Kodėl ančiukų akys sulipusios ir ką daryti, kaip gydyti ir užkirsti kelią

Ligos, kuriomis serga ančiukai, yra daugybė ir pavojingų. Akių patologijos nėra išimtis. Ligos dažniausiai vystosi antisanitarinėmis sąlygomis, nesilaikant elementarių priežiūros taisyklių. Be to, ligos dažnai nepastebimos. Dulkių patekimas, konjunktyvitas, vitaminų trūkumas ir kitos problemos gali sukelti ligas. Išanalizavę visus veiksnius, galite suprasti, kodėl ančiukų akys prilimpa.

Kodėl ančiukas neatveria akių ir ką su tuo daryti

Viena iš labiausiai paplitusių blogos akių būklės priežasčių yra konjunktyvitas. Tai ūminė virusinė liga, kurią patvirtina šie simptomai:

 • akių dusulys;
 • tepimas;
 • ragenos paraudimas;
 • akies voko patinimas, kuris yra visiškai uždarytas.

Antį rekomenduojama gydyti vietiniais antibiotikais akių lašų pavidalu. Taip pat naudojami antibakteriniai losjonai. Kita priežastis yra amoniako aklumas. Patologija yra akies ir kvėpavimo takų gleivinės uždegimas. Dėl gydymo trūkumo prarandamas regėjimas. Liga vystosi atsižvelgiant į ančiukų perteklių ančiose. Šie simptomai rodo problemą:

 • sulėtinti bendrą paukščių vystymąsi;
 • gleivinės išskyros iš nosies.

Norint pagerinti gyvūno būklę, pašarai praturtinti vitaminu A. Šis komponentas morkose randamas dideliais kiekiais. Būtent šis produktas pridedamas prie kasdienės ančių dietos. Kitas būdas atsikratyti komponento trūkumo yra duoti gyvūnams po 2–3 lašus žuvų taukų per dvi savaites.

Jei ančio akis uždaryta, priežastis gali būti aspergiliozė. Tai yra grybelinė liga, kuriai labiau jautrūs jauni medetkos. Grybelis pirmiausia pažeidžia plaučius. Patologijos požymiai yra šie:

 1. Apetito praradimas.
 2. Sutrikęs, audringas kvėpavimas.
 3. Svorio metimas.
 4. Akių uždegimas ir bukas.
 5. Putų buvimas akyse, vandeningos akys.
 6. Galūnių paralyžius.
 7. Kaklo tempimas.

Gydyti patologiją yra labai sunku, todėl reikia bandyti bet kokiomis priemonėmis, kad būtų užkirstas kelias jos vystymuisi. Norėdami sustabdyti viso gyvulio užkrėtimo procesą, į geriamąjį vandenį reikia įpilti vario sulfato tirpalo, o pašarui - priešgrybelinį vaistą „Nystatin“. Taip pat reikia pakeisti patalynę ir dezinfekuoti visus paviršius.

daug ančiukų

Jei ančio akys pleiskanoja, priežastis gali būti pjuvenos ar kitos dalelės ant gleivinės paviršiaus. Jei svetimos šiukšlės įstrigo, tai sukelia uždegimą ir pūlių susidarymą. Akys plaunamos furacilino tirpalu, o po akies voku dedamas tetraciklino tepalas.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Jei turite problemų su akimis, pirmiausia reikia jas nuplauti švariu vandeniu arba lengvai užvirinta juoda arbata. Tuomet, norint nustatyti tikslią diagnozę, reikia kreiptis į veterinarą.

Prevencijos priemonės

Siekiant užkirsti kelią ančių ančių ligų vystymuisi, imamasi prevencinių priemonių:

 1. Stebėkite amoniako kiekį kambaryje.
 2. Praturtinkite dietą vitaminais ir mineralais.
 3. Anties namo dugną išklokite šienu ar šiaudais.
 4. Laikykite jaunus gyvūnus atskirai nuo suaugusiųjų.
 5. Sumažinkite ryšį tarp ančių ir kitų gyvūnų.
 6. Reguliariai valykite ir dezinfekuokite ančiukus, keiskite patalynę.
 7. Suteikite 2–3 valandas ėjimo kasdien.
 8. Venkite minios siaurėjimo.

Tinkamas ančiukų išlaikymas, prevencinių priemonių laikymasis padės išvengti įvairių paukščių ligų, įskaitant akių problemas. Jei atsiranda patologijos simptomų, turite nedelsdami kreiptis į veterinarą.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas