Ką valgo gaisrai ir kur gyvena veislė, namines antis veisdamos

Gaisrą galite atpažinti pagal jo ryškią, gražią raudoną plunksną ir šviesią galvą. Šios antys jau seniai pasirinko miesto tvenkinius. Paukščiai nėra drovūs, jie žino, kaip atsistoti už save. Poravimosi žaidimų metu, veisdami ir rūpindamiesi palikuonimis, antys tampa agresyvios, dažnai kovodamos su kitais vandens paukščiais dėl teritorijos. Jie visą vasarą praleidžia prie vandens telkinių, prasidėjus šaltiems orams (lapkričio pradžioje) skraido į šiltas šalis.

Kilmė ir išvaizda

Ryški antis su oranžine ar ruda plikomis, vadinamomis ogaromis, priklauso ančių šeimai, nors jos gyvenimo būdas primena žąsis (daug laiko praleidžia sausumoje). Šiuos paukščius su balta (smėlio spalvos) galva lengva atskirti nuo kitų vandens paukščių. Ogarya taip pat vadinama otayka, raudona antis, varnavka, scooper.

Vyras ir moteris yra labai panašūs vienas į kitą. Tiesa, pavasarį poravimosi sezono drakelyje pasirodo juodas „apykaklė“ ant ilgo kaklo, kuris atsiduria liejant. Patelės plunksna šiek tiek lengvesnė. Poravimosi metu šalia ančių akių atsiranda šviesių dėmių.

Ogare sparnai yra balti, su tamsiomis skrydžio plunksnomis ir žalsvu veidrodžiu. Ančių galva ir kaklas, kaip taisyklė, yra lengvesnės nei kūnas - smėlio arba geltonos. Uodega yra juoda su žalsvu atspalviu. Rainelė, kojos ir bukas taip pat yra žalsvai juodos spalvos.

Gaisrai sveria 1,1–1,7 kilogramo. Kūno ilgis - 61–71 centimetrai. Sparno plotis yra 1,2–1,4 metro. Šios antys turi nemalonų ir aštrų šauksmą, primenantį žąsies karklą. Antys turi garsesnį balsą nei drakes. Paukščiai skleidžia garsus sausumoje, vandenyje ir skraidydami.

Veislės ypatybės

Ogarai dėl savo agresyvaus pobūdžio dažnai painiojami su žąsimis, tačiau šie paukščiai yra antys. Jie turi didelį kūną, aukštas kojas, ilgą kaklą ir trumpą buką. Skirtingai nuo jų kolegų ančių, ogarai gerai juda sausumoje ir greitai skraido. Paukščiai puikiai plaukia ir nardo ypač retai.

Ogariai laikosi poromis ir sudaro palyginti mažus pulkus. Patelės pačios pasirenka drakes. Raudonosios antys dažnai agresyviai elgiasi su kitais vandens telkiniuose gyvenančiais vandens paukščiais, bandydamos juos išstumti iš savo teritorijos.

Ogare buveinė

Ši ančių rūšis gyvena visoje Eurazijoje stepių ir miškų stepių regionuose prie gėlo vandens telkinių. Paukščiai teikia pirmenybę atviroms vietoms. Jie gali įsikurti gana dideliu atstumu nuo vandens. Jie nemėgsta augalijos apaugusių vandens telkinių ir druskingų jūros pakrančių.

Šiuos paukščius galima rasti miesto tvenkiniuose, lygiose upėse, mažuose ežeruose ir dirbtiniuose rezervuaruose.

Vasarą ugniažolės lizdai būna vidutinio klimato zonoje, žiemai jie persikelia į subtropinę zoną. Paukščių galima rasti Bulgarijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Rumunijoje. Dega žiemą Indijoje, Kinijoje, Mongolijoje, Afganistane, Irane. Kai kurie pulkai žiemą renkasi Afriką (Marokas, Alžyras, Etiopija) ir Kanarų salas. Žiemą uogų galima rasti prie Juodosios, Azovo jūros, Turkijos ir Graikijos rezervuaruose.

ugninė antis

Pastaraisiais dešimtmečiais Maskvoje pastebėta didelė raudonųjų ančių populiacija. Sostinės tvenkiniuose ogarai pasirodė praėjusio amžiaus viduryje, kai jie buvo išleisti į laukinę gamtą iš vietinio zoologijos sodo. Paukščiai vasarą praleidžia sostinės rezervuaruose. Žiemą jie vyksta į Maskvos zoologijos sodus, kur sukuria idealias sąlygas žiemoti kasmet.

Ką valgo paukštis?

Ogarai yra visaėdžiai. Laukiniai paukščiai maitinasi gyvūnais, taip pat augaliniu maistu. Antys žino, kaip gauti maisto tiek sausumoje, tiek vandenyje. Vasarą paukščiai maitinasi maudydamiesi vandens telkiniuose. Juos maitina įvairūs vabzdžiai, mažos žuvys, varlės, įvairūs bestuburiai, moliuskai.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias vasarnamių ekspertas.
Būdami sausumoje raudonosios antys skina žolę, kartais skraido į javų laukus, valgo kviečių ir kitų grūdinių kultūrų ausis. Jie, kaip ir miesto varnos, gali maitintis maisto atliekomis ir vežimais.

Ogai, ieškantys maisto, suaktyvinami anksti ryte arba vakare. Likusi dienos dalis praleidžiama atsipalaiduoti ir maudytis tvenkinyje. Žiemą tvenkinyje leistinus gaisrus leidžiama šerti specialiu kombinuotu naminių paukščių pašaru, kurį be problemų galima nusipirkti bet kurioje parduotuvėje. Nerekomenduojama duoti duonos antims.

Charakteris ir gyvenimo būdas

Ogariai yra migruojantys paukščiai. Jie žiemoja šiltuose kraštuose. Jie atvyksta iš žiemojimo kovo-balandžio mėn. Šiuo metų laikotarpiu Europos rezervuarai dažnai būna padengti ledu. Gegužės pabaigoje patelės sėdi ant lizdų. Vyrai yra netoliese, saugantys sankabą. Šiuo laikotarpiu raudonosios antys, kaip žąsys, priešiškai elgiasi su visais, kurie artėja prie savo lizdų. Gaisrų pobūdis neramus. Visą gyvenimą jie kovoja tarpusavyje dėl teritorijos, dažnai išsiaiškina santykius su kitais vandens paukščiais.

Birželio – liepos mėnesiais atsiranda viščiukai, kuriuos suaugusios antys iškart veda į netoliese esantį tvenkinį. Paukščiai visą dieną maudosi rezervuare, o naktį išeina į sausumą. Iki aštuonių savaičių drakonai ir patelės rūpinasi atžalomis, moko ančiukus plaukti, nardyti ir gauti maisto.

Po veisimosi suaugusiųjų gaisruose prasideda apgamų laikotarpis. Antys pameta plunksnas ir kurį laiką negali skristi. Iki vasaros pabaigos gaisrai apaugę naujais pliūpsniais. Vėlai rudenį (lapkritį) jie skrenda į šiltas šalis. Antys gyvena vidutiniškai septynerius metus, tačiau gali gyventi ir ilgiau (10–12 metų).

ugninė antis

Socialinė struktūra ir reprodukcija

Ogariai yra monogamiški paukščiai. Šių ančių poros susidaro sulaukusios dvejų metų žiemojimo arba tiesioginio lizdo metu ir išlieka kelerius metus. Manoma, kad antis pasirenka savo patiną. Tiesiog drakeris poravimosi žaidimų metu elgiasi santūriau - stovi ištiestu kaklu arba, atvirkščiai, nuleidęs galvą, vaikšto aplink antis. Patelė, atverdama savo buką, garsiai rėkia, pritraukdama patino dėmesį, sukasi aplink jį, skleisdama sparnus.

Šiuo laikotarpiu galite stebėti porinius paukščių skrydžius. Po poravimosi ritualų antys paprastai poruojasi.

Lizdai paprastai išdėstomi sausumoje, iškloti pūku, plonomis šakomis ir sausa žole. Lizdams jie gali naudoti tuščias laputes, barsukų skylutes, plyšius uolienose prie vandens telkinių, pakrančių uolų įdubimus ir net apleistas statybvietes, gyvenamųjų pastatų palėpes.

Kiaušiniai dedami gegužės pabaigoje. Sankaboje yra ne daugiau kaip 6–11 kiaušinių, kreminės ar žalsvos spalvos. Patelė sėdi lizde apie 27-30 dienų.Drake yra netoliese, apsaugant palikuonis. Kai pavojingi paukščiai ar gyvūnai artėja prie lizdo, patelės skleidžia garsą, kuris šiek tiek panašus į gyvačių švilpimą. Patinai pradeda pulti priešą.

Pasirodžius viščiukams, antis su ančiomis palieka lizdus. Suaugę paukščiai, kurie turėjo sankabą gyvenamųjų pastatų viršuje, skraido nuo stogų. Ančiukai patenka už jų, nepakenkdami sveikatai. Ogarai veda savo palikuonis į artimiausią vandens telkinį. Maži paukščiai vietoje plunksnų turi rudų ir šviesių dėmių. Jei tvenkinyje yra keli pakratai, brokuoti tėvai gali atsisakyti jauniklių. Tada ančiukai prikaliami kažkieno šeimai. Keletą savaičių viščiukai gyvena su suaugusiomis antimis, maitinasi vabzdžiais ir antimis. Po aštuonių savaičių ančiukai pakyla ant sparno ir tampa nepriklausomi.

Natūralūs priešai

Gamtoje įvairūs plėšrūnai (lapės, vilkai, meškėnai, martenai) ir plėšrieji paukščiai (aitvarai, vanagai) medžioja raudonas antis. Mažieji ančiukai, gyvenantys su tėvais miesto tvenkiniuose, gali tapti šunų, kačių, žuvėdrų ir varnų grobiu. Kai antims gresia pavojus, jos garsiai rėkia, aplenkia sparnus, saugodamos jauniklius ir dažnai įsitraukia į mūšį su stipresniu priešu.

ugninė antis

Rūšių populiacija ir būklė

Ogarai yra įtraukti į Rusijos ir Ukrainos raudonąją knygą ir turi retų paukščių statusą. Tiesa, šių ančių išnykimo tikimybė yra maža. Tačiau ogarai priskiriami paukščiams, kurių populiacija yra kritiškai maža (apie 220 tūkst. Individų). Europinėje Rusijos dalyje yra beveik 16 tūkstančių porų šių ančių, o pietiniuose Azijos regionuose - 5–7 tūkstančiai porų. Afrikoje gyvena maždaug 2500 paukščių. Ukrainoje yra apie 360 ​​porų raudonųjų ančių, o „Askania Nova“ rezervato teritorijoje yra dar 200 porų ogarų.

Ogare medžioklė

Medžioti raudonas antis draudžiama. Ogariai yra nykstanti vandens paukščių rūšis. Šių paukščių nedaug. Daugelyje draustinių laukinėms ančioms sudaromos palankios sąlygos lizdams ir veisimui. Ogare populiaciją saugo įstatymai. Už laukinių ančių sunaikinimą įvesta administracinė atsakomybė. Ogarus galima auginti namuose, jei pageidaujama. Vienas individas kainuoja apie 100 USD.

Priežiūra ir priežiūra nelaisvėje

Antys buvo prijaukintos prieš kelis tūkstančius metų. Paukščiai veisiami dėl dietinės mėsos, skanių kiaušinių ir anties. Kalbant apie gaisrus, šios antys laikomos nelaisvėje, kaip taisyklė, dekoratyviniais tikslais, tai yra, norint papuošti vandens telkinius. Paukščiai selekcininkams pritraukia originalų raudonų plytų pliūpsnį.

Tačiau malkų veisimas namuose turi ir kitų privalumų. Šie paukščiai greitai priauga svorio, maitindami subalansuotu pašaru. Skirtingai nuo jų laukinių giminaičių, ogarai gerai atsigauna ir gali sverti 4–6 kilogramus. Jų mėsa yra sultinga, švelni, skani ir labai maistinga. Šešių mėnesių amžiaus moterys pradeda skubėti. Jie per metus deda iki 120 kiaušinių. Ogarai taip pat veisiami siekiant minkštų pūkų, kurie naudojami antklodžių ir drabužių gamybai.

Antys šeriamos susmulkintų grūdų mišiniais, kombinuotu pašaru, daigintais grūdais, grūdais, smulkiai pjaustyta žole, daržovėmis. Paukščiams laikyti įrengtas paukštynas. Ogarai miega ant grindų, padengtų šiaudais. Žiemą paukštyne temperatūra neturėtų nukristi žemiau + 7 ... + 10 laipsnių šilumos. Vasarą paukščiai gali būti lauke visą dieną.

Netoli paukštyno jie įrengė vaikščiojimo vietą su tiektuvu ir girdykla. Pageidautina, kad gaisrai galėtų patekti į atvirą rezervuarą. Poravimosi ir veisimosi sezono metu antis rekomenduojama laikyti atskirai nuo kitų naminių paukščių. Per tokį laiką gaisrai tampa agresyvūs ir dažnai puola paukštyno gyventojus.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas