Indukų lizdų matmenys ir brėžiniai ir kaip tai padaryti patiems

Indo-ančių veisimas yra pelninga ir įdomi veikla, net nepatyręs kaimietis sugeba užauginti nutildytus šunis. Tai paukščiai, turintys ramią nuojautą ir puikiai išgyvenantys palikuonis. Jie greitai auga, nereikalauja sudėtingos priežiūros. „Indų ančių“ lizdų paruošimas „pasidaryk pats“ neužims daug laiko ir leis jums padėti paukščiui pasitraukti bei pakelti jauniklius patogiomis sąlygomis.

Bendrieji patarimai

Muskuso antys paprastai vadinamos indo antimis dėl savo išorinio panašumo į kalakutus, o nutildytos antys - dėl triukšmo iš pulko nebuvimo ir tylaus švilpimo, kurį skleidžia paukščiai. Jie greitai auga, po 3 mėnesių pasiekia 3 kilogramų masę ir yra tinkami skerdimui. Indo ančių kiaušinius galima valgyti virtus arba kepti, dedama į kepimo tešlą. Jie yra didesni už vištieną. Todėl kaimo sodybose populiarus mutes yra populiarus.

Vasario mėn. Indėnai pradeda poravimosi sezoną, jie priimami skubėti balandžio mėnesį. Prieš tai antis randa tamsią, ramią vietą namiškiams sutvarkyti; jei iš anksto jos neįrengiate, vėliau bus labai sunku rasti mūrą. Paukštis gali jį organizuoti ant medžio ar ant plikos žemės, plėšrūnai (graužikai, katės) gali sunaikinti lizdą arba paukštis jo apleis, jei išsigąs.

Todėl geriau iš anksto pasiruošti ir nutildyti patogius lizdus, ​​kur galėtumėte kontroliuoti inkubacijos procesą ir stebėti jauniklius. Jie yra atskirti nuo pagrindinės paukščių populiacijos kelioms patelėms vienu metu. Galite sutvarkyti nuošalius kampus viščiukų inkubacijai rudenį ar žiemos pradžioje, kad paukščiai turėtų laiko įsikurti naujuose namuose.

Lizdams pasirenkami sausi, šilti ir patamsėję kampai, būtina pasirūpinti, kad niekas netrukdytų paukščiui, indokai nepainioja lizdų ir nemato mažų ančiukų (tokiu atveju jie gali atsisakyti sankabos ir pradėti auginti kitų žmonių kūdikius).

Brėžiniai ir matmenys

Jums reikės konstrukcijos, kurios gylis ir aukštis yra 40–45 centimetrai, plotis 30–35 centimetrai. Geriau struktūras padaryti vientisas, tačiau 3-4 lizdus galima padalyti tankiomis nepermatomomis pertvaromis. Namų matmenys šiek tiek skiriasi, priklausomai nuo ančių dydžio.

Eksperto nuomonė
Zarečny Maksim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias kotedžų ekspertas.
Konstrukcija turėtų būti pakelta 10 centimetrų virš namo grindų. Iš įėjimo į lizdą pusės padaroma 10–15 centimetrų veržlė, kad kiaušinis negalėtų išbristi ir nesugriūti ant grindų.

Reikėtų nepamiršti, kad indėnai teikia pirmenybę giliems lizdams. Kad paukščiams būtų patogu lipti į namą, priešais įėjimą į jį galite pastatyti plytą.

Būtinos medžiagos

Gaminti po ranka tinkamas medžiagas: strypų, faneros, medžio drožlių plokštės, lentų, baldų likučius. Iš visų jums reikalingų įrankių:

 • ruletė;
 • medienos pjūklas;
 • vinys, varžtai;
 • plaktukas, atsuktuvas ar atsuktuvas.

ančių lizdai

Patyrę ūkininkai rekomenduoja lizdams naudoti senas automobilių padangas. Jie yra pakankamai gilūs ir gerai išlaiko šilumą. Norint apšiltinti namą ir apsaugoti jį nuo drėgmės, naudingas polietileno, seno linoleumo, gumos gabalas.

Ši namo grindų danga leis atidžiai išvalyti lizdą.

Instrukcijos, kaip sudaryti lizdą indo moterims

Jį pagaminti nėra sunku, net pradedantysis paukštynas gali tai padaryti. Galite įtraukti vaikus į pamoką, kad jie tikrai sudomintų procesą.

 1. Pirmiausia turite nuspręsti, kiek ančių lizdų bus suprojektuota.
 2. Tuomet iš turimų medžiagų reikia sudėti didelę stačiakampę dėžę arba kelias atskiras dėžutes lizdams.
 3. Jei pasirenkama didelė konstrukcija, ją reikia padalyti į keletą skyrių su faneros ar medžio drožlių plokštės gabalėliais.
 4. Ant grindų klojama hidroizoliacinė medžiaga (plėvelė, linoleumas).
 5. Virš įėjimo prikalta iki 15 centimetrų aukščio veržlė.
 6. Konstrukcija montuojama ant kojų ar strypų, kurių aukštis yra 10 centimetrų.
 7. Kaip nuimama danga naudojama fanera, skalūno gabalas.

ančių namas

Į lizdus dedama pjuvenų ar šiaudų. Jie keičiami, kai tampa nešvarūs. Šienas nenaudojamas patalynėms, jis yra per šlapias ir sukuria papildomą drėgmę paukščių name.

Kur dėti

Lizdai dedami į šilčiausią ir sausiausią kampelį, atokiau nuo pagrindinio ančių gyvulio. Skyrius su lizdais turi būti tylus ir tamsus, kitaip paukščiai atsisako sankabos.

Šalia paukščių namų paliekami konteineriai su maistu ir vandeniu. Patalpoje neturėtų būti toli nuo lizdo. Be maisto ir vandens, paukščiui turėtų būti prieinama maudymosi talpykla ir vonia su pelenais. Įpilkite maisto ir atsargiai pakeiskite vandenį, kad netrukdytų nutildyti. Kraikas keičiamas, kai paukštis paliekamas šerti. Vanduo turėtų būti keičiamas kasdien, maisto ir gėrimų indai kruopščiai nuplaunami karštu vandeniu 1–2 kartus per savaitę.

Galimos problemos

Jei Vidinis lizdą pats susitvarkė senoje dėžutėje ar plastikiniame kibire, jums tereikia perkelti konstrukciją į lizdo vietą, paukštis greitai pripras prie naujos vietos.

ančių namas

Sankaba tikrinama ovoskopu, paliekant tik antis apvaisintus, tinkamos formos kiaušinius, be dėmių ir trūkumų. Po 1 antį dedama ne daugiau kaip 15 kiaušinių. Jei paukštis visiškai neuždengia sankabos, viščiukai neišperės. Iš po ančių esantys juodi kiaušiniai išimami iš karto, viščiukas iš jų nebebus rodomas.

Ant lizdų sėdinčioms patelėms išimama antis, kuri jau turėjo ančių, kitaip jos apleis sankabą. Būtina įsitikinti, kad namuose nėra graužikų, jie turėtų būti periodiškai apnuodomi. Jei antis nenori sėdėti baigtame name, į tuščią lizdą galite įdėti kiaušinį, pagamintą iš medžio, gipso, kad paskatintumėte vidinę antį. Antys gali netyčia supainioti lizdus, ​​jei jie yra vienas šalia kito, tada paukščius reikia sėdėti vietose.

Indų antys mėgsta spjaudytis vandenyje, tačiau jos nemėgsta maudytis, joms nereikia netoliese esančio rezervuaro normaliam vystymuisi, todėl ant kiaušinio lukšto ir pačiuose kiaušiniuose tikimybė susirgti salmonelioze yra mažesnė.

Jei namai indų merginoms yra pagaminti iš aukštos kokybės, jie gali būti naudojami kelerius metus. Paukščiai užaugina daug palikuonių, kurių išgyvenamumas yra puikus. Taikant minimalią paprastą priežiūrą, ančių skaičius privačiame kieme greitai augs, vaikams ir suaugusiems įdomu stebėti jauniklių vystymąsi, tai leidžia jiems įgyti žinių ir patirties, reikalingų savo ūkio plėtrai.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas