Vyšnių slėnio ančių aprašymas ir ypatybės, auginimas ir priežiūra

Daugybė broilerių ančių turi įspūdingų rezultatų gaminant mėsą ir kiaušinius. Vyšnių slėnis yra gerai žinoma ir geidžiama ančių veislė, auginama pramoniniu būdu ir auginama naudoti namuose. Stiprus imunitetas, kiaušinių gamyba, ankstyvas brendimas, puikus mėsos skonis yra neabejotini vyšnių veliukų ančių pranašumai.

Kilmės istorija

Remdamiesi naminių paukščių augintojų pamėgta Pekino antis, veisėjai Anglijoje sukūrė naują broilerių veislę. Mokslininkai sėkmingai susidorojo su užduotimi - broileris greitai auga, subręsta, turi aukštą kiaušinių derlių. Veislė buvo pavadinta įmonės, kurioje buvo atlikti veisimo darbai, vardu. Atkreipkite dėmesį, kad mūsų šalyje šios veislės antys kartais vadinamos „chilli-willy“. Atrankos rezultatas yra dviejų eilučių kryžius. Veislės tėviškosios linijos pranašumas yra didesnis skerdenos svoris, ančių ant motinos linijos dedama daugiau kiaušinių.

Mūsų šalyje vyšnių Velli veislės atstovai buvo atgabenti XX amžiaus 70-aisiais, kad būtų veisiami valstybiniuose ūkiuose. Antys įsimylėjo naminių paukščių augintojus dėl jų nepretenzybumo, greito augimo ir atsparumo ligoms. Jie buvo pradėti įsigyti veisimui buityje. Nepaisant nuolatinio naujų rūšių atsiradimo, vyšnių velsiai išlieka mėgstama ir reikalaujama ančių veislė. Jie veisiami skirtingose ​​šalyse, yra vertinami už skanią mėsą ir paprastą jų priežiūrą. Ančių veislė užtikrintai patenka į paklausiausiųjų didžiuosiuose paukštynuose ir mažose sodybose reitingą.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Snieguolės gražuolės išsiskiria mokine prigimtimi, jos greitai priauga svorio, antys turi proporcingą harmoningą kūną, jos laikomos net kaip naminių gyvūnėlių sodyboje.

Vyšnių slėnio ančių veislės aprašymas

Išvaizda vyšninė velli mažai kuo skiriasi nuo Pekino ančių. Galite ją atpažinti pagal jos gryną baltą plunksną, didelį kūną su išsivysčiusia krūtine. Pagrindiniai veislės bruožai:

 • kūnas yra įspūdingas, nukreiptas vertikaliai, trumpi sparnai tvirtai priglunda prie kūno, dėl to susidaro ančių figūra, neabejotina;
 • krūtinė plati, krūtinės raumenys gerai išvystyti, įspūdingo dydžio krūtinkaulis matomas per ančio plunksną;
 • kaklas storas, kakta plati;
 • letenos pasislenka į kūno nugarą, stiprios, trumpos, gelsvai oranžinės spalvos, vyšnios-velli gerai plaukioja;
 • galva nėra didelė, bukas yra šiek tiek išlenktas, oranžinės geltonos spalvos, ančių akys yra mėlynos ir mėlynos spalvos.

vyšnių vellie antys

Vyšninio velnio patelės ir vyrai mažai kuo skiriasi.Patinai turi masyvesnę galvą ir kūną galingesnį, nors svorio rodikliai skiriasi 0,5 kilogramo. Patelių galvos yra plonesnės ir mažesnės. Vyšnių slėnio ančiukai greitai auga, neserga, o veislės išgyvenamumas yra įspūdingas.

Veislės savybės

Veislė priklauso kiaušinių-mėsos krypčiai, garsėja ankstyva subrendimu. Mėsa yra raudona, jaunose ančiose joje yra nedaug riebalų. Suaugusiame paukštyne mėsa tampa kietesnė, padidėja riebalų kiekis, tačiau skonis išlieka geriausias.

Veislės standartai:

 • ančių svoris - 3,4–3,7 kilogramo, didžiausias patinų svoris - 4 kilogramai, patelių - 3,5 kilogramo;
 • paskerdus 7 savaites, svoris yra 2,6–3,5 kilogramo;
 • patelės pradeda dėti po 7 mėnesių, kiaušinių svoris - 70–90 gramų;
 • Vyšnių šuliniai turi 2 kryžius ir hibridinę veislės liniją su kiaušinių ir mėsos vidutinėmis vertėmis.

Motinų ir motinų ančių linijos šiek tiek skiriasi produktyvumu. Tėvas turi šiuos rodiklius:

 • kiaušinių derlius - 100–110 per metus;
 • ančių svoris 7 savaičių amžiaus yra vidutiniškai 3,5 kilogramo.

vyšnių vellie antys

Tėvų grupės atstovai:

 • Per metus dedama 120–150 kiaušinių;
 • sveria iki 2,9 kilogramo.

Motinų ančių kryžiai perkami veisimui, kiaušinių ir ančių pardavimui. Veislės paterninės linijos atstovai veisiami ankstyvam skerdimui mėsai.

Pastaba: ančių mėsa nelaikoma dietine; virškinimas užtrunka ilgiau nei baltųjų rūšių. Turi daug maistinių medžiagų.

Už ir prieš

Broilerių veislės pranašumai yra neginčijami, juos pastebi visi vyšnių vytelių savininkai ir stambūs komerciniai gamintojai.

Už ir prieš
aukštas gyvulių išgyvenamumas, jaunų gyvūnų - 95%, suaugusių paukščių - 98%;
produktyvumas abiem kryptimis - mėsa ir kiaušiniai;
nereikalingų ančių laikymo sąlygų;
atsparumas pagrindinėms ančių ligoms, leidžiančios nedaryti nereikalingų skiepų, nevartoti vaistų, mažinančių kiaušinių ir mėsos kokybę;
maistingumas;
ankstyva branda;
šios veislės mėsa yra paklausa rinkoje, ančiukus lengva parduoti dėl veislės populiarumo ir nepretenzybės;
skani jaunų gyvūnų, mažai riebalų, mėsa.
vyšnių velsiai yra gana triukšmingi;
jiems patinka maudytis - tu negali išsiversti be tvenkinio ar baseino.

Antys pasižymi lengvabūdiškumu, yra malonios žiūrėti, mielos ir draugiškos. Atkreipkite dėmesį, kad dėl greito augimo antys turi laikytis subalansuotos mitybos, kitaip skerdimo metu gyvuliai nepasieks deklaruotų veislės parametrų.

Pagrindiniai priežiūros ir priežiūros reikalavimai

Vyšnių slėnio broileriai skiriasi savo kaprizingais poelgiais, bet kuris pradedantysis gali susidoroti su rūpinimusi paukščiu. Kokių sąlygų reikia ančių sveikatai ir produktyvumui palaikyti:

 1. Temperatūra namuose palaikoma 16-18 °. Tai yra geriausios sąlygos kiaušinių gamybai palaikyti. Jei temperatūra laikoma žemesnė, kiaušinių gamyba sumažėja. Auginant vyšninį velsį šaltuose regionuose, kambarys yra izoliuotas, sumontuojamos viryklės ar oro šildytuvai, neleidžiant temperatūrai nukristi žemiau 5 °.
 2. Talpinimo tankis. Uždarumas padidina infekcijų, parazitų plitimo riziką. Rekomenduojama norma yra 3 paukščiai vienam kvadratiniam metrui ploto.
 3. Vėdinimo sistema. Svarbu atlaisvinti namą nuo perteklinio anglies dioksido ir pašalinti drėgmės perteklių. Rekomenduojama drėgmė yra 60%.
 4. Apšvietimas. Nuolat prižiūrint patalpose, paukštyne dedamos lempos, užtikrinančios apšvietimą 12–14 valandų per dieną.
 5. Namų valymas. Šiukšlės pašalinamos iš kambario, šiukšlės iš dalies keičiamos kartą per savaitę. Kas 6 mėnesius būtina visiškai dezinfekuoti paukštyną ir įrangą.
 6. Lizdai dedami palei tolimą sieną. Jie gaminami iš dėžių, paklotų žole, samanomis, pjuvenomis, durpėmis. Lizdų skaičius yra 2 kartus mažesnis nei sluoksnių skaičius.
 7. Paukštyno sutvarkymas.15-25 centimetrų aukštyje nuo grindų įdaromos sijos, kurios tarnauja kaip vyšnių velykų kepsnys. Medienos plotis yra 40 centimetrų, ilgis - nuo pusės metro.
 8. Tiektuvai. Šėrimui gaminami ilgi mediniai loviai. Antys išsklaido maistą, todėl jos užpildo tik iki trečdalio aukščio.
 9. Pėsčiųjų zona. Aikštelė aptverta tinkline tvora, pasodinta žolė, iš saulės, lietaus, plėšriųjų paukščių padarytas baldakimas. Pėsčiųjų zona aprūpinta tiektuvais, gėrimais.
 10. Vanduo. Jei antys neturi galimybės patekti į natūralų tvenkinį ar upę, vaikščiojimo zonoje dedami baseinai ir konteineriai su vandeniu. Plaukimui pakanka gylio. Prasidėjus šaltiems orams, vandens procedūros atšaukiamos, rezervuaras pašalinamas, kad ančių nesušaltų.
 11. Norėdami pašalinti ektoparazitus iš plunksnos, talpyklos su pelenų ir smėlio mišiniu dedamos taip, kad antys galėtų apsivalyti nuo kenkėjų. Pakeiskite mišinį - kas 3-4 savaites.

vyšnių vellie antys

Namo antys yra apsaugotos nuo skersvėjų. Pasirūpinkite vėdinimu žiemą, nes vyšnių žiedai mėgsta gryną orą.

Dietos sudarymas

Vyšnių žievės greitai auga, o norint priaugti svorio, reikia subalansuotos dietos. Greitas ančių metabolizmas užtikrina skirtingų rūšių pašarų virškinimą. Paprasčiausias šėrimo būdas yra laikymas vandens tėkmėje, kuris dažnai praktikuojamas namų ūkyje. Vyšnių šuliniai mielai valgo žolę, dumblius, mažus vandens gyventojus, vabzdžius ir gauna visą vitaminų, mikro- ir makroelementų rinkinį. Tačiau šis turinio metodas nėra prieinamas visiems. Dauguma naminių paukščių augintojų yra priversti patys sudaryti racioną, pasirinkti ančių meniu. Yra 2 šėrimo būdai:

 1. Sausas - susideda iš kombinuotų pašarų, grūdų, granulių mišinių. Šį racioną praktikuoja dideli ūkiai, kuriuose šėrimas vyksta automatizuotai, ir mišinys supilamas į greitį į mechaninį tiektuvą.
 2. Kombinuotas - naudojant įvairius pašarus. Paprastai naudojamas namų ūkiuose.

Mažuose kiemeliuose patartina naudoti mišrų šėrimą. Pašarų sudėtis ir pagrindinės taisyklės:

 1. Antis reikia šerti 2–3 kartus per dieną.
 2. Sultingą maistą sudaro žolelės - kiaulpienių, dilgėlių, pievų rūšys. Jie suteikia kopūstų lapų, pjaustytų morkų, moliūgų, cukinijų. Raumenų sistemai sustiprinti dedamos virtos bulvės. Žolė susmulkinta, džiovinama, garinama.
 3. Grūdų mišiniai - susmulkinti kviečiai, avižos, miežiai, soros. Vasarą į dietą įvedami ankštiniai augalai.
 4. Virtos košės, likučiai nuo stalo.
 5. Jie suteikia pyragą, kad padidintų pašaro kalorijų kiekį.
 6. Baltymų komponentai - skirtingos kaulų miltų, mėsos ir žuvies atliekų rūšys.

Ryte vyšnios gausiai gauna rupinį (šieną), žolę, mišrias daržoves. Vaikščiodami sultingi komponentai gali būti praleisti. Grubus pašaras yra būtinas, kad antys galėtų pradėti virškinti, skatinti žarnyno peristaltiką. Vakariniam maitinimui skiriamas grūdų mišinys. Šaltuoju metų laiku racionas papildomas baltyminiais pašarais, kad antys neužšaltų.

Pastaba: ančių mėsos švelnumas ir aromatas labai priklauso nuo pašaro sudėties.

Kombinuotų pašarų naudojimas

Vyšnių-velli auginimas tik kombinuotuosiuose pašaruose žymiai sumažina darbo sąnaudas gaminant meniu ir ruošiant maistą antims. Kombinuotuose pašaruose yra daugybė medžiagų, reikalingų naminių paukščių sveikatai.

Šį metodą naudoja visi dideli paukštininkystės ūkiai, racionuodami ir šerti pašarus mechanizuotu būdu. Privatiems prekybininkams, mažiems ūkiams, pagrindinis sunkumas yra išsirinkti aukštos kokybės nebrangią kompoziciją, kad nenukentėtų pelningumas, o antys gautų viską, ko reikia.

vyšnių vellie antys

Veisimo subtilybės

Naminių paukščių veisimas naminiais paukščiais nesukelia sunkumų net nepatyrusiems naminių paukščių augintojams. Vyšnių ančių ančiukai turi išsivysčiusį motinos instinktą, noriai sėdi ant sankabos ir veisia ančiukus. Antys subręsta po 7 mėnesių. Kartu su inkubacija inkubacija naudojama mažuose ūkiuose.

Kertant svarbu parinkti tinkamų linijų antis, kurios nepakenks veislei, neišduos ir nepraras savybių. Antis gali perinti iki 20 kiaušinių vienu metu. Pirmas dvi dienas ji neatsikelia, apsigyvena ant mūro. Vanduo ir maistas dedami netoliese, kad antis galėtų valgyti nepamiršdama kiaušinių.

Kalbant apie išgyvenimą, vyšnių slėnio ančiukai neatsilieka nuo jaunų indų ančių (92–96 proc.). Pirmomis dienomis po gimimo svarbu pasirūpinti namo šildymu (28–30 °), ilgą laiką apšviesti.

Jie pradeda maitinti ančiukus smulkiai supjaustytais kiaušiniais, tada pamažu įpilama košė ir varškė, skiedžiant fermentuotais pieno produktais. Maitinimas - 5-6 kartus per dieną. Savaitės ančiukams duodami žalumynai, kurie smulkiai supjaustomi ir virti verdančiu vandeniu. 7 savaičių antys yra paruoštos skerdimui. Jų mėsa išsiskiria švelnumu, mažu riebalų kiekiu, maloniu aromatu be būdingo ryškaus suaugusio ančio kvapo.

Galimos ligos

Vienas esminių vyšnių veliukų ančių pranašumų yra jų išvystytas imunitetas. Jie retai suserga, jei laikomasi sulaikymo sąlygų, suteikiama visavertė dieta. Galimos ančių ligos:

 • užkrėtimas ektoparazitais - antys gydomos insekticidais, paukštynas dezinfekuojamas;
 • peršalimas - izoliuokite patalpas, apsaugokite nuo drėgmės;
 • žarnyne - normalizuoja ančių racioną, yra gydomi antibiotikais;
 • hipovitaminozė - dieta, vitaminų papildų, premiksų vartojimas.

Dėl spartaus ančių augimo svarbu sudaryti dietą, kurioje gausu vitaminų, užtikrinti oro, saulės, vaikščiojimą ir maudymąsi tvenkinyje.

Vyšnių slėnio antys yra puikus pasirinkimas dideliems ūkiams ir privatiems savininkams. Puikią mėsos kokybę, nepretenzybiškumą ir greitą svorio padidėjimą įvertino viso pasaulio paukštininkai ir paprasti ančių produktų vartotojai.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas