Pekino ančių aprašymas ir savybės, svoris pagal mėnesį ir kaip ji atrodo

Pekino ančiai Kinijoje buvo auginami daugiau nei 300 metų. Devynioliktame amžiuje jie atkeliavo į Ameriką, o paskui išplito Europoje. Šiandien ši veislė yra labai populiari. Tokios antys auginamos pramoninėmis sąlygomis ir nedideliuose ūkiuose. Be to, jie tapo daugelio šiuolaikinių veislių pagrindu. Ši paukščių rūšis reikalauja ypatingo dėmesio sulaikymo sąlygoms.

Veislės kilmės ir paplitimo istorija

Kinijos selekcininkai šią veislę įgijo daugiau nei prieš tris šimtus metų. Ji buvo auginama Pekine. Iš pradžių tokios antys įgijo didelį populiarumą Kinijoje, o paskui pasklido po visą pasaulį. Pirmiausia jie atvyko į Ameriką, paskui - į Europą.

Šiandien Pekino antys dažnai auginamos Rusijoje. Jie veisiami mažuose privačiuose ūkiuose ir dideliuose paukštynuose. Taip yra dėl greito augimo ir nepretenzingo priežiūros. Pekino ančių pagrindu kuriama vis daugiau veislių.

Pekino ančių aprašymas ir savybės

Pekinas laikomas gana didele antis, turinčia galingą kūno sudėjimą. Ji atrodo gana patraukli ir pasižymi šiomis savybėmis:

 • vidurinė galva su iškilia kakta;
 • giliai oranžinis plokščias bukas;
 • plati krūtinė;
 • pailgas kūnas;
 • trumpos, plačiai išdėstytos galūnės;
 • didelis sparnų plotis;
 • tankios baltos plunksnos - kai kurie asmenys turi kreminės spalvos;
 • melsvas arba baltas kiaušinių atspalvis.

Pekino antis

Pekino antys pasižymi dideliais produktyvumo parametrais. Todėl veisti ir auginti šią veislę yra gana pelninga. Pagrindinis produktas, kurį galima gauti iš paukščių, yra mėsa. Jame yra daug riebalų, jame yra daug baltymų, įskaitant mioziną. Jame taip pat yra vertingų mikroelementų.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Jaunos antys turi vertingesnę mėsą nei senos. Kinijoje šie paukščiai veisiami kiaušiniams duoti. Ančių plunksnos ir pūkai yra labai vertingi. Jie padeda patikimai išlaikyti šilumą.

Pagrindinės veislės savybės yra šios:

 • drekes sveria 3,5–4 kilogramus, antys - 3–3,5 kilogramus;
 • dviejų mėnesių ančiukų gyvasis svoris yra 2,7–3 kilogramai;
 • metiniai kiaušinių gamybos parametrai siekia 150 kiaušinių;
 • kiaušinio svoris - 90 gramų.

Intensyviai auginant ančiukus, rekomenduojama juos nusiųsti į skerdieną 60–70 dienų - prieš molingo laikotarpio pradžią.Šiuo metu svorio padidėjimas žymiai sumažėja, o pašarų sąnaudos padidėja 2,5 karto. Produkcija po skerdimo siekia 80%. Išpjaustę antį, valgomų dalių kiekis siekia 70% skerdimo svorio. Kiaušinius leidžiama vartoti maistui. Jie neturi specifinio skonio ar aromato.

Pagrindiniai privalumai ir trūkumai

Pekino antys turi tam tikras savybes.

Už ir prieš
atsparumas ir ištvermė neigiamiems išorės veiksniams;
nepretenzingas mitybai;
ankstyva branda.
ryškaus motinos instinkto nebuvimas;
jautrumas drėgmės parametrams.

Paukščių laikymo ir priežiūros reikalavimai

Veisti Pekino antis yra lengva. Manoma, kad šiuos paukščius nereikia prižiūrėti. Tačiau jie sunkiai toleruoja bet kokius turinio ar mitybos pokyčius. Todėl paukščiams nuo pat pirmųjų dienų svarbu sudaryti normalias sąlygas ir stengtis jas nuolat palaikyti.

• jautrumas drėgmės parametrams.

Pekino antys lengvai prisitaiko prie naujų sąlygų. Jie lengvai atlaiko karštą orą ar šaltį. Paukštininkystės namus rekomenduojama įrengti atsižvelgiant į asmenų skaičių. Viename kvadratiniame metre turėtų būti 1,5–2 paukščiai. Rekomenduojama pakelti grindis 25 centimetrais nuo žemės paviršiaus. Tai padės apsaugoti antis nuo šalčio ir graužikus.

Kambaryje tikrai verta organizuoti aukštos kokybės vėdinimą, palaikyti pakankamą apšvietimo lygį ir pasidaryti langus.

Lizdų kūrimas taip pat yra svarbus. Jų matmenys turėtų būti 40-50 centimetrų. Vieno lizdo užtenka 1–3 antims. Jie turėtų būti pagaminti iš dėžių, nereikalingų krepšelių ar faneros. Pėsčiųjų kiemo sukūrimas turi didelę reikšmę. Į vidų verta sėti žoleles. Žiemą svarbu išvalyti sniegą ir padengti šiaudais. Dėl šios priežasties antys gali būti išleidžiamos lauke šiltu oru. Pekino ančioms nereikia vandens telkinių. Net jiems nesant, paukščiai jaučiasi gerai. Kartais leidžiama dideliame vandens baseine pastatyti vaikščiojantį kiemą. Jame gali plaukti paukščiai.

Prieš liejant, skerdimas turėtų būti atliekamas. Tai rekomenduojama praėjus keliems mėnesiams po gimimo. Po liejimo skerdenos neatrodys labai patraukliai. Valymas turėtų būti atliekamas iškart, kai namas tampa nešvarus. Rekomenduojama pakeisti kraiką laiku, nes tai yra infekcijos šaltinis.

Dietos sudarymas

Organizuojant šėrimo procesą, svarbu atsižvelgti į tai, kad antys intensyviai asimiliuoja maistą. Maistui suvirškinti jiems reikia 4 valandų. Todėl rekomenduojama pasirūpinti, kad paukščių tiektuvuose nuolat būtų maisto. Paukščiai neturėtų būti alkani.

Pekino antis leidžiama šerti skirtingais būdais - šlapiomis ar sausomis. Pirmuoju atveju rekomenduojama garuoti arba maišyti sausus maisto produktus su karštu vandeniu. Dėl to svarbu gauti švelnų konsistenciją. Į kompoziciją verta pridėti šviežių žolelių, ančių žolių, daržovių. Renkantis sausą metodą, verta naudoti kombinuotuosius pašarus. Tuo pačiu metu leidžiama nusipirkti paruoštus mišinius arba pasigaminti juos patiems. Kombinuotų pašarų pagrindas turėtų būti kukurūzai, avižos, soros, kviečiai.

Pekino antis

Veisimo subtilybės

Pekino antys neturi motinos instinkto, todėl jų veisimą vargu ar galima pavadinti paprastu procesu. Norėdami auginti ančiukus, jums reikia inkubatoriaus. Jame rekomenduojama palaikyti +30 laipsnių temperatūrą.

Jei įmanoma, dirbtinai gavus ančių, verta ant jų pasodinti vištą. Jei tai neįmanoma, rekomenduojama sudaryti tinkamas sąlygas viščiukams.

Jie turėtų būti šilti. Jei ši rekomendacija pažeidžiama, jaunų gyvūnų mirties tikimybė yra didelė. Kasdieniems ančiukams reikalinga speciali mityba. Rekomenduojama juos pamaitinti virtais kiaušiniais.3 dieną leidžiama į racioną virti virtą kviečių košę, kad paukščiai aktyviai priaugtų svorio. Pekino ančių auginimui nereikia daug laiko. Jau po 2 mėnesių jų svoris siekia 3 kilogramus. Būtent šiuo laikotarpiu paukščiai siunčiami skerdimui.

Galimos ligos ir prevencija

Pekino antys yra jautrios tam tikroms ligoms. Jie dažnai kenčia nuo šių patologijų:

 • vitaminų trūkumas - priežastis yra neteisingai parinkta dieta;
 • goiterio patologijos - dėl nekokybiškos mitybos vartojimo;
 • kokcidiozė - patologija yra užkrečiama;
 • aspergiliozė - dažnai pasireiškia jauniems asmenims;
 • cholera yra labai reta patologija.

Norint išvengti infekcijos ir neigiamų patologijos padarinių, paukščiams rekomenduojama sudaryti tinkamas laikymo sąlygas. Svarbu laikytis higienos taisyklių, plauti ir valyti tiektuvus. Taip pat svarbu atlikti profilaktinius veterinarijos gydytojo patikrinimus.

Pekino antys laikomos įprasta veisle, turinčia daug privalumų. Kad šios rūšies paukščiai galėtų sėkmingai veistis, jiems svarbu sudaryti tinkamas sąlygas.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas