Muskusinių ančių aprašymas, jų privalumai ir trūkumai bei veisimo taisyklės

Be įprastų ančių, paukštynuose galima rasti muskusinių ančių. Dėl galvos augimo, kuris primena kalakutą, jos populiariai vadinamos indo moterimis. Be šio bruožo, jie turi ir kitų savybių skirtumų nuo paprastų ančių. Apsvarstykite muskusinių ančių apibūdinimą ir savybes, veisles, privalumus ir trūkumus, laikymo, šėrimo ir veisimo taisykles.

Veislės kilmės istorija

Muskusinių ančių pavadinimas „Indo-antis“ buvo išrastas dėl priežasties. Jie tikrai šiek tiek primena kalakutus, bet neturi su jais nieko bendra. Kaip kai kurie žmonės galvoja, tai nėra dviejų paukščių rūšių hibridas. Tai yra atskira ančių rūšis, kilusi iš Pietų Amerikos. Prieš prijaukindami jie gyveno miškuose, atogrąžų upių krantuose.

Muskuso antys buvo eksportuojamos iš Pietų Amerikos į Europą ir kitas šalis. Iš pradžių jie buvo laikomi parkuose kaip egzotiškas paukštis kartu su gulbėmis ir povais, paskui - kaip paprastas ūkio paukštis.

Bendras aprašymas ir charakteristikos

Muskusinių ančių kūnas ilgas ir platus, kaklas ir kojos trumpos. Sparnai išsivystę, plunksnos ilgos, o tai leidžia paukščiui skristi. Dramblių ir patelių galvos šonuose yra raudoni užuomazgos, išskiriančios riebalus, pasižyminčius silpnu muskuso kvapu. Patinų organizme jie yra didesni nei moterų. Dėl šių užaugimų indo anties galva atrodo kaip kalakutiena.

Rūšis priklauso medinėms antims, todėl, skirtingai nuo naminių ančių, kilusių iš medetkų, nereikia rezervuarų, tačiau jos gerai maudosi. Iš prigimties jie ramūs ir švarūs, nevaikšto po kiemą, nesutvarko pelkės. Ne šūkaudamas, bet tyliai švilpaudamas.

Plunksnos spalva yra balta, juoda su žaluma, juodai balta, ruda, tortinė, dūminė. Tos pačios veislės patinai ir moterys yra vienodos spalvos, juos galima atskirti pagal kūno dydį ir augimą. Suaugusios anties svoris yra 2,5 kg, grioveliai yra didesni - 3,2–3,5 kg (maksimali - 5 kg). Maži ančiukai auginami mėsai iki 2,5-3 mėnesių. Sezono metu vienas paukštis gali dėti 12 dešimčių kiaušinių, po 75 g.

Muskuso antis

Veislės muskusinių ančių

Spalvos, kurias iš esmės gamina muskuso ančiai, yra juodos, susikertančios su baltomis galvos, kaklo ir viso kūno vietomis. Likusias spalvas veisė žmonės. Paukščių su baltais plunksnomis akys taip pat yra šviesios, pilkai mėlynos. Scarlet augimas. Ančiukų geltonumas apačioje pasirodo baltas plunksnas po pirmojo molt.

H

Eksperto nuomonė
Zarečny Maksim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias kotedžų ekspertas.
Juodos antys yra padengtos juoda su žalia plunksna, rudos akys, kojos ir bukas yra juodos. Išaugimai yra tamsiai raudoni. Ančiukų apačia yra pusiau ruda, pusiau pilka, jie įgauna stabilią spalvą po 2-ojo molto.

Atitinkamos spalvos plunksnos yra šokolado arba rudos spalvos. Yra baltų plunksnų inkliuzai: nuo pavienių egzempliorių iki baltų pleistrų ant kaklo ir galvos. Kojos ir bukas raudonos, akys rudos. Ančiukų apačia yra šviesiai ruda.

Mėlynos muskusinės antys yra pilkai mėlynos spalvos. Šonuose ir sparnuose yra balti pleistrai. Letenos yra tamsiai pilkos, akys rudos, užuomazgos raudonos. Ančiukų apačia yra pilka. Nepaisant spalvos, muskusinių ančių veislė priklauso mėsos krypčiai.

Teigiamos ir neigiamos pusės

Už ir prieš
jie yra dideli;
turėti gerą sveikatą, nesirgti;
ančiukai išgyvena beveik visus;
nėra išrankūs dėl maisto;
parodyti gerą kiaušinių gamybą;
nereikia maudytis vandens;
nerėk;
kitų paukščių perinti ančiukai ir net jaunikliai;
mėsa nėra tokia riebi kaip paprastų ančių.
trūkstant maistinių medžiagų tarp ančių, gali prasidėti žiopliai;
lėtas, palyginti su ančiomis, svorio padidėjimas.

Kaip matote, indo merginos turi daugiau pliusų nei minusų.

Sulaikymo ir priežiūros sąlygos

Muskuso antis galima laikyti su paprastais ir kitais paukščiais. Pragyvenimui jie gali įrengti bet kurį pastatą, kuriame žiemą bus šilta, o vasarą - vėsu. Jame paukščiai turėtų būti patogūs, erdvūs, nemėgsta gyventi ankštoje aplinkoje.

Jie taip pat nemėgsta drėgmės, todėl ančių namą reikia vėdinti kiekvieną dieną, kad perteklinė drėgmė išeitų ir oras išvalytų.

Muskusinių ančių auginimo sąlygos leidžia išsiversti be rezervuaro. Vis dėlto paukštį būtina vaikščioti, o ne laikyti jį užrakintą. Judėjimas ir saulės spinduliai daro teigiamą poveikį kūnui, antys geriau auga, kiaušinius pradeda dėti greičiau, o padėtų kiaušinių skaičius didėja.

Muskuso antys yra pavėsinės, todėl, kaip ir vištos, jos mėgsta sėdėti ant pakilimų. Paukštininkystės namuose jiems galima įrengti plačias sijas, esančias ne toli nuo grindų, maždaug 15 cm atstumu. Ant jų ilsėsis indo merginos.

Muskuso antis

Žemiau, ant grindų, išklotas kraikas šiaudų, durpių, drožlių. Kai tik jis purvinas, jį reikia pakeisti. Bent 2 kartus per metus visas kambarys turi būti dezinfekuojamas, gertuvės ir tiektuvai - kiekvieną mėnesį. Apdorojimas sumažina bakterijų ir virusų užsikrėtimo tikimybę, vėlesnį ligų vystymąsi.

Ką maitinti?

Muskuso antys labiau mėgsta žalią maistą nei paprastos antys. Jei įmanoma, jiems turėtų būti leista ganytis. Vaikščiodami ganyklomis vasarą, pašaro išlaidos gali būti sumažintos perpus. Pagrindinė indo-ančių dieta yra grūdų mišinys arba košė, pagaminta iš grūdų, virtų daržovių ir šakniavaisių, bulvių. Kaip priedus į juos galite pridėti žuvies ir mėsos bei kaulų miltų, pašarų mielių, druskos, kreidos. Indo antis galima auginti kombinuotuosiuose pašaruose, specialiai jiems sukurtuose. Muskusas auga greitai, bet lėčiau, palyginti su paprastosiomis antimis.

Žiemą suaugę paukščiai gali būti šeriami (vienai galvai) mišiniu, kurį sudaro 30 g susmulkintų kukurūzų, 20 g kviečių grūdų, 50 g miežių, 40 g avižų, 15 g aliejaus pyrago, 20 g sėlenų ir soros. Į grūdą, žolelių pelai, lukštą, druską, mieles, žuvies miltus ir varškę įpilkite žalių šakniavaisių, tarkuotų ant rupios trintuvės.

Prieš dedant kiaušinius, muskuso antis reikia maitinti energingai, padidinant šėrimą iki 4 kartų per dieną. Paprastai pakanka 3 kartų per dieną. Be dažnio, turite laikytis šėrimo režimo, tai yra, tuo pačiu metu duoti maisto, prie kurio paukščiai pripranta. Kartu su pašaru reikia pakeisti vandenį girdyklose. Antys gali išsibarstyti, todėl lovio turėtų būti ne daugiau kaip pusė.

Veisimo taisyklės

Tėvų poros turėtų būti sudarytos iš 1 drako ir 2–3 ančių. Norėdami gauti ančių muskuso, parenkami grynaveisliai tėvai. Jei kirsite indo-antis su pekinu, gausite hibridų hibridus. Jie visais atžvilgiais pranoksta tėvus - jie yra didesni, greičiau auga, bėga geriau, gyvena ilgiau.

Ančiuko kiaušinio vystymosi terminas yra 28 dienos. Kiaušinius gali perinti pati antis, vištiena ar kalakutiena. Jei turite namų inkubatorių, perinimas bus dirbtinis. Natūralaus veisimo metu ančiukai gali būti palikti su motina, tačiau gali būti sodinami atskirai nuo kitų paukščių, kad neatsitiktinai jų nepažeistų. Jei ančiukai yra išperinti inkubatoriuje, jie mėnesį auginami voratinklyje. Jame nustatomos temperatūros ir drėgmės sąlygos - 25–30 ˚С, o drėgmė - 60–70%. Jaunesni nei vieno mėnesio ančiukai neturėtų patekti į vandens telkinius, jie dar nėra sukūrę riebalų sekreto, kuriuo paukščiai tepa savo plunksnas.

Naminius muskuso ančiukus būtina pamaitinti virtais trupiniais javais, pridedant žolelių, tarkuotų daržovių, pieno miltelių. Iki 2 mėnesių viščiukai pasiekia 2 kg svorį. Jei jums reikia gauti riebios mėsos, maitinimas tęsiamas iki 5 mėnesių.

Muskuso antis

Antys skraido gerai iki 3 metų. Tada juos reikia pakeisti jaunais. Gera suaugusi vištų dedeklė gali būti atpažįstama pagal jos minkštą ir apimtą pilvą, plačią kloaką, plačiai išdėstytus lanksčius gaktos kaulus, lygias ir švarias plunksnas.

Galimos ligos

Ligos, kurios gali paveikti muskuso antis, yra suskirstytos į 3 grupes: infekcines, neinfekcines ir parazitines. Infekcijų priežastis yra prasta paukščių priežiūra, nesistemingas patalpų valymas, tiektuvai ir girdyklos, įrangos valymas ir dezinfekavimas. Bakterijos ir virusai patenka į paukščio kūną per nešvarius pakratus, maistą ir gėrimus iš nešvarių tiektuvų ir geriamųjų.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Neinfekcinės - virškinimo sutrikusios medžiagų apykaitos ligos atsiranda dėl netinkamos mitybos, maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralinių elementų trūkumo ar pertekliaus, mankštos trūkumo, turinio perpildymo, temperatūros ir drėgmės sąlygų pažeidimo.

Parazitinės ligos išsivysto ir dėl to, kad savininkas nesilaiko sulaikymo sąlygų, švaros paukštyne. Muskuso antys užsikrečia nuo parazitų per kontaktą su sergančiais paukščiais. Bet kokios ligos galima išvengti arba sumažinti jos išsivystymo tikimybę valant namą ir švarų kambarį bei įrangą. Virškinimo ir medžiagų apykaitos ligoms užkertamas kelias tinkamai maitinantis, laiku maitinant muskuso antis ir duodant maistą reikiamu kiekiu.

Kiek laiko jie gyvena?

Laukinės antys gyvena 8–12 metų. Tai yra maksimalus gyvenimo laikotarpis, iš tikrųjų daugelis miršta anksčiau nuo ligų ar plėšrūnų. Naminiai gyvūnai, auginami mėsai, gyvena iki 3–6 mėnesių. Vištos dedeklės paliekamos 3 metams, tada jos taip pat siunčiamos mėsai. Veislinius grėblius galima naudoti iki 5 metų, tada jie taip pat keičiami.

Tačiau, jei neatsižvelgiate į tai, kad antys yra naudojamos buities reikmėms, tada paukštininkystės kieme gyvenimas joms yra priimtinesnis nei gamtoje. Jei paliekate antis kaip augintinį, ji gali gyventi kuo ilgiau.

Muskuso antys yra didesnės nei įprastos antys ir turi liesą mėsą. Ramus, nėra triukšmo ir nereikia rezervuaro. Tai yra pagrindiniai pranašumai, dėl kurių jie tapo populiarūs naminių paukščių augintojų tarpe. Nepaisant to, kad skiriasi nuo įprastų ančių, jas galima laikyti ir šerti vienodai.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas