Agurkų veislės „Ekol f1“ aprašymas ir jo savybės

Olandijos įmonės „Syngenta Seeds“ selekcininkų pastangomis 2011 m. Mūsų rinkoje buvo pristatytas naujas agurkų hibridas „Ekol f1“. Veislė greitai priprato tarp sodininkų ir įgijo populiarumą.

Miniatiūriniai, traškūs, tamsiai žali agurkai puikiai tinka konservuoti ir šviežiose salotose. Minkštimas yra sultingas, be tuštumų, kartaus skonio genetiškai negalima. Gamintojas pateikia „Ekol f1“ veislės aprašymą, apibūdindamas ją taip:

  • ankstyvas brendimas;
  • atsparus kraštutiniams temperatūros pokyčiams;
  • partenokarpinis;
  • silpnas išsišakojimas;
  • didelio derlingumo;
  • nėra kartaus;
  • atsparus ligoms;
  • kornišonas;
  • traškus ir sultingas;
  • tinka saugomoje ir atviroje vietoje;

Olandų veisėjai

Auga

Dėl selekcininkų darbo net mažame plote, atsižvelgiant į agrotechnines rekomendacijas, visą vasarą galite gauti didelį stabilų Ekol f1 agurkų derlių.

Sodinukas

Agurkų hibrido „Ekol f1“ sėklos turi puikų daigumą. Bet jūs galite žaisti tai saugiai, mirkyti ir sudygti pirmiausia.

agrotechnikos rekomendacijos

Norėdami suformuoti išplėtotą agurkų šaknų sistemą, daigai sodinami atskirai induose, kurių tūris yra 400–500 ml. Durpių puodeliai yra idealūs, nes nereikia augalų iš jų ištraukti, pažeisdami šaknį. Jei agurkų daigai auginami plastikiniame inde, įžeminta gumbas išleidžiamas labai atsargiai, stengiantis visai netrikdyti vientisumo. Priešingu atveju augalas pristabdys savo vystymąsi, kol šaknis bus atstatyta.

šaknų sistema

Dirvožemio mišinys sodinukams

Agurkų sėkloms sodinti skirtas dirvos mišinys paruoštas maistingas, lengvas ir purus. Susmulkintos durpės, supuvusios pjuvenos, humusas sumaišomos lygiomis dalimis. Į 10 litrų tokio dirvožemio įpilkite 200 g pelenų, 1 arbatinį šaukštelį superfosfato, karbamido ir kalio sulfato. Šis dirvožemis patenkins augalo maistinių medžiagų poreikį pirmąsias 2–3 savaites.

dirvožemio mišinys sodinukams

Temperatūros režimas

Agurkai turėtų sudygti 25 ℃ temperatūroje po plėvele. Po 3–4 dienų plėvelė pašalinama ir daigams suteikiama žemesnė temperatūra, apie 20–21 ℃. Tai leis augalų šaknims vystytis ir neištempti stiebų. Dienos šviesos dienos dirbtinai prailginamos naudojant foninį apšvietimą. Agurkų daigus laistykite šiltu vandeniu, kad žemė išnyktų.

saulės sodas

Sulaukus dviejų savaičių, daigai pradeda kietėti. Dar 7-10 dienų „Ekol f1“ agurkai dienos metu išnešami į gryną orą 30–40 minučių. O kambario temperatūra sumažėja iki 15-16 ℃.

Trijų savaičių amžiaus augalai turėtų išleisti 3–4 tikrus lapus ir pasiekti maždaug 20 cm aukštį. Dabar hibrido sodinukai yra pasirengę persikelti į nuolatinę vietą.

paskelbta valstybė

Krūmo formavimas

Agurkų veislei „Ekol f1“ sodinant sodinukus į žemę nereikia gilinti augalo. Šiauriniuose regionuose tai netgi gali sumažinti derlių. Įžeminta gumbas su šaknimi atsargiai, nepažeidžiant vientisumo, perpilama į norimo dydžio skylę ir nedelsiant laistoma šiltu vandeniu.

Pirmieji hibrido žiedai turės būti paaukoti, prieš pasirodant 5–6 lapams, kiaušidės turi būti pašalintos. Augalas dar nepasirengęs visaverčiam vaisiui, o agurkų stiebai nustos augti, kol subrends ankstyvos kiaušidės.

hibridinės gėlės

Patamsėję lapai yra nuolat nupjaunami. Tai atnaujina augalą ir skatina vaisius.

„Ekol f1“ kiaušidės dedamos į 3–7 gabalėlių ryšulėlius, jo nereikia skiesti, krūmas gali išpilti kelis agurkus iš karto.

gėlių žievelės

Prisirišimas prie trellises

Agurkų hibridas geriausiai išauga trellises. Susiejimas leidžia uždėti iki 5 šaknų už 1 kv. M. be šešėlių. Nėra prasmės sodinti daugiau. Augalai trukdys vienas kitam, bus sutrikdytas vėdinimas, prasidės grybeliai ir kitos ligos. Nesusiejant, agurkų pasėliams kyla pavojus sulaužyti plonas blakstienas ar supūti šlapioje dirvoje.

Hibrido stiebas nėra genetiškai ribotas augimas, todėl, pasiekus grotelės viršūnę 1,5–1,8 m aukštyje, augimo taškas yra įsmeigtas. Šoninės blakstienos auga vidutiniškai ir paprastai nesukelia rūpesčių, jei norite, galite jas sugipsuoti po 3-4 lakštus.

susiejimas su trellis

Dirvožemis ir tręšimas

Paruošiant dirvą agurkams, į sodo dirvą reikia įpilti daug humuso, durpių, komposto ir šiek tiek medžio pelenų.

Rezultatas turėtų būti birus, lengvas dirvožemio mišinys, prisotintas organinėmis medžiagomis ir mineralais.

auginimas dirvožemyje

Remiantis Ekol agurkų aprašymu, vaisinis laikotarpis yra ilgas, daugiau nei du mėnesiai, derlius yra didelis, todėl papildomai tręšti negalima net paruoštame dirvožemyje. Jų turėtų būti mažiausiai nuo keturių iki penkių, iš kurių du ar trys būna vaisinio laikotarpio metu. Būtina stebėti išorinius augalų sveikatos požymius ir prireikus padidinti tvarsčių kiekį.

Agurkai gerai reaguoja į organines trąšas. Galite pasidaryti paukščių išmatų, devyniračių ir dilgėlių užpilų. Tinka mineralinės kompleksinės trąšos, susidedančios iš kalio druskos, amonio salietros ir superfosfato.

grotelės krūmuose

Laistyti

Viena iš pagrindinių gero Ekol f1 hibridų agurkų derliaus sąlygų yra tinkamas laistymas. Nerekomenduojama leisti žemės komai išdžiūti.

Augalai laistomi šiltu vandeniu kartą per dvi ar tris dienas ryte arba vakare. Karštomis dienomis turite stebėti dirvožemio būklę. Norint sukurti sliekams palankią aplinką ir išsiversti be dirvožemio, dirva mulčiuojama durpėmis arba pjuvenomis.

laistymas rankose

Ekol f1 ligos

Renkantis vietą agurkams sodinti, reikia atsižvelgti į tai, kad jie geriausiai auga po nakvišų šeimos, šakninėmis daržovėmis, česnakais ir svogūnais. Jei nekeisite pasėlių pakaitomis keletą metų iš eilės, metai iš metų augalai bus užkrėsti tomis pačiomis ligomis ir kenkėjais.

lapų dėmės

„Ekol f1“ veislė yra genetiškai atspari rimtoms agurkų ligoms. Jo nepažeidžia miltligė, alyvuogių dėmė, o agurkų mozaikos virusas nėra baisus.

Tinkamai sėjomaina, kompetentingu laistymu ir tvarkinga keliaraiščiu į trepines, hibrido ligos rizika yra labai maža.

voratinklinė erkė

Derlius

Sodininkų komentarai apie agurkų veislės „Ekol f1“ derlių yra patys teigiamiausi - apie 18–20 kg iš 1 kv. m.: Agurkai traškūs ir sultingi per 40–42 dienas po sudygimo. Svarbu nepraleisti akimirkos ir nuskinti žalumynus iki visiško brendimo. Šios veislės agurkai, kurie apaugo agurkų stadija, labai greitai „statinės“ praranda aromatą ir elastingumą.

Agurkų hibridą „Ekol f1“ patariama skinti bent kartą per 1–2 dienas, ryte arba vakare 5–7 cm dydžio marinuotais agurkais. Geriau vaisius pjaustyti žirklėmis, neliesdami stiebo. Turėsime mūvėti pirštines, agurkai yra gana aštrūs.„Ekol f1“ agurkai nelaiko ilgiau kaip savaitę, geriau konservuoti šviežiai nuskintus žalumynus.

didžiulis derlius

Išvada

Agurkų hibrido „Ekol f1“ savybės pasirodė gana perspektyvios. Veislė netinka tik savaitgalio gyventojams. Agurkams reikia beveik kasdienio derliaus, kitaip jie pernokę ir praranda skonį. Šie olandiški žalumynai yra puikūs konservuoti traškius marinatus ir vasaros stalą.

Nėra apžvalgų, būkite pirmieji, kurie ją palieka
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas