Kaip maitinti vyšnias nokinant vaisius ir nuėmus derlių vasarą, pavasarį ir rudenį

Įvairių rūšių vyšnios sodinamos ne tik pietuose, bet ir vidurinėse platumose. Šis kaulavaisių augalas nebijo sausros ir karščio, tačiau netoleruoja drėgmės pertekliaus, nemėgsta sunkaus dirvožemio ir dievina derlingą dirvą. Trūkstant maistinių medžiagų dirvožemyje, pririšama nedaug uogų. Tręšimas vyšniomis padeda padidinti derlių, padidinti vaisių dydį. Medis gerai reaguoja į organines medžiagas ir jam reikalingi mikroelementai. Jei trąšos netaikomos, augalas blogai vystosi ir pradeda kenkti nuo ligų.

Šėrimo būdai

Norint pagerinti dirvožemio, kuriam vyšnios yra labai reiklios, struktūrą, reikia organinių medžiagų. Tręšiant mėšlu, vištienos mėsa, dirva atlaisvinama.

Iš mineralinių trąšų, šerdamas, medis gauna:

 • boras ir varis;
 • selenas ir siera;
 • manganas ir geležis;
 • fosforo ir kalio.

Tokie komponentai yra amonio salietros, nitroammofoskos, superfosfato, karbamido dalis. Vyšnioms auginimo sezono pradžioje reikia azoto.

karbamidas vyšnioms

Sub-šaknis

Šėrimui naudojami tirpalai ir sausos trąšos. Jie įvedami į medžio kamieno ratą, tačiau prieš tai žemė būtinai atlaisvinama ir laistoma šalia vyšnios. Jaunam augalui ar daigai reikia apie 3 kibirus vandens, suaugusiam - iki 60 litrų.

Sugeriant drėgmę, 0,5–3,5 m atstumu nuo kamieno dedamos sausos trąšos, kurios paprasčiausiai išsibarsto po paviršių ir uždengiamos grėbliu. Skystieji tirpalai pilami į dirvą. Tokio šėrimo metu vyšnios gauna didelį kiekį maistinių medžiagų.

Lapai

Trejų ir ketverių metų sodinukų šakos, lapai ir kamienas purškiami trąšomis, šaknies ratas taip pat apdorojamas skystu tirpalu. Procedūra pradedama debesuotą dieną, anksti ryte arba vakare. Apsaugokite akis akiniais, rankas guminėmis pirštinėmis, kvėpavimo takus apsaugokite respiratoriumi. Vyšnios apdorojamos purkštuvu.

Turite pabandyti nepersistengti su trąšomis šėrimui, nes jų perteklius sukelia:

 • iki lapų kritimo;
 • kiaušidžių išsiskyrimas;
 • į chlorozės vystymąsi.

Medis serga cinko trūkumu ir per dideliu azoto ar kalio kiekiu. Vyšnios šeriamos šoninėmis sienelėmis, kurios sėjamos į beveik kamieno ratą, o paskui pjaunamos ir įterpiamos negiliame gylyje šalia augalo. Sklype, kuriame kitais metais bus išdėstytas sodas, sodinamos garstyčios, vikiai, rugiai, žirniai.

vyšnių vaisiai

Tręšimo sąlygos ir normos

Jauniems medeliams reikia mažiau mikro- ir makroelementų nei suaugusioms vyšnioms. Jei jie tinkamai šeriami sodinant į žemę, nebereikia tręšti nei vasarą, nei tų pačių metų rudenį. Kalio chloridas - 25 g ir superfosfatas 40 - įpilamas į augalui paruoštą skylę, laistant dirvą. Medžiagos pilamos maišant humusą su dirvožemiu ir humusą.

Pasodinę vyšnias, be mineralinių trąšų, taip pat galite pridėti organinių medžiagų - 1 kg pelenų ir 3 supuvusius mėšlus. Šių medžiagų, naudojamų šerti, kiekis taip pat neturėtų viršyti normos.

Pavasarį

Kol medžiai miega ir pumpurai dar nenužydėjo, jie imdavosi purškimo Bordo skysčiu. Jo paruošimui 300 g vario sulfato ir kalkių ištirpinama kibire vandens. Ši procedūra padeda išvengti grybelių augimo, prisotina medžius vienu iš svarbiausių augimo ir vystymosi mikroelementų.

Šėrimo schema pavasario laikotarpiui sudaroma atsižvelgiant į augalo amžių. Prieš pasirodant gėlėms, 2–4 metų vyšnios purškiamos karbamido tirpalu. Norėdami tai padaryti, granulių degtukų dėžutė išmaišoma vandens kibire. Po šaknimis tręšiama trąša, kurioje yra azoto.

Suaugusias vyšnias reikia maitinti tris kartus pavasarį. Pirmą kartą purškiama karbamidu. Medžiaga gaunama tokios pat koncentracijos kaip ir jauniems augalams. Į bagažinės ratą įterptas amonio nitratas.

Kai vyšnia žydi, trąšos paruošiamos šerti. 10 litrų vandens išmaišomas litras devyniojo aštuonetuko ir 2 stiklinės pelenų. Vienas kibiras pilamas po medžiu iki 7 metų, po senesne vyšnia - 20–30 litrų maistinio skysčio.

vyšnia pavasarį

Kad kiaušidės nesukristų, po 2 savaičių šaknys šeriamos tirpalu, kurio paruošimui jos imamos:

 • 35 g superfosfato;
 • šaukštas kalio sulfato;
 • 10 litrų vandens.

Jūs negalite naudoti tokių medžiagų didelėmis dozėmis, nes tai nedidins derliaus, be to, galite pakenkti augalui.

Uogos bus skanesnės, jei apipurškiate vyšnias gintaro rūgštimi, kurios šėrimui reikia tik trečdalio gramo vienam kibirui vandens.

Norėdami, kad sodo medžiai pradžiugintų derlių, turite:

 1. Patikrinkite dirvožemio rūgštingumo rodiklius.
 2. Trąšos dedamos į drėgną dirvą.
 3. Žydėjimo metu pritraukite bites medumi.

Jei žemės paviršiuje atsiranda baltų dėmių, į bagažinės ratą pridedama pelenų ar kalkių. Rūgštis - citrinos, acto, obuolių rūgštys dedamos į šarminį dirvožemį šėrimui.

trąša vyšnioms

Vasara

Sodinukus ir jaunus medžius nereikia tręšti nei liepą, nei rugpjūtį. Nevaisingoms vyšnioms užtenka tų maistinių medžiagų, kurių yra dirvožemyje. Augalai, ant kurių jau surištos uogos, šeriami vasaros pradžioje. Nitroammofoskas įvedamas į beveik kamieno ratą, pusantro šaukšto medžiagos ištirpinama kibire vandens.

Rugpjūtį medžiai tręšiami superfosfatu, naudojant 25 g miltelių 10 litrų skysčio. Mineralinį agentą galite pakeisti 2 stiklinėmis pelenų. Teisingas šėrimas vasaros pabaigoje padės nustatyti pumpurus iki kitų metų.

Rudenį

Norėdami atkurti ištuštėjusią žemę, padėkite vyšnioms normaliai ištverti žiemos šalčius, kai vaisiai subrendę, būtinai tręšiami trąšomis, o medžiai genimi. Į augalų, esančių šalia kamieno, iki 4 metų ratą, įpilkite kibirą vandens, sumaišyto su 25 g kalio sulfato.

Rugsėjį ir iki spalio pabaigos į 15 cm gylį įpilama 3 ar 4 kilogramai humuso, tačiau viršutinė padažas atliekamas ne kiekvieną rudenį, o kartą per 3 metus.

Medžiai, kurie jau neša vaisius, tręšiami superfosfatu. Vienai vyšniai užtenka 300 g medžiagos granulių. Pelenai po augalu pilami 10 litrų vandens stikline. Kartą per kelerius metus į bagažinės ratą supilama iki 4 komposto kibirų iki 20 cm gylio.

Žiemai, po pirmųjų mažų šalnų, vyšnios purškiamos karbamido tirpalu.

Septynerių metų ir vyresni augalai spalio mėnesį šeriami ne daugiau kaip pusės kilogramo superfosfatu, į žemę įvedama maždaug stiklinė kalio chlorido. Vyšnioms tokį maitinimą reikia kas 3 metus. Kiekvieną rudenį medžiai purškiami karbamidu ir gausiai laistomi, vienam suaugusiam augalui sunaudojant iki 10 litrų skysčio.

Vištienos mėšlo tirpalas

Ypatinga vyšnių priežiūra

Vasaros gyventojai ir priemiesčių teritorijų savininkai, kurie rūpinasi kaulavaisių pasėliais, nepamiršta apie šėrimą, gali tikėtis skanių ir didelių uogų derliaus. Medžiams reikalinga drėgmė, maistinės medžiagos, apsauga nuo kenkėjų, ligų prevencija ir metinis genėjimas.

Sodinant sodinukus

Kad jaunas medis pradėtų ir galėtų vystytis, rudenį jie paruošia skylę, į kurią supila:

 • supuvęs mėšlas - 2 kaušai;
 • kalio druska - 1 šaukštas;
 • medžio pelenai - 1 kg;
 • superfosfatas - 2 šaukštai. l.

Daigams reikia daugiau drėgmės nei suaugusiems. Esant sausam orui, jie laistomi kas 2 savaites. Pirmasis tokių vyšnių šėrimas reikalingas po 2 metų, jie turi pakankamai maistinių medžiagų, kurios buvo įvestos sodinant.

Jauni medžiai

Augalai, kurie dar nėra patenkinti uogomis, tręšiami organinėmis medžiagomis komposto, mėšlo pavidalu. Vyšnios, kurios jau pradėjo duoti vaisių, auginimo sezono metu šeriamos mažiausiai 3 kartus. Septynerių metų medeliams po metų reikia papildomų mineralų.

Žydėjimo metu

Šaknis reikia šerti ekologiškais kaulavaisiais, kai pumpurai pradeda atsidaryti. Po jauname medyje pilamas kibiras vandens, kuriame ištirpsta kilogramas devynių vilkdalgių; senesniems nei 7 metų augalams medžiagos kiekis padvigubėja.

Derėjimo metu ir nuėmus derlių

Norėdami padidinti derlių, vyšnios šeriamos trąšomis, turinčiomis kalio ir fosforo. Superfosfatas ir pelenai įvedami rudenį. Tai prisideda prie uogų išsiplėtimo. Po pirmųjų šalnų medžiai purškiami karbamido tirpalu. Kad jaunos vyšnios žiemotų paprastai, jos laistomos 5 kibirais vandens, suaugusiam žmogui reikės mažiausiai 100 litrų.

pelenai kaip trąša

Seno medžio šėrimo ypatybės

Kad džiovintos šakos neištrauktų sulčių, kaulavaisiai po 7 metų dažnai nupjaunami. Tai taip pat padeda atjauninti augalą. Tręšimo greičiui įtakos turi dirvožemio derlingumas, medžio būklė. Vyšnioms, vyresnėms nei 12 metų, reikia iki 60 kg, o po 20 - beveik 80 humuso.

Šėrimui padidėja reikiamas superfosfato kiekis, jiems taip pat reikia daugiau amonio salietros nei jauniems augalams. Šaknų šėrimas atliekamas kas 3 metus.

Fondų rūšys ir ypatybės

Vyšnioms reikia ir organinių medžiagų, ir mineralinių trąšų. Jie įvedami į dirvą po laistymo. Kai kuriuos iš jų geriau naudoti pavasarį, kitus - šerti rudens mėnesiais ar žydėjimo metu.

Karbamidas

Kad augalas greičiau įgytų žaliąją masę, naudojamas karbamidas. Medžiaga, pagaminta granulių pavidalu, ištirpinama vandenyje ir purškiama kartu su ja ant medžių. Norėdami paruošti šaknies viršutinę dalį, karbamidas arba karbamidas derinamas su kalio druska... Vienai jaunai vyšniai naudojama nuo 50 g trąšų, už seną augalą - iki 300.

Norint išvengti kokomikozės, kurią sukelia patogeniniai grybeliai, 30 gramų medžiagos išmaišoma vandens kibire. Medžiai šia kompozicija apdorojami rudenį.

karbamidas

Superfosfatas

Mineralinės trąšos, kurios prisideda prie kaulinių vaisių pasėlių atjauninimo, dalyvauja formuojant šaknis, gerina uogų skonį, turi fosforo. Trūkstant šio mikroelemento, lapai įgauna purpurinę spalvą, tampa padengti geltonomis dėmėmis. Maitinant superfosfatas gerai dera su azotu. Vienam kvadratiniam metrui jo reikia ne daugiau kaip 150 g.

superfosfatas

Kalio trąšos

Norėdami pagreitinti augimą, pagerinti šaknų sistemos vystymąsi, padidinti atsparumą šalčiui ir sausrai, vyšnios yra šeriamos kalio chloridu.Trąšos, gaminamos granulėse, teigiamai veikia uogų skonį, padeda padidinti derlių.

Norint sustiprinti sodo augalų imunitetą, palengvinti maistinių medžiagų tiekimą, šėrimui naudojama kalio druska. Suaugusiai vyšniai pakanka 100 g medžiagos, daigai - iki 40.

kalio trąšos

Amonio nitratas

Vietoj karbamido po medžiu kartais dedamos trąšos, kuriose yra azoto. Dėl maitinimo tokiu vaistu pagerėja uogų skonis, pagreitėja žaliosios masės augimas. Amonio salietros užpilamos 150 g daigais, suaugusiai vyšniai dozė padidinama dvigubai.

Amonio nitratas

Kompostas

Organinės trąšos yra naudojamos, kai reikia pagerinti nusodrinto dirvožemio struktūrą, prisotinti jį maistinėmis medžiagomis. Sodininkai savarankiškai paruošia kompostą šėrimui. Norėdami tai padaryti, į talpyklą pilamos durpės, ant viršaus dedami lapai, viršūnės ir užpilamos vištienos gabalėliais, praskiestais vandenyje santykiu nuo 1 iki 20. Po 10 dienų į dirvos mišinį įpilama:

 • superfosfatas - 1 kg;
 • vario sulfatas - stiklas;
 • amonio salietros - 400 g.

Ant viršaus užpilkite žemę, uždenkite folija. Šėrimui po sodinuku įpilama pusė komposto kibiro, suaugusiai vyšniai reikia iki 30 kg.

Kompostas

Pelenai

Galima padidinti medžių atsparumą šalčiui, normalizuoti vandens balansą ir prisotinti dirvą mikroelementais, jei naudojate tokias organines trąšas kaip pelenai. Medžiagoje gausu:

 • kalcio;
 • magnio;
 • geležis;
 • cinko.

Įrankis naudojamas įvažiavimui į žemę ir žalumynui šerti. Pelenų dėka augaluose pagreitėja medžiagų apykaitos procesai.

pelenai

Kalkės

Vyšnios nemėgsta rūgštaus dirvožemio. Tokioje vietoje pasodintas medis gerai neišsivysto, nepatinka saldžiomis uogomis. Kalkės naudojamos dirvožemio sudėčiai pakeisti. Be to, produktas stiprina augalų šaknis, prisotina žemę kaliu. Medžiaga naudojama kas 5 metus.

Kokokomikozės prevencijai į kibirą vandens įmaišoma 2 kg kalkių, pridedama 300 g vario sulfato. Tirpalas naudojamas medžių kamienams balinti.

kalkių

Dolomitas

Norėdami pagerinti dirvožemio sudėtį, sumažinkite rūgštingumą, prisotinkite žemę mikroelementais azoto, magnio, fosforo pavidalu, kartu su kalkėmis pašarui naudojami dolomito miltai. Medžiaga patenka į dirvožemį bet kuriuo metų laiku, esant 600 g / kv. metras. Priemonė skatina naudingų mikroorganizmų dauginimąsi, neigiamai veikia sodininkystės augalų kenkėjus.

dolomitas

Mineraliniai tirpalai

Pavasarį vyšnios tręšiamos lapijos metodu. Tam paruošiamos silpnos kompozicijos ir purškiama medžių karūna. Lapai greitai absorbuoja mineralinius mišinius, kurie prisideda prie ūglių augimo, pagerindami žydėjimą.

Bordo skystyje esantis kalcis ir varis užkerta kelią grybelių augimui, apsaugo nuo vabzdžių. Dėl šėrimo manganu padidėja derlius, padidėja cukraus kiekis uogose.

Cinkas neleidžia vystytis ligoms, teigiamai veikia kaulavaisius.

mineralinės trąšos

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas