Ar įmanoma namuose auginti vynuoges iš sėklos ir kaip ja rūpintis

Tarp vyndarių yra plačiai manoma, kad šis augalas gali daugintis tik auginiais ir sluoksniais. Naujokas vasaros gyventojai net nežino, kaip tinkamai išauginti vynuoges iš sėklų, kad jos duotų sodrų ir skanų derlių. Bet būtent tokia technika kartais yra būtina, nors tam reikia daug laiko ir pastangų.

Ar vynuoges galima auginti iš sėklų?

Kaip rodo praktika, iš sėklų galite auginti vynuoges. Tačiau šiuo atveju nėra garantijos, kad gautas daigai išlaikys motininio augalo veislės savybes. Ši technika dažnai naudojama:

sėklinės vynuogės

  • selekcininkai, turintys tikslą išauginti naujus hibridus ar geresnių rezultatų veisles;
  • sodinukams auginti;
  • tolesniam augalo naudojimui dekoratyviniais tikslais;
  • auginimui.

Ne kiekviena vaisinga vynuogių veislė gali būti dauginama sėklomis. Dauguma ankstyvųjų hibridų geriausiai tinka šiam tikslui. Kadangi užaugę daigai ne visada išlaiko specifines pirminės veislės savybes, patyrę sodininkai rekomenduoja pasėti kelias sėklas. Po to palyginamos išaugintų vynuogių krūmų savybės ir paliekamos tos, kurios patenkina lūkesčius ir reikalavimus. Reikėtų pažymėti, kad iš namuose auginamų augalų sėklų uogų derlius ir skonio savybės yra prastesnės nei auginių ar šakniavaisių.

suaugusių vynuogių

Pasiruošimas nusileidimui

Sėklai surinkti renkamos stambios ir gerai prinokusios uogos, neturinčios išorinių defektų ar jokios ligos požymių. Iš vynuogių vaisių minkštimas pašalinamas, o išimtos sėklos nuplaunamos po tekančiu vandeniu. Po to parenkami tie, kurie yra rudos ar smėlio spalvos ir yra didžiausi.

Norint padidinti vynuogių sėklų daigumą, rekomenduojama jas stratifikuoti. Turėtumėte pradėti ne vėliau kaip gruodžio mėnesį ir veikti keletą mėnesių. Tokiu atveju iki vasaros sezono pradžios išaugintą daigą galima pamerkti į atvirą žemę. Stratifikacija reiškia grūdų įdėjimą į drėgną skudurėlį ir celofaną, o po to 2 mėnesius laikymą šaldytuve.

Priimtina oro temperatūra yra nuo +3 iki 0 ° С. Kartą per savaitę vynuogių sėklos išimamos ir kruopščiai tikrinamos. Stratifikacija baigiasi tuo metu, kai grūdų lukštai pradeda trūkinėti. Po to grūdai dedami į šiltą vietą, paskirstant juos ant drėgno skudurėlio.Po kelių dienų turėtų pasirodyti mažos šaknys, tai rodo, kad laikas pasėti vynuoges į žemę.

sėklų paruošimas

Sėkite vynuoges namuose

Prieš sodindami vynuogių sėklas, turite paruošti dirvą. Naudokite paruoštą substratą, įsigytą parduotuvėje, arba mišinį lygiomis dalimis iš šių komponentų:

  • upės smėlis;
  • bet koks humusas;
  • sodo žemė.

žemė inde

Kiekvieną sodinuką geriau auginti atskirai puode. Dugne padaryta drenažo skylė, o po to supilama keletas keramzito akmenukų. Tik po to supilamas maistingas dirvožemio mišinys, į jį sodinama sėkla iki 1,5 cm gylio ir gerai laistoma. Puodyna dedama į gerai apšviestą vietą, geriausia ant palangės pietinėje namo pusėje, ir tikimasi, kad pasirodys ūgliai.

Kad drėgmė neišgaruotų, sėja yra padengta celofanu, kol pasirodys daigai.

Kad sėklos sudygtų, būtina joms suteikti patogų temperatūros režimą. Manoma, kad optimali temperatūra vynuogėms auginti iš sėklų yra apie +20 ° C dienos metu ir mažiausiai +15 ° C vakare. Tokiomis sąlygomis daigai turėtų pasirodyti per savaitę po sėjos.

sėklų daigumas

Nokinimo terminai

Sėklose auginamos vynuogės auga gana lėtai ir joms reikia ypatingos priežiūros. Jis duos vaisių tik praėjus 4-5 metams po sudygimo, o pirmasis derlius paprastai būna prastas. Uogos pirmaisiais vaisiaus augimo metais būna rūgščios arba silpno skonio ir aromato. Brandinimo laikas visiškai priklauso nuo veislės ir tų savybių, kurias jaunas augalas paveldėjo iš motinos. Tiksliai juos atpažinti bus galima tik po kelerių metų stebint pasodintą krūmą.

pirmieji lapai

Augalų priežiūros ypatybės

Neužtenka vien sudygti vynuogių sėklos, jauniems daigams reikia kruopščios priežiūros. Stiprų ir sveiką augalą galima gauti tik tinkamai organizuojant laistymą ir aprūpinant reikiamu šviesos kiekiu. Dienos šviesos laikas turėtų būti bent 8 valandos. Taip pat turėsite reguliariai tepti viršutinį užpilą ir atlaisvinti dirvą. Kas 1,5 savaitės vynuogės šeriamos fosforo ir azoto turinčiomis trąšomis.

Iš karto po ūglių atsiradimo geriau drėkinti iš purškimo buteliuko, kad nebūtų pažeistos trapios šaknys. Pagrindinis jaunų vynuogių priešas šiame etape yra voratinklinė erkė, kuri gali visiškai sunaikinti sodinimą. Kasdien būtina atlikti krūmų patikrinimą, o aptikus kenkėją - nedelsiant imtis prevencinių priemonių.

jauni sodinukai

Jei ateityje planuojama vynuoges naudoti kaip dekoratyvinį kambarinį augalą, tada, pasiekęs 10 cm aukštį, augalas perkeliamas į puodą, kurio tūris yra iki 4 litrų. Daigas į atvirą žemę pasodinamas maždaug birželio pradžioje. Pirmiausia turite sukietinti jauną krūmą. Tam jis savaitę laikomas lauke.

Vieta turėtų būti apsaugota nuo skersvėjų ir tiesioginių saulės spindulių. Tokios priemonės padės išvengti saulės nudegimo ateityje.

Persodinkite į atvirą žemę

Užaugęs vynuogių daigai persodinamas į atvirą žemę, kai tik jis pasieks 30 cm aukštį, tuo pačiu metu gatvėje jau turėtų būti šiltas oras ir neturėtų kilti pavojus, kad bus šalnos. Parinkta gerai apšviesta tūpimo vieta, apsaugota nuo šiaurės šalto vėjo. Sodinti vynuoges geriausia gaminti lengvoje dirvoje, turinčioje gerą oro pralaidumą ir kanalizaciją. Aikštelės vieta žemumose, didelė drėgmė ar artima požeminio vandens vieta gali išprovokuoti krūmų užšalimą.

persodinti

Jaunoms vynuogėms sodinti skylės iškasamos 1,5–2 metrų atstumu viena nuo kitos.Ten pilamas maistingas dirvožemio mišinys, paruoštas iš lygių upių smėlio dalių, bet kokio humuso ir žemės. Prieš sodindami augalus, skylė gerai sudrėkinama. Jei svetainėje vyrauja molio dirvožemis, tada į jį rekomenduojama pridėti komposto, smėlio ar kitos medžiagos drenažui.

Taip pat rekomenduojama šiek tiek pakelti vynmedžių lovą.

Tuo pačiu metu tiriamas dirvožemio rūgštingumas. Skirtingos vynuogių veislės šiuo atžvilgiu turi skirtingas lengvatas. Pavyzdžiui, amerikietiškos kilmės augalai geriausiai klesti esant 5,5–6 pH lygiui, europiniai augalai - 6,5–7, hibridai - 6,0–6,5. Jei parametrai neatitinka rekomenduojamų, tuomet būtina imtis priemonių jiems normalizuoti.

Vynuogėms sodinti pasirenkama šilta ir saulėta diena. Kiekvienas šaudymas fiksuojamas ant nustatytos atramos. Pirmaisiais metais svarbiausia priežiūra - laiku organizuoti laistymą, dirvožemio atsipalaidavimą ir atsirandančių piktžolių ravėjimą. Jei viskas bus padaryta teisingai, augalas gerai įsišaknys, o jo aukštis sieks 1–2 metrus.

Kasu duobes

Formacinis genėjimas atliekamas tik trečiaisiais vynuogių krūmo gyvenimo metais. Jei veislė pasirinkta sėkmingai, tada ji duos vaisių praėjus 3-4 metams po pasodinimo, tačiau yra atvejų, kai augalas davė savo pirmąjį derlių po 2 metų.

Augindami vynuoges vynui gaminti, turite žinoti, kad dirvožemio kokybė daro didelę įtaką skoniui. Pirmasis krūmų šėrimas atliekamas praėjus kelioms savaitėms po nusileidimo aikštelėje. Ateityje trąšos bus dedamos kartą per metus, dažniausiai pavasarį. Palaikymas organizuojamas visais įmanomais ir pageidaujamais būdais:

augančios vynuogės

  • pavėsinės variantas;
  • parietalinis metodas;
  • gobeleno metodas.

Jei buvo nuspręsta auginti vynuoges sienos metodu, tuomet verta atsitraukti nuo sienos bent 1 metro atstumu, kad krūmas turėtų galimybę gauti reikiamą saulės šviesos dozę ir būtų gerai vėdinamas. Kol vynuogės dar mažos, jas galite pritvirtinti prie smeigtukų, įmestų į žemę. Jų aukštis parenkamas taip, kad vynmedis neturėtų galimybės nusileisti ant žemės.

Augant vynuogių krūmui, kailiukai pašalinami, o šakos tvirtinamos ant grotelių ar pavėsinės, ateityje suformuojant iš jų gražų žalią rėmą. Silpni ar pažeisti procesai turi būti pašalinti laiku, kad krūmas nešvaistytų energijos ir maistinių medžiagų. Taip pat turite įsitikinti, kad vynuogės neauga per daug sutirštėjusios, nes tai lemia ne tik jų išeikvojimą, bet ir grybelinių ligų vystymąsi.

sienos metodu

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas