Kiek dienų laukinė antis perina kiaušinius ir kuriuose lizduose deda

Paukštininkystė ūkyje ar asmeniniame papildomame ūkyje kartais prasideda nuo laukinės anties, kurią savininkai atsineša iš savo natūralių buveinių, pasirodymo. Paukščio prisitaikymas prie naujų sąlygų yra sudėtingas, tačiau jei nelaisvėje įmanoma išauginti palikuonių, ančiukai puikiai jausis paukštyne. Tai kelia klausimą, kiek dienų skirtingos laukinių ančių rūšys perina kiaušinius, kaip vyksta lizdai ir kiek ančiukų galima tikėtis.

Kur laikosi laukinės antys?

Natūraliomis sąlygomis laukinės antys lizdus stato nuošalesnėse vietose prie rezervuaro, rečiau - per atstumą nuo jo. Tai gali būti krūmai, nendrių krūmynai, hamakai, negyvi miškai, apleistos daubos. Atsakomybė už lizdo sutvarkymą, taip pat ančių inkubacijas patenka ant patelių, drekes paprastai nedalyvauja procese.

Dažniausiai pasitaikantis Rusijoje laukinis meškėnas dažnai lizdus deda ant žemutinės pakopos. Lizdas atrodo kaip plokščia žolė ar dirvožemis. Patelė išlygina knarkimo padarytą gilinimą prie krūties, judėdama ratu. Laukinių ančių gogolis lizdams pasirenka apleistas daubas, kurios gali būti išdėstytos iki 15 metrų aukščio. Laukinio apvalkalo lizdas gali būti keli kilometrai nuo rezervuaro žemėje arba po žeme, apleistame urve.

Laukinės antys savo lizdus kuria iš medžiagų, kurias galima rasti netoliese - sausos žolės, plonų šakų. Šonai yra suformuoti iš pūkų, nupeštų iš krūtinės, kurių kiekis didėja, kai sankaboje kiaušinių skaičius. Žemyn naudojama šiluma išsaugoti; patelė taip pat linijuoja dugną ir uždengia sankabą, kai išeina iš lizdo.

Dirbtinėmis sąlygomis ančiai reikia skirti atskirą kampą, atitraukiantį nuo kitų paukščių jauniklius. Lizdui sutvarkyti tinka žemas krepšys, sandari dėžė, maža medinė dėžutė, kurios matmenys yra 40–50 centimetrų, o kraštinės yra 10 centimetrų aukščio. Ant dugno dedamas šienas, šiaudai ar pjuvenos.

laukinė antis

Šalia lizdo jie deda maistą ir vandenį, vonią ar erdvų baseiną vandens maudytis. Vandenį reikia reguliariai keisti, kad jis būtų švarus. Tai būtina norint išlaikyti patelę švarią ir perinti sveikus palikuonis.

Kiek dienų kiaušiniai peri?

Gamtoje laukinės antys kiaušinius deda balandžio arba gegužės mėn. Patelė kiekvieną dieną deda po 1 kiaušinį, o perinimas prasideda nuo pastarojo padėjimo dienos.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Gogolio ančių ir avių rūšys veisiasi per 28–30 dienų (rečiau iki 40 dienų), o laukinis meškėnas ant kiaušinių sėdi 26–28 dienas.

Tikslus viščiukų inkubacijos laikotarpis, be paukščio rūšies, priklauso ir nuo aplinkos sąlygų (temperatūros, drėgmės, dienos šviesos valandų trukmės). Iš pradžių antys palieka sankabą, kad galėtų valgyti ir maudytis du kartus per dieną. Paskutiniame inkubacijos etape patelės stengiasi nepalikti lizdo.

Kiek ančiukų jie veisiasi gamtoje?

Anties sankabos kiaušinių skaičius priklauso nuo jo rūšies, taip pat nuo jos buveinės ploto. Pietinėse platumose, esant palankioms sąlygoms, sankabos paprastai būna daugiau nei šiaurinėse. Įvairių rūšių laukinių ančių sankabos:

Laukinių ančių rūšysKiaušinių skaičius sankabojeKiaušinio išvaizdaVidutinis perėjimo laikotarpis, dienomis
Meladas9-13Įprastos formos kiaušiniai, balti su šiek tiek lengvu alyvuogių atspalviu, kurie išnyksta sankabai išbrinkus26-28
Gogolis5-13Kiaušiniai yra ovalios, tamsiai žalios arba melsvai žalios spalvos29-30
Peganka3-12Kiaušiniai yra tinkamos ovalios formos, apvalkalas yra blizgus, baltas arba ochra29-31

Vidutiniškai laukinės antys deda 8-10 kiaušinių. Sankaba gali padvigubėti, jei į vieną lizdą kreipiasi 2 patelės. Tokiu atveju abiejų ančių palikuonys yra pasmerkti - sankaba lieka apleista. Antis gali dėti kiaušinius nuniokotame lizde, tačiau jie nebus apvaisinti.

Ančiukai peri kartu per dieną, nepriklausomai nuo kiekvieno kiaušinio padėjimo datos. Po 12-15 valandų brakonierius jau palieka lizdą. Ančiukai gerai mato, juda sausumoje, maudosi ir savarankiškai nardo. Iš pradžių jaunikliai stengiasi neiti toli nuo motinos, jie susirenka po patelės sparnais kas 2 valandas.

Lentynų drake, skirtingai nuo kitų rūšių ančių, užsiima jauniklių auginimu. Kartais keletas kriauklių brakonierių prisijungs ir judės kartu. Melardos antys, atvirkščiai, nepriima kontakto su kitais brakonieriais - jų jaunikliai ir patelės gerai atpažįsta vienas kitą ir atsiskiria.

Kada ančiukai pradeda skraidyti?

Ančių palikuonys greitai auga ir vystosi. Kai tik ant visų ančių pusių, o ne ant krašto, pradėjo atsirasti tikros plunksnos, jos bando pirmą kartą nusirengti. Meladai jaunikliai pradeda skristi virš paviršiaus praėjus 50 dienų po to, kai jie išsirita iš kiaušinių, o po 7–10 dienų nuo pirmųjų bandymų jie jau visiškai stovi ant sparno. Laukinių ančių gogolio palikuonys pradeda skraidyti maždaug tuo pačiu laikotarpiu - 57–66 dienomis, o kiautiniai ančiukai pradeda skraidyti anksčiau - 45–50 dienų.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas