Kodėl antys įkando viena kitą ir čiupo viena kitą ir ką daryti su kanibalizmu

Veisdami antis, svarbu atsižvelgti į visas šių paukščių laikymo ypatybes. Kartais ūkininkai susiduria su skirtingais pažeidimais. Patyrę naminių paukščių augintojai dažnai pastebi, kad suaugę ir jauni ančiukai linkę spausti vienas kito plunksnas. Tai daro didelę žalą. Norėdami susidoroti su pažeidimu, turite suprasti, kodėl antys čiupo viena kitą.

Kodėl antys kapoja viena kitą

Naminių paukščių plunksnos yra išpjautos. Tai daro ne tik antys, bet ir vištos ar kalakutai. Tačiau ančiukai ypač dažnai plėšo plunksnas. Taip yra dėl auginamų ančiukų laisvo veisimo. Į ganyklą jie išleidžiami po 2 mėnesių. Suaugusieji nėra pernelyg laimingi su kūdikiais. Taip yra dėl paukščių konkurencijos. Todėl antys dažnai čiulpia ar net valgo ančiukus.

Netyčiniai jaunikliai imasi pavyzdžių iš suaugusių paukščių ir taip pat pradeda plėšti plunksnas. Tai tampa muštynių ar agresijos priežastimi. Šie veiksniai lemia neįprastą ančių elgesį ir kanibalizmo atsiradimą ančiose:

 • valgymo sutrikimai ar vandens trūkumas;
 • maisto perteklius;
 • mažas raumuo;
 • ančių mitybos poreikių pokyčiai;
 • trūksta tiektuvų ar vandens rezervuarų;
 • agresyvių paukščių buvimas pulke.

Ančių konfliktų sprendimai

Yra daugybė paukščių konfliktų sprendimo būdų. Visų pirma, verta pakeisti jų racioną.

Pakeitus mitybą

Dėl netinkamos mitybos tie koldūnai žvilga vienas į kitą. Tai taikoma ir kitoms veislėms. Norint pašalinti pažeidimą, rekomenduojama laikytis šių taisyklių:

 1. Į pašarą įpilkite naudingų priedų. Tai apima argininą, cistiną, metioniną. Antims taip pat reikia sieros arba kalcio. Esant pakankamam tokių medžiagų kiekiui, ančių plunksnos neplėš. Be to, naudingi elementai padeda plunksnoms augti paveiktose kūno vietose. Siera taip pat normalizuoja medžiagų apykaitos procesus ir pagreitina svorio padidėjimą. Ji turėtų laikytis dietos, pradedant nuo 2 savaičių.
 2. Pristatykite pašarą, kuriame yra geležies ir vario sulfatai. Antims taip pat reikia natrio selenito, Biovetino, citrinos rūgšties. Be to, jiems reikia skirti kobalto chlorido.
 3. Duokite paukščiams valgyti. Antims reikia linų, saulėgrąžų ir sojų pyrago.
 4. Duokite antims šviežios žuvies. Paukščiams šerti leidžiama naudoti virpesius ar šprotus. Maitinimui taip pat leidžiama naudoti mėsos ir kaulų miltus arba maltą mėsą. Norėdami atsikratyti problemų, rekomenduojama maitinti 1 asmenį bent 50 gramų riebalų per savaitę.
 5. Įveskite pieną į dietą. Taip pat leidžiama paukščiams duoti pieno.
 6. Jei netoliese yra vandens telkinys, būtinai pasiimkite antis maudytis. Iškilus problemai, puikus maisto pasirinkimas bus maži lukštai ar antis.
 7. Naudinga paukščiams duoti šviežių žolelių ir žolių miltų. Antys taip pat jaučia kapotų pušų ar eglių spyglių poreikį.
 8. Antims reikia susmulkintos kreidos. Jei paukščiai čiupo vienas kito plunksnas, rekomenduojama padidinti dienos stalo druskos kiekį.
 9. Norint sumažinti maždaug 40% grūdų pašaro turinį, verta jį pakeisti paprastu mišiniu, kurį sudaro žalumynai, virtos bulvės ir duona. Iš žalumynų naudinga duoti ančių burokėlių viršūnes, dilgėlių, kopūstų, kiaulpienių žalumynus.

daug ančių

Mes apskaičiuojame ir pašaliname agresorių

Jei paaiškėjo, kad asmuo, kuris smeigia kitas antis, kol jis kraujavo, rekomenduojama jį sugauti ir sudėti atskirai. Išskyrus agresyvų paukštį, rekomenduojama jį tinkamai šerti ir kontroliuoti jo elgesį. Paprastai subalansuota mityba padės visiškai išspręsti problemą. Tik pašalinus agresijos požymius, antis leidžiama grąžinti į savo vietą.

Mes gerai pasiekiame geriamuosius ir tiektuvus

Jei paukščiai įkando, verta apžiūrėti kiemą. Kartais problemą sukelia neteisingas tiekėjų ir geriamųjų skaičiavimas. Tai išprovokuoja kovas tarp paukščių. Jei tokios problemos nustatomos, verta padidinti maisto ir vandens prieigos taškų skaičių ir stengtis juos padaryti kuo patogesnius.

Pakeitus namo apšvietimą

Žiemą dėl netinkamo dienos šviesos paukščiai dažnai žvilgčioja vienas į kitą. Kuriant namo apšvietimą, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių.

Eksperto nuomonė
Zarečny Maksim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias kotedžų ekspertas.
Visų pirma, svarbu sutelkti dėmesį į dienos šviesos trukmę. Tai turėtų būti 10–12 valandų. Bet koks nukrypimas nuo šių parametrų gali išprovokuoti agresyvų elgesį su kitais bandos nariais.

Didelę reikšmę turi apšvietimo ryškumas. Paprastai tai turėtų būti 15 liuksų. Norėdami tai padaryti, pakanka naudoti kelias 40-60 vatų lemputes. Jie turėtų būti tolygiai paskirstyti po namo perimetrą.

daug ančių

Mes stebime drėgmės lygį kambaryje

Veisdami antis, reikia nepamiršti, kad tai yra vandens paukščiai, jautrūs bet kokiems drėgmės parametrų pokyčiams. Tuo pačiu metu paukščiai sunkiai toleruoja drėgmės pokyčius. Tai išprovokuoja kondensato atsiradimą ant jų plunksnų.

Norėdami namuose išlaikyti reikiamus drėgmės parametrus, verta namuose pastatyti higrometrą. Priklausomai nuo jo parametrų, gali būti naudojami įvairūs metodai. Taigi, kambaryje leidžiama dėti dujinį katilą arba viryklę, kuri pašalins drėgmės perteklių. Nepakankamai veikiant, priešingai, rekomenduojama naudoti drėkintuvą. Žiemą drėgmės parametrai visada turėtų būti 50–60%, o oro temperatūra negali nukristi žemiau + 5–7 laipsnių.

Galimos komplikacijos

Jei muskusas ar kitos ančių rūšys traukia vienas kito plunksnas, tai sukelia neigiamas pasekmes. Kai užrišami sparnai ar kūnas, atsiranda pavojingų žaizdų, kurios provokuoja kanibalizmo atsiradimą bandoje.

Ištekėjus kraujui, antys vis žvilga ant žaizdų. Tai išprovokuoja sunkų kraujo netekimą ar infekciją. Dėl to paukščio mirties pavojus yra didelis.

Kaip išvengti problemos atsiradimo

Norint išvengti tokių problemų, rekomenduojama laikytis paukščių laikymo ir maitinimo standartų. Jei lizdų nėra pakankamai, verta pasidaryti papildomų. Tai padės išvengti konfliktinių situacijų. Agresyviausi paukščiai turėtų būti atskirti. Nerekomenduojama keisti laikymo sąlygų ar vietų, kur vaikšto paukščiai.Tai turi būti padaryta palaipsniui, atsižvelgiant į paukščių norus.

Jei antys nuolatos įkando, svarbu, kad kambarys būtų švarus. Tai padės išvengti purvo ir infekcijos patekimo į pažeistą vietą. Tuo pačiu metu rekomenduojama kiekvieną savaitę atlikti bendrą patalpų valymą, kiekvieną dieną plauti grindis, valyti tiektuvus ir girdyklas. Jei purvas pateko į vandenį, jį reikia pakeisti. Maistas ir vanduo turi būti kambario temperatūros. Periodiškai verta paukščius parodyti veterinarui. Profilaktinius tyrimus rekomenduojama atlikti kas 6–12 mėnesių.

Antys dėl įvairių priežasčių suspaudžia viena kitą. Išprovokuojantys problemų veiksniai yra netinkama mityba ir kalinimo sąlygų pažeidimas. Norint susidoroti su pažeidimu, verta pakoreguoti paukščių priežiūros taisykles.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas