Kaip tinkamai persodinti agurkus į kitą vietą ir ar tai įmanoma

Tarp vasaros gyventojų yra nuomonė, kad persodinti agurkus yra laiko švaistymas, nes augalai žus arba agurkai ilgą laiką adaptuosis naujoje vietoje. Tai kliedesys. Apsvarstykite, kaip persodinti agurkus į kitą vietą, kad procedūra būtų sėkminga.

Agurkų ir dirvožemio persodinimo sąlygos

Šie du parametrai - agurkų persodinimo laikotarpis ir dirvožemio pasirengimo laipsnis - yra susiję, ir sėkmė keičiant vietą daugiausia priklauso nuo jų. Būtina atsižvelgti į agurkų sodinukų amžių. Iki to laiko, kai agurkai bus sodinami atvirame grunte, nuo daigų atsiradimo turėtų praeiti mažiausiai 20 dienų, o 25 dienų amžius laikomas optimaliu daigams.

Pridėję penkias dienas sėklų skynimui, gauname laiką prieš agurkų sodinukų perkėlimą į naują vietą:

 • į šiltnamį;
 • atviroje vietoje;
 • po laikina pastoge.

Būsimo agurkų atviroje vietoje esančio kraigo dirva turėtų subręsti - pašildyti iki 15 ° C temperatūros. Temperatūrą reikia matuoti ryte, o ne dirvožemio paviršiuje, bet 15 - 20 cm gylyje - ten, kur bus jauno augalo šaknys. Parduodami specialūs dirvožemio termometrai.

Agurkų šaknys, pasodintos į šaltą žemę, nesugeria reikiamo tūrio maistinių medžiagų, augalas nustoja augti, atsilieka. Silpnėja imunitetas, padidėja tikimybė susirgti agurkų daigais.

Galimos agurkų ligos atvirame lauke:

 • askochitas;
 • bakteriozė;
 • kladosporiozė;
 • šaknies puvinys;
 • mozaika;
 • miltligė;
 • fuzariumo vytimas.

Be dirvožemio temperatūros, svarbi ir žemės cheminė sudėtis, struktūra ir rūgštingumas. Persodinti agurkus į sunkią, tankią dirvą retai pavyksta.

Paruošiamas dirvožemis persodinimui

Jau balandžio 20 d. Galite sodinti sodinukus šiltnamyje, po gegužės 20 d. - į žemę po lankais, birželio mėnesį - į atvirą žemę. Bet kokiam sodinimo variantui iš anksto paruoškite kraigą.

dirvos paruošimas

Kasimo dirvožemyje būtina įterpti organinių medžiagų (komposto, humuso). Organinės medžiagos ne tik praturtins dirvožemį maistinėmis medžiagomis, bet ir pagerins jo struktūrą. Durpės padidina dirvožemio laisvumą, upių smėlis patenka į sunkų priemolio dirvą. Rūgštingumas kontroliuojamas pridedant pelenų, kreidos ar dolomito miltus.

Pagal normas, nurodytas ant pakuotės, kasant dirvą agurkams, trąšos skleidžiamos per kraigo plotą:

 • karbamidas;
 • superfosfatas;
 • kalio nitratas.

Gera laistyti kraigą. Galite naudoti bet kokį biologinį produktą, pavyzdžiui, „Baikal Em1“. Biologinių produktų naudojimas pagreitina augalui reikalingų mikroorganizmų dauginimąsi, o tai turės teigiamą poveikį agurkų daigams.

Pamerkite žemę fitosporino tirpalu.Naudokite fungicidą, jei praėjusiame sezone buvo augalų, užkrėstų grybeliu. Paruošiant vaistą problemų nebus. Pakuotėje yra išsamios vaisto vartojimo instrukcijos.

Teisingai auginame agurkų sodinukus

Dauginimas daigais pagreitina agurkų vaisiaus augimą atvirame lauke ir šiltnamyje. Šiltnamiams reikia įsigyti veislių (hibridų), kurių nereikia apdulkinti - partenokarpinės, bet kurios tinka gatvei:

agurkų daigai

 • bičių apdulkintos;
 • savęs apdulkina;
 • nereikalaujantis apdulkinimo.

Išrūšiuokite agurkų sėklas, kurių prieš sodinimą gamintojas neperdirbo. Pažeistas sėklas išmeskite nesmulkintas, be matomų defektų ir pamirkykite vandenyje. Atmestas sėklas atmeskite, likusią dalį 15 minučių padėkite į rausvą kalio permanganato tirpalą. Sėklų užpildas naikina grybelius ir kitas infekcijas.

Sėklos gali būti įvyniotos į drėgną skudurėlį, dedamos į plastikinį indą, dedamos šalia akumuliatoriaus. Pasodintas sėklas sodinkite į durpių vazonus, užpildytus puriu, derlingu dirvožemiu, vandeniu. Norėdami pagreitinti indo daigumą, uždenkite jį PVC folija ir padėkite į šiltą vietą. Agurkų daigai pasirodys per 5 - 7 dienas oro temperatūroje 25 - 28 ° C.

Transplantacijos patarimai

Geras augintojas visada turi rekomenduojamą sodinimo modelį ant agurkų sėklų maišo. Formuojant tūpimo angas, jos reikia laikytis. Paprastai pastatykite juos ne arčiau kaip 35 cm vienas nuo kito. Laikykite atstumą tarp eilių nuo 50 iki 70 cm. Anot vasaros gyventojų, jei agurkai sodinami rečiau, vieno augalo derlius būna didesnis.

Perkeldami augalus iš talpyklos į sodinimo angą, nepažeiskite įžeminimo rutulio ir per daug jo nepagilinkite. Agurkų skydliaukės turėtų būti nuo 1 iki 2 cm virš žemės paviršiaus.

Užpilkite šulinius šiltu vandeniu ir pabarstykite humusu - užteks 2 - 3 cm sluoksnio. Kai atvės, mulčiuokite apsaugo agurkų šaknis nuo šalčio, šiluma sulėtins drėgmės išgaravimą iš dirvožemio.

Jei agurkai išaugo stori

Sėklų daigumas niekada nėra 100%. Sėjant agurkus su sausomis ar daigintomis sėklomis, į skylę įdedama 3–5 agurkų sėklos. Sėklų skaičius priklauso nuo skylių dydžio. Jei sėklos sėkmingos, gerai sudygus, turėsite nuspręsti, kaip sodinti daigus.

Agurkus reikia skiesti per 20 - 25 dienas. Tankiai pasodinti agurkai, augantys, pavėsins vienas kitą. Ateityje tai turės įtakos agurkų derliaus apimčiai ir agurkų blakstienų sveikatai.

Galite supjaustyti, suspausdami silpnesnius augalus arba perkeldami krūmų perteklių į kitą keterą. Negalima atidėlioti transplantacijos, nes žydėjimo metu krūmus sunkiau perkelti į naują vietą. Persodinimo į atvirą žemę darbai turėtų būti atliekami vakare.

agurkai šiltnamyje

Suraskite patogų kaušelį agurkams persodinti, geriausia - didelį. Kasti skylę 25 * 25 cm. Pabandykite iškasti augalą kartu su dideliu žemės lopinėliu, atsargiai perkelkite agurką į naują vietą. Pabarstykite žeme, stipriai nespauskite į šaknies plotą, laistykite dirvą. Vandeniui veikiant, biri žemė tvirtai prilips prie agurko šaknų.

Priežiūra po transplantacijos

Po agurkų persodinimo praėjo 10–12 dienų, pirmasis tręšimas atliekamas dirvožemyje. Norėdami laistyti 1 m² dirvožemio augalais 10 litrų kibire, ištirpinsime 1 valg. l. karbamidas ir 2 šaukštai. l superfosfatas, ateis antrojo apvaisinimo laikas, kai agurkai pradės žydėti.

Trąšos imamos tam pačiam vandens kiekiui:

 • 40 g superfosfato;
 • 30 g amonio salietros;
 • 20 g kalio nitrato.

Prasidėjo aktyvus kiaušidžių ir vaisių formavimas agurkuose. Tai reiškia, kad laikas maitintis trečią kartą. Į kibirą vandens praskieskite 2 valg. l. kalio nitratą ir laistykite kiekvieną augalą.

Norint išlaikyti normalų vaisiaus augimą, reikia genėti daugelį šiuolaikinių hibridų. Agurkų genėjimo schema priklauso nuo veislės.Bičių apdulkintose veislėse suspauskite agurko centrinio laidininko vainiką, provokuodami šoninių ūglių augimą agurke.

Partenokarpiniuose agurkuose, kurių vaisinis pluoštas yra tipiškas, centrinis laidininkas neliečiamas. Nuimkite gėles iš agurkų ir kiaušidžių iš apatinių 4 - 5 lapų ašelių. Paliekami kiti šoniniai ūgliai, bet jie yra įsmeigiami į pirmąsias agurkų kiaušides.

Jei šiltnamyje sodinate agurkus, jums reikia grotelių. Parama agurkams atvirame lauke nepakenks. Agurkų blakstienoms augant atgal, turite jas pritvirtinti prie vielos (tinklo) minkštais mezginiais ar virvelėmis.

agurkų laistymas

Pagrindinis rūpinimasis agurkais yra laistymas. Tai atliekama reguliariai, mažiausiai 1 kartą per savaitę agurkų augimo pradžioje ir 1 kartą per 3 dienas - gėlių ir vaisių atsiradimo agurkuose metu. Agurkų laistymo dažnį galima sumažinti tik šaltuoju metu.

Šaltoje žemėje sulėtėja maistinių medžiagų ir drėgmės įsisavinimas. Atminkite, kad šaltas vanduo yra draudžiamas, tik šiltas ir nusistovėjęs. Agurkų laistymas turėtų būti atliekamas tik ryte, išleidžiant bent 10 litrų vandens 1 m² dirvožemio.

Be piktžolių yra retai. Paprastai visą vasarą lovose, nepaisant vasaros gyventojų pastangų, laipioja piktžolės, kurios ne tik pašalina maistines medžiagas iš agurkų, bet ir prisideda prie ligų plitimo. Išlaikyti keterus švarius yra svarbi vasaros gyventojo pareiga.

Kenkėjai užpuolė agurkus

Klausimas, ką daryti, jei kenkėjai (amarų, tripso, tripso, voratinklinių erkių) užpuolė agurkų plaukus, neretai jaudina sodininkus.

Tai galite padaryti su liaudies gynimo priemonėmis, jei pastebėjote problemą pačioje pradžioje, o vabzdžiai dar nepradėjo daugintis eksponentiškai. Kol blakstienos nepasiekia didelio ilgio, jas galima nuplauti, įleidžiant į baseiną vandens ir perleidžiant minkštą kempinę virš augalų.

Iš agurkų galite atbaidyti amarus ir kitus kenkėjus muiluotu vandeniu. Tirpalui paruošti tinka skystas muilas (antibakterinis). 1 litrui pakanka 2 šaukštų. l. Gautą skystį reikia purkšti ant visų augalų.

Kenksmingiems vabzdžiams nepatinka tabako, karčiųjų pipirų ir česnako kvapas. Norėdami gauti 3 litrų skardos užpilą, jums reikia 0,5 kg gryno česnako. Karčiosios infuzijos paruošimo procesas trunka šiek tiek mažiau nei savaitę (5 dienas).

Gali būti naudingi šie populiarūs kenkėjų receptai: 5 dalys „Coca-Cola“, 1 dalis vandens. Tai nėra pokštas: „Coca-Cola“ padeda nuo vabzdžių. Apipurkškite apatines agurko lapų dalis vandeniniu „Coca-Cola“ tirpalu.

Augalų apdorojimas bet kokiomis priemonėmis turės būti pakartotas keletą kartų. Bent jau agurkų perdirbimas atliekamas kartą per savaitę, sunkios augalų infekcijos atveju - 2 kartus per savaitę.

Ligos požymiai agurkų lapuose

Vasaros viduryje ir pabaigoje dažnai aptinkama nuotrauka - ant agurko lapų yra baltos dėmės, kurios laikui bėgant tamsėja, arba nudžiūvę lapai ir kartūs vaisiai. Tai yra paplitusios ligos - miltligės - simptomai.

Be vasaros gyventojo kovos su grybeline infekcija, agurkas pamažu suirs ir nustos duoti vaisių. Kad taip neatsitiktų, turite apdoroti augalų lapus ir stiebus, kai išvardyti simptomai pasireiškia sodos tirpalu (4%). Galite naudoti vaistą "Baktofit". Atsiliepimai apie vaistą yra teigiami.

Fusariumo vytimas kelia pavojų agurkams. Iki 50% pasėlių gali mirti. Ypač dažnai ši liga pasireiškia dacha sodinimu su agurkais pietiniuose šalies regionuose ir tarp vasaros gyventojų, auginančių agurkus šiltnamiuose. Sergančius augalus rekomenduojama gydyti preparatu „Privikur“ arba negailestingai ištraukti ir sudeginti.

agurkų liga

Galite paruošti madingą liaudišką receptą visoms agurkų ligoms. Norėdami jį paruošti, jums reikia 1 litro pieno (galima naudoti raugintą pieną), 35 lašus jodo ir šaukštą tarkuoto muilo. Augalai purškiami šiuo preparatu ryte, kol saulė pakils.

Vasaros gyventojai apie agurkų persodinimą

Agurkų persodinimo procedūros apžvalgos yra dviprasmiškos.

Alina, 59 metai, Maskva:

„Aš mieliau sėsiu su sausomis sėklomis tiesiai ant lovų. Mano ilgametė patirtis agurkų persodinimas yra varginantis verslas. Po transplantacijos agurkai suserga daug dažniau, ilgą laiką įsišaknija. Lengviau, jei daigai yra maži, su 2 - 3 lapais. Blogiau, jei agurkai yra ištempti ir įgauna spalvą. Persodinus agurkus, gėles ir kiaušides dar reikės nupjauti. Tiesa, jie patys gali byrėti iš streso “.

Andrejus, 44 metai, Kostroma:

„Man nekyla klausimas, ar galima persodinti agurkus, jei jie sudygo per dažnai. Aš visada tai darau sėkmingai. Retais atvejais augalai nesišaknija. Aš nesu protingas dėl technologijos. Darau tai debesuotu oru: iškasiu agurkus dideliu žemės lopinėliu ir tuoj pat sodinu į sodą kitoje vietoje. Agurkus sode uždengiu kartoninėmis dėžutėmis 3 dienas. Augalai greitai prisitaiko “.

Aleksejus, 67 metai, Voronežas:

„Agurkų ūgliai pasirodė nelygūs. Vienoje lovos pusėje ji buvo visiškai tuščia, o kitoje pusėje visi agurkai buvo išėję. Iki šių metų agurkų nepersodinau atvirame lauke, todėl abejojau, bet agurkus pasodinau tolygiai per visą keterą. Persodinti augalai iš pradžių pastebimai atsiliko nuo vystymosi, bet tada agurkai išsilygino ir davė gerą agurkų derlių. Agurkų sodinimą vieną kartą apdorojau „Epin“, tada po savaitės agurkus apibarsčiau pienu ir jodu “.

Išvada

Dėl agurkų sodinukų persodinimo - kiek vasaros gyventojų, tiek nuomonių. Ar gautas derlius pateisins laiko ir pastangų išlaidas auginant agurkų sodinukus, galima sužinoti tik rudenį. Tačiau verta išbandyti, nes ankstyvieji agurkai yra skanūs ir sveiki.

Atsiliepimai
 1. Nina
  11.11.2017 12:36

  Žinoma, galite persodinti agurkus, jame nėra nieko ypatingo, iš esmės tai nereikalauja daug laiko ir pastangų. Prieš persodinant dirvą reikia tręšti, visada perku „BioGrow“. Aš nusipirkau ši parduotuvė.

  Atsakyti
Dabar žiūri


Agurkai

Pomidorai

Moliūgas