Kada ir kokio amžiaus ančiukus galima išleisti lauke ir jiems leisti plaukti

Norėdami nustatyti, kada paleisti ir ar ančiukai gali vaikščioti lauke, turite žinoti paukščio vystymosi laiką. Turite informacijos apie slyvos atsiradimo laiką, reikiamą temperatūros diapazoną vaikščiojant. Perkėlimas į gatvę leis užauginti sveikus jaunus gyvūnus, tinkamus veisti mėsai, gauti kiaušinių, palikuonių. Palaipsnis perėjimas prie ilgo buvimo gryname ore, plaukimas rezervuaruose padidina imunitetą, skatina ančiukų augimą.

Kokio amžiaus ančiukai gali išeiti į lauką

Paukščių augintojai, tiek pradedantieji, tiek patyrę, dažnai ginčijasi: koks yra optimaliausias vaikščiojančių ančiukų amžius. Yra daug argumentų už ir prieš išankstinį paleidimą. Kažkas sako, kad jei viščiukai bando sukramtyti, laikas juos išvesti į gatvę. Iš tiesų, natūraliomis sąlygomis ančiukai iškart pradeda gyventi lauke, o po kelių dienų išmoksta plaukti, nardyti ir patys gauti maisto.

Šiuose argumentuose yra tam tikra logika. Tik nereikia pamiršti reikšmingo laukinių ir naminių paukščių skirtumų, pritaikytų žmonių maitinimui, veisimui dirbtinėje aplinkoje. Todėl mes nuosekliai apsvarstysime visus veiksnius, turinčius įtakos išleidimo laikotarpiui.

Geriausia, jei ančiukai auginami šiltuoju metų laiku. Taigi viščiukai greičiau užaugs, pradės maitintis patys ir priaugs svorio. Tokiu atveju jau 3-4 dienas leidžiama palaipsniui jauniklius išnešti į lauką dienos metu.

Išleidimas ant vandens, jei nėra kontraindikacijų, gali būti atliekamas maždaug vieno mėnesio amžiaus.

14 laipsnių (kai kuriuose šaltiniuose - 16) temperatūroje lauke vaikščioti tiesiog būtina. Manoma, kad viščiukai pradeda bėgti greičiau, geriau, jei anksčiau turėjo galimybę išmokti plaukti, nardyti, atlikti vandens procedūras. Taip ir augant svoriui, tokių ančių raumenų masė yra efektyvesnė.

Kas gali paveikti terminą?

Nepatyrę ūkininkai dažnai daro klaidą, perkeldami savo viščiukus į gatvę per anksti. Tai sukelia mirtinas pasekmes iki mirties dėl hipotermijos.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Jei oras nebuvo sušilęs iki 14 laipsnių, griežtai draudžiama išnešti ančiukus lauke. Geriau palaukti, kol sušils.

Rekomenduojama paukštį nuosekliai pripratinti prie naujų jo sąlygų. Pirmojo aukšto narvai (maždaug 10 dienų amžiaus), atidžiai stebintys ančiukų elgesį. Tuo pačiu metu nėra juodraščių, įtrūkimų, atvirų durų, langų. Ir tik vėliau, kai jauni sustiprės (ir lauke bus pakankamai šilta), jie galės būti išleisti lauke.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas