Ar galima ar negalima ančių šerti duona, kuri yra leistina ir kuri ne

Naminių ančių racioną sudaro vandens augalai ir maži gyvūnai, žuvys, žalia žolė, grūdai ir grūdų atliekos. Savininkai suteikia tokį maistą paukščiui, augindami jį savo sklypuose. Kartais jie maitina virtuvės likučius, įskaitant duoną. Bet ar tai tinka antims? Apsvarstykite, ar negalima antis maitinti įvairių rūšių duona, ką galite ir ko negalite maitinti.

Ančių virškinimo sistemos ypatybės

Antys laikomos visaėdėmis, jos gali valgyti kietą maistą, tai yra grūdus ir žolę, minkštą vandens augaliją. Paukščių skrandis suprojektuotas taip, kad jis galėtų virškinti tiek augalinį, tiek gyvulinį maistą.

Antys intensyviai metabolizuojamos, virškinimo organų struktūra užtikrina greitą maisto virškinimą ir praleidimą, jo pasisavinimą, o kai kuriems asmenims - greitą priklausomybę nuo naujo maisto. Nepaisant to, kad antys sugeba absorbuoti įvairius maisto produktus, kai kurios joms yra kenksmingos. Jie gali mirti dėl sutrikimų, kuriuos sukelia netinkamas ar prastos kokybės maistas.

Ar antims galima duoti duonos?

Duona nėra nuolatinis ančių maistas, tačiau, kadangi ją sudaro grūdai, ji savaime nėra kenksminga. Kenksmingumo laipsnis priklauso nuo rūšies ir šviežumo. Apsvarstykime, ar įmanoma, ar ne, ir kokiu kiekiu duoti juodos ir baltos duonos, miltinių gaminių.

Balta

Tai yra kenksmingiausia duonos rūšis bet kokio amžiaus antims. Jį sudaro balti miltai, mielės, kurie, patekę į skrandį, provokuoja jo turinio fermentaciją. Jis išsipučia, gali užkimšti virškinamąjį traktą, sukeldamas paukščio žūtį. Be to, antys, pavalgusios sotumo, tada nenori valgyti kito maisto. Tai lemia maistinių medžiagų trūkumą organizme ir ligos vystymąsi, kai sparnų plunksnos auga į šonus. Paukštis praranda sugebėjimą skristi.

Namuose, pradiniame ligos etape, galite ištaisyti situaciją maitindami vitaminais ir mineraliniais elementais, tačiau tai sukels laukinės anties mirtį.

Duonos kenksmingumas taip pat priklauso nuo suvalgyto kiekio. Jei antis šiek tiek valgė, nieko neatsitiks. Bet jūs negalite paukščių specialiai šerti balta duona, bandelėmis, bandelėmis, sausainiais, juo labiau kad grūdus ir jų atliekas pakeiskite. Tai taikoma tiek naminėms, tiek laukinėms antims, kurias kai kurie žmonės maitina tvenkiniu. Maitinant duona padaryta žala yra ne tik tiesioginė, bet ir netiesioginė. Maisto atliekos užteršia vandenį, auga bakterijos ir grybeliai. Vanduo sustingęs ir užterštas.

maitina antis

Juoda

Kalbant apie sudėtį, juoda duona yra sveikesnė nei balta duona. Tačiau jos negalima duoti šviežios. Tai minkšta, antys ją valgo noriai, tačiau, dar labiau sušvelnindamos skrandį, išsipučia. Jei išties maitinate antis juoda duona, tada ne šviežias, o pirmiausia džiovintas, o paskui mirkytas vandenyje.Naminis gali įtrinti krekerių į šlapią misą, laukinius pašarus su trupiniais. Maitinimas duona neturėtų būti pastovus, pakanka duoti jį naminiams paukščiams kartą per savaitę.

Su pelėsiu

Pelėsinis maistas neturėtų būti šeriamas jokiems ūkio gyvūnams ar paukščiams, įskaitant antis ir indų antis. Pelėsiai nenaudingi, grybeliniai toksinai sukelia apsinuodijimą, o įkvėpus sporas išsivysto aspergiliozė. Gyvūnai ir žmonės suserga aspergilioze, sporomis, patekę į gleivinę, sudygsta ir sukelia sunkias mikozes. Patologija greitai vystosi, antis gali mirti vos per 2–3 dienas nuo užsikrėtimo. Todėl draudžiama duoti pelėtą duoną naminėms antims tiek ančių, tiek suaugusiųjų, paprastoms ančioms ir mulardams.

Ko dar negalima duoti?

Be duonos, antims neturėtų būti teikiami saldumynai ir sūrus maistas, riešutai, traškučiai, sausainiai, pūsti kukurūzai, pyragas. Žmonėms visa tai atrodo skanu, bet paukščiui žalinga. Ir nesvarbu, ar antis nuolat valgo tokį maistą, ar laikas nuo laiko. Jame yra paukščių organizmui svetimų ingredientų: druska dideliais kiekiais, prieskoniai, dažikliai, konservantai ir kita. Antims geriau neduoti svogūnų, naudingų žmonėms, bet ne vandens paukščiams. Draudžiama gydyti šokoladu, saldainiais ir bet kuo, kuriame yra daug cukraus.

Eksperto nuomonė
Zarechny Maxim Valerievich
Agronomė, turinti 12 metų patirtį. Mūsų geriausias kotedžų ekspertas.
Išvardyti maisto produktai yra daug kalorijų, paukščiai, valgydami juos, greitai tampa pilnaverčiai. Laukiniai pripranta prie to, kad žmogus gali susirasti maisto, o ne eina jo ieškoti savarankiškai. Laukinėms ančioms tai yra mirtina: pasitikėdami žmonių pagalba jie gali mirti iš bado, jei neranda maisto.

Namų ūkiai taip pat greitai priprato prie duonos, jie gali teikti pirmenybę kitam maistui, rinktis iš košės. Jei racione jo yra daug, paukštis gaus tik tam tikras maistines medžiagas, o kitų gaus mažiau. Tai sukels hipovitaminozę ir kitas ligas.

Nerekomenduojama šerti daug ankštinių augalų, ypač žirnių. Tai išprovokuoja vidurių pūtimą, virškinimo trakto sutrikimus, ir jei ančiai pavyksta to išvengti, tada greitai nutukiama. Riebios patelės nelabai skuba, ir ne kiekviena mėgsta tokią mėsą. Todėl ankštinių kultūrų dalis maiste turėtų būti minimali, tik norint patenkinti vertingų augalinių baltymų poreikį.

antys plaukia

Nepatartina duoti nesmulkintų grūdų, geriau juos susmulkinti ir šiek tiek užvirinti. Taigi produktas absorbuojamas beveik visiškai ir per trumpą laiką. Bulvių žievelės, žievelės iš citrusinių vaisių ir moliūgų ančių gerai nesuvirškina, galima apsieiti ir be jų. Negalima sudrėkinti košės šviežiu pienu. Antims trūksta fermentų, reikalingų laktozei virškinti. Pienas sukelia valgymo sutrikimus.

Ką galite maitinti?

Jei turite noro paukštį pamaitinti, turite su savimi pasiimti šiek tiek virtų grūdų, daigintų grūdų, varškės, virtų kiaušinių ar daržovių. Galite paimti riebios rudos duonos riekeles. Antis gali būti gydomos vaisiais, jaunais kukurūzais, obuoliais, cukinijomis.

Laukiniams paukščiams galite nusipirkti specialaus maisto, kurį galite įsigyti naminių gyvūnėlių parduotuvėje. Sudėtyje esantys ingredientai yra parinkti taip, kad nepakenktų anties kūnui. Jis gaunamas granulių pavidalu ir yra patogus antis valgyti. Galite juos maitinti žiemą, kai šalta ar snieguota. Esant tokiam orui jiems sunku ką nors surasti, ir maitinimas bus naudingas.

Naminėms ančioms gali būti suteikiami virtuvės atraižos, įskaitant iškarpas, nesuvalgytas maistas ir duona. Visa tai galima sudėti į misą, bet ne daugiau kaip 1/5 jos. Apskaičiuokite tūrį, kad viskas būtų suvalgyta. Jei antys palieka liekanas, tada jos nėra alkanos. Tiektuvus reikia valyti kiekvieną dieną nuo maisto šiukšlių, kurios greitai suyra. Kartą per mėnesį gydykite antiseptikais.

Atsakymas į klausimą, ar galima duoti ančių, ar ne, nėra vienareikšmis.Viena vertus, tinkamai maitinant nedideliais kiekiais, jis nedaro daug žalos. Todėl jis negali būti kategoriškai draudžiamas. Produktas gali iš dalies pakeisti grūdus racione, tačiau juos šerti nuolat kenkia. Tuo pačiu metu negalima naudoti šviežios, ypač šviežiai keptos duonos, ji kenkia net žmogaus skrandžiui, o paukščiai nėra išimtis. Neduokite senų, rūgščių ar pelėsių, kad neužnuodytumėte ančių.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas