Vyšnių vyšnių veislių aprašymas, sodinimas ir priežiūra, dauginimas auginiais ir genėjimas

Veltinė vyšnia, kaip ir visos kitos vyšnių veislės, priklauso slyvų genčiai. Veislė kertama su kitais slyvų genties vaismedžiais. Vytinto vyšnios tėvynė yra Kinijos teritorija, todėl ši veislė dar vadinama kinine vyšnia. Medis suteikia stabilų derlių ir dažnai naudojamas kaip dekoratyvinis augalas sodams dekoruoti.

Veislės ypatybės

Net pradedantiesiems sodininkams nebus problema auginti veltines vyšnias savo rajone. Kinijoje, Mongolijoje ir Korėjoje šios rūšys auga laukiškai. Būtent iš ten vyšnia buvo atgabenta į kitas šalis. XIX amžiaus pabaigoje veislė pateko į Rusijos teritoriją.

pajuto vyšnią

Iš trūkumų reikėtų atkreipti dėmesį į augalo gyvenimo trukmę. Vyšninės veltinio vaisiaus augimas trunka ne ilgiau kaip 9–10 metų. Bet jei kas 4 metus atliekate senėjimo karūnos genėjimą, galite pratęsti medžio tarnavimo laiką iki 20 metų.

Tarp veislės bruožų yra:

 • Veltinė vyšnia, skirtingai nuo kitų veislių, dauginasi sėkla.
 • Uogos turi daug B ir PP vitaminų.
 • Kalbant apie geležies kiekį uogose, jaučiamas vyšnias lenkia obuoliai.
 • Askorbo rūgšties kiekis uogose yra kelis kartus didesnis nei kitose vyšnių veislėse.

Veltinėse vyšniose gausu naudingų mikroelementų. Auginti lengva ir tinkamai prižiūrint, medis kiekvienais metais duoda gausų derlių.

žali krūmai

Veislės

Kiniškos vyšnios skirstomos į keletą veislių, atsižvelgiant į vaisių nokinimo greitį. Yra trys tipai:

 • Anksti prinokę.
 • Su vidutine trukme.
 • Vėlai.

Priklausomai nuo medžių klimato zonos, laikas toms pačioms rūšims yra skirtingas.

Veltinių vyšnių veislės

Lotyniškai veltinė vyšnia vadinama Prunus arba cerasus tomentosa. Tarp populiarių šios veislės veislių išsiskiria veltinio princesė, produktyvios Kurilskaya ir Damanka veislės. Veislės skiriasi derliaus nokinimo, derliaus ir vaisių svorio atžvilgiu. Apskritai reikšmingų skirtumų nėra.

vaisių gausa

Ankstyvosios vyšnios veislės

Tarp ankstyvųjų veislių yra:

 • Tolimųjų Rytų grožis pradeda augti 3–4 metais pasodinus sodinukus į atvirą žemę. Iš vieno suaugusio medžio nuimama iki 5 kg. Veislė yra fotofilinė, pavėsyje vaisiaus vaisiai sumažėja. Medis nereikalauja dirvožemio.
 • Kininė vyšnia „Natali“ turi stiprią karūną, vidutinio storumo.Prinokusios uogos su sodriu raudonu atspalviu. Jis skonis saldus ir rūgštus. Vienos uogos masė yra 4–5 g, minkštimas tankus, nuėmus šaldytuve, jis laikomas ne ilgiau kaip savaitę. Iš vieno medžio nuimama iki 7 kg.
 • „Delight“ veislė yra savaime derlinga. Medis pasiekia 1,5 m aukščio.Uogos yra stambios, sveria iki 4 g. Uogų atspalvis yra raudonplaukis. Vaisiaus minkštimas yra sultingas, saldaus ir rūgštaus poskonio. Neskirtas ilgalaikiam transportavimui.

Ankstyvosios veislės yra vienos iš pirmųjų, kurios davė vaisių tarp visų vaismedžių.

raudonos uogos

Vidutinis

veislės, kurių vidutinis nokinimo laikotarpis yra:

 • Salut veislė priklauso aukštoms. Salutėje pagrindinis kamienas siekia 2 m aukštį. Uogos sunoksta liepą. Vaisiai yra ovalūs, sultingi, saldūs ir rūgšti. Kaulas yra mažas. Veislės pranašumas yra atsparumas šalčiui.
 • Vyšnia Smuglyanka Vostochnaya priklauso mažo dydžio veislėms. Uogos yra tamsiai bordo spalvos, sveria iki 3 g., Lapų paviršius yra aksominis.
 • Yubileiny veislė priklauso Ussuriysk. Medis yra ovalo formos. Vainikas nėra labai sutirštėjęs. Uogos yra rausvos, svoris 3-4,5 g, derlius yra iki 8 kg.

Vidutinės veislės subręsta liepą.

Vėlai

Prie vėlyvųjų veislių priskiriama Okeanskaya Virovskaya veislė. Augalas kompaktiškas. Burgundijos uogos. Masė nuo 3 iki 4 g Vaisiai be kotelio. Uogos turi saldų skonį su rūgštu poskoniu. Iš vieno suaugusio medžio nuimama iki 9 kg uogų.

maži vaisiai

Priežiūros taisyklės ir nusileidimas

Veltinė vyšnia, kaip ir dauguma vyšnių veislių, priklauso nepretenzingoms veislėms, kurioms nereikia specialių auginimo sąlygų. Norint padidinti derlių, sodinant ir prižiūrint medžius rekomenduojama laikytis paprastų žemės ūkio technologijų taisyklių. Apskritai, medžio auginimas nesudarys didelių rūpesčių vasaros gyventojams.

Iškrovimas

Vienas iš svarbių tolesnio vyšnių vystymosi etapų yra sodinimas. Tinkamai pasodinus, medis pradeda duoti vaisių daug anksčiau ir adaptuojantis naujoje vietoje suserga rečiau. Vyšnių auginimas šalyje yra gana paprastas.

Sodinimui patartina įsigyti 1–2 metų medžių sodinukus. Optimalus sodinimo laikas yra pavasaris ir ruduo. Geriausiai auga pavasarį prieš pumpurą pasodinti daigai. Rudenį daigai turėtų būti sodinami iki rugsėjo pabaigos. Jei pasodinsite vėliau, daigai neturės laiko įsitvirtinti naujoje vietoje ir žus per šalnas. Tie sodinukai, kurie buvo įsigyti spalio mėnesį, turėtų būti saugiai iškasti, kol ateis pavasaris.

krūva uogų

Sodinukų sodinimo atviroje žemėje etapai:

 • Iškaskite bent 50 cm gylio ir maždaug 60 cm pločio skylę.
 • Tada įpilkite dirvožemio mišinio į dirvą ir gerai išmaišykite (mažiausiai 3 kibirai organinių trąšų, 450–850 g kalkių, 45–65 g fosforo, 25–35 g kalio).
 • Vyšnių šaknys supjaustomos 20-30 cm ir sutepamos molio mišiniu.
 • Tada sodinkite sodinuką į skylę ir užkaskite.
 • Vyšnios šaknies apykaklė neturi būti palaidota, nes tai gali lemti sodinuko mirtį.
 • Po to sutankinkite dirvą aplink bagažinę ir gausiai užpilkite šiltu vandeniu.
 • Pasibaigus sodinimui, mulčiuokite dirvą aplink sodinuką durpėmis ar kitomis organinėmis trąšomis.

Nepageidautina vienoje vietoje pasodinti daugiau kaip 3 medžius. Jiems bus mažai vietos, o vyšnios pradės silpnai augti ir nustos duoti gero derliaus.

Viršutinis padažas

Kaip maitinti vyšninius medžius nuėmus derlių:

 • Pirmosios trąšos pasėjamos iškart po derliaus nuėmimo. Viršutinė bagažinės dalis užpilama 4–6 kg organinių medžiagų, 15 g kalio, 30 g azoto ir 65 g fosforo.
 • Prieš prasidedant žiemai, tręšiama, išskyrus azoto turinčius.

Kalkes į dirvą reikia įpilti kas 4-5 metus.

jaunas medis

Laistyti

Vyšnia nemėgsta įmirkusio dirvožemio, todėl dažnai nerekomenduojama jo laistyti. Pakanka vieno laistymo per savaitę. Jei vasara sausa, galite laistyti 2–3 kartus.

Karūnos formavimas

Atėjus pavasariui medis genimas.Formavimas vykdomas kiekvienais metais. Genėjimo metu paliekama 10–12 sveikų ūglių. Metinės šakos, ant kurių susikaupia didžioji derliaus dalis, nupjaunamos 1/3, jei jos nėra ilgesnės kaip 60 cm.

Norint suaktyvinti medžio augimą, kas 4–5 metus atliekamas atjauninamasis genėjimas. Šios procedūros metu nupjaunamas vainiko centras ir skeleto šakos, susijusios su periferija. Patogumui galite nupiešti apkarpymo schemą.

vainiko formavimas

Kaip genėti anti-senėjimo genėjimo metu:

 • Keli šoniniai vyšnių ūgliai supjaustomi „žiedu“.
 • Tada šalia sutrumpinimo vietos turėtų atsirasti vienerių metų jauni ūgliai.
 • Visi stiebai virš dalies senos karūnos turėtų būti nukirpti.

Šalti medžiai pjaunami tuo pačiu principu.

Vaisių nokinimo datos

Pasodinus veltinius vyšnių daigus, kyla klausimas, kada derlių nuimti. Priklausomai nuo veislės, uogų nokinimo laikotarpis yra skirtingas.

Pagrindinis derlius prasideda liepos mėnesį. Ankstyvosios veislės subręsta birželio viduryje. Rudenį skinamos tik vėlyvos veislės, jei jos buvo auginamos pietiniuose regionuose.

anti-senėjimo genėjimas

Veltinių vyšnių dauginimas

Laikoma, kad pagrindinis veltinių vyšnių veisimo būdas yra sėkla. Tai išskiria veislę iš kitų vyšnių veislių. Be specialių įgūdžių ir patirties beveik neįmanoma iš sėklos išauginti bet kurios kitos veislės. Bet jūs taip pat galite pabandyti auginti sodinuką sluoksniuodami ir auginiais.

Sėklos

Paprasčiausias būdas auginti veltines vyšnias yra kaulais. Sėklų metodui jums reikia nuplauti sėklas po šiltu vandeniu ir nusausinti namuose šešėlyje. Paskutinėmis rugpjūčio dienomis sėklos sumaišomos su šlapiu smėliu ir konteineriai išvežami į vėsią vietą. Spalį sėklos sėjamos į lysves ne daugiau kaip iki 3 cm gylio.Rekomenduojama uždengti griovelius eglių šakomis ar žalumynais.

veltinio reprodukcija

Prasidėjus pavasariui, vyšnios daigai atsiranda ant lovų. Tinkamai organizuotai prižiūrint, daigai greitai auga ir pirmaisiais metais gali viršyti 40–55 cm aukštį. Prasidėjus rudeniui ar kitą pavasarį daigai sodinami aplink vietą.

Pjaustiniai

Pjaustyti yra sunkiau nei pjaustyti vyšnias. Norėdami tai padaryti, turite turėti tam tikrų sodininkystės įgūdžių ir sudaryti specialias sąlygas auginiams.

prinokęs medis

Auginiai pjaunami nuo 7–16 cm ilgio ūglių nuo šių metų šakų, priklausančių antrajam ar trečiajam lygiui. Jie supjaustomi maža praėjusių metų medienos dalimi, ne daugiau kaip 2 cm, tada pjaustymas apdorojamas augimo aktyvintuvu ir įdedamas į dirvą. 2 cm medžio gabalo ir 1 cm žalio pjūvio yra uždengti žeme.

Tada lova su vyšnių auginiais yra padengta plėvele. Po auginių užkasimo reikia pasirūpinti, kad jie nepatektų į saulės spindulius. Todėl lovos geriausiai daromos daliniame pavėsyje. Jie taip pat palaiko nuolatinę dirvožemio drėgmę. Dirva neturi išdžiūti.

Sluoksniai

Kitas veltinių vyšnių veisimo būdas yra sluoksniavimas. Norėdami tai padaryti, turite įdėti praėjusių metų žaliąjį ūglį į mažą skylę pavasarį ir prisegti.

praėjusių metų pabėgimas

Ligos ir kenkėjai

Žemės ūkio augalų ir kenkėjų ligos gali žymiai sumažinti vyšnių derlių. Siekiant išvengti ligų ir vabzdžių atsiradimo ant medžių, jie reguliariai tikrinami, o jei yra kenkėjų ar ligų atsiradimo požymių, nedelsiant imamasi priemonių. Kuo anksčiau prasidės kova, tuo mažesnė žala medžiams bus padaryta.

Moniliosis arba monilinis nudegimas

Dauguma vyšnių veislių yra linkusios į kokomikozę. Tačiau ši įvairovė dažnai kenčia nuo moniliozės. Tai grybelinė liga, paveikianti medžius žydėjimo metu. Grybelio sporos prasiskverbia į pienelį ir ten pradeda greitai daugintis. Tada grybiena pradeda vystytis ir per kotelį patenka į šakas, pamažu įsiskverbdama į medieną ir ją sunaikindama.Iki birželio pradžios medis beveik visiškai išdžiūsta.

monilinis nudegimas

Dažniausiai monilinis nudegimas būna regionuose, kuriuose yra lietaus pavasarį ir vasarą. Kad pavasarį nesusidarytų grybelis pumpurų išbrinkimo metu, medžiai purškiami 3% Bordo skysčio arba vario sulfato tirpalu. Po kelių savaičių medžius apdorokite vario turinčiomis cheminėmis medžiagomis.

Clasterosporia arba perforuota vieta

Skylių taškymas reiškia grybelius. Liga pasižymi rūdžių dėmių ir skylių atsiradimu ant žalumynų. Liga plinta greitai, o po kelių dienų vienas medis gali užkrėsti visą sodą. Norėdami išvengti dėmių atsiradimo, kiekvienais metais jie kasa dirvą aplink kamieno apskritimus. Taip pat svarbu maitinti augalus.

Prieš pumpurų lūžį medžiai purškiami Bordo skysčiu. Purškimas atliekamas rudenį. Auginimo sezono metu vartokite vaistus "Kuproksat" ir "Skor".

perforuota vieta

Kokkomokiz

Ankstyvą pavasarį medžiai purškiami vario turinčiais preparatais. Pavyzdžiui, „Abiga Peak“ arba „Hom“. Kai atsiranda pumpurai, vyšnios yra apdorojamos „Horus“. 2–3 g vaisto praskiedžiama 10 litrų vandens ir purškiama ant medžių. Po žydėjimo vyšnios dar kartą apdorojamos šiuo preparatu. Be cheminių medžiagų, lagaminai reguliariai ravimi ir pašalinamos visos piktžolės, pašalinami nukritę lapai ir uogos, kad grybelis nesivystytų.

coccomokis uogos

Kišeninė liga

Kad kišenė neatsirastų ligos ant vyšnios sodinukai sodinami saulėtoje ir vėdinamoje vietoje. Tokiomis sąlygomis grybelinės sporos negali išsivystyti. Vyšnios taip pat reguliariai pjaustomos, kad neužkristų vainikėlis. Silpnos ir ligotos šakos pašalinamos.

kišenės liga

Kenkėjai

Dažniausiai pelės daro didelę žalą medžiui. Pelės žiemą žiovauja ant žievės. Pažeistas bagažinės skyrius galima pamatyti tik nutirpus sniegui. Norėdami, kad pelės neatsigriebtų ant žievės, rudenį lagaminai uždengiami metaliniu tinkleliu ir šalia kamieno dedami nuodingi spąstai.

Slyvų kandis veikia ne tik slyvą. Lervos maitinasi uogų minkštimu. Kova su kandžiu prasideda iškart po to, kai svetainėje pasirodė drugeliai. Jei vasara šilta, kandys gali veistis kelioms kartoms. Prasidėjus žydėjimo laikotarpiui, medžiai purškiami chemikalais Decis arba Altar. Antrasis perdirbimas atliekamas liepos pabaigoje. Naudokite „Kinmix“ arba „Karbofos“.

Norėdami atsikratyti amarų, medžiai purškiami pelenų arba skalbinių muilo tirpalu. Taip pat svarbu iškart atsikratyti skruzdėlių.

Kinmix vaistas

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas