparatai greitai praranda savo savybes.

perdirbimas urmu

Pasiruošimas žiemai

Regionuose, kuriuose yra šiltas klimatas, nebūtina ruošti krūmų žiemojimui. Vietose, kurioms būdingi stiprūs žiemos šalčiai, turėsite kreiptis į pastogę. Atsargiai nuimkite vynmedžius nuo atramų, padėkite juos tik ant storo šiaudų ir eglių šakų pagalvės. Viršutinę dalį uždenkite šiaudiniais kilimėliais, efedru, geotekstile.Žiemą uždenkite vynuoges sniegu, tačiau įsitikinkite, kad sniego sluoksnis nėra per storas.

Vaisiaus pradžia. Nokinimo terminai

Pirmieji vynuogių vaisiai „Zabava“ duos tik po 2-3 metų po pasodinimo. Rekomenduojama palikti tik 2–3 kiaušides, kekių gausa gali pažeisti krūmą. Vaisių skynimas prasideda rugpjūčio pradžioje arba viduryje. Regionuose, kuriuose vėsus vasaros klimatas, nokinimas vyksta šiek tiek vėliau - rugsėjo pradžioje.

Kekių rinkimas ir laikymas

Vynuogių vynuogių rinkimas Pramogomis rekomenduojama būti atsargiems, kad nepažeistumėte vynmedžių. Vykdykite procesą su sodo genėjimu. Surinkę, surūšiuokite uogas. Siųskite tankiausias sveikas bandeles į rūsį ar šaldytuvą saugoti, o likusias nedelsdami perdirbkite - konservavimui, vynui, desertams. Pramogos yra viena mėgstamiausių daugelio sodininkų veislių. Net nesant didesnio dėmesio, vynuogių veislė neša puikius vaisius ir vystosi. Laistymo, maistinių medžiagų įdėjimo ir reguliaraus genėjimo pakanka, kad krūmas atsilygintų nuostabiu derliumi.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas