Ameraukano viščiukų veislės aprašymas ir savybės, veisimo ypatumai

Atskirti Ameraucanu nuo kitų veislių viščiukų yra gana paprasta. Šis paukštis, kuris veisiamas siekiant gauti originalios spalvos kiaušinius, išsiskiria tankiu plunksna ir ryškiais šoniniais nudegimais, išsikišančiais iš abiejų snapo pusių. Ameraucana išsiskiria giminingų giminingų sparnų fone, o šios veislės gaidžiai yra agresyvūs savininkams ir patelėms.

Kilmės istorija ir veislės aprašymas

Ameraucana atsirado praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje, kertant Araucaną su amerikietiškomis vištienos veislėmis. Oficialiai ši naminių paukščių rūšis buvo įtraukta į atitinkamus registrus 1984 m.

Ameraukano veislė neturi vienos spalvos modelio, kuris išskiria šias viščiukus iš jų giminaičių. Yra 8 naminių paukščių veislės, besiskiriančios poodiniu atspalviu.

„Ameraucana“ populiarumą tarp ūkininkų sudaro du komponentai: padidėjusi kiaušinių gamyba ir neįprasto skonio mėsa. Veislė pasižymi nepretenzinga priežiūra ir galimybe gyventi šiauriniuose regionuose. Šių vištų kiaušiniai yra įvairių spalvų, todėl šie paukščiai vadinami „Velykomis“.

Ameraucana išvaizda

Ši veislė yra suskirstyta į 8 rūšis pagal plunksnos spalvą. Taip pat Ameraucana gentyje yra nykštukinių atstovų, žinomų kaip bentamai. Pagrindinis šių naminių paukščių bruožas yra ryškūs šoniniai nudegimai, kurie slepia mažą galvą. Ši savybė vištoms suteikia aristokratišką išvaizdą.

veislei būdinga

Būdingi „Ameraucana“ bruožai yra šie:

 • raudonos arba tamsiai raudonos akys;
 • didelis išlenktas bukas;
 • žirnio formos keteros, didėjančios vidurinėje dalyje;
 • raudonos ir pailgos skiltelės (gaidose jie turi ryškesnę spalvą);
 • kompaktiška, išlenkta uodega, išlenkta 45 laipsnių kampu;
 • dideli sparnai, leidžiantys paukščiui skristi;
 • vidutinio ilgio kojos, plačios;
 • letenų spalva priklauso nuo plunksnos spalvos.

Kiaušinių atspalvis svyruoja nuo žalios iki mėlynos, retais atvejais rausvos.

Suaugusių viščiukų svoris yra 2,5 kilogramo, gaidžių - 3 kilogramai. Viščiukai pasiekia lytinę brandą 6 mėnesių amžiaus.

vištienos ameraucana

Paukščių produktyvumas

„Ameraucanu“ veisiama iš paklausos reikalaujančio neįprasto skonio mėsos ir ryškių kiaušinių. Šios veislės vištos „nemėgsta“ perinti jauniklių. Per metus suaugusios patelės sugeba dėti iki 210–250 kiaušinių, kurių svoris vidutiniškai siekia 65 gramus.

Veislės pobūdis

Šios veislės gaidžiai išsiskiria agresyviu elgesiu, parodantį savo charakterį savininkų ir viščiukų atžvilgiu. Todėl patinus rekomenduojama laikyti atskiruose aptvaruose. Šis paukštis pasižymi smalsumu, dėl kurio patelės nuolat keliauja, ieškodamos ko nors įdomaus.

Viščiukų elgesys priklauso nuo to, kaip jie jaučiasi:

 • pasiklysti tarpusavyje - jie patiria šaltį;
 • jie nuolat girdi - prašo maisto;
 • atsitraukite nuo šilumos šaltinio - per karšta;
 • nedaryti garsų - nepatirti diskomforto.

sodrus apnašas

Per pirmąsias 10 savaičių viščiukams vystosi raumenų ir kaulų masė. Šiuo laikotarpiu viščiukai turi būti tinkamai maitinami. Po 10 savaičių viščiukai pradeda aktyviai priaugti svorio. Per nurodytą laikotarpį būtina užtikrinti vienodą prieigą prie energijos šaltinių.

Dėl maisto trūkumo dideli viščiukai pradės pulti mažus.

Pagrindiniai privalumai ir trūkumai

Ameraukana veislės vištos turi šiuos privalumus:

 • spalvoti kiaušiniai;
 • mėsa originali pagal skonį;
 • padidinta ištvermė;
 • galimybė gyventi šaltame ir karštame klimate;
 • didelis produktyvumas;
 • žemi mitybos reikalavimai;
 • imuniteto buvimas įprastomis ligomis;
 • perspektyvios vištos.

Pagrindinis šių viščiukų trūkumas yra paukščių prigimtis. Patinai yra labai agresyvūs, o patelės kiaušinių neperinti.

didelis individas

Turinio patarimai

Dėl to, kad „Ameraucanoje“ trūksta perinimo instinkto, ūkininkai šiuos paukščius veisia dviem būdais: perka viščiukus arba svetainėje sumontuoja inkubatorių.

Paukštynas

Atsižvelgiant į tai, kad ši veislė pasižymi savo smalsumu, būtina pastatyti erdvų paukščių vištienos kooperatyvą su privalomu vaikščiojimo plotu. Namas turi būti apsaugotas nuo drėgmės, graužikų ir parazitų. Sienas, lubas ir grindis rekomenduojama apdengti medžiagomis, kurios neleidžia formuoti skersvėjų.

Nors viščiukai nėra išrankūs viliodami, namą reikia reguliariai valyti. Kambario viduje turite palaikyti pastovią + 14–19 laipsnių temperatūrą. Namas taip pat turėtų apimti 60–80 centimetrų aukščio rožes. Patinėliams reikia pritvirtinti juosteles 35 centimetrų ilgio, patelėms - 30 centimetrų. Į vištienos kooperatyvą būtina įdėti indą su smėliu, kuriame paukščiai imtųsi dulkių vonių.

erdvi vištienos kooperacija

Ameraucanai klesti esant 60–70% oro drėgmei. Norint išvengti naminių paukščių užteršimo vištų namuose, rekomenduojama reguliariai dezinfekuoti ir pakeisti patalynę.

Ėjimas

Ameraukano viščiukai mėgsta ilgai vaikščioti. Todėl paukščiams būtina organizuoti narvą šalia vištos kooperacijos. Pėsčiųjų zona turėtų būti aptverta nuo visų pusių, taip pat ir iš viršaus. „Lubų“ nebuvimas lems tai, kad vištos išsibarstys po svetainę.

Taip pat ūkininkai rekomenduoja ant pamatų įrengti šios zonos tvorą, taip pat pastatyti atskiras šešėlines baldakimus, kuriuose šiltuoju metų laiku galėtų vaikščioti paukščiai.

paukščiai vaikšto

Tiektuvų ir girdytojų paruošimas

Bendruomenės viduje ir pasivaikščiojimo vietoje viščiukus būtina aprūpinti vandens ir maisto šaltiniais. Tam tikslui rekomenduojama įrengti vakuuminius geriamuosius puodelius, kurie neleistų vandeniui pratekėti ir užtikrintų paukščiams reikalingą sausumą toje teritorijoje, kurioje jie gyvena. Ameraukanai reikia duoti gerti švaraus vandens.

Tiektuvus reikia valyti iškart po maitinimo arba kartą per dieną.

Molt ir gulėti pertrauka

Nuo spalio mėnesio (arba prasidėjus šaltiems orams) Ameraucanoje prasideda liūčių periodas, trunkantis iki dviejų ar trijų mėnesių. Šiuo metu iki 85% viščiukų kūno išteklių yra išleidžiama keičiant slyvas. Todėl kiaušinių skaičius šiuo laikotarpiu smarkiai sumažėja.

Molėjimo metu rekomenduojama į maistą dėti baltymų ar mineralinių papildų. Pasibaigus nurodytam laikotarpiui, ankstesnė kiaušinių gamyba atstatoma.

višta ėdžiose

Planuojamas bandos pakeitimas

Dėl to, kad Ameraukano veislės vištos yra produktyvesnės per 1,5–2 metus, bandą reikia pradėti keisti po to, kai patelės sulaukia vienerių metų.

Maitina viščiukus

Kiaušinių gamyba ir kiti rodikliai, turintys įtakos bandos gyvenimui, priklauso nuo šėrimo ypatumų. Todėl ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas viščiukų mitybai.

Viščiukai

Po perėjimo ir kitas tris savaites viščiukai turėtų būti šeriami penkis kartus per dieną, kas valandą. Ateityje viščiukus reikia šerti tris kartus per dieną. Viščiukus būtina šerti kombinuotu pašaru, į kurį įeina B grupės vitaminai ir baltymai.

Per pirmuosius 1,5 gyvenimo metų į jaunų gyvūnų racioną reikėtų įtraukti žalumynus ir smulkintus kiaušinių lukštus. Šiuo laikotarpiu viščiukai turėtų būti palaipsniui perkeliami į suaugusių viščiukų racioną. Taip pat Ameraukano veislės viščiukams reikia gausaus gėrimo.

kombinuotieji pašarai su vitaminu

Suaugusieji

Vasarą suaugusios vištos gali būti šeriamos du kartus per dieną, žiemą - tris kartus. Kombinuotų pašarų ir žalumynų mišinys laikomas tinkamu Ameraukan veislės racionu. Be to, į maistą rekomenduojama įtraukti kukurūzus, miežius, avižas ir kviečius. Norint užtikrinti normalų suaugusių paukščių funkcionavimą, racioną turėtų sudaryti 16–20% gyvūninės kilmės baltymų.

Veislės veisimas

Veislei veisti reikia inkubatoriaus, nes vištos neperina kiaušinių. Taip pat galite nusipirkti jaunų gyvūnų. Tačiau Rusijoje tai padaryti sunku, nes neįmanoma nustatyti veislės, priklausančios viščiukui.

Jauniems gyvūnams perinti reikėtų pasirinkti didelius kiaušinius, dedamus prieš 2–7 dienas. Kad viščiukai perėtų, inkubacinę medžiagą būtina laikyti šiltai: esant žemesnei kaip +8 laipsnių temperatūrai embrionas miršta.

jauni viščiukai

Paukščių ligos

Ameraucana veislės viščiukai nuo gimimo išsiskiria nuolatiniu imunitetu nuo įprastų virusinių ir infekcinių ligų. Šios rūšies paukščiai daugiausia yra užkrėsti parazitais. Todėl svarbu organizuoti vištienos kooperaciją, kad patogeniniai mikroorganizmai neprasiskverbtų į vidų.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas